[ broker @ 03.03.2006. 21:51 ] @
http://www.ovislink.com.tw/WL5460AP.htm



Feature:

* Bridge, Client, Repeater functions
* Detachable Antenna, 2 LAN ports
* 802.1x, WPA, WPA2 and Web Mgt.
* TX power regulation in 4 levels
* Watchdog function use PING

Hardware:

* 2x 10/100Mbps LAN Port
* 2MB Flash, 16MB SDRAM
* Reversed SMA Antenna Port
* Power, LAN, WLAN LED indicators

Antenna :

* 2 dBi detachable Dipole Antenna
* Reversed SMA Connector

Frequency Range:

* USA (FCC) 11 Channels: 2.412GHz~2.462GHz
* Europe (ETSI) 13 Channels : 2.412GHz~2.472GHz
* Japan (TELEC) 14 Channels :2.412GHz~2.483GHz

Modulation Technique:

* 11g Orthogonal Frequency Division Multiplexing (64QAM, 16QAM, QPSK, BPSK)
* 11b Direct Sequence Spread Spectrum (CCK, DQPSK, DBPSK)
* Data Rate:
54, 48, 36, 24, 18,11, 5.5, 2, 1 Mbps

Output Power:

* 18dBm
* Adjustable in 4 levels

Security:

* 64/128-bit
* 802.1x Radius Support

Configuration:

* Web Management
* WDS (Bridge, Client, Repeater) mode
* Hide ESSID
* 802.1x
* MAC Access Control
* MAC Access Table
* SSID, Channel, RTS Threshold, Frag Threshold

Environmental

* Operating temperature: 0~60℃
* Operating humidity (non-condensing): 20~80%
* Storage temperature: -20~65℃
* Storage humidity: 95% Max

Power Supply

* DC12V

Dimension and Weight

* 135 x 100 x 26mm
* 180 g

EMI

* FCC, CE

OVaj uredjaj ja Ovislink ponudio kao zamenu za WL-1120AP koji je imao veliku popularnost zbog stabilnosti, osetljivog prijemnika i nesto jaceg predajnika (ali i dalje u granicama pristojnosti). Naslednik je poprimio sve dobre osobine i doneo neke novine kao sto je g standard, unekoliko poboljsan administrativni interfejs i povecana stabilnost.

Zvanicni firmver-i:

AirLive WL-5460AP firmware version v.3.2.1.3.9eu (13 channels)., For WL-5460AP only, password change to airlive , 2006/1/3, http://driver.ovislinkcorp.com/WL-5460AP-3.2.1.3.9eu.zip


Nezvanicni firmver-i:


http://wifi.online.pl/, postoji besplatna i komercijalna verzija, obe znatno vecih mogucnosti od originalnog.

[Ovu poruku je menjao broker dana 05.03.2006. u 09:41 GMT+1]
[ bugsu @ 04.03.2006. 16:36 ] @
jel probao neko ovaj nezvanican frimwire???i kakav je ?
[ kesic @ 08.03.2006. 21:52 ] @
Probao sam na 1120ap taj firmwer i odlican je !
[ digisatplus @ 17.03.2006. 01:33 ] @
@kesic

Sta je novo recimo izmedju zvanicnog frim i ovog nezvanicnog u cemu je ralika i zasto bi eventualno trebalo da se postavi.
[ broker @ 17.03.2006. 08:30 ] @
Ovislink u sebi sadrzi firmver koji je na Linux platformi. Hardver podrzava vise mogucnosti nego sto fabricki firmver podrzava. Nasao se nako ko je prepravio firmver i ukljuci odosta novih opcija. Da li ces da menjas firmver, zavisi od toga da li su ti te opcije potrebne. Ako ti fabricki firmver radi posao, onda ga ne diraj.
[ bugsu @ 01.04.2006. 18:11 ] @
kad se stavi poslednji firmver (v3.2.1.3.9eu ) max izlazna snaga je 16db !!!

[Ovu poruku je menjao bugsu dana 01.04.2006. u 19:12 GMT+1]
[ digisatplus @ 02.04.2006. 14:14 ] @
@bugsu


otkud ti ideja da uredjaj smanji snagu sa 18a 16 db zasto bi tako nesto radio proizvodac uredjaja.

I da li ste culi za neki novi frimwer koji ima oznaku nesto 2.5 koji podrzava ACK tajming izmedju ostalog.
[ digisatplus @ 02.04.2006. 14:18 ] @
Evo sa veb stranice proizvodjaca informacija o novom frimweru


evo i originalnog linka http://www.ovislink.com.tw/5460ap-fw.htm



Version No: 5460APv2 E5

Release Note:
=============================
1. Adds ACK timeout adjustable.
2. Adds WISP(Client Router) mode
3. Adds Universal Repeater mode
4. Adds WISP + Universal Repeater mode
5. Adds DHCP Relay Function
6. Adds PPPoE WAN access
7. Adds manual entry for Clone MAC address
8. Show wireless MAC address on the status page
9. Add PPPoE MPPE Support
10. Fix WAN PING Issue
11. Fix Empty Client table issue in E4 firmware.



[ zkaiser @ 02.04.2006. 14:35 ] @
Koji od firmware-a sa http://wifi.online.pl/ se moze primeniti na ovislink-u 1120ap ?
[ bugsu @ 02.04.2006. 18:51 ] @
Kad mi ljudi ne veruju




http://img125.imageshack.us/my.php?image=12jt1.jpg
http://img125.imageshack.us/my.php?image=21ur.jpg
http://img125.imageshack.us/my.php?image=36rt.jpg
http://img125.imageshack.us/my.php?image=47ft.jpg
http://img125.imageshack.us/my.php?image=57yk.jpg
http://cako.on.panonnet.net/Razno/5460ap/6.JPG

[Ovu poruku je menjao bugsu dana 03.05.2006. u 19:44 GMT+1]
[ VRider @ 09.04.2006. 14:19 ] @
Jel' se meni cini, ili ova kanta zadovoljava ove uslove.
Poljski mi je malo zardjao, ali, cini mi se da sa nezvanicnim firmwareom moze da mi zavrsi posao?
[ broker @ 10.04.2006. 07:56 ] @
Zvanicni firmver koji dodaje nove mogucnosti uredjaju:

http://www.ovislink.com.tw/5460ap-fw.htm

Version No: 5460APv2 E5

Release Note:
=============================
1. Adds ACK timeout adjustable.
2. Adds WISP(Client Router) mode
3. Adds Universal Repeater mode
4. Adds WISP + Universal Repeater mode
5. Adds DHCP Relay Function
6. Adds PPPoE WAN access
7. Adds manual entry for Clone MAC address
8. Show wireless MAC address on the status page
9. Add PPPoE MPPE Support
10. Fix WAN PING Issue
11. Fix Empty Client table issue in E4 firmware.

[ gazdamitke @ 14.04.2006. 22:41 ] @
Dear Sir/Madam,
Please download wl5460ap v2 firmware from ftp://211.74.152.98/5460apv2firmwre/
User name is chanftp and password is 173kwqor.

Radi odlicno.
[ n1tr0 @ 17.04.2006. 01:07 ] @
Citat:
bugsu: kad se stavi poslednji firmver (v3.2.1.3.9eu ) max izlazna snaga je 16db !!!


Pa i pre upgrade-a snaga je 16db(barem meni, a nisam menjao firmware...).
Moze li neko da mi objasni posto to nikada nisam radio koliko je opasno upgrade-ovati, da li postoji nacin da se sacuva stari, ili se moze vratiti i obicnim resetovanjem...
Treba mi ACK timeout, pa sam mislio da skinem zvanicni ovislinkov firmware pa da upgrade-ujem.

Jos nesto:
Citat:
digisatplus: Evo sa veb stranice proizvodjaca informacija o novom frimweru

...primetio sam da mnogo ljudi na ovom forumu pise frimwer,frimver,... :-)
[ gazdamitke @ 19.04.2006. 19:32 ] @
Obavezno ga flesuj preko kabla,nemoj wireless(tj.ovaj i nemozes bezicno da flesujes) i prati upitstvo.Nesmes da ostanes bez struje u toku flesovanja i nesmes da ga restarujes. i skini s ovog sajta programcic za trazenje realtekovog cipseta na mrezi,posto posle flesovanja mu promeni IP
http://www.aprouter.com.br/new2006/htm/download_ing.php
[ apatinonline @ 24.04.2006. 09:46 ] @
Svima toplo preporucujemo novi firmware za WL-5460AP Ovislink, izgleda da su konacno reseni problemi sa ovim uredjajem. Iako se neki konektori teze navrcu na antenski konektor, to nije razlog za nestabilnost, zagrevanje i blokiranje ovog uredjaja. Novi firmware otklanja probleme i donosi dosta novih funkcija:

link kod lokalnog uvoznika na homepagu :) ili http://www.ovislink.com.tw/5460ap-fw.htm

Ukoliko radite upgrade, bilo bi dobro da imate UPS da se ne bi desilo da nestane struje za vreme ucitavanja novog firmware-a, isto tako preporucujemo da to radite samo ako imate iskustva.

Ukoliko se pak desi da nestane struje, uredjaj se blokira ili jednostavno mislite da vise nema pomoci za vas Ovislink 5460, ne ocajavajte Smile Ima leka...

Posto smo imali jedan vrlo problematican uredjaj koji se blokirao odmah po ukljucenju, i to nepredvidivo na 10s i 30s po ukljucivanju, po neuspesnom pokusaja upgrade-a firmware uredjaj nije vise reagovao. Ako vam po upgradeu i ukljucenju uredjaja svetli samo power i status - crveni led onda znaci da nesto nije u redu i trebalo bi da primenite sledeci postupak.
Ovde dajemo detaljnu recovery proceduru za vracanje firmware-a.

preuzeto sa: http://forum.appro.cz/read.php?6,111 (i uspesno primenjeno u praksi Wink)

Postupak povratka originalnog firmwarea za Ovislink 5460 (ovde je konkretno dat primer sa originalnim firmwareom v3.2.1.3.9eu)

Skinite sa: http://www.appro.cz/data/5460Recovery.zip

1. Na LAN interfejsu vaseg racunara stavite IP adresu 192.168.1.5, netmask 255.255.255.0 - subnet (AP bootloader se nalazi na 192.168.1.6 port LAN1)

2. spojite LAN kabl na AP port LAN1.

3. pritisnite i drzite RESET taster na AP i tek onda ukljucite napajenje AP-a.

4. nakon 10-12s pustite RESET taster.

5. otpakujte 5460Recovery.zip arhivu u neki direktorijum. npr. c:\5460

6. pokrenite iz istog direktorijuma recovery.bat, na ekranu ce se pojaviti par linija teksta, to je uobicajeno znaci da se firmware ucitao u AP.
- za one koje zanima sta radi recovery.bat, to je u stvari:
tftp -i -v 192.168.1.6 PUT 5460recovery.bin
znaci sve ovo moze da se uradi i iz Linuxa Smile

7. nakon 60-tak sekundi AP se automatski rebootuje i za to vreme nemojte iskljucivati napajanje.

8. potom izmenite adresu na LAN interfejsu racunara na 192.168.100.x, netmask 255.255.255.0 (subnet)

9. uradite telnet na AP na IP adresu 192.168.100.252 , login i password je isti: admin

10. ukucajte:
flash program /WL-5460AP_v3.2.1.3.9eu_httpupgrade.bin +ENTER

11. Sacekajte da se na ekranu ispise: OK ..., Done !

12. Zatim izvrsite reboot iz telneta, kucajte: reboot +ENTER

13. Sada je u vasem Ovislinku 5460 originalni firmware v3.2.1.3.9eu.

Napomena: nakon sto se uredjaj ponovo rebootuje kucajte u command promptu ili konzoli:

arp -d 192.168.100.252 +ENTER

ovo brise iz ARP cache staru adresu, nakon toga mozete pristupiti konfiguraciji uredjaja iz browsera na poznatoj adresi Smile

Ovaj postupak garantovano vraca originalni firmware u Ovislink, i 100% je kompatibilan sa 5460.

Ukoliko imate nekih pitanja, problema, slobodno se javite!

uskoro: slike samog uredjaja iznutra...

ApatinOnLine
[ simor @ 05.05.2006. 18:32 ] @
Jel probao neko da napravi router od ovog ovisa? Mislim da je to omoguceno najnovijim firmverom,
opcija se zove WISP, a WAN port podrzava izmedju ostalog i PPTP i PPPOE...

Aj neka neko javi ko je isprobavao, ja ga na zalost nemam pored sebe inace bi ja objavio rezultate...
[ VRider @ 07.05.2006. 03:18 ] @
Koja te vrsta rezultata zanima? Kratko i jednostavno - radi.
Ako te zanima nesto konkretno, kazi.
[ simor @ 07.05.2006. 10:42 ] @
Jos uvek nisam nista isprobao sto se toga tice...

Pa pretpostavljam da na neki od LAN portova mora da mu se dovede WAN konekcija i da radi rutiranje na svojoj AP strani, e sad meni licno bi zanimljivija opcija bila da se nakaci na neki AP i da radi u klijent modu gde ce preko wirelessa da gura PPPoE ili PPTP, a da kroz svoje LAN portove radi rutiranje ka nekoj npr. kucnoj mrezi.

Znaci situacija 1:

[pppoe/pptp server na ISP strani]
|
|
|
[lan port na ovisu WAN] (kaci se na ISP preko pppoe/pptp)
[WLAN predaja na ovisu]
|
|
|
[neka kucna mreza, wlan klijenti]

Situacija 2 (koja bi mi vise odgovarala :)

[pppoe/pptp server nan ISP strani]
|
|
|
[wlan ovis u klijent modu WAN] (kaci se na ISP preko pppoe/pptp)
[lan port na ovisu]
|
|
|
[neka kucna mreza, lan klijenti]

[ VRider @ 07.05.2006. 12:28 ] @
Situacija 2 radi.
[ simor @ 07.05.2006. 23:25 ] @
Ok, to je to...

Zahvaljujemo :)
[ dimcevfs @ 29.05.2006. 12:51 ] @
Neznam dali moze da prikazuje nivo signala ovaj uregaj pri trazenja AP-A ,vidim da nema takvu opcilu ILI...
[ SomiKnight @ 03.06.2006. 18:50 ] @
Primetio sam da mi sa najnovijim firmwareom v2 pravi problem kada ga koristim kao klijent i odaberem samo G za wireless, tada nece da se nakaci na AP, ako stavim mix b+g onda hoce. Ovo nije bio slucaj sa starim , tj originalnim firmwareom, da li je jos neko primetio?

Primetio sam jos da u status delu za internet settings stoji Getting IP from DHCP server... Odakle mu to, tj gde bi to moglo da se ugasi, da on ne pokusava da trazi IP, ne smeta u radu, cisto me interesuje sa cime je povezano.

Koji ste firmware probali sa onog ceskog sajta? Ja sam probao aplite54g-09.04.2006, upgrade je prosao ok, jedino sto mi je jednom trazio da se registrujem, i sto bez obzira sto se konektuje na mrezu, ne mogu da pingujem AP na koji sam nakacen. Da li su ovi firmware-i interesantni i nakon ovog v2 originalnog, tj. imaju li i dalje vise mogucnosti? Meni u v2 jedino fali da kod pptp konekcije postoji i dhcp a ne samo staticko upisivanje ip-a.

[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 03.06.2006. u 20:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 04.06.2006. u 11:41 GMT+1]
[ dimcevfs @ 05.06.2006. 07:33 ] @

Ja imam jedan ovakav AP uzeo sam ga za probu da ga testiram na 2 km u vds modu sa dve 18db antene, na obe strane po jednu citam tu po forumu za njega, ubacio v2 , za one ceske ne znam kako funkcionisu, a i nisam bas iskusan u ovom poslu, vidim dobre stvari u novu verziju mnogo opcija. Razmisljam da uzmem vise od ovih ovisa za mrezu u selu dali vrede ne znam, to se najbolje doznaje ovde na forumu nigde drugde

Pozdrav
[ SomiKnight @ 05.06.2006. 08:27 ] @
Dimce nisi napisao kako ti radi na tih 2km, daj neki utisak.

Koliki protok inace ostvarujete u g mrezi, meni nesto nece preko700-800kb?

edit: evo sa videh izasao je novi firmware e6, http://www.ovislink.com.tw/5460ap-fw.htm , nista specijalno koliko vidim ali eto.
[ SomiKnight @ 08.06.2006. 13:55 ] @
E dakle ne mogu da verujem, ves sam uspeo da ga zaglupim. Nakon flashovanja sa najnovije verzije na staru (ovo sam vec radio ranije), prikazao je da je uspesno prosao flash, napisao da se saceka reboot, medjutim ovislink je tako ostao, nije se rebootovao i sad ne mogu da mu pristupim. Gori samo power lampica i za lan. Probao sam recovery sa prethodne strane i ne reaguje kada mu drzim reset i prikljucim na napajanje ( i ovo sam ranije uspesno radio kada sam se vracao sa aplite firmware-a).
Ako neko ima neku ideju, mozda neki link za neki jtag kabl za njega, bio bih zahvalan.
[ bugsu @ 09.06.2006. 10:54 ] @
imam jedno pitanje imam onu v2 verziju , i dal bi nekako mogao da stavim e6 verziju? naravno da mi posle radi ap :)
da ga upgredujem preko v2 ili da ga izbrishem pa onda da stavim e6? ;/
[ SomiKnight @ 10.06.2006. 08:57 ] @
Pa sad sta da ti kazem, meni se zaglupeo dok sam menjao sa originalnim firmware-om, tako da ispade i to rizicno, a napomenuo sam da sam istu tu promenu firmware-a, znaci sa istog tog na taj isti radio i ranije, tako da nije stvar do verzije koja se flashuje. Ocigledno sam ja jedini kome se to desilo ali eto...
A bas mi se na prvu ruku svideo ovaj ap, sad sam skroz razocaran posle ovoga. I dalje mi nije jasno zasto nisam mogao veci protok da ostvarim od 700kb recimo. U jednoj od tema gde se porede pci kartice i ap u klijent rezimu svi nahvalise ap kao bolje resenje. Meni sa karticom bolji protok skoro duplo. Vec sam napomenuo da nece da mi se nakaci ap u samo G rezimu vec u mixed, mada kada sam probao sa starim firmwareom koji hoce samo na G protok je bio isti. Postovao sam da neko napise koliki protok izvlaci max ali niko nije odgovorio.
Za sada nisam nabavio semu koja radi sa njim, postovao sam na nekom polskom sajtu, ali sema koju su mi dali ne radi, sa max232 kolom i rs232 konektorom. Nista, cekam da neko postuje nesto sto radi.
[ n1tr0 @ 11.06.2006. 01:38 ] @
Zanima me da li je iko probao neki besplatan firmware sa kojim se moze podici izlazna snaga ovog uredjaja na bar 100mW, i kakva su iskustva sa tim firmware-om, ili mozda ako neko zna neki jeftini firmware sa vec pomenutom mogucnosti, a da ga je isprobao...
[ broker @ 11.06.2006. 15:08 ] @
Nemoj se dyaba paliti na povecanej snage. Svaki uredjaj ako teras vise od onoga sto je fabricki predvidjeno, izlazi iz rezima optimalnog rada i pravi vise stete nego koristi.

Usput, probao sma onaj poljski firmver na 1120AP, koliko da vidim sta sve ima. Uredjaj je radio mnogo posrije sa njim.

Za 6540, cini mi se da najnoviji fabricki firmver nudi manje vise sve sto je potrebno.

[ npero @ 12.06.2006. 15:21 ] @
Da li je neko ima problema sa datim uredjajem u b+g rezimu rada. Konkretno smo imali problem sa odabirom brzina znaci OvisLink stalno spusti brzinu na 1Mbps i radi jako sporo, stavljen najnoviji firmware situacija je bila malo bolja. Resili smo tako sto smo zakljucali brzinu na fiksu i od tad izgleda radi. Na tom AP-u su vecinom PCI kartice i one bez problema saltaju brzinu u zavisnosti od signala i rade sasvim ok. Radi se b+g AP-u gde su klijent otprilke pola B pola G mod.
Cisto me zanima neka iskustva u vezi sa ovim da li je do doticnog primerka ili je primetio neko jos ?

Pozdrav...
[ broker @ 12.06.2006. 17:43 ] @
Generalno je losa praksa mesati rezime.
[ gazdamitke @ 12.06.2006. 17:57 ] @
> Kad je Ovislink u Ap modu i imamo mnogo klijenata radi katastrofalno ako
je stavljen u B/G rezim pa se odlucite dal hocete jedan ili
drugi.Zakljucavanjem na odredjenu brzinu moze se dogoditi da odradjeni
klijenti nemogu da pristupe,bas uvek,u zavisnosti od meteouslova.
Nama se isto to desavalo iako su svi klijenti bili u g-standardu ,pa je protok stalno varirao od 30-700Kb,dok nismo stavili AP u g standard.
[ npero @ 13.06.2006. 07:06 ] @
Citat:
broker: Generalno je losa praksa mesati rezime.




