[ sale3d @ 01.03.2006. 13:36 ] @
http://download.beosms.com/sale/

putem ovog linka mozete da pogledate neke od slicica iz 3d animiranog filma pod nazivom PILOT 36, napravio ga magicworld studio iz beograda i radjen je u saradnji sa tv kanalom D i kompanijom strujini int. iz beca koja je vlasnik kanala d.
posto je film vlasnistvo strujini int. sva prava su njihova tako da slicice i ostale stvari koje budem ovde pokazao nece biti najboljeg kvaliteta iz razumljivih razloga
ako tema bude dobro posecena postavicu jos boljih i zanimljivijh slika a mozda i neke druge stvari koje ce ljudima pomoci da shvate cemu sluzi 3d softver, koji nije cilj sam po sebi nego alatka za stvaranje finalnog proizvoda
trenutno kod sebe imam samo ovih nekoliko slicica koje su posluzile za pravljenje radne verzije omota dvd-a, inace film ima 25 epizoda po 15 minuta i jos nije distribuiran tako da je ovo neka vrsta mini premijere
trenutno radim na jos dva projekta i nakon njihovog zavrsetka, takodje cu, postaviti neke od slika a trudicu se da odgovaram i na pitanja u vezi materijala, svetla i dr.
film je renderovan u 3d maxu 7 sa default scanliner renderom tako da svi ovo mozete napraviti kuci
logo, prica, likovi i sve ono sto cini ovaj film je zasticeno tako ako budete nesto kopirali pa prodali imajte na umu da neko moze da vam zbog toga odere kozu sa ledja i krivicno goni - to necu biti ja :) -
jos nesto, film je low budget tako da sve sto je dobro odradjeno odradjeno je dobrovoljno, inace kako smo bili placeni nikad ga ne bi napravili :)))

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 01.03.2006. u 14:48 GMT+1]
[ bazuka @ 01.03.2006. 14:33 ] @
bez uvrede ali ovo mi lici na neko zezanje, tj. ne lici ni na sta. mada to jeste samo moje misljenje :)
[ sale3d @ 01.03.2006. 14:39 ] @
sta konkretno, ako odgovarate iznesite svoje misljenje o necemu i objasnite sta vam se ne svidja, usput ako imate neke svoje radove koji potvrdjuju vase misljenje slobodno postavite link ili sliku

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 01.03.2006. u 15:42 GMT+1]
[ bazuka @ 01.03.2006. 14:47 ] @
pa konkretno, bez obzira sto je default render mogao je da ispadne mnogo bolji.
modeli su po meni krs, mislim mogli su da budu sa malo vise detalja, trece env je mogao da bude bogatiji, itd...

p.s. samo da ne ispadne da se prepucavamo :) ako mislis da nisam dovoljno kompetentan da komentarisem zato sto nisam stavio nista od svojih radova onda gresis.

imam preko 4god tv iskustva, modelingu animaciji. nadam se da si neke radove video (da ne ispadne da se hvalim) ako si gledao 'Parobrod Srbije' itd...

[Ovu poruku je menjao bazuka dana 01.03.2006. u 15:58 GMT+1]
[ sale3d @ 01.03.2006. 14:55 ] @
kao sto sam napisao, film je low budget tako da nismo pokusali da dostignemo diznija, sto se dizajna tice malo si pomesao dizajn i 3d modeling, ako dizajner kaze da glava treba da bude okrugla bice takva, nije na modelaru da to odlucuje
sto se tice enviromenta ipak je to 375 minuta ili koje je trebalo ispuniti i postoji kompozicija slike koja nekad ne dozvoljava pretrpanost
daj nam neke tvoje stvari da vidimo i ukazi na greske, za to smo ovde
[ sasa3791 @ 01.03.2006. 14:57 ] @
sale pozdrav,

mozda je bazuka malo preterao u svom iskazu, ali vidi se da si se trudio, evo ja cu probati da ti iznesem svoju kritiku u vezi tvojih radova i ako neradim u maxu i ne pada mi na pamet.

prvo, radovi mi deluju vise kao da su radjeni u flashu a pozadine u brycu ili vue ali onako pocetnicki, nego u nekom ozbiljnom 3d programu kao sto je max, ili me oci varaju, mozda bi promenio svoje misljenje ako bi video kompletnu animaciju.

drugo, same texture ne odaju neki veliki trud, a modeli brodova, ja ih ne bi ni nazvao modelima koji su radjeni u maxu.

i na kraju, ako je radjeno za kanal D, onda ovo gore navedeno sve pada u vodu jer animacije su im katastrofa, ne znam koliko te placaju, ali gledajuci kvalitet mislim da se vi tamo potcenjujete.......ali deca sve upijau pa tako i to (barem moji klinci se ne skidaju sa kanala D)

eto toliko od mene.......


koliko para toliko muzike ..........narodski receno.....evo vidim da je u pitanju low budzet
i jos jednom nemoj da se potcenjujes, tako ce poslodavci da se naviknu a to treba deca da gledaju i da i oni nauce nesto

[Ovu poruku je menjao sasa3791 dana 01.03.2006. u 16:01 GMT+1]
[ bazuka @ 01.03.2006. 14:59 ] @
evo covek je lepo rekao, posto sam ja malo grublje srocio! :)

http://www.superheroj.com/mygalery/images.php?800/35.jpg

evo ti link pa pogledaj likove, ne smem mnogo da pricam posto nisam vise deo tima koji to radi...

jedino ako te zanima mogu da ti posaljem moj cv :)

[Ovu poruku je menjao bazuka dana 01.03.2006. u 16:22 GMT+1]
[ sale3d @ 01.03.2006. 15:05 ] @
hehehe u pravu ste za kanal d, nisam u tome ucestvovao :)
u brajsu je samo cruiser explorer.jpg, ne znam kako mislis radjeni u flashu, pogledaj aligorax.jpg ali obratite paznju koja je ovo rezolucija 350 sa nesto i 40 kb ne trazite na takvoj slici lepotu tekstura, u stvari ja vas navodim sve vreme na svetlo koje je najvaznije a ne vrsta rendera koji se besomucno pominje na ovom forumu
i ljudi dajte da vidimo nesto, nista ne videh ovde osim kovacnice
izvini poruke su nam stigle istovremeno tako da nisam video link, superheroj je dobra stvar, jedinu zamerku imam u facijalnoj animaciji i to smo mi uspeli izbeci, mada i kamera je malo leprsava verovatno zbog manjka animacije, sto se ostalog tice sve je na svom mestu i mogu samo da vas pohvalim, svaka cast

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 01.03.2006. u 16:41 GMT+1]
[ biotech @ 01.03.2006. 17:13 ] @
www.lotsofrobots.com

dobar autorski 3d filmic
[ reject @ 01.03.2006. 17:37 ] @
Majstori, majstori...

