[ IrieTux @ 22.02.2006. 13:43 ] @
Pazario sam na netu ovo njesra. Kaspersky ga nađe, ali ne može da ga uništi već samo da ga onemogući pri dizanju vindoze. Probao sam još sa Ad-aware se personal, Spybot-S&D, I Awast cleaner, oni ga ni ne nađu. Sva ova skeniranja sistema sam radio u safe-modu.
Da li je dovoljno bezbedno da komp radi, a da je trojanac samo onemogućen da se pokreće pri dizanju sistema. Da li neko zna kakvu štetu pravi konkretno ovaj trojanac.
pozdrav
[ Shadowed @ 22.02.2006. 14:46 ] @
Jesi li probao da ga sam obrises? Pre toga, ako je aktivan da ga prekines iz Task Manager-a.
[ IrieTux @ 22.02.2006. 15:54 ] @
Izgleda da je posle nekoliko restarta trojanac izbrisan. Ne nalazim ga više u C:\windows\system 32\ldr64.dll.
Čim ga je Kaspersky registrovao, pokušao sam da ga ručno izbrišem, ali moglo je samo da se onemogući pokretanje kod dizanja sistema.
U task menadžeru ne nalazim ništa sumnjivo sem winlogon.exe. To mi je Kaspersky prijavio kod prvog skeniranja, međutim kad hoću da zaustavim taj proces, ne može jer je nešto kao neophodan za rad sistema.
Uglavnom, sad više Kaspersky ne nalazi ništa na C particiji.
pozdrav iz N.S.
[ IcyImpact @ 22.02.2006. 16:54 ] @
Citat:
Da li je dovoljno bezbedno da komp radi, a da je trojanac samo onemogućen da se pokreće pri dizanju sistema.


Ako njegovi procesi nisu pokrenuti - neće napraviti nikakvu štetu. Mada postoji mogućnost da ga ti jednom (kad zaboraviš na njega) pokreneš i ponovo ga aktiviraš - zato je bolje da obrišeš njegove izvršne fileove ako to možeš.