Znam ali nazalost je potreba posto je prvo na tom mestu bio B AP posle kako su poceli da se pojavljuju G kartice pre jedno dve godine je zamenjen sa G i od tada klijenti polako menjaju opremu samo sto jos uvek imam jedno 5 klijenata koji nisu zamenili opremu pa nisam u mogucosti da ukljucim only G.
Jedan od tih zamenjenih klijenata je i OvisLink 5460 ali je bas lose radio pod lose podrazumevam da je transfer bio ocajan, zbog necega smanji brzinu na 1Mbps i nece vise da je podigne predpostavljam da ce noviji firmware resiti i ovo dok nismo fiskirali brzinu na njemu, ostali klijenti su vecinom PCI kartice Atheros, Ralink, Texas Instruments i sve ok rade u B+G modu.
Generalno je uredjaj sasvim ok, pogotovo sa ovim novim firmwerom gde moze da radi i kao ruter, kao i sve drugo ima malo decijih bolesti u nekim specificnim situacijama koje ce verovatno biti resene u novijim verzijama, a moguce cak da je i problem u AP-u na koji se konektuje.
Kada fisksiramo brzinu na 36Mbps transfer je oko 1600KB/s sto je sasvim dobro posto je klijent udaljen 1,5km i signal nije bas najbolji sa PCI karticama doticni klijent sa istom antenom i kablom je imao manji protok. Kad skrati kabel posto je pre imao PCI karticu pa cemo da probamo.
U sobnim uslovima smo ostvarili transfer i preko 2500KB/s.

gazdamitke: Radi kao klijent na AP koji nije OvisLink. Ako stavim samo G nece ni da se konektuje na AP posto je AP B+G.

Pozdrav....

[Ovu poruku je menjao npero dana 13.06.2006. u 08:16 GMT+1]
[ digisat @ 13.06.2006. 16:05 ] @
Na jednom mestu u ovom uredjaju pise nesto kao jacina transmisije 16 db a po oficijalnom web sajtu kao ima 18 db sta je sad istina da su smanili snagu predaje ili je to samo greska u pisanju frimvera, ili ni proizvodjac nezna tacno na kojoj snazi uredjaj radi
[ SomiKnight @ 14.06.2006. 12:00 ] @
Eto ako nekome bude trebalo, oporavio sam ruter. Jedino sto nece da mi vise prihvati najnoviji firmware, upgraduje sa Intermediate-firmware-om, ali kad posle probam E5 ili E6, kaze wrong file ili invalid file ili nesto tako, pa mi je trenutno na 3.9eu. Mrzi me da pisem trenutno, malo je komplikovano, a mozda nikom ne treba, napisacu ako je neko zainteresovan, nek pita ovde ili na somiknight at gmail.com.

[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 14.06.2006. u 13:14 GMT+1]
[ gazdamitke @ 14.06.2006. 21:02 ] @
> Jesi ga ozive preko Tftp-a? I ja sam jedan zezno,vec sam se bio oprostio
,pa sam morao iz cmd-a da ga vracam///kako nisu napravili neki tool za
to,bas me nerviraju
[ dimcevfs @ 15.06.2006. 08:06 ] @
SomiKnight
Daj objasni kako si ga sredio mozda nekom treba TVOJE ISKUSTVO sve vise od tih AP su oko nas, sta zbog cene sta zbog gore dole dobrog rada.

Pozdrav
[ gazdamitke @ 15.06.2006. 11:12 ] @
> moras prvo da u comand promtu navedes u direktorijum gde ti je fajl skojim
flesujes posto kad ga otvoris je u c>documents and setings....ili ako ti je
lakse presnimis taj fajl u taj direktorijum.Ap spojis utp kablom i drzis
reset dugme 10 sec i kucas komandu
tftp -i put imefajla IpadresaAP-a..mislim da je tako bilo i ja sam se mucio
al probajte kombinacije mada ima da se skine s neta tftp tool,ako sam
pogresio sto se tice sintakse neka me neko ispravi
[ SomiKnight @ 15.06.2006. 23:42 ] @
Bolje za pocetak da ne pisem ja uputstvo da ne bih zaboravio nesto , evo linkova gde sam ja postovao, trebalo bi da imaju tu sve informacije.
Da napomenem samo jedno, ovo nije postupak za oporavak ako je bootloader neostecen. Ako bootloader radi, na prethodnoj strani je apatinonline opisao kako se radi ta procedura.

Na ovim linkovima su mi prvo davali linkove za rs232 kabl koji mi nije radio jer mi je bootloader bio ostecen, posle sam dobio instrukcije za jtag kabl koji sluzi za upisivanje bootloadera, kad se on oporavi posle radi 5460recovery procedura.

Za pravljenje rs232 nije problem jer se koriste pinovi sa J4 prikljucka. Za jtag kabl je problem jer nisu izvuceni pinovi tako da mora da se lemi direktno na chip (kad se setim najezim se ). I jos treba i linux za jtag software , mada pise da moze i pod windowsom sa cgwyn-om valjda ali nisam probao.
Evo linka za forum: http://forum.nag.ru/viewtopic....amp;postorder=asc&start=60
Jedino da napomenem sto se ne vidi iz postova je da sam ja promenio komandu koju mi je dao dgreen jer nam jtag nije isti, ja sam koristio komandu cable ppdev /dev/parport0 WIGGLER, ona se koristi za jtag koji sam ja koristio http://www.amelek.gda.pl/rtl8181/jtag/wiggler.gif .
http://forum.nag.ru/viewtopic....mp;postorder=asc&start=375 ovde ima malo kako sam resio problem novog firmware-a, izgleda da sam sa onim flashom celog firmware-a preko jtag-a zeznuo mac adrese ili sta vec.
Inace ja sam na tim forumima registrovan kao Imlek, a covek koji je pomogao najvise dgreen.

Zakomplikovao sam bas ovaj post, bolje ovako pa ako nekog nesto interesuje od procedure nek pita. Poz.

[ digisatplus @ 04.07.2006. 20:40 ] @
Zna li neko zasto u zadnje vreme crkava mreza na samom uredjaju.
[ sitting_bull @ 04.07.2006. 21:05 ] @
Pokusao sam da upgrade-ujem firmware i kada sam upload-ovao "Intermediate-firmware.bin" i sacekao da se ap restartuje vise nisam mogao da nastavim da uploadujem i fajl "WL-5460AP-v2-E6-firmware.bin" jer nije mogao da ucita web management (koji se nalazi na http://192.168.100.252) odakle se vrsi "upload" fajlova zna li neko resenje za ovaj problem ?
[ Whalata @ 14.07.2006. 23:34 ] @
Pa ne mogu da verujem da sam toliko glupav.

Pokusavam da namestim da mi ovis5460 u klijent modu da prihvati dhcp adresu servera na koji se asocira.
Inace moj WISP, koristi dhcp za lokalnu mrezu, pri cemu se dodeljuju adrese 10.10.*.*,
a zatim se zahteva da uspostavim VPN.
Medjutim uredjaj se zakuca na sledecoj situaciji.
Code:
Connection Method: Getting IP from DHCP server...  
Physical Address: 00:4f:62:08:57:33 
IP Address: 0.0.0.0 
Network Mask: 0.0.0.0 
Default Gateway: 0.0.0.0 


Koristim firmware 5460APv2_e6
Ima li neko slicna iskustva. Nije valjda da sam bacio 6000din.
[ npero @ 15.07.2006. 06:35 ] @
Citat:
Whalata: Pa ne mogu da verujem da sam toliko glupav.

Pokusavam da namestim da mi ovis5460 u klijent modu da prihvati dhcp adresu servera na koji se asocira.
Inace moj WISP, koristi dhcp za lokalnu mrezu, pri cemu se dodeljuju adrese 10.10.*.*,
a zatim se zahteva da uspostavim VPN.
Medjutim uredjaj se zakuca na sledecoj situaciji.
Code:
Connection Method: Getting IP from DHCP server...  
Physical Address: 00:4f:62:08:57:33 
IP Address: 0.0.0.0 
Network Mask: 0.0.0.0 
Default Gateway: 0.0.0.0 


Koristim firmware 5460APv2_e6
Ima li neko slicna iskustva. Nije valjda da sam bacio 6000din.


Ti ga koristis u klijent modu ? Ako je tako onda to sto ti ispisuje je u redu za klijent mod ako je u klijent modu onda na mreznoj kartici namestis dinamicku dodelu adresa i posle se konektujes na VPN. Ako prebaci na WISP mod onda pa ce ti dodeliti adresu na OvisLinku i onda radi kao ruter za jedan komp radi sigurno propustanje PPTP konekcije sa vise na isti server nisam probao ali cisto sumljam da ce da radi posto to nisam video ni kod jednog jeftinog rutera. Inace ovo radi sigurno posto isti uredjaj isti firmware cak i isti provajder probano radi nesto tu nije dobro podeseno.

Pozdrav...
[ Whalata @ 15.07.2006. 14:25 ] @
Citat:
Ti ga koristis u klijent modu ? Ako je tako onda to sto ti ispisuje je u redu za klijent mod ako je u klijent modu onda na mreznoj kartici namestis dinamicku dodelu adresa i posle se konektujes na VPN. Ako prebaci na WISP mod onda pa ce ti dodeliti adresu na OvisLinku i onda radi kao ruter za jedan komp radi sigurno propustanje PPTP konekcije sa vise na isti server nisam probao ali cisto sumljam da ce da radi posto to nisam video ni kod jednog jeftinog rutera. Inace ovo radi sigurno posto isti uredjaj isti firmware cak i isti provajder probano radi nesto tu nije dobro podeseno.


Hvala na odgovoru, zaista mi u ovim trenucima mnogo znaci

Podesio sam WISP mod i tek nakon toga AP bez problema prihvata DHCP adresu od servera, ali ja jos uvek ne kontam kako da podesim ostale stvari:
- svoju LAN karticu: trenutno podeseno na 192.168.100.250, sub: 255.255.255.0, gateway: ----
- tcp/ip podesavanja na AP-u: (disabled, client, server, relay agent) sve sam probao
- VPN konekciju: trenutno podeseno na ono sto provajder kaze da treba da bude (wireless.suonline.net)

Probao sam da pingujem, ali nista ne vredi.
HELP
[ npero @ 15.07.2006. 14:55 ] @
Citat:
Whalata: Hvala na odgovoru, zaista mi u ovim trenucima mnogo znaci :)

Podesio sam WISP mod i tek nakon toga AP bez problema prihvata DHCP adresu od servera, ali ja jos uvek ne kontam kako da podesim ostale stvari:
- svoju LAN karticu: trenutno podeseno na 192.168.100.250, sub: 255.255.255.0, gateway: ----
- tcp/ip podesavanja na AP-u: (disabled, client, server, relay agent) sve sam probao
- VPN konekciju: trenutno podeseno na ono sto provajder kaze da treba da bude (wireless.suonline.net)

Probao sam da pingujem, ali nista ne vredi.
HELP


Sta znaci gateway:---- ??
Da bi ti radilo gateway mora biti IP adresa od OvisLinka na LAN kartici i naravno racunar i OvisLink moraju biti u istom subnetu. Ovo je sad vec tema za forum mreze.
Ako ovo ne znas da podesis prebaci ga u klijent mod na racunaru ukljuci automasku dodelu adresa i to je to radice ti kao bridge a ne kao ruter.
I jedno i drugo radi bez problema samo je mozda nesto bezbednije u WISP modu zato sto ti je lokal iza rutera, mada ako je dobro podesen firewall kod provajdera da ne propusta bas je svejedno u kom je modu, posto za konekciju koristis VPN.

Pozdrav...
[ Whalata @ 15.07.2006. 21:29 ] @
Hi hi, proradilo je. Hvala na savetima.
Inace potpuno sam svestan da sam malo zasao u stvari koje nemaju direktne veze sa Ovislinkom, ali eto cisto da temu dovedomo do kraja.
[ Metrosky @ 28.07.2006. 16:01 ] @
Dali ima u besplatnoj verziji tog nezvanicnog Firmvare za 5460 AP mogucnost Trafic Management-a ?
ili neko zna neki drugi Firmvare za 5460 AP koji ima Trafic Management.

Pozdrav
[ Whalata @ 06.08.2006. 19:47 ] @
Pa ne mogu da verujem.
Potpuno isti problem kao u mom prvom postu u ovoj temi:

Citat:
Whalata: Pa ne mogu da verujem da sam toliko glupav.

Pokusavam da namestim da mi ovis5460 u klijent modu da prihvati dhcp adresu servera na koji se asocira.
Inace moj WISP, koristi dhcp za lokalnu mrezu, pri cemu se dodeljuju adrese 10.10.*.*,
a zatim se zahteva da uspostavim VPN.
Medjutim uredjaj se zakuca na sledecoj situaciji.
Code:
Connection Method: Getting IP from DHCP server...  
Physical Address: 00:4f:62:08:57:33 
IP Address: 0.0.0.0 
Network Mask: 0.0.0.0 
Default Gateway: 0.0.0.0 


Koristim firmware 5460APv2_e6
Ima li neko slicna iskustva. Nije valjda da sam bacio 6000din.


Sa tom razlikom da sada JESTE prebacen u WISP mod.
Dakle, nakon hard reseta na uredjaju, prebacim u WISP mod, podesim SSID, Site survey, Connect na zeljenu mrezu.... i nista. Ne prihvata DHCP adresu od provajderovog servera.

Jos, jedno pitanje, nesto me zbunjuje:
- imam jacinu signala 44 sa sledecom opremom: Ovis 5460, <<<3m>>> H155 low loss kabla, Hyperlink 24dB. Da li je moguce da je toliko slabo? Da nije otisao radio na ovisu?
- imam jacinu od 82 % (-48dB) sa ASUS Home Wifi B karticom (Ralinkov chipset), <<<<12m>>>> H155 low loss kabla, Hyperlink 24dB.

Da se covek totalno iznervira! U cemu uopste Ovis meri jacinu signala?

P.S. I ne samo to. Sa kartivom vidim 6 mreza, a sa Ovisom samo 2.
[ Whalata @ 06.08.2006. 21:43 ] @
Ha uspeo sam da resim DHCP problem. Izgleda da je moj provajder ukljucio filtraciju po mac adresama, pa moj AP nije mogao da ostane ni 2 sekunde asociran na provajderov. Klonirao sam MAC i sada je sve u redu. Ovo sam doznao ukljucivanjem logovanja u Ovisu.

Sto se tice jacine signala, to mi jos velika nepoznanica. Ako neko ima neka saznanja, molim da progovori.
[ vicco @ 09.08.2006. 01:54 ] @
to ti je dobar signal na ovisu,na tome tera point to point 2mb/s provereno i jace
[ Metrosky @ 13.08.2006. 06:56 ] @
Ja sam probao 5460 kao Router u WISP modu i radi odlicno sve je ok u tom Firmaware-u jedino sto mene muci fali mu Traffic Management a recimo kod ovog Firmware-a sa wifi.online.pl on je isto ok ali je zakljucan Traffic Management treba da se plati 25 EUR za original verziju.

Ako neko zna kako da napravim Traffic Management za protok neka mi javi posto to nemogu nikako da resim.

Pozdrav
[ lane23vr @ 18.08.2006. 13:53 ] @
Evo izasao i novi firmware za 5460


Version No: 5460APv2 E7

Release Note:
=============================
1. Adds ACK timeout adjustable.
2. Adds WISP(Client Router) mode
3. Adds Universal Repeater mode
4. Adds WISP + Universal Repeater mode
5. Adds DHCP Relay Function
6. Adds PPPoE WAN access
7. Adds manual entry for Clone MAC address
8. Show wireless MAC address on the status page
9. Add PPPoE MPPE Support
10. Fix WAN PING Issue
11. Fix Empty Client table issue in E4 firmware.
12. Turn off the DHCP server by default in AP, Client, and Repeater mode.
13. Turn on the DHCP server only if in WISP mode
14. When in WISP mode, the WAN PING and Remote Management is now turned on by default.
15. Fix DHCP server function in AP and Client Mode..
16. Fix Watchdog problem in WISP mode.

http://driver.ovislinkcorp.com/WL-5460APv2-e7-firmware.zip
[ broker @ 24.08.2006. 19:52 ] @
D ali je neko uspeo da ovaj uredjaj natera da radi kao klijent ruter ali bez NAT-a?
[ Nesh-co @ 27.08.2006. 22:07 ] @
Ja imam problem malo drugacije prirode sa ovim uredjajem. Naime, radi u bridge modu i spaja dva LAN-a, a problem je u tome sto se s vremena na vreme uredjaj rebootuje, a neretko i zakuca, da samo hardverski reset pomaze. Pomislio sam da se mozda pregreva, ali mi se desava i kad nije vreme previse toplo. Ne mogu da nadjem obrazac po kome se to desava, jednostavno kad mu se "digne". Nekad i po 10 puta dnevno pa i vise. Namestio sam watchdog da ga rebootuje na 5 minuta kad nema ping sa drugim uredjajem,to pomogne po nekad, ali problem ostaje, ipak je ovo previse cesto pa i za ove zute skalamerije. Na obe strane je isti uredjaj i podigo sam najnoviji firmware na oba. Na jednom kraju je hypergain antena 19dB, a na drugom kraju je "kocka", ne znam joj oznaku, namam pri ruci specifikaciju, kupljena u netiksu. Oba kabla su originalna, nisu pravljena. Zasticena su samovulkanizirajucom gumom. Znaci, kada radi, radi korektno, a ispadanja su nasumicna, ne vidim neko pravilo. Ako je neko imao slican problem, a resio ga je, lepo bi bilo da ga podeli sa mnom. Unapred zahvalan.
[ npero @ 28.08.2006. 06:05 ] @
Probaj novi firmware.

Version No: 5460APv2 e8

17. Improve system stability

je jedno do poboljsanja, mozda pomogne.


Pozdrav...
[ broker @ 28.08.2006. 07:41 ] @
Bem mu sunce, kad pre izbacise E8 :) No to je dobro, jer su mi rekli da ce videti da ubace opciju obicnog rutiranaj bez NAT u nekoj od sledecih verzija :)

Sto se tice zakucavanja, ako firmver nepomogne, probaj da zamenis uredjaj. Ovislink ipak spada u jeftinu kategoriju tako da nije neobicno da neki primerak ne valja.
[ Nesh-co @ 28.08.2006. 15:19 ] @
Pa da probam. Javljam sto biva. Thnx anyway.
[ bugsu @ 28.08.2006. 17:51 ] @
ajd ako neko proba novi frim nek nam javi kakav je , dal vredi da trujemo uredja snjim ;)

moje pitanjce

kod logina user admin e sad dal se moze promenuti user i kako ?
hvala unapred


EDIT:

na sajtu stoji
Code:
f the WL-5460AP users want to upgrade firmware from WL-5460AP-v2-eX(X stands for any number) firmware to third party firmwares.   The user need to downgrade their firmware to WL-5460AP-3.2.1.3.9eu firmware first 
before upgrading to third party firmware. Otherwise, it might cause crash.


e sad slabije stojim sa engleskim, dal prvo trebam staviti frim 3.2.1.3.9eu pa onda Intermediate-firmware , ili Intermediate-firmware??
Fala :)
[ Nesh-co @ 28.08.2006. 21:47 ] @
E, ja sam ga upucao danas oko podneva i evo do sad radi besprekorno, tako da nemam reci za ovaj novi firm, OK je i svakako bolji od prethodnih, vredi i upucajte slobodno.
[ npero @ 29.08.2006. 13:42 ] @
Citat:

EDIT:

na sajtu stoji
Code:
f the WL-5460AP users want to upgrade firmware from WL-5460AP-v2-eX(X stands for any number) firmware to third party firmwares.   The user need to downgrade their firmware to WL-5460AP-3.2.1.3.9eu firmware first 
before upgrading to third party firmware. Otherwise, it might cause crash.


e sad slabije stojim sa engleskim, dal prvo trebam staviti frim 3.2.1.3.9eu pa onda Intermediate-firmware , ili Intermediate-firmware??
ala :)




Ako imas starije verije firmwera onda provo Intermediate pa onda E8 a ako imas vec E5....E7 onda samo stavi E8 i gotovo.
A ovo sto si citirao kazu da ukoliko hoces da koristis neki custom firmware prvo stavis WL-5460AP-3.2.1.3.9eu pa onda taj firmware imas na primer APPro Lite koji ovako lepo izgleda ako kako radi nisam probao.