Enivej, videti http://www.studioartfx.com/
Terence Walker je inace davno davno sam poceo da radi na
crtanom filmu (uglavnom koristeci Lightwave), a vidite de je
sada. Doduse nije poceo tako sto je kupio LW i napravio film,
pre toga je imao brdo iskustva sa izradom cut-scena za igre.
[ 3D-generik @ 01.03.2006. 21:42 ] @
svetla su krs, teksture su krs (odnosno nema tekstura, samo sejderi u boji), a modeli, onako, srednja zalost. 15 min animacije takvog kvaliteta moze da napravi iskusni 3d animator za 1 dan. S toga, nema potrebe da te ista pitamo!
[ reject @ 01.03.2006. 22:38 ] @
A sto ti uvek moras da budes najgori od sve dece?
Ni jedan animator ne moze da napravi 15 minuta takve animacije za jedan
dan posto nisi video animaciju niti ono sto bi animator trebao da radi taj
jedan dan. Ono sto si video su screenshotovi, ja ne videh ni jednu animaciju.
Drugo, animator animira, ne modeluje ni environment ni likove ni ostale objekte,
vec ih animira. Ako pogledas kostur koji radi animacije, mozes da vidis dal je
to ok ili ne, bez obzira kakav ce mesh da izgleda. Ako vidis screenshot mesha
u bilo kojoj pozi, nema teorije da skontas da li je animacija dobra posto gledas
u jednu slicicu te animacije. Zvuci logicno, zar ne?

Sta hocu da kazem? Kritikujte, ali tako da to nekome koristi. Random nepovezano
pljuvanje ce vas samo dovesti do toga da vam obrisem poruku ili da vam se
obratim ovako ko sad, sto inace ne volim i izbegavam, ali ovoga puta nijesam
mogao da se dam iskontrolirati.


[disclaimer] Ovo dalje nema veze sa ovom temom, pricam uopsteno posto mi
je dosta ovakvih kritika, a i nemam pametnija posla atm, a i ovim zelim da
sprecim dalja zla AnaLiziranja necijeg rada. [/disclaimer]


Ne treba ja da vas ucim lijepome ponasanju, ali evo kad moram. Kad vidite neciji
rad - odmah mozete videti i nivo na kome je lik koji to pise. Bez obzira da li on
misli da je Car Murat ili Kralj Petar, vidi se koji je i odakle je. Ako napisete nesto
kao sto je poruka iznad, dzaba ste krecili i niste nista pametno uradili. Ako sa
druge strane odogovorite kao sto su odgovorili ovi odozgo, onda cinite ok
stvar i generalno pomazete ljudima koji su postavili nesto sto su radili.
Ako ne kontate razliku u pristupu, onda ste se dzaba i na forum registrovali.

Evo, recimo, ja sam nedavno sreo lika koji misli da je kralj, a nema veze sa vezom,
tj. kad je seo da napravi nesto u Mayi poceo je da klikce unaokolo i da se gubi
po menijima pricajuci kako je navikao na starije verzije. Aaalo? Sta sam ja trebao
da kazem? "Pali papane, nemas veze sa zivotom!"? Ne, nikako. Samo mu treba
pokazati kako se to sto on hoce da uradi moze lako uraditi u par poteza i
vremenom ce i sam shvatiti de je. Tako si mu pomogao i u struci i u sagledavanju
realnosti, iz cega neminovno sredi napredak subjekta. :)


[disclaimer] Ovo iznad nema veze sa ovom temom, pricam uopsteno posto mi
je dosta ovakvih kritika, a i nemam pametnija posla atm, a i ovim zelim da
sprecim dalja zla AnaLiziranja necijeg rada. [/disclaimer]



[Ovu poruku je menjao reject dana 01.03.2006. u 23:47 GMT+1]
[ pailhead @ 02.03.2006. 09:04 ] @
Meni je malo smesan ovaj naslov, zvuci prepotentno, za ovakav kvalitet rada. Kad neko kaze majstori, onda definitivno ocekujem da vidim neko sveze remek delo sa cgtalk-a, ili neku pixar animaciju.

Sve u svemu, meni ovi radovi deluju interesantno, ali takodje deluju strasno zastarelo. Ovako nesto je bilo aktuelno pre nekih 6-10 godina.
[ reject @ 02.03.2006. 10:06 ] @
Upravo tako, cak i kod nas se rade mnogo bolje stvari.
Imao sam prilike da vidim neke parcice crtanih filmova koji su radjeni
kod nas. Iskreno ne znam da li su zavrseni niti kako je sve to proslo,
posto nisam vise u kontaktu sa tim ljudima, ali ono sto sam video je
izgledalo veoma dobro (nije sad ne znam sta, ali veoma dobro).

Ono sto najvise fali onome sto sam video na ovoj temi jeste neko ko
bi osmislio/dizajnirao/whatever overall look. Screenshotovi deluju kao
da su pokupljeni sa par razlicitih projekata. Ako se recimo odluci da
pozadina nema texture ili ima samo 8 razlicitih boja u pozadini, onda
nema izrendanog terena sa plavim nebom, bijelom planinom i zelenom
gorom. Ako ima zelene gore, onda nema planine sa 4 nijanse
narandzaste. Likovi isto.
Nije vazno sta se odluci, vazno je da nema odskakanja od odluke.
Napravite crno-beli film i gledaoci ce posle 5 minuta skroz da udju u
film i nece im uopste smetati nedostatak boja. Napravite kockaste
likove (a da imaju sve potrebne izraze) i ljudi ce se i na njih brzo
navici. Problem nastaje kada u crno-bele kockaste likove useta
full-colored human char - osim ako to nije vezano za pricu.
Ajde pogledajte igru psychonauts - mnogo otkacen dizajn, ali svi
screenshotovi koje mozete naci izgledaju kao da su iz iste price iako
u igri postoji dosta razlicitih environmenta.


[Ovu poruku je menjao reject dana 02.03.2006. u 11:18 GMT+1]
[ sale3d @ 02.03.2006. 12:23 ] @
vidim da ste bili aktivni, odgovoricu redom
sto se tice tekstura, nije mi jasno o cemu 3dgenerik pise i kako uspeva u bluru da prepozna teksturu, stvarno je dobar
sto se tice svetla radjena su uz pomoc ljudi sa FDU, tako ne pljuj svuda oko sebe mozes da se umazes
nemojte ostavljati holivudske linkove, kao i u svemu ostalom tako i u ovome im nismo dorasli, primer: shrek je renderovan na 3000 (tri hiljade) hp masina vise od 4 meseca, mi tri hiljade racunara ne bi sakupili sve da vlada stane iza nas
kada sam postavljao ove linkove nisam imao nameru nikoga da vredjam, tako ako sam rekao majstori nisam mislio da svi ostali ne znaju nista, nemojte se vredjati hteo sam malo da iritiram radi posecenosti teme
mi ovde imamo tri vrste ljudi, oni koji znaju, oni koji hoce da nauce i oni treci koji misle da znaju a pojma nemaju, njih mozete vrlo lako prepoznati na osnovu poruka koje ovde pisu
reject hvala u pozitivnom smislu
JOS JEDNOM: 375 minuta za 8 meseci, sto je skoro sat vremena mesecno, na 5 kom drndavih pentium 4 na 1.8 g sa 512-1 g memorije, sve sa 5 ljudi, zato sam napisao majstori
kada dodjem do avi fajlova vrlo rado cu staviti link, treba mi par dana
ako necete da pomognete hvala i nemojte pisati gluposti, film nije samo modelar i animator, na kraju pogledajte odjavne spice bilo kog pa i low budget crtaca
ko ne zna da broji neka uzme digitron

