[ maxydelanoche @ 21.02.2006. 20:00 ] @
Kako bih mogla da izvedem da u C#-u od nacrtanih predmeta napravim 3D predmet. Pocetnik sam i zanima me da li postoji neki jednostavniji nacin da se to isprogramira. Takodje, interesuje me da li je moguce da se reprodukuje zvuk u nekom programu, mislim kako da to uradim u C#-u. Ovo drugo nije preterano vezano za grafiku, ali... Unapred hvala!
[ dragansm @ 22.02.2006. 00:46 ] @
Citat:
maxydelanoche: Kako bih mogla da izvedem da u C#-u od nacrtanih predmeta napravim 3D predmet.


To je cak i teorijski nemoguce. Ono sto bi bilo izvodivo je da iz dve nacrtane slike crtane iz razlictih uglova rekonstruises objekte, ali to nije ni malo trivijalno...
Ono sto je lakse uraditi je da napravis nesto tipa 3D editora u koji mozes da ubacujes jednostavne objekte, da omogucis njihovo pomeranje/rotiranje/skaliranje. Skini sa ms sajta neki od novijih DirectX SDK i pogledaj managed primere. Sve sto ti treba za takvu aplikaciju se nalazi u njima.
[ ajz @ 27.02.2006. 11:00 ] @
Pa dobro barem daj neki link za totalne pocetnike u DX.
[ dragansm @ 27.02.2006. 17:33 ] @
U google ubaci: managed directx tutorials
Svakako ti predlazem da pogledas o cemu prica Drunken Hyena (www.drunkenhyena.com/)
Ali, najbolje ces nauciti ako skines DirectX SDK (www.microsoft.com/directx). Potrazi sto je moguce stariju verziju SDK 9.0x jer u novijim verzijama nemas elementarne primere. Predlazem ti da prvo dobro proucis kako rade primeri Billbord, Lighting i recimo ClipMirror.
[ Filip Strugar @ 03.03.2006. 13:24 ] @
Citat:
ajz: Pa dobro barem daj neki link za totalne pocetnike u DX.


Ovo je super link: www.justfuckinggoogleit.com
[ dragansm @ 03.03.2006. 13:26 ] @
:) Da, definitivno je pravi pocetak :)))))))))))
[ netoff @ 04.03.2006. 13:26 ] @
Mnogo je dobar taj link
[ degojs @ 06.03.2006. 15:14 ] @
Sto se MDX-a tice, najbolje je pratiti ZBuffer sajt i blog Toma Millera koji radi bas Managed DirectX u Microsoftu.

Ako je ikako moguce gledaj da nabavis neku knjigu od istog autora. Trenutno postoje 2 i obe su vise nego preporucene za Managed DirectX programiranje koristeci C#, za pocetnike.

http://www.thezbuffer.com
http://blogs.msdn.com/tmiller/
[ sdf @ 12.04.2006. 17:13 ] @
ad