Pozdrav...
[ Nesh-co @ 30.08.2006. 22:16 ] @
Mislim, kad 'oce 'oce, kreten je ladno radio, do sutra, a onda krenuo po starom, samo me je zaludeo da Vas radim bez veze. Problem je bio u tome sto sam (igrom glupog slucaja) umesto 12V 800mA, originalnog ispravljaca, stavio ispravljac od 500mA, jer me je mrzelo da idem po originalni i onda mi sine, stavim original and finaly works. Toliko o visokoj tehnologiji i malim strucnjacima.
[ Nesh-co @ 02.09.2006. 10:19 ] @
Mislim, ovo je zona sumraka, zamisli kretena, i to nije bio problem, nervira me samo sto kad god promenim nesto on kreten radi dovoljno dugo da pomislim da je sve OK, a onda opet isto. Pogadjate, opet isto. Sinoc sam promenio raspored konektora na njemu, naime jedan konektor ide u svic pa iz svica u dva racunara, a drugi u moj racunar direktno, pa sam sinoc pocupao moj konektor i stavio i njega u svic i evo ponovo covek radi, verujem da je i to dok ne napisem post, a onda ce da me j... ponovo. Zasada je ok, a kad ce da zvekne neznamo. Posumnjao sam jednog momenta u svic, jer i jai brat imamo po dve mrezne (po jednu za lan i po jednu za internet lan), pa mi on kaze da kad povuce od mene neki kabasti fajl (tipa film ili jace) skoro nikad ne stigne do kraja a da internet lan ne pukne (zaglupi se AP ili se restartuje), ovo drugo je bolja varijanta, jer onda ne moram da se krecem i odem da cupam iz struje. Nije da ima logike, ali zasad radi. Ustvari, da ima logike, resio bih ga odmah, ovako, je.... u mozak. A zna li neko moze li kabl da bude problem (ukoliko se ispostavi da ovo nije) ili antena. Mislim da moze tako da radi satima pa da pocne da zeza bez pravila?
[ Metrosky @ 02.09.2006. 10:56 ] @
Druze problem ti je u Firmware-u nije to ni do ANT ni do APa a kamoli do UTP kabla.
OvisLink 5460 moze svasta a i nista zavisi sve od Firmware-a ja ne znam samo sta ti uoste hoces da postignes sa tim APom oces da budes Provider ili sta ?? Ako hoces da budes ISP onda je u startu bezveze da koristis WL 5460 ali ok ako nemas investicija za bolji moze i on da odradi sve kao i profi uz male modifikacije naravno. Kao prvo Firmware pa onda Cooler i dobijes rezultat kao SENAO OUTDOOR AP u tom rangu taj original AP kosta ako se nevaram preko 600 EUR kad bih ga kupio.
Mnogi ljudi blate WL 5460 kao to je bezveze uredjaj zato sto nemaju pojma sta on sve moze a kad bih znali onda bih svatili koliko se razumu u WLAN Tehniku :)

Pozdrav
[ Metrosky @ 02.09.2006. 10:59 ] @
Taj APPro i APLite su bezveze ja sam ih testirao i nerade stabilno uopste samo lepo izgleda na monitoru ali u praksi je bezveze.
[ Nesh-co @ 02.09.2006. 12:35 ] @
Da nemam iskustva sa njima nemam, uopste wireless mi je oduvek bio daleko i nemam ja poverenja puno u to, bar ne jos uvek. Takoreci, ja sam jos uvek misljenja da: "ne moz` to bez kabla", mislim "Ne moz` 100% ljudski". Sretao sam i mnogo skuplje uredjaje pa su znali da budale, ali nije to poenta. Prvo, sa dva ovislinka povezujem dva lana koja su na istom subnetu. Internet provajdingom se ne bavim niti planiram, pogotovo ne tako susterski, ali bez obzira na to, stabilnost mi je jako bitna, jer na ovaj nacin remote administriram mrezu na mom radnom mestu. Znaci bitno mi je da je stabilno i sigurno kao smrt. Na drugom kraju je isti 5460, i on recimo ne budali kao ovaj. Jedina razlika je u anteni, kod mene je kocka, a tamo je hypergrid gain kao sto sam vec pomenuo unazad u nekom postu. Znaci, radi u bridge-u i ne treba nista drugo da pipne, nema klijenata nema nicega. Sto se tice firmware-a ovo je treci po redu, oficijelni, pocev od E6 pa do E8. Mislim, ako je do firmwarea sto onda ne budali i onaj drugi. Recimo da se on rebutuje ponekad, ja to ne bi znao, ali ako bi se recimo zakucao, ja bih morao da ga resetujem, sto ce reci, taj drugi nikad nije prs`o.
Sto se tice hladjenja, razmisljao sam i o tome, ali za sad nisam preduzeo nista, jer je jadnik pucao i kad nista nije radio, sam od sebe u sred noci, kad je temperatura idealna, a on mrtav hlada. Mislim sigurno cu to da izvedem, al kad sve drugo bude na mestu. Kad radi, radi, brzine su od 48 do 54 Mb i sve prsti. E sad, kazem, jos nije nijednom prso od kako mu promenih port, ali ako i dalje nesto nije u redu sigurno ce to da mu se desi danas ili sutra, ako ne jedino sto mogu da zakljucim je da sam uredjaj nije sav svoj tj. ispravan. Ako neko ima ideju neka javi. Hvala unapred.
[ SomiKnight @ 03.09.2006. 17:37 ] @
Citat:
Metrosky: Taj APPro i APLite su bezveze ja sam ih testirao i nerade stabilno uopste samo lepo izgleda na monitoru ali u praksi je bezveze.


Hm, ja bas hteo da ih pohvalim, tj APLite, meni daje nesto bolje pingove od originalnog firmware-a, u cemu su tebi pravili probleme ako mozes da napises, onako pitam iz radoznalosti, da ne pomislis da se ne slazem sa tobom. I jos jedna stvar, kako si probao APPro kad se placa, ako znas nesto sto ja ne znam cekam tvoj PM .
Pozdrav.
[ Ady01 @ 03.09.2006. 19:40 ] @
Imam malih problema spajanja Ovislinka 5460 v2 E5 firmware kao klijenta sa Planet WAP 4000 Access Pointom.
Nikako se ne vide mdjusobno, tj. e mogu se pingati u istoj su mrezi itd.... Kada zamijenim Ovislink sa drugim planetom radi sve ok.

Da li je neko imao isto ili slicno iskustvo? sta je rjesenje ?

Hvala.
Pozdrav mala raja :)

p.s. problem je bio u firmwareu

[Ovu poruku je menjao Ady01 dana 03.09.2006. u 22:26 GMT+1]
[ Metrosky @ 04.09.2006. 11:22 ] @
E pa Nesh onda ti je verovatno problem sa APom ako ti drugi radi kako treba onda ce biti da je to jesi probao da zamenis AP taj sto ludi ?
[ Nesh-co @ 04.09.2006. 12:52 ] @
Ma Metrosky, lomim se vec dva dana da li da postujem stanje ili ne, kad god sam konstatovao zivot, on je umro odmah nakon toga. Ali ev vec treci dan radi besprekorno. Naime, osim svega sto sam uradio do sad, a pokazalo se da nije kljucno za problem, samo sam premestio moju konekciju tj. moj LAN port sa AP-a u svic, a svic je da podsetim ukljucen u prvi port AP-a. Znaci na tom prvom portu AP-a su bila 2 racunara, a ja sam bio na posebnom portu na samom AP-u. Sad je port 2 na AP-u slobodan, a u port 1 je ukljucen svic, a u svic smo svo troje. Znaci nema neke logike, osim ako iskljucimo verovatnocu da je drugi port neispravan. Kako god, verovatno si u pravu kad kazes da je AP neispravan, ali na ovaj nacin radi i mislim da ce tako i da ostane, a ako ostane ostace i AP.
Znaci problem resen.
Hvala svima koji su se potrudili da mi pomognu u resavanju.
[ yuMoljac @ 07.09.2006. 15:17 ] @
Moguće je da povežem lan na wireless mrežu, ali ovako : ovislink da bude ruter koji posmatra wireless saobraćaj kao
WAN ?

Vidim na slikama da ima poseban RJ45 za WAN, ali ne znam može li se konfigurisati da wireless mrežu vidi kao WAN?

Ako je to moguće, onda mogu da je zaštitim lan jer nam je wireless izlaz na internet.

Još nešto : može li ovislink da se proširi sa više portova preko switch-eva a da mreža ne pati od dečijih bolesti vezanih
za umrežavanje sa switch-evima ?


WLAN...............................................user1 user2 user3 userN
internet ))))))))))) OVISLINK --switch ----|------|----|-----|
...............................|
...............................|......................user1 user2 user3 userN
...............................|______switch ----|------|----|-----|
...............................|
...............................|.....................user1 user2 user3 userN
...............................|______switch ----|------|----|-----|

(ove tačkice su za filovanje, nemaju veze sa šemom!)
[ bugsu @ 07.09.2006. 20:03 ] @
e ovako naishao sam na jedan problem
U ovisnikovom web interfejsu za Mac Lan kartice mi ispishe jednu adresu


Dok u windowsu (start>>run>>cmd>>ipconfig /all) mi ispishe neku trecu mac adresu

e sad ne znam kome da verujem , mac lan kartice mi je veoma bitan , i zato me zanima.
Hvala unapred

P.S jel i kod vas isto ili sam ja jedini srecko koji je dobio zanimaciju za nerednih godinu dana?
[ Nesh-co @ 07.09.2006. 23:22 ] @
Bugsu, kolko ja tebe razumem, ti tu nesto nisi sabrao. I ovislink i tvoja mrezna karta imaju MAC adresu koje normalno da nisu iste i ne smeju da budu. Ono sto si dobio ispisano u command promptu je MAC adresa mreznog adaptera "Realtek RTL8139 family....", a ono sto citas u browseru samog AP-a je njegova. Posto je AP uredjaj za sebe tj. hardverski, naravno da njegove MAC adrese nemas na spisku dole. Ako ti MAC treba zbog WDS-a, onda koristi MAC adresu AP-a.
[ lane23vr @ 08.09.2006. 00:01 ] @
Evo i kod mene se zaglupeo prilikom ubacivanja novog firmware-a,
pokusao sam ovo sa recovery, ali nesto ne ide kako treba, izbacuje
mi sledeci tekst. Gde bi tu bila greska? Moze li to da se odnese
tamo gde si kupio i da ti to srede, jer jos uvek je pod garancijom,
a ubacivan je njegov zvanican firmware, a ne neka modifikovana
verzija APP...

Pozdrav!

P.S.(isto samo svetli power i lan :( )

[Ovu poruku je menjao lane23vr dana 08.09.2006. u 01:20 GMT+1]
[ Nesh-co @ 08.09.2006. 09:16 ] @
Jesi li ti imao neki poseban razlog da ga naflesujes ili to onako, iz zezanja? Otprilike si ga upucao. Ja sam oba moja AP-a flesovao svaki po 4 puta i nisam imao nikad problem. To sam radio iz njegovog WEB interfejsa. Kako ces da se povadis iz toga, ne znam. Pitaj nekog ko ima iskustva. A jesi ubacio oficijelni firmware ili si lutao internetom?
[ SomiKnight @ 08.09.2006. 11:05 ] @
Evo par ljudi me do sad kontaktiralo jer im se zaglupeo ap, pa da pokusam da napisem ovde celu proceduru za oporavak, jer izgleda nikom se ne cita onaj forum za koji sam dao linkove.

Dakle, da ponovim, ovo je procedura za oporavak ap-a iskljucivo ako ne radi bootloader, znaci ako ne moze da se udje u recovery mod, u koji se ulazi tako sto se drzi reset dugme i ukljuci ap u napajanje, i pusti reset dugme posle 5-10s. Ako gori crvena lampica onda najverovatnije moze da se uradi recovery, ako ne gori i ne pomaze taj nacin onda dakle sledece:

Najpre treba da se napravi jtag kolo po sledecoj semi: http://www.amelek.gda.pl/rtl8181/jtag/wiggler.gif koje i nije tako strasno kako izgleda. Ja doduse nisam pravio plocicu nego sam koristio protoboard, pa mi sve tako visi nakaceno na nju, ako treba nekom slika nakacicu mada nema sta puno i da se vidi. Napajanje od +3.3v moze da se uzme iz ap-a sa konektora J4 i to sto je najdalji pin od cipa +3.3v a najblizi masa (mozda bolje da prvo proverite voltmetrom), moze da se vidi J4 na slici http://www.cipis.net/ovislink/5460AP/foto/PICT6259.JPG.
To kolo ima sest izvoda koji treba da se zaleme direktno na cip, brojevi izvoda na cipu pisu lepo oko cipa,ima ih 208 ukupno. Ja sam lemio zice sa samo jednom licnom jer nisam imao nista tako tanko. Izvodi sa seme su date na sledeci nacin:

TMS --- pin 8
TCK --- pin 145
TDI --- pin 33
TRST_N --- pin 146
TD0 --- pin 116
SRST_N --- pin 147

Sledece, trebace vam linux instaliran. Ja sam koristio slackware, sa njim po defaultu nisam imao problema oko paralelnog porta pa preporucujem njega. Treba da se instaliraju sledece dve stvari, prva je http://openwince.sourceforge.net/include/ neki paket koji sluzi da bi radio jtag software, a druga je je jtag software, njega skinete odavde http://www.amelek.gda.pl/rtl81.../jtag-0.6-cvs-20051228.tar.bz2 .
Kad se to instalira trebalo bi da se u komandnoj liniji otkuca #jtag i on onda izbaci jtag> sto znaci da je instaliran ok. Sledece kuca se:
jtag> cable ppdev /dev/parport0 WIGGLER
jtag> detect
jtag> detectflash 0x3fc00000

Nakon detect komande treba da izbaci par redova teksta znaci da je tad detektovao kabal, i posle detectflash dosta vise teksta, sto znaci da je sve ok proslo. Ovde ima jedan log svega toga, sem sto je tu koriscen drugi kabl pa pise DLC5 umesto wiggler, to je log onog lika dgreen sa onog foruma http://rtl8186.net.zp.ua/jtag/jtag-list.txt .
Sledece treba da se flashuje bootloader. Njega skinete odavde http://www.ovislink.com.tw/5460ap-bootloader.htm ali ne moze da se koristi kao takav , vec mora sa hexeditom da se izbaci prvih 16 byte-ova.

Onda kucate sledece (ako je boot ime tog modifikovanog bootloadera koji ste snimili, ne secam se bas ali ako nece mozda mora da ima ekstenziju, kao i putanju do fajla):
jtag> flashmem 0x3fc00000 boot

On to radi jedno 10 minuta, posle toga bi trebalo da je oporavljen bootloader, i da moze da se odradi recovery sa http://online.pl/pages/rtl8186/5460recovery.bin sto je lepo opisano ovde http://www.elitesecurity.org/p1126557 .

Ako se neko izbori sa svim ovim, pa ima problem sa promenjenom mac adresom i nece da mu flashuje v2 firmware onda mora da se vrati stara mac adresa a to se radi preko serijskog porta sa max232 kolom, a posto za to kolo ne treba nista da se lemi a skroz je cool ako neko voli da se igra sa tim, u sledecem postu pisem kako se to pravi.

Za sve mogu da vam pomognem sa savetima, i nije problem da kod mene instaliramo caskom linux i oporavimo ap ali jedino ne mogu i ne zelim da lemim izvode, nemojte da zamerite zbog toga.

Pozdrav.
[ SomiKnight @ 08.09.2006. 11:50 ] @
Serijski kabal:

Sema za kolo http://img177.imageshack.us/my.php?image=shemamax2322ae.jpg
Ovde se koristi J4 konektor, i da ponovim neka je broj 1 izvod najdalje od cipa, a najblizi zadnjem delu ap-a, onda su vrednosti izvoda 1 2 3 4 date sa +3.3v Tx Rx GND respektivno. Tu nemojte lemiti na J4 nista, ja sam uzeo cini mi se od game porta prikljucak koji odgovara za J4. Izvodi Tx i Rx se povezuju na kolo na sledeci nacin :
Rx --- izvod 9 kola max232
Tx --- izvod 10 kola max232

To je to, i jos treba da se poveze preko hyperterminala, podesavanja su odavde http://www.ovislink.com.tw/5460ap-bootloader.htm znaci:
[hyperterminal settings]
baud rate:38400
data bits:8
parity:none
stop bits:1
flow control:none

Kad se otvori prozor u njemu se vidi na primer prilikom bootovanja koja je verzija bootloadera i svasta jos.
Ja sam preko njega radio upis celokupnog flasha jer nisam znao kako se menja mac adresa a nije hteo v2 firmware da mi stavi. Posto sad znam kako se menja mac nemojte to raditi ali ako nekog zanima evo kako se radi. Ovde http://www.cipis.net/ovislink/5460AP/FW/rtl8186-dump-full.bin ima neciji backup koji sam ja koristio. Gleda se hyperterminal , rebootuje ap, i kad izbaci prvi red stisne se ESC kad on prekine sa podizanjem i izbaci neku komandnu liniju (nije Realtek ali nek bude za primer). Onda se kuca:
<RealTek> ipconfig 192.168.100.252 <--to mu dodeli ip adresu na koju se upisuje dump.
Onda se preko tftp-a na tu adresu koju ste dodelili salje bin fajl ( ja sam koristio http://kin.klever.net/dist/pumpkin-2.7.1.exe program, ne znam tacno kako ide preko komandne linije). U prozoru se vidi kako on ucitava fajl i na kraju izbaci liniju sa dva podatka koja nam trebaju, nesto slicno ovome:
TFTP Client Upload File Size = 000D280E Bytes at 80300000, pa se uradi:
FLW 0 80300000 000D280E
Ove dve vrednosti zameniti sa dobijenim, a komanda upisuje ucitani bin fajl u flash pocev od 0-te adrese. Mada kazem ovo necete ni koristiti verovatno.

MAC adresa moze da se promeni na sledeci nacin, pusti se da se skroz podigne ap, onda on na kraju stane sa izbacivanjem podataka na ekranu, i tad se stisne ENTER i on izbaci # znak. Sada moze da se kucaju komande. Za promenu mac adrese sledece:
flash set HW_NIC0_ADDR 00e098940215
flash set HW_NIC1_ADDR 00e098940216
flash set HW_WLAN0_WLAN_ADDR 00e098940215
redom za lan1,lan2,wlan, MAC adresa pise na donjoj strani uredjaja.

Ako vam na pocetku na primer izbacuje za verziju bootladera 1.3b morate da stavite verziju 1.4, to se radi isto u recovery modu i tftp-om se samo ubaci taj bootloader.

Pozdrav
[ bugsu @ 08.09.2006. 12:26 ] @
Citat:
Nesh-co: Bugsu, kolko ja tebe razumem, ti tu nesto nisi sabrao. I ovislink i tvoja mrezna karta imaju MAC adresu koje normalno da nisu iste i ne smeju da budu. Ono sto si dobio ispisano u command promptu je MAC adresa mreznog adaptera "Realtek RTL8139 family....", a ono sto citas u browseru samog AP-a je njegova. Posto je AP uredjaj za sebe tj. hardverski, naravno da njegove MAC adrese nemas na spisku dole. Ako ti MAC treba zbog WDS-a, onda koristi MAC adresu AP-a.

jo da , upravu si totalno sam zaboravio na to
hvala ti
[ lane23vr @ 08.09.2006. 18:44 ] @
@Nesh-co
Pa kada sam kupio uredjaj dobio sam verziju 5 koja nije radila
kako treba u wisp modu, pa sam hteo da probam da ubacim
osmicu. Medjutim izgleda da je osmica pravi problem prilikom
ubacivanja jer mi se javilo jos par ortaka da im se isto zaglupeo
prilikom ubacivanja tog firmware-a. Ne znam da li je to problem
zbog samog firmware-a ili ipak treba prvo da se ubaci
Intermediate-firmware.bin, pa tek onda WL-5460AP-v2-e8-b1-firmware.bin,
bez obzira sto tamo pise da nema potrebe za Intermediate.
Otkud znam, prvi put sam ubacivao firmware

@SomiKnight
HVALA za ovaj detaljan opis celog postupka, bacam se na
skidanje slika i svega potrebnog sto je opisano :).

Pozdrav!
[ warlord @ 08.09.2006. 20:05 ] @
Ne znam ljudi, ali ja nikakvih problema sa ubacivanjem E8 firmwarea nisam imao. Ubacio sam firmware v8 na 20 uredjaja posljednjih 10tak dana i sve je proslo u redu.

Ono sto sam primjetio je da ovislinkov web server ne radi korektno sa firefoxom, pa stvari vecinom rjesavam iz explorera, jer u njemu sve radi super.

Definitivno ne treba intermediate firmware ubacivati ako radite upgrade sa verzija Ex na E8.
[ Nesh-co @ 08.09.2006. 20:12 ] @
Bice da si u pravu, i ja sam primetio u nekim drugim stvarima probleme sa svim drugim browserima osim explorerom, nije da ga volim, naprotiv, ali ipak treba takve stvari raditi sto opreznije, a jedan od opreza je koriscenje explorera. Naravno ne u beta varijantama. A sta ste vi koji ste imali problema koristili za fles?
[ lane23vr @ 08.09.2006. 20:52 ] @
HA, eto uzroka problema, u pitanju je bila lija (firefox),
mora da je bila besna :), pa nije uspelo. Za sledeci
put znam, samo IE! Samo da uspe ovo ozivljavanje!

Pozdrav!