nisam nigde rekao da je remek delo, pa imam i ja oci


[Ovu poruku je menjao sale3d dana 02.03.2006. u 13:26 GMT+1]
[ bojan_bozovic @ 02.03.2006. 12:39 ] @
Ne nego ovako to rade majstori. BTW to je jos igra, modeli i teksture nisu vrhunskog kvaliteta vec su budzeni da rade na igrackoj grafickoj kartici, pro rendering bi bio mnogo bolji. ne postujem ovo da te zezam, pro model kosta najmanje 200evra a ide i preko 1000evra, vrlo detaljan, zasnovan na udzbenicima iz anatomije. Ne moze da se budzi nesto tako, i da kazemo to je pro. BTW pogledao samo ovo tvoje, pre nekih 10 godina bih rekao da je zaista impresivno.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 02.03.2006. u 13:43 GMT+1]
[ sale3d @ 02.03.2006. 12:45 ] @
u pravu si za -ovako-, mozda sam pogresio ali nije to razlog za burno reagovanje kao sto je uradio bazuka u prvoj poruci, zamislite pocetnika koji ovo gleda i kaze ***ote ako ovo nije nista idem ja se bavim necim drugim a meni lik iz rusije nudi posao a ja nemam ljude koji bi trebalo da rade sa mnom, jer svi se razumeju i pixar i holivud a ne znaju da iskljuce intersekciju materijala u toon renderu, imate gore jedan link prepoznacete o cemu pricam
generalno to je problem i skolstva, svi sve razumeju, osim kako stvarno izrenderovati kvalitetno u mental reyu a ne spaliti racunar za dva meseca, a potopljeni smo turskom i drugim produkcijama 0 kvaliteta, pogledajte crtace koje klinci gledaju i televizijskim kucama pricajte o sejderima i efektima iz holivuda, napravite jeftino i prodajte vani, kao sto smo mi uradili, druga je stvar sto se nismo sami finansirali nego nas gazda odero ali svaka se skola placa

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 02.03.2006. u 13:53 GMT+1]
[ bojan_bozovic @ 02.03.2006. 13:01 ] @
@sale

Ajd da vidimo npr: http://download.beosms.com/sal...al%20Boohoo%20&%20Mack.jpg

Modeli robota nisu losi za toon style render, tekstura u pozadini bi takodje trebalo da bude dobra (nemam hi-res sliku) ali je tekstura na podu (plocice) ocajna i stolici fali tekstura. Ovo mi ne lici na dovrsen render, mada ima potencijala.

[ MOHOK7 @ 02.03.2006. 13:27 ] @
?????
Meni dobar deo "Komentara" vise deluje kao da su ljudi zavidni.
Dobar konj ima sto mana rdjav samo jednu, rdjav je.

Samo napred Sale guraj taj film kako najbolje znas i umes Austrijanci su
ljudi sa neobicnim meni neshvatljivim ukusom po pitanju reklame filma 3d
animacije itd.
Reklame su im "laki uzas" licno sam godinama u sirokom luku obilazio sve
prodavnice cije sam reklame cuo i video na TV.
Da kad bi videli samo reklamu za XXX LUTZ ne bi verovali da se tako "plitak
uzas" uopce emituje o RED ZAK i HARTLAUER da ne pricam kao da su uhvatili
najgoreg majmuna sa ulice da se krevelji sa ekrana.
Pink je u tom pogledu po mom misljenju mnogostruko i dobro se priblizio
americkim i skandinavijskim standardima.
Sale shvati zajedljive komentare kao zavist onih koji se nisu uspeli
progurati.
Uostalom tvoj narucilac treba da je zadovoljan ovde kazu: "Kupac je kralj"
ima da se uradi onako kako on hoce.
Pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
[ 3D-generik @ 02.03.2006. 13:47 ] @
Citat:
Pailhed: Meni je malo smesan ovaj naslov, zvuci prepotentno, za ovakav kvalitet rada. Kad neko kaze majstori, onda definitivno ocekujem da vidim neko sveze remek delo sa cgtalk-a, ili neku pixar animaciju.


reject, evo razlog zasto sam odreagovao onako kako sam odreagovao. Mnogo zvuci prepotentno.....,kao i ovo sto sledi

Citat:
sale3d: trenutno radim na jos dva projekta i nakon njihovog zavrsetka, takodje cu, postaviti neke od slika a trudicu se da odgovaram i na pitanja u vezi materijala, svetla i dr.


....eto to!

Citat:
Reject: Drugo, animator animira, ne modeluje ni environment ni likove ni ostale objekte, vec ih animira.



...a, ti rejekt, mnogo pametujes.....ovo sto si rekao vazi samo za prohesionalnu 3d industriju, kao PIXAR, ILM...itd. Environment i modele sa screenshotova u stanju je da izmodeluje bilo koji animator, pa cak i pocetnik u 3d-u. Pa stoga, ono sto sam rekao da bi iskusni animator uradio 15 min ove animacije za jedan dan, istina je.

Citat:
Sale 3d: nemojte ostavljati holivudske linkove, kao i u svemu ostalom tako i u ovome im nismo dorasli, primer: shrek je renderovan na 3000 (tri hiljade) hp masina vise od 4 meseca.


....375 min vase animacije moze da se renderuje 4 sata na Spectrum-u.

Citat:
Sale 3d: vidim da ste bili aktivni, odgovoricu redom
sto se tice tekstura, nije mi jasno o cemu 3dgenerik pise i kako uspeva u bluru da prepozna teksturu, stvarno je dobar
sto se tice svetla radjena su uz pomoc ljudi sa FDU, tako ne pljuj svuda oko sebe mozes da se umazes.


..pa cak i u bluru moze da se vidi da nema teksture!
...vidim da su ljudi sa FDU pravi strucnjaci za svetla, odnosno za celo jedno svetlo koje ima u sceni...

