[ [#MaLi.DjmB#] @ 01.03.2006. 21:07 ] @
trazio sam informaciju o odkljucavanje telefona al nemogu nadjem programe i info ako neko moze mi pomoci pisi te ko boga vas molim :'(
[ BVC-Project @ 01.03.2006. 21:51 ] @
Ako ti nama pomogneš,možda ćemo i mi tebi,recimo naprimjer,ako nam kažeš o kojem je mobitelu riječ,nama bi to bila za početak velika pomoć ??????
[ [#MaLi.DjmB#] @ 01.03.2006. 21:55 ] @
za bilo koji mobil programe zelim to da probam da naucim
[ boki83 @ 01.03.2006. 22:08 ] @
Da bi otkljucavao telefone trebaju ti boxovi a ne samo programi
[ mrcina @ 02.03.2006. 08:34 ] @
odrzat cu ti ja obuku,malo kosta ali za svedjane to nije problem
[ [#MaLi.DjmB#] @ 03.03.2006. 14:43 ] @
msn el imas ti sto hos da pomognes bratee
[ novack2 @ 04.03.2006. 07:41 ] @
Citat:
mrcina: odrzat cu ti ja obuku,malo kosta ali za svedjane to nije problem



hahaha...a ti bi da ti posalje jednu nevinu svedjanku od cca.18 godina???
[ mrcina @ 04.03.2006. 09:02 ] @
ako bas mora nek salje nju
mozda i ja nesto novo naucim
[ borjan_vujic2 @ 04.03.2006. 23:20 ] @
Sve je tako jednostavno sto se tice dekodiranja, ubacivanja jezika i.... Potreban ti je samo box pomocu koga mozes stupiti u komunikacijjuu sa telefonom. ja imam ufs3 box, vise informacija mox=zes naci na www.ufsx.com !!!
[ skymobile @ 05.03.2006. 14:40 ] @
Da li je bas sve tako jednostavno...
[ BVC-Project @ 05.03.2006. 16:59 ] @
Jednostavno je dok se ne zakomplicira,e onda ide ona "I tako su počeli moji problemi"
[ gsm service galant @ 06.03.2006. 16:54 ] @
Citat:
skymobile: Da li je bas sve tako jednostavno...

Nije bas jednostavno ali u ovom forumu ima jako dobrih "servisera" koji uvek "pomagaju" recimo, kako se otkljucava nokia 3310 .

[ borjan_vujic2 @ 07.03.2006. 11:09 ] @
Evo vam uputstvo kako se otkljucava nokie 3310, NA ISTI NACIN SE OTKLJUCAVAJU I SVE OSTALE NOKIE (nema gotovo nikakve razlike) !!!


1.skinete bateriju sa telefona, i umjesto baterije stavite jedan adapter koji ste dobili pri samoj kupovini boxa.
2.spojite taj adapter nabox
3.pokrenete program za nokie, ODETE NA OPCIJU CONNECT da box stupi u komunikaciju sa racunarom, zatim izaberete koji
aparat zelite raditi (u nasem slucaju 3310) >>i odete na opciju INFO !!! Ona vam sluzi cisto radi toga da vidite jeste li dobro
spojili kabal i zcita vam serijski broj telefona, security cod, koji je jezik natelefonu i ...
4.posle opcije info kliknete na init sim lock i u roku od 3,4 sekunde program ce ispisati da je vas aparat zavrsen
5.skinete adapter >>>stavite karticu>>>ubacite bateriju>>> upalite aparat>>> i uzmete 10 maraka :-) !!




Za vecinu novijih nokia ima kalkulator tako da.... ukucate u telefon *#06# i aparat ce ispisati svoj seriski broj (oprobajte),
taj serijski broj ukucate u program za nokie, stavite koja je mreza zakljucala taj aparat i automatski dobijete kodove koje
trebate ukucati da bi se vcas aparat otkljucao !!

