[ MyModicum @ 26.02.2006. 21:15 ] @
Evo ovako: uzela sam DVD (2 komada) sa jedne svadbe, na kojoj sam bila. Htjela sam da ih presnimim, ali kako tu imaju neka 4h, dosta minuta i detalja koji su mi stvarno nepotrebni (raznih likova, baba.. :) ) napravila sam spisak sa izdvojenim minutima koje sam htjela da mi presnime u datoj foto radnji, u kojoj kamermani rade. E tu je meni lik slozio pricu kako to moze da se odradi, ali da tu ima dosta posla, da ce mu uzeti mnogo vremena...bla,bla.. ali eto - moze to da mi uradi, da sve stane na jedan DVD i da ce me to kostati nekih 15-20 eura!!

E sad, kako pretpostavljam da to nije toliki bauk kakvim ga je on predstavio, da li neko ima iskustva sa svim tim i moze li da mi predlozi program koji ce mi pomoci da sama uradim sve ovo navedeno!


TNX!
[ Cileinteractiv @ 27.02.2006. 00:39 ] @
Pozdrav!

Predpostavljam da želiš delove sa 2 DVD video diska na jednom DVD video disku?

Tu svakako ima posla. Ako 1 sat montaže naplaćujemo 10€ vrlo spretan i iskusan montažer bi to odradio za 1 do 1,5 sat. Mada se ovde ne radi uopšte o montaži ali obzirom na zahteve, procedura i angažovanost čoveka je otprilike ista... Na prvi pogled sve liči na "SAMO" jednostavno izdvajanje DVD sadržaja i kreiranje novog DVD-a od toga, ali to "SAMO" je dosta posla i naravno, činjenica da neko nešto zna takođe se plaća...
Uz pomoć pretrage na ovom forumu moguće je naučiti sve najvažnije o video obradi, kompresiji i DVD autoringu.
Ostaje SAMO pitanje vremena oćemo li učiti ili platiti onom ko zna da uradi ono što nam treba.
[ Mister_rap @ 27.02.2006. 00:50 ] @
Iskreno, ako ti je stalo do tog diska daj tom covjeku tih 20-e jer vredi.
Ali ako si zainteresovana da ucis... onda kao sto ti je Cile rekao imas sasvim dovoljno materijala na video forumima.

Pozdrav.