[ NESKLAD @ 27.02.2006. 16:35 ] @
snimao bih samo gitare i bas iz svog benda na magnetofonsku traku pa bih to prebacio u komp.inace sviramo muziku koja sama trazi toplinu mag.trake.bubanj i vokal bi radili u studiju.da li bi mogli celokupni signal koji se producira u studiju da nasminkamo da se ne cuju greske koje cemo sigurno napraviti i da li cemo moci ceo snimak da dovedemo na jacinu studiskog snimka?sad mi kazi ono kao postupak- hvatao bih direktno zvuk sa pojacala-sta mi treba da prebacim taj signal posle u komp?cuo sam neke price da je bolje snimiti prvo u komp pa na mag. traku da se dobije toplina pa vratiti u komp.hvala unapred
[ reject @ 27.02.2006. 17:02 ] @
Zanimljivo je da ce te dobar, profi i ispravan magnetofon kostati mnogo
vise nego da sve snimis kompom, ko i ostali svet. ;)
Citat:
NESKLAD: u studiju da nasminkamo da se ne cuju greske koje cemo sigurno napraviti i da li cemo moci ceo snimak da dovedemo na jacinu studiskog snimka?

Za krpljenje snimka sa magnetofona ti treba da nadjes nekog matorog tonca koji
je ceo zivot seko/lepio iste inace nista od celog posla. :)

Mislim da ti je sve to mnogo velika zajebancija.
[ kompozitor @ 27.02.2006. 17:29 ] @
Citat:
reject:Mislim da ti je sve to mnogo velika zajebancija.


I ja to mislim .

Pozdrav ...
[ ton_majstor @ 27.02.2006. 18:33 ] @
A ja se ponadao da će mi neko pokloniti neku traku!

Vidi, prva stvar je ISPRAVAN, dobro naštelovan magnetofon sa barem 16 kanala. Širina trake barem 1 inč. Toga ima na prste jedne ruke u celom Beogradu. Mislim, ima ih više, ali nisu ispravni.

Ako to nađete, daj Bože da imate i NOVU, NOVCATU traku da sve to snimite, a da je EQ i BIAS uparen sa dotičnim magom. Samo u tom slučaju se isplati razmišljati o tome.

Daljnji proces je jednostavan. Kada završite snimanje na mag, kanal po kanal ili po grupama ili ODJEDNOM prebacujete sve u kompjuter, na daljnju obradu. Od ulaza u komp, tj. preampa zavisi da li ste gubili vreme snimajući na traku ili ne. Ne verujem da ćete imati pristup nekom HIPER sistemu sa 16 cevnih preampa u top klasi, a bez toga ceo vaš trud visi u vazduhu...

Ne verujem da razmišljate o još jednoj stvari:

Kako OČUVATI sinhronizaciju tih recimo, 16 kanala NAKON prebacivanja u komp.

Ako ste prebacivali recimo dva po dva, na kraju cete imati osam grupa po dva kanala koji ni u ludilu nece svirati u sinku! Ne zaboravite da magnetofoni imaju malu, ali OBAVEZNU fluktuaciju brzine! HD to nema, tj. javiće vam se dosta problema koje ćete morati rešavati naknadnom montažom, a o faznim poremećajima da i ne govorim.

Citat:
cuo sam neke price da je bolje snimiti prvo u komp pa na mag. traku da se dobije toplina pa vratiti u komp/


To je radio Saša Habić na Van Goghu. Ako mi neko upre prstom GDE je to uticalo DOBRO na kvalitet zvuka, ima od mene džabe celodnevni lock-out u studiju!
Inače, bio sam blizu tada. Kao experiment - simpatično, ali Oliverova mixeta i skrndelj od magnetofona su OBEZVREDILI ceo trip.

Zasada toliko. Piši dalje.

O prednostima i manama analognog i digitalnog imate TOP-temu na forumu. Nemojte ovde.
[ acaradio @ 28.02.2006. 08:29 ] @
Ja sam svojevremeno snimao vokale za jinglove i reklame na stari Revox A77 i terao ga do samog praga izdrzljivosti, ali da ne zagazi u drive. Posle toga bih ga prebacivao na komp. Sta sam postigao ? Zvuk je sabijeniji, "vazdusastiji"...to ne mogu da ponovim ni sa jednim pluginom. Nesto slicno moze da se izvede sa Steinberg Magneto pluginom, ali to nije to.
[ reject @ 28.02.2006. 09:01 ] @
Ok, traka je traka - i pravi svoj zvuk i tu nema sta da se prica,
ali evo jednog saveta ljudima koji bi da snimaju nesto, a nemaju
sredstava za skupu opremu:
Nemoj da se tripujete da pravite experimente sa magnetofonima i
alternativnim metodama produkcije, nema od toga nista. Vise se
cimajte oko toga sta cete snimiti jer u situaciji u kojoj ste, samo
vas sadrzaj/kvalitet, a ne mislim na kvalitet zvuka, nego na kvalitet
onoga sto svirate/propovedate i sto cete snimiti eventualno
izvuci iz situacije gde ste do situacije u kojoj su manji experimenti
dozvoljeni, ako vam je bas do toga.
Evo vam primer HuskerDu, prvi albumi - produkcija je nula, znaci
krs i lom, ali imaju veoma kvalitetan content koji te albume cini
vise nego dobrim.


[Ovu poruku je menjao reject dana 28.02.2006. u 10:04 GMT+1]