Et.... ako neko ima 1100 koju je zakljucao vip iz hrvatske ja cu mu otkljucati ovako CISTO DA VIDE OSTALI KAKO SE TO RADI !!!









Meni nikad niko nije pomogao na ovom forumu a postavio sam sigurno 4,5 pitanja (ustvari jeste jednom kad sam trazio semu
za regulaciju napona sa 24 na 12), a meni kad se god neko obratio ja sam mu pomogao !!


http://www.elitesecurity.org/tema/161858/0#1069314

http://www.elitesecurity.org/poruka/1068356

http://www.elitesecurity.org/poruka/1058199




[ mrcina @ 07.03.2006. 17:05 ] @
Citat:
borjan_vujic2: Evo vam uputstvo kako se otkljucava nokie 3310, NA ISTI NACIN SE OTKLJUCAVAJU I SVE OSTALE NOKIE (nema gotovo nikakve razlike) !!!


1.skinete bateriju sa telefona, i umjesto baterije stavite jedan adapter koji ste dobili pri samoj kupovini boxa.
2.spojite taj adapter nabox
3.pokrenete program za nokie, ODETE NA OPCIJU CONNECT da box stupi u komunikaciju sa racunarom, zatim izaberete koji
aparat zelite raditi (u nasem slucaju 3310) >>i odete na opciju INFO !!! Ona vam sluzi cisto radi toga da vidite jeste li dobro
spojili kabal i zcita vam serijski broj telefona, security cod, koji je jezik natelefonu i ...
4.posle opcije info kliknete na init sim lock i u roku od 3,4 sekunde program ce ispisati da je vas aparat zavrsen
5.skinete adapter >>>stavite karticu>>>ubacite bateriju>>> upalite aparat>>> i uzmete 10 maraka :-) !!




Za vecinu novijih nokia ima kalkulator tako da.... ukucate u telefon *#06# i aparat ce ispisati svoj seriski broj (oprobajte),
taj serijski broj ukucate u program za nokie, stavite koja je mreza zakljucala taj aparat i automatski dobijete kodove koje
trebate ukucati da bi se vcas aparat otkljucao !!

Et.... ako neko ima 1100 koju je zakljucao vip iz hrvatske ja cu mu otkljucati ovako CISTO DA VIDE OSTALI KAKO SE TO RADI !!!









Meni nikad niko nije pomogao na ovom forumu a postavio sam sigurno 4,5 pitanja (ustvari jeste jednom kad sam trazio semu
za regulaciju napona sa 24 na 12), a meni kad se god neko obratio ja sam mu pomogao !!


http://www.elitesecurity.org/tema/161858/0#1069314

http://www.elitesecurity.org/poruka/1068356

http://www.elitesecurity.org/poruka/1058199

ma da li je moguce?
nije problem da se dobije rjesenje ,problem je sto masa ljudi koja nesto pita,ne zna sta pita,ili iz same formulacije pitanja se vidi koliko neko zna
[ borjan_vujic2 @ 07.03.2006. 21:55 ] @
Jel ovo bilo nest na moj racun ?????
[ mrcina @ 08.03.2006. 09:05 ] @
ma ne
[ nokia1 @ 08.03.2006. 10:46 ] @
@borjan_vujic2
Imam 50-tak Nokia 6630 posto je sve tako jednostavno i prosto a ja nikako da ih otkljucam,nesto nece sa init sim lock a bogami ni kalkulator ne pomaze,sta sad ciniti?
Bojim se da nije sve tako jednostavno!
[ gsm service galant @ 08.03.2006. 12:49 ] @
Citat:
nokia1: @borjan_vujic2
Imam 50-tak Nokia 6630 posto je sve tako jednostavno i prosto a ja nikako da ih otkljucam,nesto nece sa init sim lock a bogami ni kalkulator ne pomaze,sta sad ciniti?
Bojim se da nije sve tako jednostavno!