..nema ljutnje, samo mi se ne svidja kad je neko prepotentan! Da je sale3d rekao "ovako to rade pocetnici", onda bi bila druga prica. Naravno, rekao bih da je fenomenalno!!! I ne zelim nikome da kazem "ovo je s*****", "nemas pojma", "bavi se drugim poslom", daleko bilo. Samo radom, bilo ko moze daleko da dogura.

pozdrav




[ 3D-generik @ 02.03.2006. 13:54 ] @
..na kraju krajeva, Sale, kad radis neki projekat za nekoga....nemoj da ga prihvatis kad nemas ljude koji znaju svoj posao, i kad nemas dovoljno jake masine. Nedostatak navedenog, se odrazava i na samu animaciju.....i ispadne onako kako je ispalo, krajnje amaterski. I ne treba da se hvalis kako ste 375 minuta uradili za osam meseci. Niko te nece pitati koliko si radio, vec je bitno kako izgleda. Trudi se da izgleda sto bolje, makar radio i deceniju!
[ sale3d @ 02.03.2006. 14:30 ] @
u ozbiljnom poslu ne mozes da se mesas u struku koju ne poznajes, pitanja tekstura su pitanja dizajna i necu da se mesam u to, ali tehnicke greske poput ove koja se nalazi na prvoj strani sajta http://www.superheroj.com/ i ne dolaze u obzir, to je odraz ljudi koji su radili, divim se vodjama projekta kada su izgurali stvar do kraja.
u sceni podzemnog aerodroma se nalazi oko 75 raznih svetlosnih izvora, pogledajte koliko ima objekata i ja bih voleo da grunem GI i svi zadovoljni, ali gazda hoce film a moja farmica ne moze da izgura render u roku samo za tu scenu a kamoli za ostatak filma
kvalitet ce doci sa novcem, jedan ovakav projekat kosta oko 80.000 evrica vazno je biti u igri, sta mislite zasto je austrijanac dosao ovamo, em smo blizu em smo jeftini a vremena bar imamo, posle jednog drodje drugi pa ces i ti 3dgenerik imati posla

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 02.03.2006. u 15:35 GMT+1]
[ 3D-generik @ 02.03.2006. 15:16 ] @
....pa znam ja da ima mnogo svetala u sceni podzemnog aerodroma, ali to su sve akcentovana svetla, odnosno sluze da osvetle samo neke objekte posebno. U toj sceni imas samo jedno glavno svetlo, a ona su najbitnija, ona stvaraju atmosferu. I jos, ne svidja mi se kad neko koristi maxove gotove teksture, to se odmah primeti, i krajnje je amaterski............pa dobro, 80.000 evra "za ono" nije mala suma........, i nemoj da se ljutis, samo iskreno iznosim svoje misljenje.

...ali, ipak, napraviti pricu, pa cak i sa kockama i sferama, to je vec umece!!! Videcemo valjda animaciju uskoro

Uzdravlje

[Ovu poruku je menjao 3D-generik dana 02.03.2006. u 16:24 GMT+1]
[ reject @ 02.03.2006. 15:45 ] @
Citat:
3D-generik:...a, ti rejekt, mnogo pametujes.....

Kako rece Kanjos Macedonovic:
"Bolji junaci odose boljima,
a ja jedva i vama zapade."
Citat:
ovo sto si rekao vazi samo za prohesionalnu 3d industriju, kao PIXAR, ILM...itd. Environment i modele sa screenshotova u stanju je da izmodeluje bilo koji animator, pa cak i pocetnik u 3d-u. Pa stoga, ono sto sam rekao da bi iskusni animator uradio 15 min ove animacije za jedan dan, istina je.

Kao sto rekoh, nisi video animaciju. :)
Generalno znam sta hoces da kazes i u pravu si da je ovo delo pocetnika,
ali moram da reagujem svaki put kad neko krene u pljuvanje bez razloga.

@sale3d:Ne znam cemu sad nalazenje "tehnickih gresaka"? Znas li koliko
"tehnickih gresaka" ima svaki holivudski i svaki crtani film i svaka igra?
Ima dosta, ali to su zavrseni i unovceni projekti, tako je da trazenje gresaka,
osim ako nije u edukativne svrhe, sasvim besmisleno.

BTW, kvalitet ce doci iskustvom i radom, ako sto ti 3D-generik rece, a onda ce
neko dobro da ga plati.

[Ovu poruku je menjao reject dana 02.03.2006. u 16:54 GMT+1]
[ bazuka @ 02.03.2006. 16:05 ] @
Citat:
sale3d: u ozbiljnom poslu ne mozes da se mesas u struku koju ne poznajes, pitanja tekstura su pitanja dizajna i necu da se mesam u to, ali tehnicke greske poput ove koja se nalazi na prvoj strani sajta http://www.superheroj.com/ i ne dolaze u obzir, to je odraz ljudi koji su radili, divim se vodjama projekta kada su izgurali stvar do kraja.
u sceni podzemnog aerodroma se nalazi oko 75 raznih svetlosnih izvora, pogledajte koliko ima objekata i ja bih voleo da grunem GI i svi zadovoljni, ali gazda hoce film a moja farmica ne moze da izgura render u roku samo za tu scenu a kamoli za ostatak filma
kvalitet ce doci sa novcem, jedan ovakav projekat kosta oko 80.000 evrica vazno je biti u igri, sta mislite zasto je austrijanac dosao ovamo, em smo blizu em smo jeftini a vremena bar imamo, posle jednog drodje drugi pa ces i ti 3dgenerik imati posla

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 02.03.2006. u 15:35 GMT+1]


vidis mozda se nisi zapitao zasto nisam vise u tom timu ljudi?! i zasto ne mogu da ti kazem vise stvari o tom projektu! zato sto sam ja pre super heroja radio u Kompaniju na parobrodu srbije i necu da kazem da nisam tamo nista naucio daleko od toga, ali se zna koji je kvalitet anim, modelinga itd. a pre kompanija sam radio u legendarnom nemosoft tacnije game produkcija, itd. (u prevodu upucen sam u sve vode 3d-a) da ne ispadne da sam ja radio to na sta ti ukazujes na tehnicke greske, zato sto nisam znao ili nisam video! nisam hteo da radim vise na tom projektu zato sto ja posle ne mogu da koristim to kao referncu jer ne lici ni na sta! to je trebalo da ispade 100x bolje nego sto je trenutno. necu da kazem da sam ja pametan, ali sam bio upoznat sa takvim projektima od ljudi koju radili i znaju kako se radi, znaci ja nisam taj koji je izmislio toplu vodu, samo sam radio kako svi profesionalci rade, a ne kako 'neki' misle da treba da se radi! toliko od mene...

ako te zanima kako se radi mozes da se javis, pa cu da ti dam neke korisne savete, jer sem kompanija niko nije uradio nista slicno ni problizno parabrodu srbije i sto se tice modelinga i sto se tice animacije, a ti mi daj primer da vidim...

[Ovu poruku je menjao bazuka dana 02.03.2006. u 17:08 GMT+1]
[ d4rk3lf @ 02.03.2006. 17:05 ] @
Toliko mnogo postova (prosto sam ljubomoran :) ), a jos nismo videli ni trunku animacije.
Ne znam za vas ljudi, ali meni nikako ne uspeva da vidim animaciju, na osnovu nekoliko slicica.
To je moja mala zamerka tebi sale3d. Trebao si da okacis makar 15-20 sek. animacije, i prica bi bila, mozda, potpuno drugacija.
Sto se tice slicica, meni su neke simpaticne, a u nekima su (kao sto rece reject) isuvise pomesani razliciti stilovi. Ali opet ne mogu da sudim jer nisam video animaciju.
Znam samo da je 375 min. mnoooogo, ali stvarno mnogo vremena + to su humanoidni karakteri + imaju, verovatno, motion blur (sto moze malo da sakrije siromastvo tekstura) + svetla su dobra (samo mnogo ti je 75 za jednu scenu) i nikako ne moze da se renderuje na spektrumu, pa cak ni na Amigi :), za jedan dan ili za godinu dana.
Glavna pohvala je to sto je projekat uopste i zavrsen, to iskustvo svakako niko ne moze da ti oduzme. Pare ce doci kasnije, kao i jos iskustva.