P.S.(@warlord dobar savet, neke sitnice i podesavanja moze
preko firefox, ali update firmware-a samo preko IE, sta ces
covek nauci tek kada nesto zezne)

P.S.S.(nigde i ne pise da ubacivanje firmware-a preko nekog
drugog browsera moze da pravi problem, mislim da to nije mala
stvar i da bi tako nesto trebalo da ubace u zip fajl tj u
onaj txt gde pise sta je novo u firmware-u kao neko upozorenje)



[Ovu poruku je menjao lane23vr dana 09.09.2006. u 01:18 GMT+1]
[ gazdamitke @ 09.09.2006. 06:29 ] @
Pa pishe na njihovom sajtu da je kompatibilan sa IE,dok sa drugim moze da ima problema(pogotovo prilikom fleshovanja treba koristiti IE).I nema potrebe fleshovati uredjaje ako rade ok.Ja imam trenutno 10-ak komada u mrezi i samo 2-3 imaju ufleshovane te firmwere EX,ostali imaju te fabricke(3.1..eu)I to sto se resetuju pre ce biti zbog neispravnosti,loshe struje il uzemljenja ne moze jedan firmwer da normalno radi na jednom apu a na drugom zajebava.i ja sam jedan upucao tako,pa sam ga povratio iz cmd-a sa tftp-om,ranije sam dao link sa uputstvom.
Cak sam jednom(dok sam bio pocetnik heheh) upucao firmwer wirles,tj upgrejdovao sam kod ortaka jer me mrzelo da idem kod njega i dan danas radi-al to nikako nesme da se radi-Cista sreca.
[ bugsu @ 09.09.2006. 09:05 ] @
Ja sam sve radio preko Opere (8.5 ;9) i da kucnem u drvo sve je proshlo bez problema
[ kajla @ 26.09.2006. 01:27 ] @
Može li neko da da tačnu adresu gde se nalaze nezvanični firmweri pošto na onom sajtu koji ste dali ne mogu da se snadjem jer ne znam jezik.

poz.
[ Sarlack @ 29.09.2006. 19:47 ] @
I ja sam trazio i našao konačno i evo adrese samo nadji sta ti treba :
http://www.ovislink.com.tw/download.htm

ili direkt download :
http://driver.ovislinkcorp.com/WL-5460APv2-e8-firmware.zip

[Ovu poruku je menjao Sarlack dana 30.09.2006. u 21:14 GMT+1]
[ apex @ 08.10.2006. 19:51 ] @
Razmisljam se da kupim ovaj AP, ali prvo bih da proverim da li on ispunjava uslove koji su meni potrebni.
Ukratko imam 2 racunara u 2 sobe. Jedan racunar bih povezao direktno na AP rj-45 kablom, dok bi u drugu sobu signal prenosio wireless-om.


malo mi je zbunjujuc njihov manual, nikako ne mogu da provalim da li AP u WISP+Universal Repeater mode prosledjuje net i na rj-45 i na wirelles istovremeno - nesto kao na slici:

[ apex @ 09.10.2006. 22:16 ] @
Ljudi nemam bas 60e za bacanje a ni puno vremena, pa ako moze pomoc, mislim da je pitanje banalno za one koji imaju ovaj uredjaj, a vidim ima vas dosta.

Znam da ovo nije bas nacin da trazim pomoc, ali "gori mi pod nogama".

pozz
[ gazdamitke @ 09.10.2006. 22:26 ] @
u ripiter modu ne prosledjuje na rj45,kolko ja znam.Al opet nemozes da se u isto vreme kacis na ISP sa njim,a da istovremeno se kace na tvoj AP drugi wireless(moze jedino ako mozes da se nakacis na provajdera u wds-modu)
[ apex @ 09.10.2006. 22:55 ] @
Ok to bi trebalo onda da je ovo:



Sutra zovem provajdera da proverim za njihov AP da li podrzava WDS mod. Samo zasto sam ja uskracen za mogucnost koriscenja interneta preko rj45 konektora, mislim malo mi je bezveze sta su onda stavljali 2 rj45 konektora, kad za admin treba samo 1, a za vise korisnika 2 su malo ? Sto ja ne bih mogao da vucem internet i preko rj45 konektora i preko wireless-a istovremeno?
[ gazdamitke @ 10.10.2006. 01:24 ] @
ma u wds modu mozes,samo mislim da u ripiter modu nemozes i wirless i rj45.Podrzava provajderov AP(99.99%) al dal ce ga ukljuciti samo zbog tebe-cisto sumnjam,ja ne bih.i dal u wds-u radi natovanje?.A najbolja varijanta ti je na tavan neki p2 wirles karta i podignes mikrotik,pa kabal do stana i tu radi sta hocesh,stavis ap ako ti treba za laptove i natujesh mrezu da provajder vidi samo jednog klijenta.
[ apex @ 10.10.2006. 02:01 ] @
Citat:
A najbolja varijanta ti je na tavan neki p2 wirles karta i podignes mikrotik,pa kabal do stana i tu radi sta hocesh,stavis ap ako ti treba za laptove i natujesh mrezu da provajder vidi samo jednog klijenta.


Ma napravio sam vec tako nesto i eto koristim vec 6 meseci, ali desava se da pukne veza itd. sitni problemi koje ja resim za 2 min., ali ja nisam u mogucnosti da uvek budem prisutan pored dvojke kad nesto prsne. Zato razmisljam da tu dvojku zamenim sa navedenim AP-om. jednostavnije za konfigurisanje i razumljivije od linuxa.

Citat:
Podrzava provajderov AP(99.99%) al dal ce ga ukljuciti samo zbog tebe-cisto sumnjam,ja ne bih.i dal u wds-u radi natovanje?


Pa provajder mi ga i prodaje, nece valjda sad da mi pravi frku oko toga.
[ gazdamitke @ 10.10.2006. 02:15 ] @
pa jbg,nema sta tu da prsne-osim da nestane struje.Onda pitaj provajdera za taj slucaj,al mislim da ces onda placati za svaki racunar posebno izlaz na net,ili ce ti naplatiti kao pravno lice.Uostalom nijedan ap ne moze da radi kao mikrotik-pod usloveom da je sve ispravno.
[ Masamunea @ 10.10.2006. 09:26 ] @
izvinjavam se sto upadam nego jel ovaj AP ima neko podesavanje vezano za portove kad radi u klijent modu? svi portovi su mi zatvoreni a nemam firewall. Pozdrav
[ gazdamitke @ 10.10.2006. 13:45 ] @
nema
[ broker @ 12.10.2006. 11:03 ] @
Jedini nacin da Ovislink "blokira" portove je da je podesen u WISP rezimu, sto prakticno znaci da radi kao NAT ruter. Posto si rekao da ti je sve radilo, znaci da je uredjaj bio u bridge rezimu (kada ne moze da blokira portove), a male su sanse da je sam od sebe presao u WISP. Trazi resenje na drugom mestu.

Ako bas sumnjas na uredjaj, resetuj ga i podesi konekciju ponovo. U svakom slucaju to je posao za tvog provajdera.
[ itdejan @ 13.10.2006. 15:20 ] @
Ja bi opet neshto oko onog oporavka 5460AP sa wiggler cable.
Vidio sam da ovo funkcionishe ali ja bi opet pitao dali je to 100% nachin za oporavka 5460AP-a.Ja sam napravio WIGGLERA i instalirao Jtag-a i spojio za chipom i proverio sam sve konekcije 100 puta ali jtag pi prvoj komandi kaze mi da je pala inicalizacija i nemogu nishta da uradim dalje...
Dali je normalno da mi led diode MAC Ctrl i bridge repeater mode nonstop svete pri ukljuchenje na napajanje na 5460AP (od gde i wiggler dobija napajanje od 3.3V). Ovo pokushavam da profunkcionishem vech neko vreme i dosta sam se namachio.Mora li da chip bude vezan sa cablom za da pomine prvi chekor komande u jtag-u?
mozesh li mi neko pomoci?
[ SomiKnight @ 13.10.2006. 17:56 ] @
Pozdrav, sto se tice dioda, ja mislim da bi trebalo da svetle power i lan samo, nisam skroz siguran, mada ako su radile i pre nego sto se zaglupeo mozda ostanu i dalje da svetle. U svakom slucaju ne radi crvena dioda prilikom reboot-a. Sto se tice inicijalizacije kabla, nisi napisao koji kabl si pravio, jesi li radio po onoj semi sto sam ja dao? E sad mozda te zeza distribucija linux-a, kao sto sam vec napisao, ja sam radio u slackware-u, mozda ako imas neki drugi distro pravi problem oko paralelnog porta ili sta ga znam ali to najbolje neko ko se razume u linux da ti kaze. Znaci tebi posle ove komande : jtag> cable ppdev /dev/parport0 WIGGLER , napise da nije prosla inicijalizacija? Meni se desilo to jednom, pola dana sam se pitao sta je i na kraju vidim da sam spojio dva pina na cipu sa kalajem, valjda je pao sa lemilice, ali je sitno bilo jedva vidljivo, proveri i to. Kapiram da kabl ne radi jedino ako se cip sprzi, mada ne verujem da je to slucaj. Ako koristis semu sa kabl koju sam ja postavio, napajanje izvlacis sa J4 konektora, tamo je +3.3v, nisam skapirao jel ti odatle napajas ili sa +12v, ako da, mozda eventualno ne moze kolo da radi sa tako velikim naponom, ali sumnjam i u to.
[ itdejan @ 15.10.2006. 13:39 ] @
Koristim WIGGLER kabel i napajanje uzmam iz J4 (3.3V) ali meni svete te dve diode kada spojim kabel sa pinove na chipu rtl8186.
Dali ima veze dali je lan kabel ukljuchen?
Komunikacija bi trebalo da ide preko paralelnu portu tako da pretpostavljam da nema potrebe od lan kabla ili....
vakvo neshto do sada ni sam nashao ni ovom forumi ni na one polske, cheshke i ruske forume pa ne znam shta da uradi...
Proverichu josh jednom sve konekcije i pinove, po 101 put ali 100% sam siguran da su mi konekcije ispravne.
Za komunikacija koristim linux suse 11 i uspeshno sam instalirao jtag softver, popravio sam onu greshku u 33 red u flash.h faila, i sve je proshlo ok pri povtoran obid instalacije. Paralelni port siguno mi funkcionishe zato shto u linuksu na taj port imao sam priklucheno prineter i on je dobro radio. Mozete li mi potvrditi tri diskutabilne stvari ako shemu za wiggler kabal.
1.Onu masu shta povrzuje 18,19,20,21...25 na konektoru je spojena sa masu plochku od wiggler kabla?
2.Prisustvo onog otpornika od 1k vezan za kolektora tranzistora je obavezno?
3.Kondenzator(stavoi sam karamichki) da bude 100nf, jeli to ispravno?
Pri lemenja sam koristio onu mast shta se koristi za chishchenje prachku violina (po preporuku od jednog iskusnog lemacha :-)), ta mast ni se provodnik tako da sam eliminovao spoj na pinove kao moguchnost.
[ SomiKnight @ 15.10.2006. 21:19 ] @
@itdejan

Ja sad ne mogu da se setim tacno , ali sto se tice dioda kad ne radi rade samo power i lan, kad se prikljuci jtag kabl gore jos neke ali narandzastom bojom cini mi se, ne secam se koje, ako si na to mislio. Inace provuce se ponekad na forumu da im ne radi jtag ako su dugacki izvodi puno zbog smetnji, e sad sta im znaci puno ne znam.
1. Masu sa pinova 18..25 vezujes gde i ostale mase sa seme, znaci mora na J4 konektor sa koga vuces +3.3v, znaci ako je pin 1 konektora +3.3v, onda je pin 4 konektora masa.
2.Kod mene je povezan taj otpornik, nisam probao bez njega, inace taj izvod i sluzi da stavi cip u jtag mod.
3.Ja kondenzator nisam ni stavljao.
[ yapi @ 21.10.2006. 02:19 ] @
da li neko zna koja je ovo uopshte verzija koja je doshla(fabrichki) sa wl-5460ap-om?
Firmware Version v3.2.1.17.11eu

i koji je princip flashovanja od svih navedenih(web, kabl, bootloader, onaj medju firware ...)?
[ Metrosky @ 29.10.2006. 17:14 ] @
Neko je ovde postavio pitanje za AP 5460 za WISP mod.
Bila je rec o tome da ako je AP u WISP modu da neradi protok na LAN1 i 2 i ujedno na Wireless-u.
Reko da kazem da kod mene to radi ja imam server koji je spojen na AP UTP Kablom a korisnici se kace Wireless-om i sve radi ok tako da je to moguce.
Taj koji je imao problem sa tim ako nije resio neka se javi za detalje.

pozdrav svima
[ itdejan @ 29.10.2006. 17:43 ] @
Ja sam testirao 5460ap u WISP, Universal i WDS repeater mod i svim sluchajeva rade obe lan porte i wireless (osim ako ne setirash disable wireless). Samo shto snaga zrachenja se raspredeljuje obe strane wireless linkova.
[ milmarc @ 08.11.2006. 09:14 ] @
ko me terao da nesto cackam kad je sve dobro radilo,
prvo sam izgubio pristup AP ali je on i dalje obavljao svoj posao
posle sam poceo ubacivati novi firmware po instrukcijama iz 5460Recovery.zip i sve to (po meni ide dobro)
sve do tacke
10. ukucajte:flash program /WL-5460AP_v3.2.1.3.9eu_httpupgrade.bin +ENTER

11. Sacekajte da se na ekranu ispise: OK ..., Done !

12. Zatim izvrsite reboot iz telneta, kucajte: reboot +ENTER

13. Sada je u vasem Ovislinku 5460 originalni firmware v3.2.1.3.9eu.

znaci dodem do te tacke "ukucajte:flash program /WL-5460AP_v3.2.1.3.9eu_httpupgrade.bin"
ali ne znam gde to treba ukucati

inace Ping prolazi dobro mogu da mu pristupim preko IP adrese 192.168.100.252 ali tek toliko da mogu da vidim "AP status"
[ itdejan @ 17.11.2006. 22:39 ] @
Ovo 100% funkcionishe :-)
Download http://www.cipis.net/ovislink/...custom/ital8186-modificado.bin
1.na pc: 192.168.1.5, 255.255.255.0
2.lan1 u pc
3.pritisni i drzi reset pa posle ukluchi napajanje (15 sekundi)
4.start->run->cmd ukucaj: "tftp -i 192.168.1.6 PUT ital8186-modificado.bin" (bez ")
'transfer completed successfully in XXX sec'
5.na pc promeni lan: 192.168.2.5, 255.255.255.0
6.start->run->cmd ukucaj: "ping 192.168.2.1 -t" (bez") se dodeka ne se vospostavi komunikacija (chekaj do15 minuti )
7.http://192.168.2.1/ od tuka moze da se napravi update na firmware. Prvo onaj megu firmware pa onda najnovi.
Posle ovo AP radi kao novo
[ darko1234 @ 28.11.2006. 15:44 ] @
desava mi se sledece wl-5460ap v2 e7 firmware, konfigurisem ga u wisp modu, i zaglupi nece da boot-a crvena ne svijetli, i ne mogu mu pristupiti, prodavac mi je vec zamijenio jedan, ali kod drugog je stalo, a isti je slucaj zaglupio i drugi , dali je to neki bug ili nesto drugo pomagajte, pare nece da vrate
[ no2_wire @ 06.12.2006. 21:05 ] @
http://www.elitesecurity.org/t225650-1-ovislink-vec-dva-izdahnula

darko1234 na ovom linku sam objasnio potencijalno resenje pa ako ti treba jos detalja obrati se ponovo
[ itdejan @ 06.12.2006. 21:29 ] @
odgovor tvojih problema ja jtag kabel. Taj kabel de montira direktno na 8186rtl chip na 5460AP sa lemenjem a to je poprilichno teshko.
U tvom sluchaju bootloader je pao i tu nema pomochi a jedan od uzroka je nestabilno napajanje.
[ bugsu @ 31.12.2006. 17:37 ] @
ja ne znam shta je ovom ap-u ,nisam ga dirao 3meseca ,stalno je bio na jednom ap-u i nisam mu ulazio u web interfejs,sad udjem kad ono imas hta da vidim.....ap se restartovao na default,TXlevel poremecen(sve nelogicno) a vidim 3ap-a (a pre sam ih video ~20ap) i to su josh neki apovi koji su od mene udaljeni 15km bez opticke vidljivosti i u sasvim levom pravcu,pa mi nije jasno dal se on smrzo ili mu neki andrak uglavnom nije dobro ,kad ga pingujem malo radi malo izgubi pakete i sl .
neka ideja?

bojim se staviti stari frimw. jer gubi pakete pa samo i josh fali da mi zablokira inace sad mi je onaj poslednji e8
[ broker @ 31.12.2006. 18:57 ] @
dEsava se da se ovaj uredjaj resetuje na fabricko podesvanje kod poremecaja u napajanju.
[ bugsu @ 02.01.2007. 14:59 ] @
ma na ups=u mi je nego radio je 2-3meseca bez prestanka pa mozda je zato poshandrco :/
sad sam ga ja licno fabricki restartovao i radi ok :) cudan ovislink
[ dceko @ 16.01.2007. 13:40 ] @
Pomozite!
Posjedujem ap 5460 v2. Imam problem sa uredjajem ne mogu da mu mjenjam modove. Uvjek mi ostaje u klijent modu. A i u klijent modu nesto mi ne funkcijonise, oko konektovanja i jacine signala. Stavio sam WL-5460APv2-e8-firmware i opet isto. Molim za pomoc.
[ tarla @ 22.01.2007. 23:50 ] @
cini mi se da ove zadnje serije imaju poprilicno problema sa svim i svacim. :)
[ dceko @ 23.01.2007. 09:42 ] @
Uopste mi nije jasno kako da ro rijesim. AP je kupljen skoro. Do skoro sam imao AP1120 sve je radilo bez problema, po meni naj bolji AP za osnovnu primjenu.
[ tarla @ 23.01.2007. 22:35 ] @
Glupo pitanje ali koji browser koristis..
Po mojim testiranjima samo IE moze biti upotrebljen. Svi ostali mute....
[ broker @ 24.01.2007. 08:41 ] @
Potvrdjujem. Ovislinku prostupam uvek iz Internet explorer-a. Ostali veb citaci imaju problema sa njegovim veb okruzenjem.
[ dceko @ 24.01.2007. 09:19 ] @
Ma i ja pristupam samo sa IE.
[ gluepower @ 24.01.2007. 15:32 ] @
Vec par mjeseci imam desetak ovih apova i jos nemogu ih natjerati da rade kako treba
Firmware isprobani E7 i E8. U pitanju je obicni klijent mode. Postoje dvije opcije da klonira mac adresu i da ne klonira.
Ako se klonira mac adresa prvi put kad uredjaj se konektuje na mrezu vise mu je nemoguce pristupiti, jedino rjesenje je reset uredjaja, to je malo nezgodno recimo ako treba promijeniti wep kljuc a ap u klijent modu vam se nalazi na krovu. Znaci on radi i na mrezi se ne vidi (logicno posto klonira adresu) ali je nelogicno da se ne moze pristupiti u slucaju da mu pukne mreza zbog toga sto je wep kljuc promijenjen da se da mogucnost promjene kljuca.
Drugi nacine je da ne klonira adresu(sto meni ustvari i treba) ali tek onda nastaju problemi.
Uredjaji se ponasaju random. Neki uredjaji na mikrotiku uredno prijavljuju svoju mac adresu u connected list (wireless access list) dok drugi ne prijavljuju sebe u toj istoj listi nego kompjutere koji su spojeni preko njih IAKO SU IDENTICNO PODESENI, zar ne bi trebalo onda identicno da se ponasaju? Zatim opet random kako se koji sjeti pocne klonirati adresu pa u arp tabeli postoji ista mac adresa sa dvije IP adrese (jedna Ip adresa od kompjutera druga od apa) itd. Napominjem da su uredjaji identicno podeseni sa istim firmwareom. Kao posljedica je to da je u mikrotiku nemoguce podesiti arp tabelu i povezati sa mac adresama (jedan mac se pojavi sa dvije adrese, ap i kompjuter) Imam par apova od drugih proizvodjaca oni na mikrotiku prijavljuju normalno ip i mac od kompjutera plus ip i mac od ap klijenta i sasvim jednostavno je voditi kontrolu. Jel imao neko ovakvih problema i kako se to moze rijesiti?