Ima lek i za njih samo treba da odvajas po 50-tak eurica i eto ti lek.
http://www.elitesecurity.org/tema/94999/8

[Ovu poruku je menjao gsm service galant dana 08.03.2006. u 15:22 GMT+1]
[ Inovator @ 09.03.2006. 01:24 ] @
kako neki ovdje pišu, ovo što mi radimo je mačji kašalj...
jest da Nokie (većina) ide sa kalkulatorima, ali šta ćete sa Sagemom? Nove Motorole?
dao Bog da TP ostane kao stalna metoda, baš zbog ljudi koji sve shvaćaju tako olako.
BB5 Nokie nema potrebe komentirat
[ gsm service galant @ 09.03.2006. 08:52 ] @
Citat:
mrcina: ma da li je moguce?
nije problem da se dobije rjesenje ,problem je sto masa ljudi koja nesto pita,ne zna sta pita,ili iz same formulacije pitanja se vidi koliko neko zna
Citat:
mrcina: ma ne :(


Hahahahahaha.... Mrcina, pocinju da mi se svidjaju tvoji odgovori, majke mi !!!!!
[ borjan_vujic2 @ 09.03.2006. 12:41 ] @
Ja se bavim ovim poslom tj. servisiranjem mobilnih uredjaja tako da mi niko ne moze srati da je nas posao ovakav ili onakav...
Ne kazem da je sve uvek tako lagano, jednostavno, i da ne kosta ponekad zivaca ali brate ima stvari koje i djeca
ispred osnovne skole "mogu" uraditi kao npr. otkljucati nokiu, samsunga ili ti sony ericssona (istina BOLI, pod broj jedan mene
a onda i vjerovatno ostale kad im ovako nesto neko kaze) !!!
ZAR NISAM U PRAVU, ajd dajte mi neki dobar odgovor, osim onog PA STO TO
ONDA DJECA NE RADE KAD MOGU ???





ZA: gsm service galant I MRCINU

pa sta ako neko zna ovako na izgled malo manje od vas i pita za neke stvari, to nije razlog da pravite srpdnju !!!
FORUM VALJDA I SLUZI ZATO DA JEDNI DRUGIMA POMOGNEMO A NE DA IH BACAMO 10 godina nazad u psihickom smislu, govoreci im da nemaju
pojma. Nemam ja nista protiv vas (nemojte me pogresno shvatiti) al ruzno je to SJETI TE SE I VI SVOJIH POCETAKA.


pozdrav
[ gogi20 @ 09.03.2006. 13:48 ] @
kakve ti gluposti pises,boze sacuvaj!!!!
sta imas od alata(osim tornada)?????
MISLIM NISTA
koliko radis ovaj posao(mislim 3 mjeseca)
ma puno sam rekao
aj zivio
[ mrcina @ 09.03.2006. 15:23 ] @
Citat:
borjan_vujic2
ZA: gsm service galant I MRCINU

pa sta ako neko zna ovako na izgled malo manje od vas i pita za neke stvari, to nije razlog da pravite srpdnju !!!
FORUM VALJDA I SLUZI ZATO DA JEDNI DRUGIMA POMOGNEMO A NE DA IH BACAMO 10 godina nazad u psihickom smislu, govoreci im da nemaju
pojma. Nemam ja nista protiv vas (nemojte me pogresno shvatiti) al ruzno je to SJETI TE SE I VI SVOJIH POCETAKA.
pozdrav