Dakle, postuj nesto animacije, kako bi ljudi mogli preciznije da ti kazu jos sugestija.

Pozdrav...

[Ovu poruku je menjao d4rk3lf dana 02.03.2006. u 18:07 GMT+1]
[ reject @ 02.03.2006. 21:29 ] @
Nije fora kolko ima postova, ja bih, iskreno, vise od pola postova
sa ove teme pobrisao.
[ sale3d @ 02.03.2006. 22:31 ] @
pripremio sam 6-7 avija po 15-25 sec, ali ne mogu da postavim od kuce, stavljam sutra oko 1, pa se vidimo.
znate li zasto nema ljudi koji znaju da rade kod nas, pa odose vani
tako je i sa projektima i velikom lovom, ne mozes se ubaciti u veliki posao jer svako drzi svoj deo kolaca i nece da dozvoli nekim likovima sa brdovitog balkana da mu to oduzme, jednostavno niti mozes izaci u svet niti ce svet tako lako da dodje ovde
pitajte momke koji su hteli da prodaju izija vani koliko je to tesko
ideja saleta3d da tamo udje bar sa treshom, ***i ga nisu svi dule savic

jos nesto, nije mi jasno zasto se przite na fantastican izgled i teksture kada je bitna prica kako neko rece, a kada uzmes svoju lovu i pozdravis se sa projektom, hocu reci kada nemas vise love od njega, da ne psujem sta mi se radi za teksture. ako je gazda zadovoljan i ja sam, e druga je stvar kada radis za sebe pa pravis svoju stvar videcemo i to do kraja godine, postavicu to ovde
vratio sam se sa zapada i mrzi me da radim 16 sati, cast izuzecima gospodskim firmama ali mislim da vecina vas ne zna sta znaci raditi na zapadu, pogotovo sada kada se kina otvorila, pricacu vam i tome ali sutra kume...

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 03.03.2006. u 00:49 GMT+1]
[ sale3d @ 03.03.2006. 11:05 ] @
http://download.beosms.com/sale/avi/
evo malo animacije, da podsetim film JE PRODAT, mi smo uzeli nas deo ali vlasnik jos nije distribuirao i koliko sam cuo to ce biti u julu mesecu o.g., zato nemam nista od materijala kod sebe i ovo sve jeste iz edukativnih razloga, podsetite me sta bi parobrod srbija i ako neko ima link neka postavi
3d-generik pretpostavljam po reagovanju da si mladji covek, i jedan savet ne trci pred rudu
i jedna zamerka moderatoru - budi objektivan i na osnovu par kompresovanih slicica ne donosi zakljucke ko je pocetnik a ko ne
zasto sam stavio ovo, jer ovo, svi koji citaju, mogu da naprave kod kuce a ne zbog neceg drugog, ne nameravam da se pravdam nikome ali ste skrenuli temu u pogresnom pravcu
procitajte tekstualni fajl na linku pod naslovom -procitaj.txt- :)
[ reject @ 03.03.2006. 11:42 ] @
Citat:
sale3d:budi objektivan i na osnovu par kompresovanih slicica ne donosi zakljucke ko je pocetnik a ko ne

Prijatelju, budi realan, na osnovu onih shotova to je jedino sto moze da
se zakljuci.
[ sale3d @ 03.03.2006. 11:45 ] @
pa bas o tome ti pricam, nemoj ocenjivati ljude bez obzira sta stavio, mozda se zezam, to moze da radi 3d-generik ali nemoj ti, ti si nam svetlo u tunelu

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 03.03.2006. u 12:46 GMT+1]
[ d4rk3lf @ 03.03.2006. 16:01 ] @
Bas sam sada pogledao prve dve animacije, i mogu da kazem da mi se svidja. Neke stvari ste mogli malo da popravite (recimo nebulu cija boja mnogo odudara i warp efekat), ali ne mari, dobro je...
Mozda te cimnem za neki trik oko rigovanja ili tako neceg.