[Ovu poruku je menjao gluepower dana 24.01.2007. u 17:24 GMT+1]
[ no2_wire @ 26.01.2007. 08:01 ] @
Ako ne koristis dhcp u mrezi onda iskljuci dhcp klijent u ovislinku.Ja na mrezi imam preko 20 ovislinkova 5460v2 sa e7
i niti jedadan nema tvoje navedene probleme medjutim na sve i jednom je iskljucen dhcp client jer i nije potreban zato sto za autentifikaciju koristimo pppoe.E sad kuci imam jedan koji je nakacen na mikrotik u kome je ukljucen dhcp client i on mi u arp listi prikazuje MAC i ovislinka i MAC racunara znaci radi uredno, sad ne znam kako je u tvojoj mrezi pa ne mogu nista vise da ti pricam.
Pozdrav
[ dceko @ 26.01.2007. 08:30 ] @
Probacu sa dhcp-om. Ali mi nije jasno zasto uvjek gubim modove. Kad hocu da mromjenim mod u AP ili Brige, postavim sve postavke, potvrdim ih i na kraju kad ponovo otvorim IE mod se uvjek vrati na Clijent mod.
[ broker @ 26.01.2007. 08:36 ] @
Netiks je u poslednjem cenovniku stavio inforamciju da su obustavili prodaju poslednje serije ovog uredjaja zbog velikog procenta otkaza.
[ gluepower @ 26.01.2007. 13:45 ] @
Citat:
no2_wire: Ako ne koristis dhcp u mrezi onda iskljuci dhcp klijent u ovislinku.Ja na mrezi imam preko 20 ovislinkova 5460v2 sa e7
i niti jedadan nema tvoje navedene probleme medjutim na sve i jednom je iskljucen dhcp client jer i nije potreban zato sto za autentifikaciju koristimo pppoe.E sad kuci imam jedan koji je nakacen na mikrotik u kome je ukljucen dhcp client i on mi u arp listi prikazuje MAC i ovislinka i MAC racunara znaci radi uredno, sad ne znam kako je u tvojoj mrezi pa ne mogu nista vise da ti pricam.
Pozdrav


Nema tu puno komplikacija u mrezi mikrotik je ap a ovislink je klijent
ako dhcp dodjeljuje adrese sve je "ok" ali u wireless registration listi se pojavljuje samo ovislink(ne i kompjuter) dok u arp listi se pojavljuje samo kompjuter. Sad to izgleda da sve radi? prednost kod svih drugih apova je sto u registration listi se osim ap-a pojavljuje i kompjuter koji je nakacen na njega, pa mozete dozvoliti mac adresu od korisnikovog kompjutera a u slucaju da on doda jos jedan kompjuter u mrezu to mozete vidjeti. Znaci za svakog klijenta imate dvije mac adrese i dvije ip adrese u wireless registration listi ali sa ovislinom vidim samo da je na wirelessu zakacen ap. Onda sam dosao na ideju da uvedem staticki arp i onda se ovislinkovi ponasaju kao u onom gore postu. Sad hocu klonirati mac sad necu, tj. staticki arp sa njima nema teorije da radi. opcija da stavim klijentu da klonira adresu ne dolazi u obzir jer ne znam kako bi poslije pristupio uredjaju osim restarta na fabricke postavke.
Postavim staticke Ip adrese i staticki arp:

Ovislink klijent mode - 192.168.0.33 00:4F:62:34:22:11
Kompjuter - 192.168.0.34 00:50:8D:32:1C:98

nema konekcije da bi se nakon desetak minuta pojavila konekcija i stanje u arpu pojavilo u ovo:

Ovislink klijent mode - 192.168.0.33 00:4F:62:34:22:11 (Ovislink mac adresa)
Kompjuter - 192.168.0.34 00:50:8D:32:1C:98 (adresa na kompjuteru)
D 192.168.0.34 00:4F:62:34:22:11 (ovislink mac adresa)

prva dva unosa ostaju ista posto sam stavio da su staticka
ovo trece je fiksna adresa na kompjuteru plus mac adresa od ovislinka i pojavi se samo od sebe
[ raoul85 @ 30.01.2007. 14:42 ] @
Postovani,


imao bi par pitanja vezano uz AP pa bi molio da mi pomognete oko odabira :) Za koji dan mi uvode optiku u stan i trebao bi neki AP router u koji bi utaknuo UTP kabel preko kojeg bi isao internet signal i onda da taj signal dalje dijeli preko WLANa i jednog mreznog konektora. Nadam se da je ovo bilo jasno :) Drugo, da li doticni router ima DHCP server i da li je moguce preko tog uredjaja dijeliti fileove sa svim umrezenim uredjajima bilo to preko wlana ili preko mreznog kabla? Da li ima firewall? Sve u svemu, ovaj uredjaj mi se cini kao odlican izbor, a i cijena mu je jako povoljna (sto budi laganu sumnju u kvalitetu softwarea tj. firmwarea i cinjenice da uredjaj podrzava cijeli niz nacina spajanja bilo kao AP, itd.). Kakva su vasa iskustva s njim? I dal bi ste mi ga preporucili ili mozda neki sa zvucnijim imenom kao US ROBOTICS, netgear, itd? Eh da.. kakav je WMM-3000AP? Da li ima sve mogucnosti kao gore navedeni model? Eto ako netko zna, puno hvala! Pozdrav!
[ tarla @ 05.02.2007. 08:48 ] @
Citat:
broker: Netiks je u poslednjem cenovniku stavio inforamciju da su obustavili prodaju poslednje serije ovog uredjaja zbog velikog procenta otkaza.


Bas sam htio napisati da barem 50% uredjaja koji su dosli od jednog lokalnog uvoznika (koji opet vjerovatno nabavlja od nekoga u Bg) prave probleme.

Manifestuje se tako sto udjes u uredjaj i nesto promijenis a on se zakuca... Nema pravila sta da mijenjas.... Spas postoji preko serijske konzole ali ....
[ damirh @ 08.02.2007. 12:02 ] @
Koliko sam skontao citajuci razne forume ovislink se ukucava kada mu se menja mod..tj da li je client, ap bridge itd.

Ja cesto moram da menjam ap na koji se kacim u client modu, desi se i vise puta dnevno i nisam imao nikakvih problema do sada, sto naravno ne znaci da necu ali...

E da, jel neko radi spoofanje mac adrese na ovom ap-u? Cini mi se da manuelno ukucavanje ne radi bas kako treba, posto kada ukucam manuelno mac nece da se nakaci na isp-ov ap...dok kada spoofam mac adresu lan kartice i stavim da ap automatski menja svoj mac u mac lan kartice onda radi ok. Malo sam izbrljao ali nadam se da ste me skontali:))
[ zeko @ 09.02.2007. 19:09 ] @
majko moja, sta je ovo?
je*em se sa ovim 5460ap vec par dana. zna li mi neko reci jel ovo moguce:
ja i drug zelimo preko jednog 5460ap svako svoju konekciju na internet. sve smo spojili: postavili antenu, ap, doveli kabal od nasih lan kartica do ap, ali samo jedan moze na internet. obojica-nema sanse. postavili smo ap u client mode. da naopmenem da nemamo nikakav dodatni switch ili nesto drgo. jel to moguce uraditi sa postojecom opremom ili moramo nabavljati jos nesto?
[ broker @ 10.02.2007. 00:50 ] @
Ako vam je noviji Ovislink, on ima ISP mode. Ukljucite to pa cete moci da delite konekciju. Oba preko bridza na provajdera - to po pravilu ne moze ako vam provadjer ne dopusti.
[ zeko @ 10.02.2007. 13:59 ] @
broker, fala na odgovoru. jesi li mislio na ISP mode ili na WISP mod. WISP mod sam pokusavao ali najvrerovatnije nisam znao podesiti kako treba, tako da mi to nije radilo. ako mozes malo pojasniti postavke u WISP modu, bio bih ti zahvalan. i da li trebaju kakve posebne postavke tcp/ip
[ zeko @ 11.02.2007. 13:34 ] @
Evo, napravio sam stvar da radi.
I ne mogu da vjerujem da je sve tako prosto. Sve sto treba za pristup internetu je odabrati Client mode, odabrati pravi SSID it to je to. Sada nas dvojica drugara imamo svaki svoju nezavisnu konekciju na internet.
[ neskor @ 21.02.2007. 09:55 ] @
Imam isti problem :(
Nisam skontao iz zadnjeg Zekinog odgovora da li je koristio WISP mod ili je to resio drugacije.
Ako nije problem neka mi neko detaljnije objasni kako da povezem dva kompa na ovislink 5460ap.
Zeko, please?
[ derwin @ 21.02.2007. 15:20 ] @
Dali taj princip moze koristiti i za Ovislink 1120AP ???
[ zeko @ 21.02.2007. 22:09 ] @
neskor, ako malo pazljivije procitas, vidjeces da sam napisao da sve radi u client modu. znaci odaberi client mod, podesi ssid i to je to.
[ neskor @ 21.02.2007. 22:25 ] @
Probao i client mod i WISP mod ali bez uspeha, samo na jednom racunaru istovremeno mogu da budem na internetu :(
sve sam menjao i automatski i rucno podesene tcp/ip adrese ali bez uspeha
[ zeko @ 22.02.2007. 10:12 ] @
znaci, vrati postavke na default. ako treba, resetuj ga. odi na 192.168.100.252, klik na MODE, pa onda na CLIENT SETUP.
tu su ti podesavanja sljedeca:
network type: infrastructure
band: ostavi na default, mada mozes odabrati i 2.4ghz b
ssid: idi na site survey (pojavi se novi prozor), odaberi svoj ssid i klikni na connect.
zatvori taj prozor od maloprije. provjeri lej ti upisan pravi ssid, ako nije, upisi ga rucno.
channel number: 13
auto mac clone: ostavi otkaceno
manual mac clode address: ne diraj, znaci, ostaju nule
securiti i advanced setup ja nisam dirao, ali je moguce da tvoj isp zahtjeva da neke podatke uneses tu, ne znam.
klikni na apply changes i to je to. nista vise nije potrebno dirati.
znaci, prakticno sve sto treba podesiti je upisati pravi ssid. i, da, obrisi sve postojece knekcije koje si napravio, to je vazno. i na svojoj mreznoj kartici podesi adresu na 192.168.100.110 recimo, i subnet mask na 255.255.255.0. sad napravi novi konekciju i moralo bi da pici.
[ cybercom @ 23.03.2007. 19:33 ] @
Treba mi jedna informacija,odnosno pomoc,rec je o Ovislinku 5460v2-e8,elem ubacio sam u njega "aplite54g-14.07.2006" ali mi nije otvorio PPPOE konekciju,koja mi je jako bitna,nisam siguran ali mislim da je zbog LITE-a,ali isti lite za 1120 ima otvorenu opciju za PPPOE.Namucio sam se dok nisam vratio na fabricki e8,pa zato pitam imali sanse neke doci do doticnog aplite-a koji radi sa PPPOE konekcijom (potreban je zbog WISP moda) ?
[ zeko @ 26.03.2007. 20:58 ] @
i mene bi to zanimalo. gdje si skinuo tu verziju?
[ cybercom @ 26.03.2007. 21:18 ] @
Pa na njihovom sajtu imas
[ IGRAC1 @ 29.03.2007. 21:42 ] @
molim za pomoc,imam ovislink5420ap u client modu svakih 5-10 minuta pada mi konekcija,a jedini nacin da se ponovo konektujem je da u network connections uradim disable i odmah zatim eneble,znaci kada udjem u ap preko IE iskeniram mrezu i nakacim se uspesno barem tako mi pise ali neta nigde ,prosto neverujem da je signal slab i da bas svaki 7-8 minuta pukne veza ali bas uvek u tom intervalu,pomero sam i antenu ali nista ne pomaze,ako je neko imao ovakih problema molio bih da mi odgovori.
[ og76njen @ 20.04.2007. 09:48 ] @
HITNO POMOC !!!
Pozdrav,
imam problem sa radom u WISP modu, naime http radi ok, ali SMTP nikako, mozda ponekad i posalje iz outlooka mail,ali ukoliko ima attachment nema sanse. Grijesim li kod podesavanja ili sta?
Hvala.
[ cybercom @ 20.04.2007. 10:54 ] @
1. Ako ti je protok los onda zna da bude tako
2. Ako koristis GMAIL kao mail,onda atacment reimenuj da bude .txt
3. Proveri Firewall ako ga imas !
[ og76njen @ 20.04.2007. 20:54 ] @
Citat:
cybercom: 1. Ako ti je protok los onda zna da bude tako
2. Ako koristis GMAIL kao mail,onda atacment reimenuj da bude .txt
3. Proveri Firewall ako ga imas !


Eh sta sve nisam pokusao, protok je dobar, ali jednostavno nece SMTP da radi. Nije u pitanju gmail, vec mail server lokalnog provajdera na koji se kacim. PPPoE konekcija u WISP modu je besprijekorna. Signal na samom repetitoru je odlican, sve radi ali slanje mail-a iz Outlook Expressa nikako. Probacu neki drugi mail klijent, kad sam vec sve procackao (valjda). Voli bih znati imaju li i drugi problema sa mailom u ovom modu ili sam stvarno jedini. Postoji li mogucnost da je nesto do samog provajdera i nacina na koji se Ovislink prijavljuje na mail
server?
U svakom slucaju hvala !
[ Hans_D @ 01.05.2007. 23:24 ] @
Problem je do LAN porta.Promeni port.
[ axx420 @ 07.05.2007. 08:15 ] @
Da ne otvaram novu temu!

Imam dva računara spojena na WL-5460AP u WISP modu i do juče je sve bilo u redu.
Od jutros ne radi Internet na jednom računaru. Internet normalno funkcioniše na drugom računaru. Zamenom kablova na računarima na prvom je proradio Internet na drugom ne radi. Na uređaju je upaljena samo jedna lampica za LAN. Zamenom kablova na uređaju opet je proradio drugi a prvi ne radi.
Da skratim, znači nisu mrežne i nisu kablovi, lampica od LAN1 se nepali. Reboot uređaja ne pomaže.
Sinoć je bilo neko nevreme ali sam i računare i uređaj isključio pre početka.

Da li mi je riknuo ap? Ima li pomoći?

Hvala.
[ cybercom @ 07.05.2007. 08:27 ] @
NAjjednostavnije je da uzmes SWICH i u njega ubodi AP a iz SWICH-a razvuci na racunare !

P.S. Mozda i AP crkava,mozda je do podesavanja,ja koristim ovako od samog pocetka i nemam nikakvih problema !
[ bugsu @ 16.05.2007. 08:49 ] @
Citat:
axx420: Da ne otvaram novu temu!

Imam dva računara spojena na WL-5460AP u WISP modu i do juče je sve bilo u redu.
Od jutros ne radi Internet na jednom računaru. Internet normalno funkcioniše na drugom računaru. Zamenom kablova na računarima na prvom je proradio Internet na drugom ne radi. Na uređaju je upaljena samo jedna lampica za LAN. Zamenom kablova na uređaju opet je proradio drugi a prvi ne radi.
Da skratim, znači nisu mrežne i nisu kablovi, lampica od LAN1 se nepali. Reboot uređaja ne pomaže.
Sinoć je bilo neko nevreme ali sam i računare i uređaj isključio pre početka.

Da li mi je riknuo ap? Ima li pomoći?

Hvala.


slican slucaj i kod mene ,sinoc u subotici bilo neko nevreme (sve mi zivo bilo iskljuceno) i posle nevremena da odem na net....osh malo sutra....nece kao kabel nije prikopcan,jutros odem na tavan zameni iz lan1 u lan2 i sve radi kako treba
lan1 lampica ne svetli,e sad ....ako bi ja nashao ne ispravan ap (Sa ispravnim portom) jel bi bilo teshko prebaciti ispravan na moj ne ispravan? daj te neki tut il neshto slicno ako imate za ovu sitvaciju
ne bi da kupujem switch i sl jer ako crkne i ovaj drugi lan shta cu onda? :(
[ videoton @ 31.05.2007. 21:35 ] @
Ima li u Beogradu da se kupi Ovislink WL-5460AP i gde tacno i po kojoj ceni?


Unapred hvala na informaciju
[ itdejanovernet @ 11.06.2007. 02:20 ] @
Jeftinije ti je ako ga kupish u Makedonii uvoznik za Airlive je www.overnet.com.mk i nalazi se u samom centru grada
[ RasetaM @ 12.06.2007. 12:37 ] @
Posto imam iskustava sa tim Ovislinkom evo da odgovorim na poslednja 2 problema:

1. Onaj sa slanjem maila u wisp modu, nije problem ni do tebe ni do provajdera. JEdnostavno to ne radi. Evo ja vec nekoliko dana pokusavam da otkrijem u cemu je problem. Probao sam menjanjem MTU parametara posto obicno tu bude problem ali nista, menjao sam i dosta drugih stvari ali nista. Na veriziji firmwarea 7 sve radi, pod uslovom da nemate segate firewall sa kojim nece da radi. Na verziji 8, ovaj problem jos nisam resio. Javljam cim nadjem resenje.
Mojim korisnicima sam privremeno stavio staticke IP adrese i to im radi bez problema pa ti to trazi od tvog provajdera dok ne nadjes resenje.

2. Jedan port radi drugi ne, 100% crkao AP, verovatno se i jako greje. To znaju i uvoznici posto odma zamene za novi.

e da ako neko slucajno nadje neko resenje za problem broj 1 neka javi
[ axx420 @ 14.06.2007. 07:12 ] @
Poslušao sam savet korisnika cybercom.
Uzeo sam SWITCH i sve je radilo dobro do nedavno.

Sada se AP povremeno zakuca a log je prepun poruka:
"NETDEV WATCHDOG: eth0: transmit timed out"
čini mi se da se zakuca kada mu se prepuni neki bafer pošto je pred zakucavanje znao da izbaci out of memory.

Nisam pametan, svaki savet je dobrodošao!
[ n1tr0 @ 24.06.2007. 19:08 ] @
Izasao novi firmware (E9):
Citat:
WL-5460AP Firmware e9 release note

Please do not upgrade this firmware by serial cable!! Upgrade using Web browser only!

1. Major Web UI update
 After changing mode, device will auto-reboot.
 In Reboot page, removed the OK button. After rebooting completed, jump to the previous setting page.
 Reduce the need to reboot after changing configurations.
 Add the Reboot button on the top menu
 When Wireless Site Survey page start to display, the Site Survey list table will refresh first.
 When user click Connect in Wireless Site Survey page, if the encryption setting at Client site is different from the remote AP site, then the message "Wrong encryption settings!" will display. And let user set the correct encryption setting again.
 Moved the 802.1d Spanning Tree setting item from LAN Interface Setup page to Bridge , WDS Repeater and Universal Repeater Mode Settings pages.
 Modified the layout of Wireless Security Setup page and rename the security policy/encryption.
2. Add Site Survey function for WDS Bridge, WDS Repeater and Universal Repeater Mode Settings pages.
3. Increase Tx output power to 20dBm in EU. 23dBm in South America firmware.
4. Add "Enable Encryption On" setting function in WISP + Universal Repeater Mode Settings page.
5. Add Boot loader protection so the firmware upgrade failure wont’ damage the boot loader.
6. Add Emergency code so even when firmware is damaged, the users can still reinstall the firmware
7. In WISP mode, user can now choose to encryption only the LAN side or WAN side

Tema [es]: http://www.elitesecurity.org/t266025-ovislink-firmware
Link (firmware): http://www.airlive.com/wireless-download.htm
[ easyyu @ 28.06.2007. 01:36 ] @
Evo meni se 4x us.o!(Slovima:CETIRI PUTA!!!)
Imam 2 uredjaja i svaki je po 2x rikno.
Samo power i lan rade!Prebacivanjem iz B+G moda u B mod!
NIKAKO NE KUPUJTE OVO SMECE OD UREDJAJA!
Mislim da su izuzetno nekvalitetni uredjaji jer sam podatak da 4x nosim uredjaj na garanciju za 5 meseci koriscenja predstavlja dovoljan podatak!
I svaki put cekam nov oko 40 dana!
[ broker @ 28.06.2007. 10:08 ] @
TO se desava samo sa poslednjom serijom. Mi ih imamo dosta ugradjenih i samo je jedan crkao (fizicki) sam do sebe. Treba videti kako ce se ponasati sa ovim novim firmverom, posto je ocigledno da je problem zakucavanaj u firmveru a ne u hardveru.
[ vladaepro @ 28.06.2007. 12:34 ] @
Ja sam e8 upgradeovao na e9 i cini mi se da je mnogo stabilnija (imam 7 komada trenutno u firmi), a nije zanemarljiv ni dobitak u jacini signala (18db -> 20db).

Da li neko zna gde se moze pronaci modifikovani firmware koji navodno ima maksimalnu snagu predajnika od oko 23db?

Poz
[ n1tr0 @ 30.06.2007. 01:33 ] @
Pa trazi South America firmware... Mada sumnjam da ce to radit bas najbolje...
[ itdejanovernet @ 30.06.2007. 10:53 ] @
Ja sam imao priliku da testiram ovaj South America firmware nekoliko mececa i radio je odlichno i stabilno samo sho AP je malo vishe grejalo ali to 5460AP podnosi je bez nikakvih problema
[ n1tr0 @ 30.06.2007. 18:39 ] @
Citat:
itdejanovernet: Ja sam imao priliku da testiram ovaj South America firmware nekoliko mececa i radio je odlichno i stabilno samo sho AP je malo vishe grejalo ali to 5460AP podnosi je bez nikakvih problema

A gde si ga nasao?
[ zeko @ 04.08.2007. 09:12 ] @
moje iskustvo sa wl-5460ap je odlicno. imao sam i sam zakucavanja uredjaja, ali na stranici proizvodzaca lijepo pise da se uredjaj moze zakucati prilikom prebacivanja iz jednog moda u drugi. navedeni su i koraci koje treba preduzeti da se izbjegne to zakucavanje. nova verzija 9 firmwarea izgleda da rjesava taj problem. neko je na ovom fourmu (mozda i u ovoj temi) naveo i kompletan postupak koji zakucani uredjaj vraca u normalu. taj postupak sam nekoliko puta primjenio i nakon toga sve radi ok.
znaci uredjaj je sasvim ok i ovi tipovi sto govore da su morali mijenjati uredjaj 4-5 za vrijeme garancije ocito nisu znali kako rijesiti problem. znaci sve imate na ovdje na forumu samo citajte malo pazljivije i koristite pretragu.
ja sam taj ap preporucio nekolicini svojih drugara i niko od njih nije imao nijedan problem.
EDIT: evo, slijedite upute sa ovog posta i vraticete ap u normalu
Code:
http://www.elitesecurity.org/t164360-0#1126557
[ easyyu @ 06.08.2007. 00:22 ] @
Citat:
zeko:...znaci uredjaj je sasvim ok i ovi tipovi sto govore da su morali mijenjati uredjaj 4-5 za vrijeme garancije ocito nisu znali kako rijesiti problem. znaci sve imate na ovdje na forumu samo citajte malo pazljivije i koristite pretragu.

