[ ELTI @ 22.02.2006. 20:58 ] @
Pozdrav,
da li mi neko, ko ima vise iskustva sa TV kartama, moze dati savjet sta je trenutno najrentabilnije kupiti od TV-kartica, mislim na odnos cijene i kvalitete. Trenutno imam neku USB WAYJET kartu sa kojom nisam zadovoljan, jednostavno joj fali linija, pa kad povecam sliku na cijeli ekran slika je ...... znate vec kakva. Zato bih htio kupiti neku novu pa me interesiraju iskustva kolega koje imaju iskustva u ovoj oblasti. Sta kupiti? Hvala.
[ JOJO847 @ 23.02.2006. 15:31 ] @
leadtek ima nesto za tebe :)
http://www.leadtek.com/multimedia.html
plus jos jedna napomena: malo pretrazi ovaj forum, ima vec par tema gdje smo davali preporuke uz objasnjena zasto koju da a zasto koju ne.



[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 23.02.2006. u 16:33 GMT+1]
[ ELTI @ 24.02.2006. 11:18 ] @
Ma znam dosta toga je na trzistu ali u svemu ovom oko TV kartica nesto mi nije jasno, a to je njihova rezolucija, koliko vidim ni jedna nema rezoluciju (broj linija) kao na normalnom TV-u. Ne kuzim zasto je to tako tesko napraviti. Sve ove slike su dobre dok se ne razvuku na cijeli monitor a onda se vidi da tu fali linija. Postoje li uopste karte koje daju rezoluciju identicnu onoj na TV-u, ako da koje su to karte.
[ miko.s @ 24.02.2006. 18:07 ] @
pozdrav!
da te za početak pitam nešto- ti znaš kakvu rezoluciju ima tv? malu! nema niti 640x480 (skuplje i veće televizije to mogu dosta oštro prikazati, dok je ostalim i ta rezolucija nedostižna). a monitor ima rezoluciju 1024x768 ili u zadnje vrijeme 1280x1024. ma normalno da ti se čini da fale linije...... samo je hdtv signal toliko oštar (1920 x 1080 ili 1080x 720).
sve tv kartice teoretski mogu snimat signal na 720x576, ali pitanje je koliko je korisno, ako snimaš sa videokazete neka optimalna rezolucija je 640x480 ili još niže.
tako da SVE tv kartica mogu snimat signal u rezoluciji tv-a, ali ta slika je na monitoru mutna......
[ ELTI @ 24.02.2006. 21:52 ] @
Pa kolega ne bih se slozio sa tvojim odgovorom, i sam kazes da monitor naravno ima mogucnost prikazati i sliku vece rezolucije znaci ne treba krasti jos koju liniju od ionako siromasnije rezolucije. Da je obrnuto slozio bih se ali ovako, to ne stima.
A ovu rezoluciju koju pominjes da TV-karta moze dati to ti je softverski dodano sto znaci da to sto vidis nije stvarna rezolucija vec onako frizirana. Pozdrav.