B.T.W. Jeste li probali sa Inkpaintom, cisto da vidite kako izgleda?
[ sale3d @ 03.03.2006. 20:18 ] @
ne mozes sve da stignes u tom roku, ima malo final toona, pogledaj 7. mesano sa brajsom, zao mi je sto nemam deo sa pucnjavom i komunikacojom u stilu top gana, obavezno pogledaj 6, ostalo je manje vise standardno
[ Artist @ 04.03.2006. 09:48 ] @
E sale izvini sto cu ovo da ti kazem ali ja se bavim animacijom karaktera i u poslednje vreme renderingom i modelovanjem. Nemam nekog iskustva profesionalnog ali sto se tice same animacije mislim da je loshe to sto su to sve MAX-ove animacije. Mislim ono kao kad brod slece roboti trce ka njemu tj. dzogiraju ?!! pa ono onaj jedan robot kao igra a to je u stvari max*ova animacija frantic ako se ne varam, pa onaj robot sto se smeje dok onaj plavi lik stoji ukocen kao da se nista ne desava. Svi koji koriste Max*a videce da je sve preuzeto i reci ce "Hej pa ovo bih i ja mogao da napravim". Meni se svidja kako je zamisljeno samo malo promenite pokrete, ubacite neke svoje i sl... No hard feelings...
[ Artist @ 04.03.2006. 09:59 ] @
I da bi to delovalo malo profesionalnije animiraj i ostale da kazem nevazne detalje. tipa kretajuca svetla, lasere, sta ti ja znam ventilatore, lance, vetar!, tecnost kako prolazi niz svetlosne stubove isl.. Nemoj samo da animiras glavnog lika a okolo se nista ne desava. Nekako deluje prazno, ukoceno, mrtvo... A bas oni sitni sporedni detalji cine animaciju prijatnu za oko. Zatim kamere, treba da budu malo vise pokretne, da docaraju atmosferu i osecanja koja zelis da izazoves kod gledaoca. Nekako ove animacije sto sam gledao lice mi vise na one naucne kad npr. prikazuju kako je doslo do Cunamija. Daje se akcenat samo na jednu stvar.
[ sale3d @ 04.03.2006. 10:23 ] @
bravo majstore, ono sto sam hteo svim ovim da kazem je da smo to mi naplatili i to od stranaca, ovo je kucna varijanta rada koji prolazi, ovo su mogli da naprave i ljudi koji su pravili superheroja, ovako ono malo animacije izgleda veoma siromasno
sto se tice profesionalnog rada, nakon par kadrova svaki poznavalac filmske industrije vidi ko je pro, sta amateri a sta invalidi, komentari tipa ej na onoj stolici nemas teksturu ne prolazi, radis da zadovoljis tehnicku stranu i rezisera
za par dana cu postaviti malo rucne animacije
inace, ovim radom smo navukli toliko posla na sebe da mi caskanje sa vama dodje kao odmor, zadnjih 15 dana radim po 16 sati dnevno, a pre toga 3 meseca sam se polomio od posla i pomoc nam je neophodna, za posao mi se javljaju uglavnom invalidi tako da ako je neko zainteresovan neka mi pise privatno, za modeling uvek ima posla
jos nesto, kamere kretanjem odavaju siromastvo animacije, ne kod dece nego kod ljudi koji placaju i koji znaju sta traze, i veruj mi posle 2 kadra moze se videti ko je ko a nase nije da pravimo prijatnu animaciju nego da radimo ono sta traze od nas
animacija nije maxova nego je capturovana i ima je u vise formata i za skoro sve 3d programe, fazon je u montazi animacije ako znas sta hocu da kazem a vidim da znas o cemu pricas, obavezno se javi
[ Artist @ 04.03.2006. 15:38 ] @
Da da shvatam sve sto si rekao, ja ne znam zbog cega svi prave toliku frku oko modela i textura. Modeli nisu losi uopste pogotovom jer su ih takve trazili od vas. S obzirom na low budget film drugacije i ne moze biti zbog samog renderovanja. Zahteva veoma jake masine i plus ukoliko je prica uklopljena kako treba kao i zvucna podloga to ce biti pun pogodak. Dok sam bio u USA u jednoj animatorskoj skoli prvo sto su nas ucili je postavljanje price znaci ono olovkom odradimo kao strip, skice i na osnovu toga odredimo kamere koje su nam potrebne, koliko kadrova treba da ima animacija, a o osvetljenju da i ne pricam. Jedan cas smo sedeli u sali i gledali neki film i trebalo je da uocimo nacin na koji kamere pricaju pricu, osvetljenje oko samog desavanja. Zao mi je samo sto nisam zavrsio tecaj u toj skoli do kraja.Potrebno je razviti slobodnu vizionarsku kreativnost i linearnu analiticku misao da bi se usavrsila kompjuterska grafika. Stoga mislim da ce ovo biti super film !!! Ja bih licno koristio pored CS-a i klasicnu animaciju kreiranjem bone sistema i IK., malo je teze ali daje zivot animiranom liku. BTW meni se svidja enviroment i modeli ali bih drugacije osvetlio sve to, ne znam da li si gledao film robots ( to je ustvari animacija), tako neko osvetljenje.. Puno uspeha i srece zelim !!!
[ Artist @ 04.03.2006. 15:44 ] @
Da da shvatam sve sto si rekao, ja ne znam zbog cega svi prave toliku frku oko modela i textura. Modeli nisu losi uopste pogotovom jer su ih takve trazili od vas. S obzirom na low budget film drugacije i ne moze biti zbog samog renderovanja. Zahteva veoma jake masine i plus ukoliko je prica uklopljena kako treba kao i zvucna podloga to ce biti pun pogodak. Dok sam bio u USA u jednoj animatorskoj skoli prvo sto su nas ucili je postavljanje price znaci ono olovkom odradimo kao strip, skice i na osnovu toga odredimo kamere koje su nam potrebne, koliko kadrova treba da ima animacija, a o osvetljenju da i ne pricam. Jedan cas smo sedeli u sali i gledali neki film i trebalo je da uocimo nacin na koji kamere pricaju pricu, osvetljenje oko samog desavanja. Zao mi je samo sto nisam zavrsio tecaj u toj skoli do kraja.Potrebno je razviti slobodnu vizionarsku kreativnost i linearnu analiticku misao da bi se usavrsila kompjuterska grafika. Stoga mislim da ce ovo biti super film !!! Ja bih licno koristio pored CS-a i klasicnu animaciju kreiranjem bone sistema i IK., malo je teze ali daje zivot animiranom liku. BTW meni se svidja enviroment i modeli ali bih drugacije osvetlio sve to, ne znam da li si gledao film robots ( to je ustvari animacija), tako neko osvetljenje.. Puno uspeha i srece zelim !!!
[ MOHOK7 @ 05.03.2006. 01:00 ] @
Citat:
ne znam zbog cega svi prave toliku frku oko modela i textura.
Zavidni su
MOHOK
[ 3D-generik @ 05.03.2006. 10:11 ] @
Citat:
RejectKako rece Kanjos Macedonovic:
"Bolji junaci odose boljima,
a ja jedva i vama zapade."


Kako nas narod rece:
"Dvije babe obabile,
cet'ri ladje oplovile,
djed ost'o kod kuce,
u gace sapuce,
cet'ri oraha pod zub okrunio"
[ Warsinger @ 05.03.2006. 10:49 ] @
Meni nije jasno zbog cega je naslov ''ovako to rade majstori'' ?
Ovi radovi bi mogli da se pripisu nekom suvom pocetniku. Vidi se da oni koji su pokusali da naprave nesto od ovoga ne znaju ni osnovu svetla 3D grafike kao ni osnovu textura. Modeling je nista bolji, a animaciju ne zelim ni da pogledam.
Teren je radjen u auto-programu kao sto je Landscape generator terragen, sto danas ume i malo dete da koristi.

Lik koji je postavio ovu temu ima jos mnogo toga da nauci...
[ Warsinger @ 05.03.2006. 10:53 ] @
Idi za pocetak na blizzard cisto da naucis sta znaci pojam prof. ili na nasem '' majstor '' :)
[ Artist @ 05.03.2006. 12:03 ] @
Blizzard !!!!! Jesi ti normalan ?!! Da bi njih dostigao trebalo bi ti 1000 godina. Oni su nedostizni u svakom pogledu, da li si video ko je sve u njhovom timu i koliko je to ljudi ??? MIslim stvarno ga pretera, to je isto kao da ti pravis crtani film i neko ti kaze idi pogledaj kako Disney pravi crtane filmove. Sad ispade da ja branim Saleta ali vi dovodite u pitanje njegovo modelovanje. Sam je rekao da se bas to sto je izmodelovano trazilo od njega tj. njih. Dobro jeste da bode oci naslov "Ovako to rade majstori", ali jebiga, ali kad bi od vas neko trazio da napravite sijalicu koja ce samo da svetli zasto bi se mucili da pravite sve one detalje tj. grlo,zicice,federe i sta ti ja znam i da svemu tome dodajete extra materijale + texture+specijalne efekte. Mozda bi Sale mogao da pokaze neke druge modele koji nisu iz ovog filma ali to je vec neko dokazivanje tako da... opusteno! Nemoj neko da me pogresno shvati ali svi znamo ko je Blizzard i sta su majstori, pa 3dTotal je pun majstora,
[ Warsinger @ 05.03.2006. 13:23 ] @
Ma ok
samo dajem do znanja sta je pojam prof. ili majstor :) Dok god nisi u stanju da izmodelujes model kao sto je neki iz napomenute kompanije nisi profi :) to su cinjenice... Nisam ni citao text ove teme tako da ne znam o cemu raspravljate - moj odgovor je vezan striktno za naslov.