Slusaj zecu..jedan od tih tipova sam JA!Meni je kao prvo, zao tvojih drugara kojima si proporucio doticni uredjaj..jer ih ceka isti problem, a ocito i nemas dovoljno iskustva sa njim!
Kao drugo..citao sam sve moguce u vezi ovog AP-a..ali mi objasni samo jedno!Ako sam ja "smotan" da nisao znao da "otkocim" uredjaj...kako to nisu znali u BG-u ljudi kojima je uredjaj vracen na garanciju..vec su mi poslali NOV uredjaj ,a garancija OPET STARTOVALA od momenta primanja novog uredjaja?
[ zeko @ 07.08.2007. 12:32 ] @
slusaj tipu, prva stvar pazi kako me nazivas! jel ti to jasno? te seljakluke prosipaj negdje drugdje. da ja tebe nazovem majmunom, usljom, seljom, zaostalim, nekulturnim, tipom koji nije u stanju rijesiti sitne probleme itd. vjerovatno bi se naljutio. ne bi ti bilo pravo. fala bogu, to mi ne pada napamet. najbolje bi bilo da povuces to kako si me nazvao. ustvari, zahtjevam da mi se izvines. ako neces, molim lijepo. prihvatam i to.
druga stvar, ocito je da ne znas kako to rijesiti. je*emga, ja vam ukazem na rijesenje vasih problema, dakle pokusam pomoci, a ti se nadjes uvrijedjen. to sto si ti pokuso dosta stvari, to ne znaci nista. mogao si pokusati jos toliko i opet nebi bilo rjesenja, jer rjesenje je samo jedno. dao sam link na post koji stvarno radi, znaci do tebe je da pokusas to rijesiti na pravi nacin.
dalje, ne sjecam se da sam tebe ili bilo koga drugog nazvao smotanim. ako si se isfrustrirao pa pomislio da si smotan, je*iga, tvoj problem. ali, lutko moja lijepa, nemoj se na meni tresti.
sto se tice tih tvojih tipova kojima vracas uredjaj, pa nemoj mene pitati kako to da oni ne znaju. pitaj njih! kazi: "kako to da vi ne znate vratiti moj ap u normalu?"
i na kraju, prelistaj forum pazljivo i vidjeces da velika vecina nema problema sa tim uredjajem.
jos jednom, slijedi uputstvo od tipa apatinonline i vidjeces kako je to dobar i isplatljiv ap.
[ easyyu @ 07.08.2007. 16:45 ] @
Citat:
zeko: slusaj tipu, prva stvar pazi kako me nazivas! jel ti to jasno? te seljakluke prosipaj negdje drugdje. da ja tebe nazovem majmunom, usljom, seljom, zaostalim, nekulturnim, tipom koji nije u stanju rijesiti sitne probleme itd. vjerovatno bi se naljutio. ne bi ti bilo pravo. fala bogu, to mi ne pada napamet. najbolje bi bilo da povuces to kako si me nazvao. ustvari, zahtjevam da mi se izvines. ako neces, molim lijepo. prihvatam i to.
druga stvar, ocito je da ne znas kako to rijesiti. je*emga, ja vam ukazem na rijesenje vasih problema, dakle pokusam pomoci, a ti se nadjes uvrijedjen. to sto si ti pokuso dosta stvari, to ne znaci nista. mogao si pokusati jos toliko i opet nebi bilo rjesenja, jer rjesenje je samo jedno. dao sam link na post koji stvarno radi, znaci do tebe je da pokusas to rijesiti na pravi nacin.
dalje, ne sjecam se da sam tebe ili bilo koga drugog nazvao smotanim. ako si se isfrustrirao pa pomislio da si smotan, je*iga, tvoj problem. ali, lutko moja lijepa, nemoj se na meni tresti.
sto se tice tih tvojih tipova kojima vracas uredjaj, pa nemoj mene pitati kako to da oni ne znaju. pitaj njih! kazi: "kako to da vi ne znate vratiti moj ap u normalu?"
i na kraju, prelistaj forum pazljivo i vidjeces da velika vecina nema problema sa tim uredjajem.
jos jednom, slijedi uputstvo od tipa apatinonline i vidjeces kako je to dobar i isplatljiv ap.

Ne zelim sa tobom da se raspravljam...mislim da nisi procitao moje postove..gde sam ja naveo da radi iskljucivo power lampica i LAN lampica, a link koji si ti dao kaze,citiram deo:"Ako vam po upgradeu i ukljucenju uredjaja svetli samo power i status - crveni led onda znaci da nesto nije u redu i trebalo bi da primenite sledeci postupak."
Eto kao sto i ti vidis..to nije moj slucaj!Lepo od tebe sto zelis da pomognes ljudima..ali razmisli malo kakav je to uredjaj, koji molis boga pri svakom prebacivanju iz AP u client mod da ostane citav!
MOJ SAVET:BEZITE OD OVISLINK WL5460AP v2 serije...
Dalje..ne znam gde sam te uvredio..ja nisam spominjao niti majmune..niti seljake..stoga ne znam koji ti je..
To sto sam se izrazio u vokativu, ne smatram za uvredu! :)
Be cool!
[ zeko @ 08.08.2007. 00:10 ] @
da je skola prosla kroz tebe kao sto si ti prosao kroz nju, znao bi kako ime 'zeko' stoji u vokativu. posto neces da se izvines smatram da ti s punim pravom mogu uzvratiti da si obicni seljo. stoka nepismena. konj. magarac.
medjutim, vidim da ni to ne bi dalo rezultate, pa ti necu nista reci (mozes ako hoces zamisljati da sam ti to rekao-tebi na volju).
[ easyyu @ 08.08.2007. 00:24 ] @
Zecu.. :) prost si ko pasulj!Kultura ti je na nivou 4 razreda osnovne skole..ali to si ti!
Ovo si mi mogao poslati u PP posto ides u offtopic i nista korisno nisi rekao u vezi teme!
[ zeko @ 08.08.2007. 10:54 ] @
be cool, izicu! :)
[ broker @ 08.08.2007. 10:59 ] @
AKo se ne varam, poslednji izvestaji govore da najnoviji firmware radi akko valja i da su problemi sa zakucavanjem prevazidjeni?
[ zeko @ 08.08.2007. 18:26 ] @
evo sa stranice proizvodjaca dio faq-a:
<WL-5460AP> I heard WL-5460AP has emergency code function that can restore the machine after firmware crashed. How can I use it?

Please check if your WL-5460AP's serial number is e5460AP70500001 or later. If it is, it has emergency code function. Otherwise, it doesn't. Once you make sure it has emergency code function. Please follow the steps below:

1. Unplug the power of WL-5460AP.

2.Hold the reset button while plugging the power. Do not release the reset button until the "Status" LED goes off.

3.Set your PC's IP address to 192.168.1.199. Connect your PC to the WL-5460AP.

4.Open your web browser, then type "192.168.1.6". You should see the emergency code page where you can upload your AirLive firmware again.
na drugom mjestu pise da je sada bezopasno isprobati firmware od trece strane jer u slucaju nezgode sada mozemo primjeniti gore pomenutu proceduru
vjerujem da se procedura moze primjeniti ne samo u slucaju nezgode prilikom postavljanja novog firmwarea, nego i u slucaju bilo kakve blokade uredjaja. htio sam ovo i sam odmah isprobati, ali sn mog uredjaja nije odgovarajuci
bilo bi dobro da neko ovo isproba pa da javi rezultate.
znaci, oni koji ce pokusati ovo, prvo provjerite da li vam je serijski broj uredjaja e5460AP70500001 ili veci.
[ zeko @ 09.08.2007. 15:50 ] @
nova verzija firmwarea v10b1:
Code:
http://driver.airlive.com/WL-5460APv2e10_b1_EU_httpupgrade.rar
[ bugsu @ 09.08.2007. 18:33 ] @
za novi frim...veoma cudno ,nigde en pishe shta donosi (il odnosi) i u njemu nema nikakav manual ,jel neko probao ???
[ zeko @ 09.08.2007. 20:36 ] @
probao sam ja i, pravo da kazem, nisam nasao nikakve razlike u podesavanjima u odnosu na v9. bice da je u pitanju nesto 'ispod haube'. posto je ova verzija jos uvijek beta 1 mislim da je u pitanju zakrpa nekog za*ebanog buga.
[ easyyu @ 10.08.2007. 00:47 ] @
Citat:
zeko
.....vjerujem da se procedura moze primjeniti ne samo u slucaju nezgode prilikom postavljanja novog firmwarea, nego i u slucaju bilo kakve blokade uredjaja. htio sam ovo i sam odmah isprobati, ali sn mog uredjaja nije odgovarajuci

Pa "ZEKO" :) ja znam da ti lose mislis..posto u slucaju kada rikne ovis gori samo powr i LAN lampica..stoga dzabe cekas da ti se ugaci status lampica kada se ona i ne upali :)
Drugo..ne postoji bilo koji IP konekcija sa AP-om..bilo koja..
U takvim slucajevima jedino pomaze lemljenje zica na glavni chipset! (nisam probao)
Toliko o "super" ovislinku AP 5460 v2 AP-u!
[ zeko @ 10.08.2007. 09:24 ] @
Citat:
easyyu: Pa "ZEKO" :) ja znam da ti lose mislis..posto u slucaju kada rikne ovis gori samo powr i LAN lampica..stoga dzabe cekas da ti se ugaci status lampica kada se ona i ne upali :)
Drugo..ne postoji bilo koji IP konekcija sa AP-om..bilo koja..
U takvim slucajevima jedino pomaze lemljenje zica na glavni chipset! (nisam probao)
Toliko o "super" ovislinku AP 5460 v2 AP-u!

srce moje pametno! :)
[ easyyu @ 11.08.2007. 01:54 ] @
Citat:
zeko: srce moje pametno! :)

Lik si majke mi! :)
[ zeko @ 12.08.2007. 07:04 ] @
covjece, jesi ti uporan! eto, priznajem ti sta god hoces, samo se vise ne javljaj.
[ zeko @ 12.08.2007. 16:25 ] @
zavrsio sam, da ga tako nazovemo, testiranje nove verzije firmwarea i da sada je sve ok. testirao sam samo u wisp i wisp+repeater modovima. sve radi ok. posebno mi je drago da u wisp+repeater modu radi ko zuca.
konfiguracija je sljedeca: wl5460-ap v2 sa sa onom svojom 2db antenicom. ap na koji se kacim je udaljen oko 500m. jacina signala 20-25. na ap su zakacena tri racunara, jedan moj (desktop), drugi od mog jarana koji se nalazi dva sprata iznad (takodje desktop). ova dva kompa su povezana na lan1 i lan2 portove na ap-u. treci komp je moj stari p3 laptop sa smc ez connect wireless karticom i on se kaci, naravno, bezicno na 5460ap. kvalitet konekcije na laptopu je oko 45, a jacina oko 85.
i kazem sve radi super. na sva tri racunara regularno radi lokalna mreza i pristup internetu.
sta da kazem, volim ovaj ap.
[ easyyu @ 16.08.2007. 03:33 ] @
Evo..fash-ovao sam i ja moj na poslednju 10b verziju..za sada je sve OK..dok ga ne upucam :)
Pod garancijom je pa se mnogo ne brinem....
[ itdejanovernet @ 01.09.2007. 13:39 ] @
<WL-5460AP> I heard WL-5460AP has emergency code function that can restore the machine after firmware crashed. How can I use it?

Please check if your WL-5460AP's serial number is e5460AP70500001 or later. If it is, it has emergency code function. Otherwise, it doesn't. Once you make sure it has emergency code function. Please follow the steps below:

1. Unplug the power of WL-5460AP.

2.Hold the reset button while plugging the power. Do not release the reset button until the "Status" LED goes off.

3.Set your PC's IP address to 192.168.1.199. Connect your PC to the WL-5460AP.

4.Open your web browser, then type "192.168.1.6". You should see the emergency code page where you can upload your AirLive firmware again.
[ lane23vr @ 02.09.2007. 01:41 ] @
Vidim da se pojavio novi firmware, tacnije 21.08 i to 10.1.
Zna li neko koje su novine i sta se dobija sa novim firmware-om?
Ja sam jos uvek na E7, a posto sve radi bez problema ne volim
nesto da eksperimentisem ako je manje vise sve isto, uostalom
vredi li prelaziti na tu novu verziju?

HVALA UNAPRED NA ODGOVORU!

P.S.(opet nema sta je ispravljeno i sta donosi nova verzija)
[ tarla @ 14.09.2007. 00:39 ] @
Bolja opcija od Ovisa 5460 je Alfa AIP W608 i nasljednik AIP W610...
[ og76njen @ 20.09.2007. 23:37 ] @
Još davno sam pitao za problem OvisLinka vezano za slanje mail-a kad radi u WISP modu tj. kad ostvaruje PPPoE konekciju na ISP sve je to ok i radi super, ali mail mi ne može poslati ni jedan računar umrežen sa AP OvisLink.Ne znam da li negdje griješim u podešavanju, ali ne vidim logiku. Postoji li mogućnost da provajder na neki način blokira takvu vrstu konekcije na SMTP? Možda sam treba to ranije uraditi, ali sjetio sam se dok ovo kucam...pokušaću telnet na SMTP server pa da vidim šta će reći. No kasno je, sutra je novi dan ! Pozdrav dobri ljudi i ne svađajte se !
[ bookiii @ 22.09.2007. 09:06 ] @
Zanima me vase iskustvo, koliko korisnika moze "ladno" da se nakaci na prosecnom AP-u od 64 kb/s u repeater modu da bi koristili internet ili eventualno odigrali online igricu???
[ .LoG @ 26.09.2007. 16:59 ] @
Odnedavno imam jako čudan problem sa Ovislink-om WL-5460AP.

Komšija i ja koristimo ovaj uređaj za "kačenje" na obližnjeg provajdera i sve je radilo normalno više od godinu dana, do prije 7 dana.AP je kod njega, sprat iznad mene.Imamo nezavisne naloge, i normalno podešenu mrežu, povezanu preko LAN1 i LAN2 portova koja je tako funkcionisala od početka.
Odjednom je počelo da se dešava da, kad komšija isključi svoj kompjuter, meni nestane konekcije sa AP-om, bukvalno prestane svaki protok i AP se "zamrzne".Ne pomaže ni restart kompjutera, niti nešto slično, ni provajder ne može da se poveže na njega sa druge strane, lampice svijetle al ne ostvaruje nikakav protok.Uključio sam i Watchdog opciju, postavljao da prati prvo provajderov gateaway pa moj IP,povezivao na laptop, ali ne pomaže.Ne pomaže ni novi flash.

Jedini način da proradi je gašenje i paljenje AP-a.

Da li se neko susretao sa ovim problemom ili zna šta bi mogao biti uzrok?

P.S.Zašto , kada podesim vrijeme u Time Zone Setting i uključim logovanje i dalje u logu koristi stara podešavanje, tj. poništi i log i vrijeme na restartu (ne resetu) AP-a ?

[Ovu poruku je menjao .LoG dana 26.09.2007. u 18:13 GMT+1]
[ easyyu @ 26.09.2007. 18:05 ] @
Da li vazi i obrnuto???Odnosno kada ti iskljucis racunar da se njemu desi to sto se desava i tebi?
Ako da..onda je veca frka!
Ako ne..uzmi switch i sa tog porta koji ne pravi problem povezi switch a tvoj i njegov komp u preostale portove na switch-u.Ovo bi trebalo da je jedna od alternativa!
[ .LoG @ 26.09.2007. 18:41 ] @
Ne, kad ja isključim računar, AP ostane normalno uključen i on može da mu pristupa i koristi ga.
Hvala na prijedlogu, vjerovatno bi tako radilo, al trenutno se ne možemo tako povezati.
[ easyyu @ 26.09.2007. 20:40 ] @
Sto ne mozes?1200din ti je jedan swich od 8 porova!
[ .LoG @ 26.09.2007. 20:55 ] @
Nije problem switch, imam switch, već bih pokušao da vratim na staro, ako otkrijem uzrok,(mada je najvjerovatnije kvar u AP-u) a ako ne popravimo, uzećemo posebno opremu.
[ Hans_D @ 13.10.2007. 19:24 ] @
Ovislinku vracen stari firmware postupkom koji je objasnjen nekoliko stranica unazad.Sad kad pokusam da mu ubacim neku drugu verziju firmwarea prijavljuje gresku invalid file format!

Jer zna neko resenje?

[Ovu poruku je menjao Hans_D dana 13.10.2007. u 21:09 GMT+1]
[ Hans_D @ 13.10.2007. 20:17 ] @
Nasao sam resenje. Prvo ovis treba da se flesuje sa Intermediate-firmware.bin firmware-om pa tek onda sa e5.
[ boki99 @ 23.10.2007. 22:05 ] @
Moze jedno pitanje za znalce?
JA uspijevam da se prebacim na wisp mod (usput u ovisu mi je V8 firmware) i tada mi sve OK radi ukljucujuci i net. Ali kada cekiram onu opciju repeater mode i u polje exteneded ssid upisem nesto kao MOJ-AP i rebootujem uredjaj onda ne mogu dalje da pristupim netu. Bezicno uspevam da pristupim ovisu ali kao da ovis ne prima nista od neta. Pojma nema sta je . Usput sve ostale opcije mi stoje na defaultu.

Ima li neko ideju u cemu je problem?
[ boki99 @ 23.10.2007. 22:06 ] @
Moze jedno pitanje za znalce?
JA uspijevam da se prebacim na wisp mod (usput u ovisu mi je V8 firmware) i tada mi sve OK radi ukljucujuci i net. Ali kada cekiram onu opciju repeater mode i u polje exteneded ssid upisem nesto kao MOJ-AP i rebootujem uredjaj onda ne mogu dalje da pristupim netu. Bezicno uspevam da pristupim ovisu ali kao da ovis ne prima nista od neta. Pojma nema sta je . Usput sve ostale opcije mi stoje na defaultu.

