[ dope @ 11.07.2001. 03:33 ] @
kako profurati linuks u shkole?

pa otprilike ovako.. svi znamo da je u gomili shkolskih ustanova opshte prisutan tim-011 (tap-011 copyright ne znam ko).. no nije bitno.. takodje prisutni u shkolama su _zhuti_.. i ima ih dosta, i nisu jaki..

evo, dajem primer moje bivshe, zemunske gimnazije.. imaju oko 30 kompjutera reda velichine p/pII koji se smaraju pod win98, i jedan prilichno veliki centralni server..

znachi, akcija jedan, otici u muriju i reci "zemunska gimnazija nema licence za windozu".. ok mozhda ne u muriju, ali kapirate..

akcija dva, ponuditi tim od 3-4 ljudi da instaliraju a) linux kao drugi os na sve mashine b) X terminale na sve mashine i X server na onu zhivotinju.. e, sad, ovo bi valjalo uraditi po nalogu nechijem.. chijem? savezna vlada, republichka vlada, gradska vlada, savezno ministarstvo za golubove letache.. whatever.. a shto da ne, mozhe i solo, u dogovoru sa zemunskom gimnazijom..

molim predloge pa da sastavimo neshto.. pocheti od jedne shkole, mozhemo celu srbiju da pojedemo.. a verujem da neko ima i vezu u nekoj shkoli..
[ torbica @ 11.07.2001. 03:39 ] @
moze, moze, recimo sastavimo timove volontera i udjemo u srednje skole....
1. napravimo projekata
2. nadjemo sponzora
3. dogovorimo se sa direktorima
4. realizujemo projekat i.....
[ Dragoslav Krunić @ 11.07.2001. 09:20 ] @
Eeee, to sa vladom nece moci. Njima je povecan nivo Microsofta u krvi i imaju u glavi regular expression tipa s/Linux// tako da su gluvi za bilo cije non-MS predloge.

Mislim da je najbolje od skole do skole, razgovor sa direktorom, instalacija na 2-3 rachunara, instalacija KDE-a (a moze i dvojka ako su masine dovoljno jake), padanje na dupe od strane ucenika. Znaci samo mirno, polako od skole do skole, siriti se ko virus dok ne zarazimo vecinu skola. Ondak ide samo od sebe.
[ anon28907 @ 10.03.2006. 16:29 ] @
Sta je bilo sa ovim?
Da li je vas projekat napredovao do sad?
[ maxydelanoche @ 05.04.2006. 11:20 ] @
Ne, izgleda da nije, buduci na kakvim se racunarima radi.