1/svaki pocetak je krvav
2/nisam pravio sprdnju,malo sam bio sarkastican
3/to sto ti nazivas jednostavnim poslom,niko od ozbiljnih servisera uopste i ne smatra za posao,tel koji si ti naveo nokia 3310 se otkljucava 5-6 ako ne i vise godina (ne sjecam se) i logicno je da je to sad jednostavno,ali vrati se koju godinu unazad...ako si uopste toliko u ovom poslu
4/problem je uvjek kod novih modela
5/ja i dan danas drhtim pored nekih panasonica dok se flesaju...traume iz mladosti
-samo shvati da nije lako uspjeti u bilo cemu,ako ti je namjera da to radis ozbiljno,i polako pocni cjeniti to sto radis,da bi ti to drugi cjenili,i prestani svakom morornu objasnjavati kako se otkljucavaju telefoni,jer onda ti isti mi dodju u radnju i kazu moze li dekodiranje za 1 euro,procitao sam na forumu da je to dva klika i gotovo
[ borjan_vujic2 @ 09.03.2006. 18:23 ] @
u ovom sam poslu otprilike 2 godine, od alata imam duvaljku, 10kg ploca,
lupu, fantasticno osvjetljenje pri cemu je sjecenje test pointa uzivancija (al u kurcu :-) ) !!
Od boxeva, imam samo tornada (istina) nemam vise ni jednog, nemam ga zato sto hocu da sa svojim rukama sve zaradim
a ne da mi mama i tata kupuju (kao vecini supaka, kojima starci uzmu box PA MENE PODJU PODJEBAVATI
ZASTO TI NE RADIS ovu ili onu vrstu uredjaja AL.... dvadeset mi je godina pa polako... ) !!!

extra za gogi20: koji ti je... ?? Sta si neurozan, NISI VALDA ZAHEBO NEKI APARAT pa ti se sve pocelo gaditi, imate vi u
lijepoj vasoj hr dosta dobrih servisera ODNESI NEKOM NEK TI TO URADI :-) !!!







Hvala Aleksandre na ovim rijecima (u vezi postovanja svog posla, i morona :-) ), opekao sam se ja jednom u vezi objasnjavanja
ljudima kako se sta radi AL VISE NECU SIGURNO !!!

pozdrav
[ Dr S E M A @ 09.03.2006. 18:44 ] @
Vujiću pa ti si dečko totalno out,radiš dvije godine a imaš samo tornado i to se ti ko hvališ,OUT OUT OUT..............
[ Dejan Matijevic @ 09.03.2006. 21:37 ] @
Koji vam je svima ovih dana, jel to pun mjesec... ignore pa iskulirajte sve te gluposti.

@borjan_vujic2

Kolega, mislim da trebaš odrešiti kesu i kupiti još pokoji box inače brzo padaš u zaborav.

Pozdrav svima... and be cool

[ mrcina @ 10.03.2006. 08:31 ] @
@Dejan Matijevic
mora se malo
@borjan_vujic2
takvi kao ti su smrt za ovaj posao,kako mislis da te neko shvati ozbiljno kad imas 1box i par data kablova
@ostali
na jednom drugom forumu je bio predlog da aktivno ucestvuju u diskusijama samo oni koji imaju dokaz da posjeduju bar 5 boxova,i mislim da je to ok,time bi se izbjegle ovakve nepotrebne rasprave
@moderator
doslo je vrjeme za lock
[ legija @ 10.03.2006. 10:05 ] @
Sreca sto ES svako malo "crkne" inace bi se neki i potukli, hehhhhe . . .
Smirite se momci, kolega Vujic mozda nekog vrijedja, ali samo zbog toga sto je neiskusan . . .
Polako
[ borjan_vujic2 @ 10.03.2006. 13:13 ] @
Jebiga, izvini te :-) !! povlacim se.

Jel iko uspio otkljucati Sony Ericsson Z300 od vas, ja mu ne mogu pera odbiti !!
[ borjan_vujic2 @ 10.03.2006. 13:17 ] @
vec je neko postavio pitanje u vezi z300, ja ogovaram preko email pa nisam vidio !!!
sorry, evo link za ostale poput mene

