[ torbica @ 11.07.2001. 02:30 ] @
Mislio sam posle 5. oktobra sve ce biti drugacije. Bice mi dosadno.
Nema vise frustracije, trziste, razvoj, fair igra.
U nasoj zemlji ciji je BNP smesan u odnosu na neke srednje americke i evropske kompanije
tekomunikacije igraju vaznu ulogu. Mislio sam, liberalizovace se sve, ukinuce se monopol telekoma,
ja kao gradjanin cu da biram izmedju ISP-ova gde cu da se prikljucim na leased line, da se ukljucim
u svetski internet punom parom.
Meseci prolaze... o cuvenom ugovoru izmedju telekoma i stranih partnera, se ne prica.
Odjednom, za mene naivca, sok. Dolazi Microsoft, uvodi se u drzavne organe, sve ide na
Microsoft, premijer nama neobavestenima objasnjava 'Microsoft - Mercedes, Linux - riksa'.
Jos internet ni to nije sazvakao, konkurs za YU telehouse, izmedju ostalih uslova trazi
se Microsoft i Cisco licenca, pa zaposleni sa njihovim diplomam, pa potvrda da si ISP...
Koja drzavna visokoskolska ustanova daje te diplome? Sta to znaci? Ma ja sam neobavesten, mozda glup.
i konacno dugonajavljivani zakon o telekomunikacijama. :) divota, obzirom da sam citao mishljenje i
predloge engleske konsultanske kuce, jedva sam docekao.
i konacni poraz mog ega, mnogo sam naivan.
clan 33, ili je on sam za sebe zakon posto po njemu od monopola na telekomunikacijama nisu obuhvaceni
samo golubovi pismonose [nisu se setili ;)]
ako izostavim clan 33, utvrdjujem da se novo bozanstvo zove Savet, svemocni Savet o svemu odlucuje
o odobrenjima, licencama, raspodelama, dozvolama i njemu potcinjeno bozanstvo Regulatorno telo.
Zamishljam klinca u tasmajdanskom parku kako se igra sa automobilom sa radio komandama. Prilazi
mu osoba iz nadlezne sluzbe potcinjene savetu za kontrolu i kaze: - Hey Dude, Po clanu 60 (strana 41 pri dnu)
prekrsio si zakon o telekomunikacijam, gde ti je dozvola izdata od Saveta za "radio stanicu za telekomadovanje
napravama i igrackama?" Ustalom ko ima pare da klincima kupuje tako skupe igracke ;).
Elem Savetu i Regulatornom telu se placaju prijave, jednokratne i visekratne naknade, izdavanje atesta, odobrenja.
A internet servis provajderi? oni se zovu telekomunikacioni operatori,(clan 34, strana 25) njima treba odobrenje
od Saveta i obavezna su za: 2. usluge u okviru zatvorene grupe korisnika; 3. usluge prenosa podataka 4. usluge Interneta
A anonimnost i privatnost. Sta je to? (clan 25, strana 20).
Hoce li internet provajderi, izdrzati do kraja godine? Mozda se i dogovore ovaj put. A Telekom.....sprema julsko
iznenadjenje od 30 jula u jeftinijoj tarifi danju od 15-17 i nocu, belezi impuls svaka 4 minuta, nazdravlje. Mozda
poskidaju dvojnike do 2005 i zamene ih PCM-ovima i uvedu jos jednu digitalnu centralu :)
Komsija, mo's da mi pozajmis solju interneta.

Ne talasaj momce!!!


[ dope @ 11.07.2001. 02:58 ] @
Citat:
torbica je napisao:
clan 33, ili je on sam za sebe zakon posto po njemu od monopola na telekomunikacijama nisu obuhvaceni samo golubovi pismonose [nisu se setili ;)]

ne, golubovi pismonoshe nisu fiksne telekomunikacije, osim ako nisu fiksirani za razhanj, ali o tome cemo uz pivo..

[ stinger @ 11.07.2001. 09:42 ] @
dobro, posle ovog tvog posta, i citanja predloga zakona o telekomunikacijama, odlucio sam da kupim kavez, komplet golubova pismonosa, i odoh na obuku za pticara.... JOJ!
[ torbica @ 15.07.2001. 02:51 ] @
Mislim da je red da svaki dan dan po jedno pitanje ili cinjenicu
vezanu za razvoj interneta...

Dr Dragor Hiber
osoba A predsednik upravnog odbora Telekoma
osoba B predsednik ekspertske grupe za izradu zakona (o telekomunikacijama)

sukob interesa? clan 33? monopol do 2005. godine.