[ McPherson @ 23.02.2006. 16:45 ] @
Da li je moguce sa ovim programom snimiti telefonski razgovor? Ako ne, koji program je za preporuku? Napomena: koristim ADSL modem.
[ buljko @ 23.02.2006. 18:27 ] @
Moguce je. Snimiti, obraditi, izfiltrirati, izmontirati i sta sve ne jos. Uslov je da se zvuk dobija posredstvom zvucne kartice, valjda je to kod tebe slucaj.

[Ovu poruku je menjao buljko dana 23.02.2006. u 19:29 GMT+1]
[ McPherson @ 23.02.2006. 21:36 ] @
Ajd' daj neko uputstvo - da li su potrebna neka dodatna povezivanja (eksterni modem, zvucna, Sound i Modem podesavanja u Windowsu...) i kako se 'cupa' zvuk...
[ buljko @ 23.02.2006. 22:05 ] @
Nisam koristio ADSL modem tako da ti u tom pravcu ne mogu pomoci. Ali, AKO preko ADSL modema ostvaris telefonski razgovor, nikakva posebna podesavanja nisu potrebna sem selektovanja kanala za Recording u Volume control. Najprostije je odabrati Mono mix, Stereo mix ili sl. uopste, selektovati snimanje onog sadrzaja gde su sadrzana oba smera audio komunikacije. U SF vise nije potrebno selektovati nista, jednostavno se ide na Record. Nadalje, u SF skoro i da ne postoji nesto sto se ne moze uraditi na audio signalu.
[ McPherson @ 26.02.2006. 13:54 ] @
U Volume Control ne mogu da odaberem drugi kanal za snimanje - postoji samo jedan, sa zvucne. Predlozi?
[ Shon3i @ 02.03.2006. 17:22 ] @
Ne znam kako uopste kako moze preko adsl modema ali nije ni bitno. Ja sam radio preko modema koji pozadi ima prikljucak za slusalice i mikrofon (citaj telefon) pa sam malim kablovima povezao iz lineouta modema to linein zvucne i lineouta zvucne u speaker modema. Tako mozes da emitujes i snimas razgovore. Postoje i obicni modemi koji imaju softwerski speaker. tj kada im instaliras drajvere okretanje broja se ne cuje u modemu vec na zvucnicima onda je dovoljno namestiti record from stereo mix. Ali ovako ne mozes da putas zvuke.
[ Abstract @ 02.03.2006. 22:17 ] @
Imash program Modemspy, radi bez ikakvih nameshtanja, posle samo editujesh file kako ocesh, ali ne znam hoce raditi preko adsl modema, ako ne ti nakaci obichan.