[ sassaboss @ 01.03.2006. 19:08 ] @
Pre pet dana sam kupio asus 9550 GE sa 256mb, a pre toga sam imao Geforce 4.

Prvo sto mi se desilo je da se sistem uopste nije hto da podigne, pa sam instalirao windows ponovo. Zatim sam flashovao BIOS i onda sam uspeo da dignem sistem (posle nove instalacije) ali nastali su novi problemi.

U sred igranja Pro evolution soccer 4 racunar se zaglupi i iskoce mi poruke "ati recover must reset your graphic card . . . tako nesto". Ovo se desava sa svim igrama inace.

Ploca mi je asus A7V8X-X, skino sam flash sa asusovog sajta kao za poboljsanje rada sa atijevim karticama, skino sam nove cataliste za graficku, ali nista ne pomaze, bojim se da cu morati menjati plocu a to nije bas dobro jer sam ovu nabavio pre 5 meseci.

Ako iko moze da mi pomogne u vezi ovoga bilo bi super.
[ codeus @ 01.03.2006. 22:23 ] @
isti problem sam imao pre par dana sa mojom novom gigabyte 9600pro ... dosad sam bio verni korisnik nvidie (zbog cene) ... pa sam pozeleo malo kvalitetne slike i ... sve funkcionise kako treba ... 2D je odlicna sto se i ocekuje od ATia ali 3D malo zeza ... problem je u ATI-u ... a i oni nemaju pojma sta se desava.
instalirao sam originalni CD.. catalist5.5 i sta god da pokrenem od igara radi neko odredjeno vreme i zaglavi uz VPU recovery ... igre koje koriste direct8.1 rade duze od onih koji zahtevaju 9.0 ... da skratim ... stavljanje svih verzija catalista do 6.2 nije resilo problem .. formatiranje i intaliranje na cistoj masini (sve tri verzije XP-a)... nije resilo problem ... iskljucivanje VPU recovery u catalistu ... nije resilo problem ...
smanjenje AGP-a na 4x i AGP fast write na OFF - resilo problem.... mada mislim da cu ovih dana da nosim na reklamaciju .
[ JOJO847 @ 02.03.2006. 10:08 ] @
jooooooooooj Ta ploca je imala problema s ATI karticama pa su napravili update biosa koji je to kao rijesio.Koju verziju biosa si stavio?1013?Obrati paznju na postavke u BIOS-u za AGP da nije nesto krivo podeseno.
[ vlawer @ 06.03.2006. 22:45 ] @
Imao sam nekada davno slicnih problema i resio ih sa :
1. smanjivanjem AGP speed na 2x ili cak na 1x - izgubicete malo na brzini ali zna da sredi problem i
2. Iskljucim fastwrite, koji zna cesto dapravi problema, a ne sluzi nicemu.
[ time @ 04.04.2006. 02:38 ] @
sta li se desilo na kraju?