[ japanac @ 11.11.2002. 14:12 ] @
Kako mogu postaviti neki screen server u Browser-u da se pokrene neki program ukoliko je korisnik neaktivan odredjeno vreme.
Pozdrav Vladimir

[Ovu poruku je menjao Go! X dana 12.11.2002. u 00:38 GMT]
[ Jbyn4e @ 11.11.2002. 16:00 ] @
Prvo, sta je to screen server?
Drugo, kakve to veze ima sa PHP-om?
[ japanac @ 11.11.2002. 16:16 ] @
Da pojasnim potrban mi je program ili funkcija u PHP koja u pozadini ispituje da li je neka aktivnost izvrsena u nekom vremenskom intervalu. Ako se korisnik uloguje i nista ne radi 15 min. onda ga diskonektovati sa sistema, e to mi treba.
[ Jbyn4e @ 11.11.2002. 16:46 ] @
Ala si ga pojasnio....
Prvo, program ili funkcija u PHP-u se (procitaj FAQ) izvrsava na serveru, tako da ti kod korisnika ne mozes nista da uradis pomocu PHP-a. PHP dobija zahtev od SERVERA , izvrsi sta mu je izvrsiti, i vrati serveru kod, koji to onda prosledi tvom browseru.
Drugo, gde se korisnik uloguje? Na neki server sa php-om, koji koristi sesije za logovanje? Ako je tako,pogledaj php.ini, (naravno ako ga ti konfigurises), imas tamo napisano u delu [Session] sta sta znaci. Ko pravi php fajlove, ti? I stavljas na server? Kako si resio logovanje, pomocu cooike-a, sessiona, ili nekako drugacije?
Ili mislis na nesto drugo? Sto te mrzi da pises, pojasni detaljno sta zelis, sta imas, sta ti mozes a sta ne mozes....
[ Goran Rakić @ 11.11.2002. 21:33 ] @
a da prosto i jednostavno stavis time limit u cookie, posto si iste sigurno koristio za "log in"...
[ japanac @ 11.11.2002. 22:22 ] @
Ma jasno je meni kako radi PHP. Koristio sam cookie za logovanje korisnika na sistem. Medjutim treba mi mehanizam ukoliko je on neaktivan 15 ili vise minuta da ga diskonektujem i vratim na home stranicu, nista drugo. Ukoliko mu stavim time limit on ce posle odredjenog vremena da se odloguje. Meni treba ukoliko nista ne radi odredjeno vreme da ga automatski odlogujem i vratim na home stranicu.
[ Goran Rakić @ 11.11.2002. 22:30 ] @
<meta name="redirection"... je odgovor... Ukoliko je neka stranica ucitana duze od nekog vremena. redirektuje na neku drugu. Ako to spojis sa cookie limit-om... idealno...

a posto si samo pitanje vezao za php, ne razumes kako php radi, jer nakon sto php posalje izlaz, nema nikakvog timer-a i signal-a.
[ Jbyn4e @ 12.11.2002. 14:56 ] @
Mislis
<meta name="Refresh" content="n;url">
...
Kao sto rekoh lepo, nema veze sa php-om. Moderatori, bacajte ovo u html forum!
Ima veze jedino sa sesijama - opet kao sto rekoh - zbog max vremena pre koga izloguje korisnika (tj. moze da ima veze).