[ mikis @ 14.11.2002. 02:30 ] @
Imam sledeći problem: par dana pre isteka jednog domena koji je registrovan kod VeriSigna (ex. Network Solutions) podneo sam preko Joker.com zahtev za transfer domena kod njih. Oni su mi uredno javili da je transfer u toku i skinuli pare sa kartice. Međutim, onda sam dobio obaveštenje da stari registrat (VeriSign) odbija da izvrši transfer. Od VeriSigna je stigao mail da se domeni koji nisu plaćeni (naravno da je bio plaćen) ili koji su istekli (a istekao je na dan transfera) ne mogu transferovati. Probao sam i da produžim registraciju na VeriSignu, ali oni ne prihvataju karticu (legalnu!) koja mi je na raspolaganju?! Prošlo je već 5 dana, domen se kod VeriSigna i dalje vodi kao expired, ali taken. Dakle, ima li neko ideju kako da dođem do tog domena?
[ Noe @ 14.11.2002. 10:43 ] @
Tesko ces to izboksovati , ostaje ti jedino da produzis registraciju kod Verisigna pa posle da radis transfer. i mislim da kad od njih radis transfer morasec pored prijave kod drugog registranta da saljes poseban zahtev verisignu i to faxom (to im je namerno tako valjda da ljudi ne bi bezali zbog cene..)
E sad ono sto ne znam da li ce ti joker.com ponovo traziti pare ?
Ja sam imao slican problem ali su mi ovi dole sto ih reklamiram sacuvali order tako da sam mogao da ponovim zahtev za transfer bez ponovnog placanja.
U svakom slucaju ako ne ostanes bez para ostaces bez zivaca dok isteras ovo :)
[ broker @ 14.11.2002. 12:41 ] @
Beži od Verisigna kao đavo od krsta. Ja sam tek skoro uspeo da i poslednji od nekoliko desetina domena skinem sa njihovog DNS-a i svaki put su se natezali. U dva navrata mi se desilo što i tebi, nisu na vreme odobrili preseljenje domena te je istekla pretplata pa sam morao tim domenima da produžim pretplatu kod Verisigna. Nema načina da to izbegneš. Moraš da im platiš, ali čim platiš i regulišeš stvar ODMAH preseli domen na drugi registar.

Drugi registar bi morao da ti vrati novac pošto nije uspeo da izvrši transfer. Ili, češće omoguće ti da uradiš neku drugu registraciju za taj novac.
[ mikis @ 14.11.2002. 12:56 ] @
Ma ajde što ću morati da platim VeriSignu, sa tim sam se pomirio, nego kreteni neće da prihvate karticu koja mi je na raspolaganju, a koju svugde drugo primaju?!? Pa sad još moram da jurim nekoga sa karticom koja se njima sviđa.

Naravno, sitnim slovima negde piše da po ICANN-ovim pravilima nisu obavezni da izvrše transfer ako ti pre isteka registracije pošalju final-notice, a ti odlučiš da ne obnoviš zakup kod njih? Na žalost, osoba koja je vlasnik domena nije na vreme dobila final notice ili nije obratila pažnju na njega :(

U svakom slučaju, hvala na odgovorima.
[ broker @ 14.11.2002. 13:49 ] @
E to sa karticom je tek problem. U dva navrata sam imao problem jer njihov softver mi prihavti karticu i pošalje mi potvrdu da je sve odrađeno ali registraciju ne odrade... trajalo je oko 6 meseci dok to nije proslo, domen istekao, ma komplikacije do bola... srecom uspeo sam da sacuvam domen.

