[ scele @ 11.11.2002. 23:08 ] @
Sad mi na sajtu stoji counter sa bravenet-a, koji prati i statistiku posjeta sajta, ali ja bih zelio da imam u statistici posjeta sajta i podatak o tome iz koje zemlje su posjetioci, pa ne znam gdje da to potrazim. Odgovor bi mi puno znacio. Hvala.
[ Trunks @ 12.11.2002. 00:27 ] @
Jesi li na nekom od free hostinga, ili je hosting potpuno tvoj?
[ mikis @ 12.11.2002. 09:46 ] @
Probaj da staviš Extreme Tracking brojač (http://www.extreme-dm.com/tracking/), on ti u statistikama pokazuje i to. Ili, ako imaš ozbiljniju prezentaciju, traži od provajdera koji ti je host da ti omoguće pristup statistikama (kod nas najčešće preko Webalizera).

Uzgred, nije ti to naročito relevantan podatak jer manje-više svi oni zapravo pokazuju iz kog je domena korisnik, a ne iz koje zemlje. Npr. domaći korisnici kod *.net provajdera biće ti prikazani pod .net a ne .yu.
[ scele @ 12.11.2002. 13:30 ] @
Hosting je potpuno moj, na Internet CG. Nista, probacu ovo sa extreme-dm pa da vidim kako radi. Na Internet CG nude jedino opciju pristupa sirovim log fajlovima na zahtjev korisnika, ne znam tacno sta to znaci ali probacu...mozda tu bude nekih korisnih podataka.
[ mikis @ 13.11.2002. 17:08 ] @
To ti je još bolja varijanta. Onda skini neki od programa za analiziranje log fajlova (možeš i pomenuti Webalizer) i dobićeš MNOGO kvalitetniju analizu poseta nego što bilo koji (besplatni) servis nudi.
[ Trunks @ 13.11.2002. 20:16 ] @
Slažem se.
Webalizer će uraditi ono što želiš, i mnogo više.
[ Vukan Karadžić @ 13.11.2002. 22:05 ] @
Ako hoces log analysis programe, ima mnogo kvalitetnijih od razvikanog webalizera - 123 log analyzer, web trends,...
Moja preporuka su, kao najbolja resenja, logging programi.
A najbolji od njih, svakako, AXS.