Ima li neko ideju u cemu je problem?
Naravno da napomenem da zelim da koristim ovisa u wisp+ripiter modu!
[ zeko @ 25.10.2007. 17:56 ] @
jesi li pokuso sa 10.1 drajverima? meni wisp + repeater rade kako treba.
[ boki99 @ 26.10.2007. 20:34 ] @
Mislis na firmware 10?, probao sam. Izglede da radi samo sa wds modom.
[ boki99 @ 26.10.2007. 20:36 ] @
Mislis na firmware 10?, probao sam. Izglede da radi samo sa wds modom.
[ zeko @ 27.10.2007. 10:33 ] @
mislim na 10.1 verziju firmvera.
samo da provjerim, jesi li siguran da repeater mod koristis za ono za sta je namjenjen?
partkicno, ako ti wisp mod radi kako treba onda ti nikakva dalja podesavanja ne trebaju za wisp+repeater. samo se prebacis na taj mod i to je to. naravno da ces upisati i extended ssid. kasnije se sa latopom ili drugim racunarom bezicno spajas na taj extended ssid i to je to. bar je tako kod mene.
ako je potrebno mogu ti poslati svoje screenshotove, samo javi.
[ winprint @ 27.10.2007. 12:25 ] @
Da li extended ssid mora biti isti kao ssid provajdra?
[ zeko @ 27.10.2007. 13:50 ] @
ne. extended ssid je ustvari naziv mreze na koju cete se bezicno kaciti.
[ winprint @ 27.10.2007. 14:54 ] @
Pa rekoh dal ga to ne zeza,moj je kao uspesno asociran na provajderov ap,ali kad pokusam da konektujem na PPPoE,sa korisnickim imenom i sifrom,on jednostavno pukne,inace pristupam mu bezicno,o grom ga spalio,sta mu je?
[ zeko @ 27.10.2007. 16:42 ] @
pazi, nema nikakvih konekcija. kada podesic wisp mod onda vise u vindozama ne pravis nikakvu konekciju, nego si uvijek spojen, tj ap se brine o tome.
kad se wisp + repeater podesava jedino sto treba uraditi je
-odabrati wisp+universal repeater mod (i sacekati da se uredjaj restartuje-ako je bio u nekom drugom modu)
-kliknuti na setup
-upisati vas ssid
-upisati zeljeni naziv za ssid of extended interface (naziv vjerovatno treba da bude drugacijiod onog provajderovog)
-kliknuti na wan port setup
wan access type podesiti na pppoe, upisati vase korisnicko ime i lozinku, authentication type podesiti na pap/chap, connection type podesiti na continuous. provjeriti da li je ukljucena opcija attain dns automatically
kliknite na save i zatvorite taj prozor. klikniti na appy changes i provjerite da su postavke na tcp/ip settings sljedece
-ip address: 192.168.100.252
-subnet mask: 255.255.255.0
-default gateway: 0.0.0.0
dhcp: server
dhcp client range: 192.168.100.100- 192.168.100.200
dns server: prazno
clone mac address: 000000000000
posle toga rebootovati uredjaj i to je to.
to su dakle sva podesavanja na ap-u. nista vise nije potrrebno mjenjati. jedino neko moze otvarati portove koje zeli ako mu je potrebno za torrent i emule klijente.
ako u windowsima imate napravljenu neku konekciju obavezno je obrisite. vas ap sada brine o svemu tome.
naravno na racunaru sa kojeg se spajate bezicno na ap trebate odabrati da se spaja na mrezu ime koje ste vi zadali u extended ssid interface postavki.
eto, ovo bi trebalo da radi out of the box.
[ necoinana @ 27.10.2007. 19:32 ] @
Najprije pozdrav!
Skoro sam poceo da koristim wirelesess ,AP ovis link 5460 v2 e8,antena grid 24db,preko svica spojen na stolni racunar,a imam i laptop koji bi htio da koristim bezicno.Moje pitanje je koju bi antenu trebao koristiti spojenu na AP da bi moj laptop mogao uspostaviti konekciju(AP se nalazi na balkonu) a ova postojeca antena ne zraci iza sebe?Koji firmver treba da bi dobio wisp+repeater mod?
[ boki99 @ 27.10.2007. 23:32 ] @
Citat:
zeko: pazi, nema nikakvih konekcija. kada podesic wisp mod onda vise u vindozama ne pravis nikakvu konekciju, nego si uvijek spojen, tj ap se brine o tome.
kad se wisp + repeater podesava jedino sto treba uraditi je
-odabrati wisp+universal repeater mod (i sacekati da se uredjaj restartuje-ako je bio u nekom drugom modu)
-kliknuti na setup
-upisati vas ssid
-upisati zeljeni naziv za ssid of extended interface (naziv vjerovatno treba da bude drugacijiod onog provajderovog)
-kliknuti na wan port setup
wan access type podesiti na pppoe, upisati vase korisnicko ime i lozinku, authentication type podesiti na pap/chap, connection type podesiti na continuous. provjeriti da li je ukljucena opcija attain dns automatically
kliknite na save i zatvorite taj prozor. klikniti na appy changes i provjerite da su postavke na tcp/ip settings sljedece
-ip address: 192.168.100.252
-subnet mask: 255.255.255.0
-default gateway: 0.0.0.0
dhcp: server
dhcp client range: 192.168.100.100- 192.168.100.200
dns server: prazno
clone mac address: 000000000000
posle toga rebootovati uredjaj i to je to.
to su dakle sva podesavanja na ap-u. nista vise nije potrrebno mjenjati. jedino neko moze otvarati portove koje zeli ako mu je potrebno za torrent i emule klijente.
ako u windowsima imate napravljenu neku konekciju obavezno je obrisite. vas ap sada brine o svemu tome.
naravno na racunaru sa kojeg se spajate bezicno na ap trebate odabrati da se spaja na mrezu ime koje ste vi zadali u extended ssid interface postavki.
eto, ovo bi trebalo da radi out of the box.


Zeko svaka ti cast za ovako konkretno objasnjenje. Nazalost meni taj mod nikako nije mogao da proradi, nemam pojma zasto, pa sam odustao. Naime cim ukljucim repeater opciju i AP se restartuje ja mu vise ne mogu pristupiti...., onds sam probao wds repeater opciju i gle cuda sve radi. Izgleda (to je samo moje nagadjanje) da AP provajdera ne podrzava univerzalni repeater mod, samo WDS repeater mod.
Sad mi radi wireless a za LAN portove me bas briga, trenutno mi ne trebaju. Trebalo mi je samo nesto da mogu sa laptopom da setam po kuci i surfujem net u isto vrijeme . :)
[ boki99 @ 27.10.2007. 23:42 ] @
Citat:
necoinana: Najprije pozdrav!
Skoro sam poceo da koristim wirelesess ,AP ovis link 5460 v2 e8,antena grid 24db,preko svica spojen na stolni racunar,a imam i laptop koji bi htio da koristim bezicno.Moje pitanje je koju bi antenu trebao koristiti spojenu na AP da bi moj laptop mogao uspostaviti konekciju(AP se nalazi na balkonu) a ova postojeca antena ne zraci iza sebe?Koji firmver treba da bi dobio wisp+repeater mod?

Mozes koji hoces firmware, i taj sto imas je OK.
Antena koju imas ce ti obaviti posao ne brini.
[ necoinana @ 28.10.2007. 07:21 ] @
Znaci, posto sam sad u wisp modu, samo cekiram enable universal repeater mod ako sam dobro razumio. Pod security set up kako da podesim?
Ali treba mi i lan port sa AP i wirelesess.
Pozz!
[ boki99 @ 28.10.2007. 07:56 ] @
Citat:
necoinana: Znaci, posto sam sad u wisp modu, samo cekiram enable universal repeater mod ako sam dobro razumio. Pod security set up kako da podesim?
Ali treba mi i lan port sa AP i wirelesess.
Pozz!



Za LAN i wireless u isto vreme koristi wisp + universal router. Znaci jos samo cekiraj, napisi sid kako hoces da ti se zove mreza, podesi u pass prema provajderu u ovisu i rebootuj.
[ necoinana @ 28.10.2007. 12:14 ] @
(Podesi u pass prema provajderu u ovisu i rebootuj). E bas to ne znam kako da podesim,da mi se ne dogodi da mi se netko drugi sa laptopom nakaci na moj AP.

Pozzdrav!!
[ zeko @ 28.10.2007. 13:23 ] @
Citat:
necoinana: Najprije pozdrav!
Skoro sam poceo da koristim wirelesess ,AP ovis link 5460 v2 e8,antena grid 24db,preko svica spojen na stolni racunar,a imam i laptop koji bi htio da koristim bezicno.Moje pitanje je koju bi antenu trebao koristiti spojenu na AP da bi moj laptop mogao uspostaviti konekciju(AP se nalazi na balkonu) a ova postojeca antena ne zraci iza sebe?Koji firmver treba da bi dobio wisp+repeater mod?

najvjerovatnije ces morati koristiti onu malu antenicu koja ti je dosla uz tvoj ap. a sto se tice firmwarea koristi 10.1 jer je on stabilniji.
Citat:
boki99: Zeko svaka ti cast za ovako konkretno objasnjenje. Nazalost meni taj mod nikako nije mogao da proradi, nemam pojma zasto, pa sam odustao. Naime cim ukljucim repeater opciju i AP se restartuje ja mu vise ne mogu pristupiti...., onds sam probao wds repeater opciju i gle cuda sve radi. Izgleda (to je samo moje nagadjanje) da AP provajdera ne podrzava univerzalni repeater mod, samo WDS repeater mod.
Sad mi radi wireless a za LAN portove me bas briga, trenutno mi ne trebaju. Trebalo mi je samo nesto da mogu sa laptopom da setam po kuci i surfujem net u isto vrijeme . :)

moze biti da ti ap promjeni adrese pa mu vise ne mozes pristupiti. koji firmware koristis? i meni se prije dogadjalo da ap izmjenja adrese prilikom prebacivanja iz jednog moda u drugi.
Citat:
necoinana: (Podesi u pass prema provajderu u ovisu i rebootuj). E bas to ne znam kako da podesim,da mi se ne dogodi da mi se netko drugi sa laptopom nakaci na moj AP.
Pozzdrav!!

pa upisi svje korisnicko ime i lozinku kojju si dobio od svog provajdera.
a moze ukljuciti enkripciju u postavkama u wisp + universal repeater. u dijelu enable encription on: odaberi wlan side only. misim da je to to. ja to kod sebe ne koristim pa ne znam kako ce raditi.
[ boki99 @ 29.10.2007. 18:29 ] @
Citat:
necoinana: Najprije pozdrav!
Skoro sam poceo da koristim wirelesess ,AP ovis link 5460 v2 e8,antena grid 24db,preko svica spojen na stolni racunar,a imam i laptop koji bi htio da koristim bezicno.Moje pitanje je koju bi antenu trebao koristiti spojenu na AP da bi moj laptop mogao uspostaviti konekciju(AP se nalazi na balkonu) a ova postojeca antena ne zraci iza sebe?Koji firmver treba da bi dobio wisp+repeater mod?

najvjerovatnije ces morati koristiti onu malu antenicu koja ti je dosla uz tvoj ap. a sto se tice firmwarea koristi 10.1 jer je on stabilniji.
ER

NE MORA MALA ANTENA, UOSTALOM NE MOZE UHVATITI PROVAJDERA BEZ GRIDA!

boki99: Zeko svaka ti cast za ovako konkretno objasnjenje. Nazalost meni taj mod nikako nije mogao da proradi, nemam pojma zasto, pa sam odustao. Naime cim ukljucim repeater opciju i AP se restartuje ja mu vise ne mogu pristupiti...., onds sam probao wds repeater opciju i gle cuda sve radi. Izgleda (to je samo moje nagadjanje) da AP provajdera ne podrzava univerzalni repeater mod, samo WDS repeater mod.
Sad mi radi wireless a za LAN portove me bas briga, trenutno mi ne trebaju. Trebalo mi je samo nesto da mogu sa laptopom da setam po kuci i surfujem net u isto vrijeme . :)

moze biti da ti ap promjeni adrese pa mu vise ne mozes pristupiti. koji firmware koristis? i meni se prije dogadjalo da ap izmjenja adrese prilikom prebacivanja iz jednog moda u drugi.
NAJNOVIJI-DESETKA
Citat:
necoinana: (Podesi u pass prema provajderu u ovisu i rebootuj). E bas to ne znam kako da podesim,da mi se ne dogodi da mi se netko drugi sa laptopom nakaci na moj AP.
Pozzdrav!!

pa upisi svje korisnicko ime i lozinku kojju si dobio od svog provajdera.
a moze ukljuciti enkripciju u postavkama u wisp + universal repeater. u dijelu enable encription on: odaberi wlan side only. misim da je to to. ja to kod sebe ne koristim pa ne znam kako ce raditi.

TACNO!

IZVINITE STO SE DEREM ALI MI CITIRANJE NE RADI.
POZDRAV.
[ ponline @ 30.10.2007. 17:04 ] @
Citat:
zeko:
evo sa stranice proizvodjaca dio faq-a:
<WL-5460AP> I heard WL-5460AP has emergency code function that can restore the machine after firmware crashed. How can I use it?

Please check if your WL-5460AP's serial number is e5460AP70500001 or later. If it is, it has emergency code function. Otherwise, it doesn't. Once you make sure it has emergency code function. Please follow the steps below:

1. Unplug the power of WL-5460AP.

2.Hold the reset button while plugging the power. Do not release the reset button until the "Status" LED goes off.

3.Set your PC's IP address to 192.168.1.199. Connect your PC to the WL-5460AP.

4.Open your web browser, then type "192.168.1.6". You should see the emergency code page where you can upload your AirLive firmware again.
na drugom mjestu pise da je sada bezopasno isprobati firmware od trece strane jer u slucaju nezgode sada mozemo primjeniti gore pomenutu proceduru
vjerujem da se procedura moze primjeniti ne samo u slucaju nezgode prilikom postavljanja novog firmwarea, nego i u slucaju bilo kakve blokade uredjaja. htio sam ovo i sam odmah isprobati, ali sn mog uredjaja nije odgovarajuci
bilo bi dobro da neko ovo isproba pa da javi rezultate.
znaci, oni koji ce pokusati ovo, prvo provjerite da li vam je serijski broj uredjaja e5460AP70500001 ili veci

Evo u zadnje vreme imam novih uredjaja koji dolaze sa e10.1 firmware i dva su mi crkli posle konfiguracije i reboota ( tako kaze moj installer) , pre nego sto ih vratim nazad hteo sam da uradim ovaj emergency function, ali uposte se ne ugasi 'status' kad pritisnem reset buton i drzim ga dok uklucim uredjaj u struji, i drzim ga tako nekoliko vreme i nista se ne desava sa status ledom, ostaje crven. U starijim uredjaja status se ugasio za nekih 10 sec.



[Ovu poruku je menjao ponline dana 01.11.2007. u 00:37 GMT+1]
[ zeko @ 03.11.2007. 09:34 ] @
Citat:
ponline: Evo u zadnje vreme imam novih uredjaja koji dolaze sa e10.1 firmware i dva su mi crkli posle konfiguracije i reboota

ne vjerujem da je to do 10.1 firmwarea. prije ce biti da je do samih uredjaja.
boki99, jesi li ti otvarao ap? jel on ima neku internu antenu (mora da ima). mislio sam da za repeater mode mora biti prikacena neka omni antena, jer kako ce inace proslijediti signal do bezicnog uredjaja? ali probao sam sa obicnom grid antenom i repeater mode radi super i sa njom.
[ og76njen @ 03.11.2007. 17:10 ] @
Eh da - ne kontam kako mu radi ovaj repeater a nema nikakvu dodatnu antenu, Grid 20dB nakacena a WISP+repeater mod radi super, jedino kod mene i dalje ostaje problem sa SMTP koji nece da radi nikako. Mozda je problem sa MTU size !? Mislim da definitivno nije problem do novog firmware-a, jer sam ga postavio do sada na 5 AP-ova i rade super. Mislim da je uredjaj ipak Best Buy varijanta kod nas, a kom treba bolje neka izvoli $$$.
[ zeko @ 03.11.2007. 18:28 ] @
Citat:
og76njen: Eh da - ne kontam kako mu radi ovaj repeater a nema nikakvu dodatnu antenu, Grid 20dB nakacena a WISP+repeater mod radi super, jedino kod mene i dalje ostaje problem sa SMTP koji nece da radi nikako. Mozda je problem sa MTU size !?

jesi li pokusao u virtual serveru da otvoris port?
[ zoofy @ 06.11.2007. 00:44 ] @
Pozdrav svima,

Pre svega zelio bih da kazem da sam pocetnik sto se wirelessa tice, tako ako lupim nesto, ne zamerite. Imam laptop, na kojem ne radi wlan, i imam ovaj Airlive WL5460AP. Zelio bih da ga koristim umesto pokvarenog internog wlana. Interesuje me, da li mogu sa omni antenom uhvatiti refleksiju izmedju zgrada (nemam direktnog pogleda na neki AP), jer ako moji prijatelji mogu sa laptopovima uhvatati signal, logicno je da bih morao i ja sa ovim AP-om u client modu? Ili je bolje da stavim externu grid antenu, pa da nasumice okrecem u potrazi za jacim signalom? Da li postoji neki utility preko kojeg bih mogao skenirati signal preko ovog AP-a, tj da vidim koje mreze hvatam i koliko je jak signal? Jer on se povezuje preko LAN-a sa laptopom, pa ga ne vidi kao uredjaj...

Unapred hvala...
[ daywalkerzr @ 06.11.2007. 01:36 ] @
na mreznu karticu ides desni klik pa propertis pa internet protocol onda propertis i tu kliknes na use the following ip adress
i dole kucas 192.168.100.1 onda pritisnes tab pa ok.i sad u browser upisi 192.168.100.252 i kad ti otvori stranicu idi na mode pa client i tu nadji dugme site survey i tu ces videti koliki je signal.i uzmi neku grid antenu.
[ og76njen @ 07.11.2007. 14:26 ] @
Sve je to ok, ali mislim da od refleksije neces imati koristi, bar kad ti je upload u pitanju. Medjutim teorija je jedno, praksa drugo, a refleksija nesto sasvim cetvrto. Sto ce reci - sistem proba. Srecan rad!
[ stajaznam @ 12.11.2007. 19:27 ] @
Da li se sa WL-5460AP v2 može nekako izmjeriti jačina signala i koliko ona stvarno iznosi jer ovo što mi pokazuje signal od 35-53 nečeg koliko je to u stvarnosti, jeli to dobro ili loše ???



[Ovu poruku je menjao stajaznam dana 13.11.2007. u 02:43 GMT+1]
[ og76njen @ 13.11.2007. 07:43 ] @
Signal preko 30 mjernih jedinica (očitanje na Ovislinku) je sasvim dovoljan.Bar iz mog iskustva. To očitanje, odnosno mjerne jedinice trebalo bi da je u procentima (%), što za 30% iznosi oko 75db. Opet iz iskustva- signal može biti super, ali protok možeš imati slab, posebno upload ukoliko imaš između sebe i neke pristupne tačke prepreke tipa dalekovod. Katastrofa !!! Nisam mogao vjerovati kako te žice prave probleme kod ovih bežičnih stvari! Ha ha
[ stajaznam @ 14.11.2007. 16:49 ] @
OK. Hvala @og76njen

Evo mene opet naime radi se o sledecem problemu pa ako neki ima istih iskustava ili rijesenja neka napise ponesto:
Od neki dan vlasnik sam gore pomenutog AP-a 5460v2 unutra je vec bio zadnji Firmware Version:5460APv2_e10.1 na net sam zakacen u WISP mod.
Lan1 na racunar
Lan2 na sat resiver

I sve to super radi osim sledeceg na racunaru imam problema sa nekim uploadim.
Windows updata mi ne radi mislim ne kako treba ne mogu da otvorim windows updata stranicu.
Kad pisem komentar na nekom forumu i hocu da zakacim slicicu uz post ni to ne ide.
Isto tako ako hocu da okacim sliku npr na neki imagehosting nece da mi digne sliku.
Kad mjerim brzinu na speedtest.net nece da mi izmjeri upload.
Na nekim forumima ne mogu da posaljem PP.
I tako dalje, ovo su odprilike problemi koje sam uspio do sada da pohvatam a vjerojatno ih ima i vise...

Ali kada AP prebacim u CLIENT mod sve ovo normalno radi.

Nemoj te mi samo reci pa zasto nisi u clien modu? WISP mod mi je potreban zbog nekih drugih stvari.

Ako neko ima slicnih problema ili mozda resenje bilo bi to extra.



Pozdrav svim forumasima dobre volje.
[ winprint @ 16.11.2007. 08:44 ] @
E ovako,provajder mi je dodoelio staticku adresu,AP radi u wisp+repeater modu odlicno,medjutim posle nekog vremena,kad mu se prohte,DHCP server jednostavno nece da dodeli adrese karticama,samo pomaze restart uredjaja,ako se DHCP server onemoguci, kartice se konektuju ali nema interneta,sta sad da mu radim?
[ zeko @ 19.11.2007. 22:09 ] @
pa te adrese upisi rucno u tcp/ip postavkama na mrezoj kartici u network connections
[ stajaznam @ 19.11.2007. 23:00 ] @
Ima li neko odgovor na moj gore navedeni problem, sve očekujem neko će se javiti sa riješenjem a ono ništa. Nije da sam nestrpljiv ali očekivao sam ovdje nekih odgovora jer smatram da ovdje ima ljudi sa dobrim iskustvom iza sebe ili pak se nikom neda da piše?

Hajde pomozite kolegi u nevolji.
[ og76njen @ 19.11.2007. 23:08 ] @
Evo kolega nesto interesantno http://support.microsoft.com/kb/159211/
MTU size moze praviti dosta problema, nisam imao vremena upustati se u detalje, ali procitaj clanak, pa vidi moze li ti sta pomoci. Meni je pomoglo sa nekim drugim uredjajima (Buffalo). Pozdrav.
[ ponline @ 20.11.2007. 12:23 ] @
Zamolio bih svima koji imaju razlicite probleme sa ovislink wl5460 da za svaki problem otvore novu temu, ova tema od 11 stranica je otisao u p.m. vise nema smisla ovde, molio bih administratore da intervenisu.



[Ovu poruku je menjao ponline dana 20.11.2007. u 16:05 GMT+1]
[ stajaznam @ 20.11.2007. 12:32 ] @
Ok. @ponline to stoji sto si rekao ali evo zapoceo sam ovdje pa sad da ponovo otvaram temu hm radije bih da ovaj svoj problem pokusam ovdje rijesiti i zavrsiti a za dalje nka se zna, nova tema.

Zahvalio bih se @og76njen na liinku procitao sam ga par puta ali nista mi nije jasno, ako je moguce da mi objasnis sta si tacno mjenjao u postavkama tih tvojih "Buffalo" AP-ova. Jednostavno se ne snalazim sta i kako dalje, nesto malo sam pokusavao ali nema nekih uspjesnih rezultata ...