I da, nije tacno da jedan covek ne moze npr. da izmodeluje likove ka sto su Arthas ili D. Hunter... Ako ima dovoljno znanja, talenta i malo vise vremena :) sve je moguce...
[ d4rk3lf @ 05.03.2006. 16:37 ] @
A ti bi ,kao, bolje znao da uradis za isti rok?
Sta ti znas o svetlima, teksturama, modelima i sl. Post-uj neki svoj rad, pa da vidimo kakve su mu senke.

Ljudi, jel znate vi koliko je 375 min? Plus, projekat je zavrsen.
Ja razumem zasto hoces da ga uputis na Blizzard, ali oni su radili animacije koje nisu duze od 2 min. Znaci, sta mislis, koliko bi trebalo da mu renda ceo film? Budimo realni, da stavis makar 3 svetla u sceni i jednom ukljucis senke na malo kvalitetnji shadow map, automatski dobijes dosta duze vreme za rendering. A trebalo je da zavrse projekat za kintu i u roku. I sta da su isli sa detaljisanjem? Napravili bi par kvalitetnih scena i tu bi stali.
Lepo kaze nas narod: " Najlakse je kritikovati".
[ Warsinger @ 06.03.2006. 09:36 ] @
U izvini... Sta si ti njegov advokat? Ako sam iskren ne mora da znaci da sam protiv tvog ciber priatelja... To sto je radjeno na brzaka me ne zanima, jer ja kad vidim da scena ne valja reci cu da je krs, bez obzira koliko je vremena i truda ulozeno u nju.
Slazem se da nije mogao 375 min da izrenderuje na obicnom kompu sa makar 3 svetla, i to je ok – I ja bi isto ovako uradio da mi neko ponudi kes i vreme, ali ti kad posaljes negde ovaj rad pod naznakom ''ovako to rade majstori'' niko te nece pitati koliko je vremena radjen.
[ MOHOK7 @ 06.03.2006. 10:27 ] @
Majstorstvo je u celokupnom poslu koji je u roku uradjen; isporucen i
naplacen, a ne samo uraditi nesto kod kuce i pokazivati baki, prijateljima i
na ovakvim forumima, sta "sunce bakino" sve zna uraditi i sta se kome
svidja.
Razlicito je ono sta ja znam mogu i za sta sam sposoban i ono sto prodajem i
od cega zivim.
Od Lepe Brene sam na primer u razgovoru od pre petnaestak godina saznao da
osobno rado slusa klavirske kompozicije "Shopena" a da peva ono sto se
prodaje.
Pola "kriticara" mi deluje kao evnuh u haremu:
"On zna kako se to radi, on svaki dan gleda kako se to radi ali on to nikada nece uraditi"
Pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK

[Ovu poruku je menjao MOHOK7 dana 06.03.2006. u 11:39 GMT+1]
[ Warsinger @ 06.03.2006. 11:21 ] @
Covek ne moze da bude iskren a da ga drugi pacijenti ne napadaju...
Ne vidim razlog zasto covek mora da prima novac da bi radio nesto sto voli? Meni na primer ne treba sef da mi crta sta i kako treba da radim, pare mi nisu problem, i zato ne vidim razlog zbog kojeg ja nebih radio grafiku za svoju dusu, uostalom bavim se likovnom umetnoscu od 7. godine, sa vec 12 osvojio sam 1. mesto na gradskom takmicenju sto mi mnogo vise znaci od bilo kakvog u roku uradjenog posla – kako ti kazes. A ti se onda ugledaj na lepu brenu i ostalo stado narodnjaka...

I ovo je zanimljivo:
On zna kako se to radi, on svaki dan gleda kako se to radi ali on to nikada nece uraditi. – pa tako nekako - nikad ni necu raditi 375 min takve animacije za neku platu, jer stavis li se na moje mesto video bi da je to tesko gubljenje vremena.
[ MOHOK7 @ 06.03.2006. 11:57 ] @
Citat:
Ne vidim razlog zasto covek mora da prima novac da bi radio nesto sto voli?
Velika je sreca raditi posao koji volis i ziveti od toga.
Malo je ljudi na ovoj planeti koji mogu kao ti da kazu:
Citat:
pare mi nisu problem,
Citat:
I ja bi isto ovako uradio da mi neko ponudi kes i vreme,
Rekoh pre da je kod takvih komentara zavist na delu nitko ne nudi bez razloga cash i vreme zasto tebi ne nude?
Brena je skolski primer uspesnog poslovanja zelis li reci da si ju u tome nadmasio ?
MOHOK

[Ovu poruku je menjao MOHOK7 dana 06.03.2006. u 13:05 GMT+1]
[ Warsinger @ 06.03.2006. 13:29 ] @
I ja bih isto ovako uradio da mi neko ponudi kes i vreme - to BIH uradio da sam na NJEGOVOM mestu, ali posto ja licno ne zivim od 3D grafike, nisam se nikad interesovao za takvu vrstu ponuda. Ponavljam - za mene to nije posao vec nesto sto volim, iako bih mogao time da se bavim.
A zasto mi niko ne nudi, pa valjda zato sto to ni ne trazim. Samo sam jednom, cisto onako uradio animaciu logo-a za firmu Tau-dent, jer su mi dosadjivali dok nisam pristao, i video montazu jedne ceske reportaze Koral.
A sto se tice Brene, heh, pa ne kazem - za one kojima je novac najbitniji, neka im bude idol. To kao kad bi rekli prostitucija je skolski primer uspesnog poslovanja. Nema sta, samo ti sledi takve, ja ne zelim.








[ reject @ 06.03.2006. 14:51 ] @
Tvojoj sreci nikad kraja.
[ Warsinger @ 06.03.2006. 15:24 ] @
E bre reject, jos si samo ti falio.
Sad sam procitao pravilnik - zabranjena je svadja, tako da evo vama bela zastava, pa ako ste fer predjite na neku vedriju temu. Za pocetak, imate otvorenu novu temu za prikazivanje radova.
[ Artist @ 06.03.2006. 16:11 ] @
Ljudi samo opusteno, nema potrebe za bilo kakvom svadjom, moze mnogo kvalitetnije da se potrose ove 3 strane teksta. Warsinger bolje da si uputio neku dobronamernu kritiku ili savet. Ne mozes sad da odes kod neke filmske kompanije,studija,indistrije i ispljujes mi film samo zato jer se tebi ne svidja a oni vec distribuirali taj film i uzeli kes. Ja isto kad radim animacije za svoju dusu koristim najobicniji render po default-u jer nemam masinu, vremena, da priustim animaciju sa svim kvalitetnim senkama. Pa post produkciju same animacije radim u nekoliko razlicitih programa zbog toga. Ali kad hocu obican model, tj sliku tad vec koristim Vray, Brazil, Mentalray i sve djakonije. I ja sam u crtanju osvajao dosta nagrada ali me je oduvek privlacila animacija i osvetljenje. A sto se tice Artasa i ostalih likova iz warcraft-a da stanes zamrznut i samo da gledas lepotu i savrsenstvo 3d grafike.
[ reject @ 06.03.2006. 17:02 ] @
Nema provokacija, samo kazem da bi svako voleo da moze tako.
[ Warsinger @ 06.03.2006. 18:35 ] @
Nisam ni mislio da idem u neku kompaniju da pljujem po filmu. Procitao sam naslov teme, odmah posle toga video radove, povezao radove sa pojmom majstorstvo i zapitao se kuda ide ovaj svet? To bi bila normalna reakcija skoro svakoga, kao sto sad vidim i jeste bila reakcija vecine.