http://www.elitesecurity.org/tema/163956/0#1065405
[ gogi20 @ 11.03.2006. 15:18 ] @
@borjan_vujic2
nisam nista sjebao i nisam nervozan jedino me ljuti sto pises da je ovo lak posao
a nije!!!!!
najgore je sto tvoje postove citaju mnogi autsajderi pa onda od nas servisera prave telad(to nije nista to je lako itd!!!!)
kupi jos 5,6 boxeva ako mislis raditi ovaj posao,pa ces promjeniti misljenje!!!
pozdrav
[ adam_0001 @ 13.03.2006. 10:03 ] @
Dali je moguće unlock sonny ericsson T300 preko IrDA odnosno bez data kabla. Ako je nekome pitanje smiješno :) molim da mi svejedno odgovori.
[ mrcina @ 13.03.2006. 11:23 ] @
meni je smjesno
nazalost ili na srecu nije moguce
[ DeDaMrAz @ 13.03.2006. 11:25 ] @
Citat:
adam_0001: Dali je moguće unlock sonny ericsson T300 preko IrDA odnosno bez data kabla. Ako je nekome pitanje smiješno molim da mi svejedno odgovori.


Jeste svakako, ali to ljudi iz Sony-Ericsson korporacije jos nisu otkrili

Moras da kupis 1024 IC adaptera i da redom od prvog do poslednjeg posaljes po jedan bit u telefon kako bi on mogao da radi na tvojoj kartici

Ziveo ti nama smesnima
[ adam_0001 @ 13.03.2006. 12:12 ] @
hvala na odgovoru.A jel može mi još ko reći ako mi je mobitel kodiran da li svejedno mogu nekako uči u meni a da ne koristim ikakvu karticu.Mobitel je sony ericsson t300.
[ mrcina @ 13.03.2006. 13:02 ] @
ako si u blizini Banja Luke otkljucacu ti telefon besplatno,samo nemoj vise zasmijavati raju
[ adam_0001 @ 13.03.2006. 13:09 ] @
lol ok poruka primljena (:
[ novack2 @ 13.03.2006. 15:43 ] @
Citat:
mrcina: ako si u blizini Banja Luke otkljucacu ti telefon besplatno,samo nemoj vise zasmijavati raju


e onda se i ja selim u Banja Luku,ajd nadji kakvu komsinicu i dolazim :-))
[ mrcina @ 13.03.2006. 16:24 ] @
Citat:
novack2: e onda se i ja selim u Banja Luku,ajd nadji kakvu komsinicu i dolazim )

e pa ne moze
znas za poslovicu
''pustis oroza na prag,ode i na tavan''
[ novack2 @ 13.03.2006. 18:12 ] @
Citat:
mrcina: e pa ne moze
znas za poslovicu
''pustis oroza na prag,ode i na tavan'' :)



bez brige,oroz se jako dobro cuva s obzirom na pticju gripu :-)
[ Kutuzov @ 16.03.2006. 14:33 ] @
Ja imam Nokiu 3120 koja je zakljucana na Monet mrezi u avgustu/septembru 2005.g. i probao sam preko kalkulatora da je otkljucam. Problem je sledeci: Kalkulatori koje ja imam nemaju MONET mrezu vec samo MOBTEL i PROMONTE, a verzije mladje od sept 2005.g. tj. Novembar 2005.g. nisam siguran da li mogu...
Da li je mogu otkljucati bez kabla!
P.S. Unio sam do sada 2-3 sifre. Ne znam koliko imam pokusaja? Da li samo 5 pa kabal ili...?
Moze li pomoc???
[ borjan_vujic2 @ 16.03.2006. 17:39 ] @
Mislim da mozes i bez kabla, ja znam za ove mreze u srbiji i njihove kodove ako ti to nesto moze pomoci !!!
#220 Yugoslavia
*01 YU MOBTEL
*02 ProMonte
*03 YUG 03
[ Kutuzov @ 17.03.2006. 09:40 ] @
Pa mene konkretno interesuje za MONET 220-04.
Na njoj mi je zakljucan telefon.
Mozda je pametnije da otvorim novi topic jer je ovaj maksimalno izraubovan.
[ borjan_vujic2 @ 17.03.2006. 10:54 ] @
javi mi se na privatni email [email protected]