[ CapsLock @ 13.11.2002. 15:07 ] @
Unapred se izvinjavam svima,moderatoru brisi topic ako treba ali bar neka mi na mail neko posalje kratko objasnjenje...
Naime, mene zanimaju neke osnovne stvari o dekodiranju mobilnih telefona,ali i auto radio kasetofona.Znam da kasetofoni ne spadaju pod ovu temu o mobilnim,
ali takodje se radi o dekodiranju. Imam racunar i mobilni, a nedostaje mi ono sto povezuje ova dva uredjaja. Naravno, negde u prethodnim temama sam citao o 'kablovima',ali ja sam i dalje ostao zbunjen.
Verovatno zato sto na ovakvim diskusijama ucestvuju ljudi koji nesto znaju i pisu o stvarima koje neki pocetnici zeljni da nauce nesto novo ne mogu da razumeju.
OK,da redjem na stvar...Jasno mi je da mi je potreban telefon i racunar i kabl. ali kakav? Znam, postoji kabl za svakog proizvodjaca mob. telefona,ali da li postoji kabl koji je poseban za dekodiranje i poseban za logoe, melodije i sl. Da li sa jednim kablom moze da se radi sve?
Inace, u jednom servisu sam nasao kabl za Siemens(imam jedan),ali uz kablic mi je davao i neki "interfejs". Sta je to? Za cega sluzi taj interfejs? Inace izgleda kao onaj "unibox" sa YuMERA stranice...a sve to mi je ponudio za 15DM!
Istina, kaze da nema napajanje za taj interfejs...Zanima me da li da li je dobro uzeti to, kako se to sve povezuje sa kompjuterom, mislim na interfejs, pa onda kabl...?

Da li mozda ima neko el. semu kablova za Siemens i Nokiu?

E, ovaj deo se odnosi na dekodiranje auto radio kasetofona, molim moderatora da me uputi na stranice gde mogu saznati nesto vise o ovoj temi ili ako neko zna ponesto da mi postuje mail. Imam radio kasetofon Ford sound 2000 i zahvaljujuci ocu uspeo je da ga zakuca.
Voleo bih da ga sam odkodiram.Konektore imam, ali potrebna mi je el. sema. Molio bih nekog ako poseduje da mi baci u mail, a isto i URL odakle bih skinuo program za dekodiranje ovog radio kasetofona.

Hvala i pozdrav!

moderator promenio ime teme


[Ovu poruku je menjao Ivand dana 14.11.2002. u 03:36 GMT]
[ legija @ 14.11.2002. 01:02 ] @
za kas ti treba neki eeprom programer - interfejs i program. Najbolje ti je da nadjes pony prog.

U tvom slucaju,radi se o 93C46 eepromu. Prvih 4 bita su kod. Npr. 26 38 - kod ti 62 83 . . . Nisam sto posto siguran, ali ako me sjecanje ne vara tako bi trebalo da bude.

Mozes probati sa upitom "car audio decoding" na nekom od pretrazivaca - pa ces valjda naci nesto. Znam da ima neka ceska stranica na kojoj je prilicno detaljno obradjena tema oko auto kasetofona.

Telefoni.
Jebiga, trebalo bi mi mnogo vise slobodnog vremena nego sto ga imam . . .