Na neke mailove Verisign-u iz tog perioda (pre jedno godinu i nešto) tek sada dobijam odgovore. :)
[ mikis @ 15.11.2002. 00:21 ] @
A propo final-notice pisma... Registracija domena je isticala 9. novembra. Pismo je poslato iz Nemačke, u njemu piše "odgovoriti najkasnije do 26. oktobra". Sa sve ponudom, kao "uštedite i produžite domen za samo 20$ godišnje" -- naravno, prvo plati 35$ za prvu godinu, da bi za ostale dobio popust. E sad, pismo je u firmu vlasnika domena stiglo tek 9. novembra, a pošto je to bila subota i nikoga u firmi nije bilo, poštar ga je ponovo doneo u ponedeljak, 11. :(
[ Trunks @ 15.11.2002. 00:57 ] @
Mislim da su ubedljivo najgori registar.
Trebalo mi je 6 meseci da povratim izgubljenu lozinku.
Slao sam im 50+ mejlova, a odgovorili su samo na 2. Zahtevali su mi da odgovorim na „secret question” koji prilikom registracije nisam ni izabrao.

Tek na kraju, kad sam im (po 49-i put) dao account number i sve ostale informacije, smilovali su se i resetovali mi lozinku.

U svakom slučaju, vredi pogledati ovaj link, čisto da vidite iskustva drugih ljudi sa NotworkSolutions/VeriSly.
[ broker @ 15.11.2002. 01:05 ] @
Ih da ne pricam kako je na Verisignu lako preoteti nekome domen. Jednom sam to morao da uradim. Firma je imala registrovan domen ali im je to uradila druga firma koja im nije dala podatke kako da pristupe VeriSign-u da eventualno izmene podatke. Posto su promenili hosting morao je da se izmeni DNS. Onda su mene angazovali da im "oslobodim" domen, tj. da ga preotmem od njih samih :)
[ B o j a n @ 15.11.2002. 11:46 ] @
ICANN.org ( he can l;) ) je oduzeo pravo VERISIGN-u za registrovanje ORG tld domena upravo zbog -- traljavosti l;) Toliko...
[ Noe @ 15.11.2002. 12:14 ] @
I posle neka mi kaze neko kako je nepouzdano registrovati domen preko ovih jevtinih registranata. 'fala bogu nisam dosad uopste imao takvih problema. Svaka izmena mi do sada prosla odmah izmena DNS-a max. za 24 h vidljiva .. Izgleda da ovde ne vazi pravilo kolk'ko para tol'ko muzike .
[ UroS @ 17.11.2002. 13:23 ] @
postoji neki sajt koji se bavi tematikom traljavosti netsol-a i tu imaju iskustva ljudi koji su se zajebali i tako to...

al uglavnom se sve desava da neko ne plati na vreme i slicno... kad lepo registrrujes platis i sve ti radi ok
barem meni
[ Trunks @ 17.11.2002. 20:24 ] @
Brokeru: Da, famozni DNS hijack, koji su masovno radil srBski hakeri poznati kao Šumadinci.

Uroše: Pa gore sam ostavio link, nsihorrorstories.com.
Takođe sam (si ;)) platio na vreme, ali opet sam imao frku sa password-om.
[ broker @ 18.11.2002. 20:01 ] @
Ma kakav hajdžek... nikakav primena sile nije bila potrebna :)
[ UroS @ 20.11.2002. 23:13 ] @
hijack je naziv za preotimanje domena

trebalo je poslati fake email kao zahtev za promenu dns-a ili slicnih podataka i onda za ostatak iskoristis mastu i domen je tvoj...
to mi koristilo kada mi je email sa koga je registrovan domen prestao da funkcionise morao sam da se posluzim datim nacinom ne bi li imao kontrolu nad svojim domenom...
mada od skora su uveli nov nacin autorizacije a to je preko passworda(?!?!?!) kao sto to rade i svi ostali registratori(valjda se tako kaze)

old school korisnicima su nov password slali na kucnu adresu(?!) a ne na email tako da ukoliko neko nije proveravao email a u bazi mu je stajala neaktivna adresa mogao je da ostane bez kontrole nad domenom sto se i desilo nekima...

ali netsol spada u registratore sa najvise registrovanih domena iako je cena najvisa moguca(35 $ year a danas moze da se nadje i za po 8 $ year)

poz