[ tiranin @ 22.02.2006. 22:34 ] @
Dok smišljam ovo pitanje osećam da ću konfuzno da ga postavim, ali ne umem bolje.
Kako da konfigurišem Tomcat, da mi user.dir bude u stablu gde sam uradio deploy aplikacije? Ili, ako to ne može. kako da dobijem apsolutnu putanju do root-a moje web aplikacije? Nemam war, već deploy radim na webapps/...
Ovo mi treba (možda može i drugačije) da bih koristio hsqldb, a da mi fajlovi baze budu u "mom" stablu foldera.
Ako u specifikaciji URL za hsqldb bazu (koju koristim iz servleta) ne navedem ništa ide mi na system32 (ili /root na linuxu) što naravno ne smem da dozvolim.

Ako koristim ${catalina.home} da li me negde vrebaju razna security ograničenja ? Na mojoj mašini mi ovo ne smeta, ali šta kada uradim deploy kod nekog hosting provajdera ?

Da li mi neko konfigurisanje contexta rešava problem, nešto poput docBase ili slično? Probao sam svašta ali bezuspešno.
Mogu da apsolutnu putanje dobijem pomoću getClassLoader(), ali mi je to krajnje bez veze.
[ degojs @ 23.02.2006. 05:39 ] @
Pogledaj getRealPath metodu ServletContext klase (odnosno application instance te klase..)

Npr.

application.getRealPath( "/" );

ili

application.getRealPath(request.getServletPath() )
[ tiranin @ 23.02.2006. 11:17 ] @
Hvala !!!!

Citat:
degojs:
application.getRealPath( "/" );


je ono sto sam trazio.