[ bakiman @ 26.02.2006. 00:49 ] @
Program je zanimljiv, provalio sam skoro sve, ali nikako sledeće:

-Sa TV kartice snimam nešto /film/ u MPEG2 (10Mbps video i 256Kbps zvuk) što mu dodje negde oko 5GB za 1:45 sati.

-Naravno Pink daje reklame po 10minuta i HOĆU DA IH ISEČEM

pitanje je kako to u ovom programu.

Iz nekog razloga program WinFast deli fajlove na 2.044GB i njih kad spojim (obično 3) dobijem ceo film.

Znao bih ovo da uradim u VirtualDUBu, ali on neće da otvara mpeg2 fajlove. A da kompresujem ovo sve u .avi da bi ušao u VirtualDub, to je zajebancija. (Pogotovo što bi morao ponovo da rekompresujem već kompresovano...)

Znači hoću sve da uradim u ovom VideoStudiu od slaganja fajlova, izbacivanja reklama do kompresije na oko 700MB ili DviX quality (1:45h filma = 700MB ako: ~768Kbps video i 96Kbps zvuk u .mp3)

Pozz
HVALA
[ Okram_marko @ 26.02.2006. 03:41 ] @
Kojom to karticom snimas??

Cudi me da ti bude toliki fajl.
Ja snimam sa skystar2 i 50 min bude 700 MB. ~ 1h je 750 MB. JA ga samo dokompresujem sa DR. Divx. Ali i mene zanima ovo sto ti pitas. Evo skinut cu si taj program pa cu i ja pogledati o cemu je rijec.

Poz.
[ bakiman @ 26.02.2006. 11:52 ] @
To je zbog kvaliteta slike. Stavio sam tako da kad se gleda playback ne primećuje se razlika od TV reprodukcije...

Pozz

[ Okram_marko @ 26.02.2006. 15:57 ] @
Instaliraj si autoGk. On ima virtualdub tj preko njega kompresuje i mpg fajlove. JA tako kompresujem pmg u divx i mogu reci da ga dobro "smanji". S tim da misalim da ti je bolje da koristis Dr. Divx jer ne radi CUT nekih djelova samog filma tj slike. Auto gk nikada nece uraditi razlicite filmove isto.
U DR.Divx imas kao Advanced settings gdje ti odredis sta da se isjece. Jako je brz i radi super.

Mislim da ti je to najlaksi ancin da izrezes reklame. Imas opcije da uklonis crnu traku sa opcijom "crop..." a mozei i manualno tako da mozes ukloniti i logo nekog programa npr RTL i sl.

To sve ustimas prije samog kodiranja. Probaj! verzija 1.0.6 je super. bar sam tu probao. Malo je problematicna oko registracije. Ako budes probavao javi pa da ti javim kako registrirati.



PS: Koji codec koristis?? Ja sam ih skunuo par komada ali nikako da skontam koji daje najbolju sliku a zadovoljava kompresijom. Daj pomozi oko toga..

Poz.
[ bakiman @ 27.02.2006. 00:01 ] @
Rešio sam oco pomoću opcije multi trim u programu.

Dvix Codec 5.0.2.
Dobar je, zadovoljan sam kvalitetom...

Skinuću ove programe pa se javljam.