[ hrki @ 01.03.2006. 09:37 ] @
Kako zakljucati sve sitove odjednom a ne svakog posebno imam ih preko 600?

[Ovu poruku je menjao hrki dana 01.03.2006. u 10:38 GMT+1]

[Shadowed: dopunjen naslov.]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 01.03.2006. u 11:34 GMT+1]
[ Goran Mijailovic @ 01.03.2006. 09:50 ] @
Sta su to sitovi???
[ hrki @ 01.03.2006. 10:06 ] @
sheet1,sheet2,sheet3,.......sheet60
[ Goran Mijailovic @ 01.03.2006. 10:33 ] @
Ok sad je jasnije ;)
[ Brz_na_tastaturi @ 01.03.2006. 22:15 ] @
Možeš koristeći VBA kod da napraviš petlju koja će proći kroz sve radne listove aktivnog excel dokumenta

Code:


Sub ZakljucajRadneListove()
'
' zakljucavanje svih radnih listova 
' u aktivnom excel dokumentu
'
'

    For Each sh In Sheets

    sh.Protect Password:="asdf", DrawingObjects:=True, Contents:=True, Scenarios:=True

    Next sh
    
End Sub



normalno umesto asdf stavices svoju lozinku (ako ti treba lozinka)
u ovom kodu opcije iza lozinke su one koje su po deafault-u postavljene u excelu 2003 (sve opcije u excelu 2003 su
Password, DrawingObjects, Contents, Scenarios, UserInterfaceOnly, AllowFormattingCells, AllowFormattingColumns, AllowFormattingRows, AllowInsertingColumns, AllowInsertingRows, AllowInsertingHyperlinks, AllowDeletingColumns, AllowDeletingRows, AllowSorting, AllowFiltering, i AllowUsingPivotTables)
izaberes one koje ti trebaju i postaviš ih da su := True odvajajuci ih zarezom

[ hrki @ 02.03.2006. 08:32 ] @
Kako da to napravim?
I još jedno pitanje da dozvolim samo da se cells(čelije) možeju bojati i dodavati komentari a ostalo da se zabrani.
I da ja i kolegica možemo mjenjati bez upisivanja lozinke.
[ Brz_na_tastaturi @ 02.03.2006. 20:52 ] @
Citat:
hrki: Kako da to napravim?
I još jedno pitanje da dozvolim samo da se cells(čelije) možeju bojati i dodavati komentari a ostalo da se zabrani.
I da ja i kolegica možemo mjenjati bez upisivanja lozinke.



U Tools->Macros-Visual Basic Editor ubacis nov modul i u njega onaj kod

za omogućavanje bojenja ćelije dodaj
,AllowFormattingCells := True
u onaj kod iza poslednjeg True,
samo ovim pored bojenja omogućavaš i promenu fonta, boldovanje i ostala podešavanja.
Nije izvodljivo omogućiti dodavanje/izmenu komentara bez otključavanja ćelija i omogućavanja menjanja njihovog sadržaja i nije izvodljivo nije izvodljivo da neko može a neko ne bez lozinke da menja zaštićene ćelije na nivou Excela, teoretski može se to postaviti podešavanjem prava korisničkih grupa, samo mislim da je to nepotrebno komplikovanje s obzirom da je, po mom mišljenju, zaštita na nivou radnog lista prvenstveno namenjena tome da neki neiskusni korisnik ne zezne nešto ili da neko slučajno ne promeni neki podatak, a ne nekoj ozbiljnoj zaštiti podataka jer postoji način da se sa nekoliko klikova radni list otključa i kad se nezna lozinka

P.S.
Kako se uopšte snalaziš sa 600 radnih listova kad treba da pronadješ neki podatak?