Najgore je to sto covek izgleda mora da laska drugima, a ja to ne volim. Tako da bez uvrede, moje misljenje je da su ovi radovi tezak krs, sto ne znaci da Sale ne zna da modeluje. I ja kad bih radio na ograniceno vreme neki model - ispao bi krs i sigurno ne bih ocekivao komplimente, a jos sigurnije ne bih postavio naslov ''ovako to rade majstori'' - mislim sta treba da znaci ovaj naslov?

Zamislite sliku nekog deteta koje tek sto je pocelo da radi u maxu - svrati cisto onako na ovaj forum - vidi naslov ovako to rade majstori - pa misli u sebi ''daj da pogledam koliko sam daleko od profi dizajnera'' - pogleda slicice - i sutra dan krene u grad da trazi posao sa mesec dana iskustva. Mislim dajte ljudi, nije zdravo...
[ MOHOK7 @ 06.03.2006. 18:47 ] @
>
Zamislio sam dete
Sta ces reci na ovo Warsinger?
http://www.studio-medison.com/3ddemo.php?demo=oldtimerj
http://www.studio-medison.com/3ddemo.php?demo=snowboardj

MOHOK
[ Warsinger @ 06.03.2006. 19:50 ] @
Zao mi je, internet explorer nesto nece da otvori tu adresu. Ako mozes okaci ovde...
[ MOHOK7 @ 06.03.2006. 20:18 ] @
>

Moze Explorer
fali ti ili Java skript ili flash player 6
mora da imas nekoliko godina star equipment
stvar trci na 98% racunarim
neovisno i sistemu i browzeru

Internet ima trecu dimenziju
MOHOK
[ Artist @ 06.03.2006. 20:41 ] @
Warsinger u pravu si , nema laskanja i ja sam rekao sta mi se sve ne svidja i sta bi po meni trebalo da se izmeni ali i dalje mislim da to moze lepo da se prezentuje onako kako je zamisljeno.
[ 3D-generik @ 06.03.2006. 21:40 ] @
...Warsinger, mislim da ti ipak nisi relevantan da iznosis bilo kakva misljenja o modelima, svetlima, teksturama, a pogotovu o animaciji. Zasto? Pa zato sto se ne bavis 3d-om. Ovde dolaze ljudi koji se bave 3d modelovanjem i animacijama. Idi na forum koji se bavi 2d umetnoscu, i tamo iznosi svoje stavove. Razumis?

...samo jedno si u pravu.....a to je da je naslov "ovako to rade majstori" totalno blesav, i mene je mnogo iznervirao

[Ovu poruku je menjao 3D-generik dana 06.03.2006. u 22:42 GMT+1]
[ Warsinger @ 06.03.2006. 22:26 ] @
3D-generik
bavim se 3D grafikom, ali ne poslovno ( na to sam mislio ).
Okacio sam jedan rad pa ako hoces pogledaj...

MOHOK7
Da, stvar je u javi. Obicno XP sistemi nemaju.
Pogledao sam oldtimer... kul ideja za net, a model automobila je ok - ni extra ni krs :)

Artist
Ok, verovatno i moze, moja ekspresija je vezana za odnos naslova i slika, u ostalom se slazem sa tobom...
[ 3D-generik @ 07.03.2006. 03:12 ] @
...pa kakve to ima veze da li se bavis poslovno (kako ti kazes, mada je bolje reci profesionalno) ili privatno, bitno je da se bavis. I malo preterujes sa svojim komentarima.....ne treba da se trudis da nekog ubijes u pojam, a ti upravo to radis.....

....ajde, posto ti je sve krs, onda postavi nesto tvoje da vidimo.

[Ovu poruku je menjao 3D-generik dana 07.03.2006. u 04:13 GMT+1]
[ Warsinger @ 07.03.2006. 08:39 ] @
jedino za sta sam na ovom forumu rekao da je krs, to je za ''ovako to rade majstori'' Ne znam o cemu ti pricas? Koje sve?

Okacio sam jedan rad pa ako hoces pogledaj...
[es] :: 3D modelovanje :: Radovi posetilaca ovog dela foruma
[ sale3d @ 07.03.2006. 11:18 ] @
naslov teme se dotice necega sto se zove "decja psihologija" i stavljen je radi posecenosti, osnovu ima u velicini projekta i sasvim zadovoljavajucim kvalitetom, cak i visim, od onoga koji je trazen.
tema je stavljena da bi klinci i pocetnici imali neku osnovu sta mogu da urade kod kuce a ne da bi neko ocenjivao ovaj rad jer smatram da mi to nije potrebno
ja vrlo dobro znam sta je vrhunski rad poput "final fantasy xx" ili bilo kog drugog projekta, a nisam siguran da svi koji su ovde ostavili trag, razumeju koja je kompleksnost napraviti suvislu pricu u trajanju od 10 (deset) minuta
oni koji misle da mogu da naprave "3d film" ili neki specijalni efekat na vec postojecu zivu sliku neka probaju ali ne u trajanju od par sekundi nego par minuta
covek koji gleda scenu i kao on razume sta je dobra scena, ne zna ni sta znaci rec scena jer je istu procitao iz nekog helpa za 3d program a pogotovo ne vidi kolicinu i podesenost svetla u sceni ili kadru, zato komentari 3 svetla i slicno nisu uopste primereni jer nemamo ni jednu scenu bez bar 10 svetlosnih izvora cime smo zamenili GI i ostale zacine, cisto radi optimizacije renderinga
istoj sceni dva razlicita kadra su razlicito podesena pa su dodavani ili uklanjani objekti, svetla, menjani materijali itd. jer je poenta u recenici "sve za kadar" a ne "sve u teksturi"
drago mi je sto ima ljudi koji razumeju sta je prica, kako je ispricati i u kom smeru treba razmisljati kada se priprema projekat
nisam u mogucnosti da postavim ili dam nekome neku od epizoda ili sekvenci jer nemam prava, cak i izbacivanje ovih par stvari je narusavanje autorskih prava ali kada izadje dvd ili bude u najavi emitovanje vrlo rado cu to objaviti ovde
[ reject @ 07.03.2006. 12:41 ] @
Zamolio bih posetioce foruma da se ne bave "decijom psihologijom".
Ona ocigledno vodi u flame i tera me da gubim vreme na brisanje
poruka.