Pozdrav
[ zeko @ 20.11.2007. 13:42 ] @
stajaznam, jesi li pokusao da se prebacis u wisp +repeater mode. mozda ce ti on raditi kako treba. nema veze sto se ni sa cim neces kaciti na njegov repeated signal.
[ stajaznam @ 20.11.2007. 17:40 ] @
Wisp +repeater mode upravo probao i ista stvar.
Rodjak mi se takodje kaci na net u wisp modu isti AP 5460 samo je kod njega firmware v_e9 a kod mene je v_ e10.1 i ista stvar mu se desava. Nije mi jasno kako u client mod. sve normalno radi napravim PPPoE konekciju dodjelim adrese u local area connection pod TCP/IP i sve radi.Evo mojih postavki u WAN Port Configuration

WAN Access Type: PPPoE
User Name: upisan moj
Password: tkodje upisan moj
Service Name: AP na koji se kacim
Authentication Type: PAP/CHAP
Connection Type: Continuous
Idle Time: prazno ali se vidi broj 5 koji je ono kao u magli i ne moze se promjeniti (1-1000 minutes)

MTU Size: 1452 (1400-1492 bytes)
čekirano Attain DNS Automatically
Set DNS Manually

DNS 1: prazno
DNS 2: prazno
DNS 3: prazno
Clone MAC Address: 000000000000
čekirano Respond to WAN Ping
čekirano Enable UPnP
čekirano Enable IPsec pass through on VPN connection
čekirano Enable PPTP pass through on VPN connection
čekirano Enable L2TP pass through on VPN connection


Ima neko jos nekih ideja???????????

[Ovu poruku je menjao stajaznam dana 20.11.2007. u 19:30 GMT+1]
[ mikich_blaz @ 28.11.2007. 17:55 ] @
Probao sam,radi.I vraca se na fabricki seting,ali pozelno je prvo staviti originalni firmware(prvi).
Ali ipak ostaje problem sa seriskim broj.
Pa ako je neko probao neka odgovori
[ marinkov @ 29.11.2007. 01:20 ] @
Kupio sam Ovis Link WL-5470AP. Koja je razlika sa 5460 i da li bih mogao preko njega da koristim PS sa utp kablim a laptop bežično. 5470 ima i gateway mod. Za šta se koristi ovaj mod?
[ marinkov @ 29.11.2007. 15:40 ] @
Nemoguće da niko nije radio sa WL5470
[ mikich_blaz @ 29.11.2007. 22:49 ] @
gateway je ip adresa rutera,nisam koristio 5470,kad ga pogledam dacu komentar.
A koristis ga kao ap ili client?
[ marinkov @ 30.11.2007. 09:55 ] @
Pa treba mi za comp. i za laptop bežično. Mislim da to može u wisp modu. Ako neko zna podešavanja za ovakvo korišćenje ap-a. Može i na PM ako je ova tema postala dosadna.
[ marinkov @ 01.12.2007. 19:45 ] @
Da li je neko koristio ovis5470. Nemoguće da ga samo ja imam.
Kako se podešava WISP+ripiter mod.
[ zeko @ 02.12.2007. 23:17 ] @
Citat:
marinkov: Kako se podešava WISP+ripiter mod.

ma isto kao i wisp mod. samo trebas jos odrediti ssid of extended interface. kasnije se laptopm kacis na taj ssid.
[ marinkov @ 03.12.2007. 09:03 ] @
Koji su parametri u podešavanju bitni to jest koji se odnose na provajdera i njegov AP da bih dobio konekciju. Mreži se pristupa Free bez imena i lozinke, kada odem blizu njegovog AP-a sa laptopom lako se nakačim a moj ovis se ne konektuje u wisp+ripiter modu. Jedino mogu da se konektujem u klijent modu. Nešto tu fali a ja ne znam šta.
[ winprint @ 03.12.2007. 10:14 ] @
Na "SITE SURVEY" odaberi mrezu na koju se kacis,desni klik "copy" pa iskopiraj na "SSID",onada "apply changes", reboot i onda se on sam nakaci na tu mrezu.
[ marinkov @ 03.12.2007. 18:18 ] @
Na "SITE SURVEY" odaberi mrezu na koju se kacis,desni klik "copy" pa iskopiraj na "SSID",onada "apply changes", reboot i onda se on sam nakaci na tu mrezu.



Ovim postupkom mi radi u klijent modu, međutim u WISP+ripiter modu se ne zakačim na mrežu mada mi na konekciji javlja da je konektovan. Provajder mi govori da nema nikakvih podešavanja što se mreže tiče. Na laptopu imam signal sa nazivom mreže koji sam ja dao. Sve izgleda da je dobro ali nisam u mreži. Stvarno ne znam.
[ winprint @ 04.12.2007. 12:02 ] @
U Wan portu podesi nacin na koji se konektujes,"static ip " ili "PPPoE",pitaj provajdera ,u TC/IP podesavanja podesi dhcp server on,na kartici podesi da automatski dovuce adresu,za svaki slucaj izdiktiraj provajderu i onu drugu MAC adresu jer ih ima dve,eto,probaj...
[ marinkov @ 06.12.2007. 17:38 ] @
Pošto nikako nisam uspeo da sa jednim ovisom povežem i comp i laptop kupio sam još jedan ovis isto 5470. Prvi mi je u klijent modu. Drugi mi je za sada na AP modu. Šta mi predlažete u koji mod da ga uključim a da provajder ne vidi moj laptop već samo mac od AP-a kao mlijenta, i kako da podesim da mi signal koji AP šalje bude zaštićen da ne može svako da se kači.
[ boki99 @ 08.12.2007. 23:16 ] @
Nisi morao to da radis trebao ti je samo wirelles router. Doduse moze se i ovislink 5460 pretvoritiu wirelles router. Potreban je samo pravi firmware koji to podrzava. Nezvanicni naravno. Nasao sam neki brazilski ali trazi lovu za registraciju. Zna li neko jos nesto o tome i dali ima firmware koji od ovog AP-a napravi router?

http://www.wirelessrouter.com.br/downloads/

Flesao sam ga , fino radi ali trazi registraciju za promjenu moda..

[Ovu poruku je menjao boki99 dana 09.12.2007. u 01:22 GMT+1]
[ marinkov @ 09.12.2007. 18:20 ] @
Moji su 5470. Da li tu ima neke razlike? Dobro kad sam već kupio drugi da ga podesim kao što sam pitao u prethodnom postu.
[ boki99 @ 11.12.2007. 22:40 ] @
Postoji li neki nacin da podesim AP ovislink v5460 da mi radi kao ruter pa da BEZICNO rasporedim SBB internet po stanu na vise kompjutera?
[ boki99 @ 12.12.2007. 22:31 ] @
Vidim da niko ne odgovara pa reko da sam sebi odgovorim. Mozda nekom pomognem

Ovislink 5460 Ap se moze vrlo dobro koristiti kao wireless router sa softverom aprouter 6.1.
Uz to se dobija i mnogo dobrih funkcija:

* 5 operation modes: Gateway, Bridge, WISP Client, Router (Ethernet WAN), Router (Wireless WAN)
* MAC Address traffic control when acting as BRIDGE Access Point
* Faster traffic control execution
* Corrections regarding DNS
* Real time RSSI measure, showing dBm signal


Features:

--> 5 main operational modes: Gateway, Gateway, Bridge,WISP Client, Router(Ethernet WAN) and Router (Wireless WAN).
--> Telnet (client) added
--> /etc/cbu.conf file editing via WEB
--> Enable/Disable SSH server
--> New Configuration method: Save and Apply
--> Clone WAN MAC option
--> ACK Timeout control
--> MESH (OLSR) support: http://www.olsr.org
--> SSH Client support
--> Easy personal script /etc/script.sh file editing via web interface
--> Region Domain selection via WEB (11 or 14 channels)
--> Easy /etc/ethers file editing via web interface
--> Tx power control
--> Iptraf Utility
--> Tcpdump Utility
--> Remote access via SSH2
--> Cron daemon
--> Prende o MAC ao IP e fornece ip estaticamente baseado no MAC
--> Freedom to edit your own scripts
--> Bandwidth control ( IP, MAC and Interface ) with groups option
--> Ping based Watchdog
--> Block Relay
--> PPPoE Relay
--> DHCP Relay
--> Config Wizard
--> Auto Discovery Tool
--> 802.1x, WPA and Radius
--> Mac, ip, ports filter
--> DMZ Host
--> PPPoE-Client
--> PPTP Protocol
--> DDNS Protocol
--> IAPP Protocol
--> Hide SSID
--> WEB Interface
--> Signal meter
--> AP, Client, WDS+AP, WDS and Ad Hoc modes
--> Site Survey
--> DHCP server
--> DHCP Client
--> Up to 5 IP Alias via WEB interface
--> uPNP
--> Spanning Tree Protocol
--> WAN Management protection
--> MAC clone ( for just one machine )
--> System commands via WEB interface
--> Log system ( local and remote )


E sad za ovaj softver treba da se plati licenca. Kad se uploaduje rade samo osnovne funkcije. Otprilike kao APlite. ALI!
Ako imate nekog ko koristi gooogle do licence nije tesko doci...

Onda radi skroz dobro i mnoooogo bolje i JACE od oficijelnog firmware-a....
[ Librabicboj @ 20.12.2007. 21:40 ] @
@ boki99

Svaka cast na predhodnom postu!
[ boki99 @ 21.12.2007. 17:41 ] @
HVALA I DA SVIMA BUDE LAKSE EVO DIREKT LINKOVA:

FIRMWARE AP ROUTER NG 6.1 compatible with most RTL8186 based chipset (WR254, GI-Link, Kodama...)

http://www.aprouter.com.br/firmware/v6_1-en.zip



Generador de Licencias APRouter 6.1

http://bohorquezf.moxos.net/aprouter/licencia.php
[ marinkov @ 22.12.2007. 21:33 ] @
Na koji način mogu u gateway modu da ograničim da samo moj laptop mođe da se konektuje. Ima dosta podešavanja. Kako da podesim da puštam samo mak adrese koje ja odredim.
Ako sam dosadan molio bih odgovor na PM.
Hvala
[ boki99 @ 23.12.2007. 23:10 ] @
Citat:
marinkov: Na koji način mogu u gateway modu da ograničim da samo moj laptop mođe da se konektuje. Ima dosta podešavanja. Kako da podesim da puštam samo mak adrese koje ja odredim.
Ako sam dosadan molio bih odgovor na PM.
Hvala


Wireless Access Control
If you choose 'Allowed Listed', only those clients whose wireless MAC addresses are in the access control list will be able to connect to your Access Point. When 'Deny Listed' is selected, these wireless clients on the list will not be able to connect the Access Point.
[ marinkov @ 24.12.2007. 16:39 ] @
Boki molim te na srpskom ne znam engleski.
[ boki99 @ 24.12.2007. 22:27 ] @
Citat:
marinkov: Boki molim te na srpskom ne znam engleski.


'Allowed Listed'- dozvoli prikazanim

deny listed - zabrani prikazanim

znaci upises svojuy MAC u Allowed listed i niko ne moze drugi da uskoci na tvoj Ap

Teoretski moguce je ali male su sanse... :)


[ marinkov @ 25.12.2007. 11:58 ] @
Boki nvala pravi si drug sve sam uradio po tvom uputstvu i dobio ono što sam hteo.
[ dejan_osipaonica @ 17.01.2008. 21:38 ] @
Kupio sam polovan 5460v2 sa e5 firmverom i radi mi ok u client modu nego me bas zanima gde citate taj serijski broj posto jedino sto sam nasao sem mac adresa na uredjaju je WL5460AP-6-07-02367 a nekako mi to ne lici na serijski broj.
[ RNesha @ 18.01.2008. 23:04 ] @
Citao sam postove u vezi ovog AP-a, naime i ja imam tu (ne)srecu da mi AP ne radi. Za razliku od ostalih primera kod mene gori samo lampica za "POWER" dok ostale lampice ne gore, pa cak ni lan, i nema nikakvih promena u radu bilo sta da uradim, a probao sam sa tim "specijalnim" resetovanjem i NISTA! mogu da drzim reset do sutra(a da pre toga stavim napajanje). kod mene za serijski broj AP-a pise: 5460APV2-R-6-10-01367 , e sad da li je to posle ili pre onog serijskog broja sto su dali u primeru(serial number is e5460AP70500001 or later), ko ce ga znati? Ako neko zna ili ima dobar savet kako da vratim u zivot ovaj AP bicu mu mnogooo zahvalan!
[ boki99 @ 19.01.2008. 21:20 ] @
Probaj sa 5460 Recovery. Pisano je vec o tome ranije.
[ miki78ns @ 23.01.2008. 20:35 ] @
Koliki je MTU size kad je ovislink 5460ap podesen u client modu? jer tamo onda nema opcije da se podesava MTU. Zasto u WISP modu ne moze da se smanji mtu size ispod 1400 ondabi mozda i radilo slanje emaila.
[ miki78ns @ 24.01.2008. 09:13 ] @
Resio sam problem da ne moze da posalje email iz wisp moda sa programom DRTCP021.exe sa njim sam podesio MTU na 100, inace pre toga sam bezuspesno pokusavao rucno podesiti u registrima taj mtu i nije uspelo dok nisam probao sa ovim programom.
[ Chaba @ 10.02.2008. 12:20 ] @
E pozdrav svima. Posedujem i ja bas ovaj AP, kacim se na internet prko njega. Problem mi je u tome da je namesten (tako su mi namestili) na WISP mod, i svakog minuta i 6 sekundi me diskonnektuje kad ne radim nista na netu. E sad mene interesuje dal se to moze iskljuciti da me ne diskonnektuje jer me vec nervira. Ako ne moze se to uraditi onda bih vas zamolio da mi objasnite malo detaljnije kako da ga prebacim na AP ili Client mod. Doduse probao sam i ne ide mi, ne razumem se ja tu dovoljno.
Znaci radio sam tako da kod mrezne kartice na TCP\IP - General - Use the following IP adress - IP upisao sam 192.168.100.5, Subnet 255.255.255.0 . Onda iz explorera na adresu 192.168.100.252 odaberem Ap il Client biram signal zatim ok, Kad ovo odradim zatvorim IE i probam da se konnektujem al nece. Mislim da treba nesto da se podesi na mreznoj kartici al ne znam sta. Pa ako moze neko da mi objasni jel cu ja poludeti sa stalnim konnektovanjem. Unapred zahvalan
[ daywalkerzr @ 10.02.2008. 18:35 ] @
ako hoces da ti bude stalno konektovan ulogujes se na ap.klikni na mode pa wisp,pa na wan i tu nadji connection type i onda iz padajuceg menija izaberi continuos i onda klikni na save. onda otvori tcp/ip i nadji dhcp i tu izaberi server i onda sacuvaj.
onda otvoris mreznu pa na tcp/ip umesto Use the following IP adress kliknes na obtain an ip address automatically tako i za dns i onda ok.
[ Chaba @ 10.02.2008. 20:30 ] @
Citat:
daywalkerzr: ako hoces da ti bude stalno konektovan ulogujes se na ap.klikni na mode pa wisp,pa na wan i tu nadji connection type i onda iz padajuceg menija izaberi continuos i onda klikni na save. onda otvori tcp/ip i nadji dhcp i tu izaberi server i onda sacuvaj.
onda otvoris mreznu pa na tcp/ip umesto Use the following IP adress kliknes na obtain an ip address automatically tako i za dns i onda ok.




E hvala ti na pomoci al ima tu nesto sto ne razumem. Znaci idem na Ap, odaberem wisp, pa onda idem na wan. Umesto connecton type mi pise WAN Access Type al mislim da je to to, a kad otvorim padajuci meni tada ne znam koji treba da odaberem posto tamo nema continuos nego ove skracenice: Static IP, DHCP Client (na ovo je podeseno), PPPoE, PPTP i L2TP.
[ daywalkerzr @ 11.02.2008. 01:55 ] @
Odaberi PPPoE i upisi korisnicko ime i sifru koje si dobio od provajdera,i onda ce ti se pojaviti connecton type i tu stavis continuous pa onda kliknes na save.u meniju ap-a kliknes na tcp/ip i tu gde pise dhcp izaberes server i onda odes u properties od mrezne i stikliras obtain an ip address automatically.i onda ce ap uvek da bude konektovan na provajdera ne trebas onda da se konektujes sa pppoe konekcijom koju verovatno imas na desktopu.
[ Chaba @ 11.02.2008. 07:50 ] @
Citat:
daywalkerzr: Odaberi PPPoE i upisi korisnicko ime i sifru koje si dobio od provajdera,i onda ce ti se pojaviti connecton type i tu stavis continuous pa onda kliknes na save.u meniju ap-a kliknes na tcp/ip i tu gde pise dhcp izaberes server i onda odes u properties od mrezne i stikliras obtain an ip address automatically.i onda ce ap uvek da bude konektovan na provajdera ne trebas onda da se konektujes sa pppoe konekcijom koju verovatno imas na desktopu.


Probao sam, nece da se konnektuje, izbaci neki VPN error. Rebootovao sam i AP i kompjuter i nije se ni konektovao al kad sam ja hteo da konektujem dobijem onu VPN error poruku. Juj zaboravio sam da kazem da ja necu to da mi komp bude non-stop konnektovan na net nego samo da resim taj diskonnekt svakog minuta i ...

[Ovu poruku je menjao Chaba dana 11.02.2008. u 20:20 GMT+1]
[ _RisBo_ @ 12.02.2008. 19:21 ] @
Trenutno imam karticu za wireless GN-WP01GS a imam povoljnu ponudu za WL-5460AP.
1) Interesuje me dali bi on mogao da zameni ovu karticu i koja bih poboljsanja imao.Koje su razlike ?
2)I sta je sve potrebno da se ljudi korisnici povezuju na internet preko moje antene i tog ap-a.Znaci gde se ja kacim,kako se podesava...?
3) Jel moze da se menja mac adresa ovog uredjaja ?

[Ovu poruku je menjao _RisBo_ dana 12.02.2008. u 20:37 GMT+1]
[ Chaba @ 14.02.2008. 10:00 ] @
Citat:
daywalkerzr: ako hoces da ti bude stalno konektovan ulogujes se na ap.klikni na mode pa wisp,pa na wan i tu nadji connection type i onda iz padajuceg menija izaberi continuos i onda klikni na save. onda otvori tcp/ip i nadji dhcp i tu izaberi server i onda sacuvaj.
onda otvoris mreznu pa na tcp/ip umesto Use the following IP adress kliknes na obtain an ip address automatically tako i za dns i onda ok.



E to je to, Najzad sam uspeo. Ne znam sto nije hteo pre da prihvati ova podesavanja al ne kraju sam ipak uspeo bas ovako kako si mi napisao (jest da je bio par reseta i reboota na Ap al je proradio). Vec sam na kraju i razmisljao da ga vratim (imam jos garanciju) i jos jednom probao da podesim i uspeo je. Sad mi radi i u Wispu kako treba a takodje mogu da ga podesim i kao Client bez problema. Hvala ti lepo
[ ant2ant4free @ 10.03.2008. 20:40 ] @

Samo napomena da je izasao novi Firmware e11
[ bugsu @ 14.03.2008. 18:09 ] @
nova verzija na linku
http://www.airlive.com/support...-5460AP_v2_firmware_e11_EU.rar

1.4mb

A kazu
AirLive WL-5460APv2 firmware verson e11-EU, 2008/02/29
For EU only.
Add Traffic Control (QoS), Telnet (CLI) management, Gateway mode features.


Jel neko probao ? :) ja skinuo al ...kako mi radi ap ne smem ni da ga diram....
[ stola @ 15.03.2008. 16:31 ] @
Šta novo donosi ovaj firmware? Da li postoji mogućnost da na svoj OvisLink WL 5460APv2 koji trenutno radi u WISP modu priključim i Laptop koji ima Wireless? Znam da može nekako ali da li može da bežično idem samo ja a ne svi koji prođu ulicom pored moje kuće? Da li postoji mogućnost da jedan (ili više preko sviča) desktop PC priključim direktno kablom na njega a da omogućim da se Laptop-om mogu bežično spojiti na net ali da onemogućim drugima da mi se bežično kače na mrežu?
[ daywalkerzr @ 15.03.2008. 17:33 ] @
ukjucis u wisp modu Enable Universal Repeater Mode da mozes preko wirelessa da se kacis na ap,spoji i switch u lan port i onda ce svi koji se kace na ap dobiti ip adresu.a u tcp/ip nadjes dhcp Client Range:i stavis 192.168.1.1 u drugo polje stavis 192.168.1.5 ili koliko hoces racunara da moze da bude konektovano.
[ winprint @ 15.03.2008. 19:27 ] @
Ja sam probao ovaj novi Firmware e11,ima gro korisnih stvarcica,kontola saobracaja i svasta nesto,jedino sto mi smeta sto je gluv ko top,nista ne vidi,samo one jace ap-ove,moracu da isprobam onaj juznoamericki pa da vidim sta on kaze.
[ stola @ 16.03.2008. 09:03 ] @
Da ali ako to uradim kažu mi da će svako ko prođe pored moje kuće imati Free internet preko mog AP-a. Rekli su mi da WL 5460APv2 ne omogućuje da se ograniči bežični pristup na AP. Mislio sam da ovaj novi firmware donosi neku promjenu na tom polju. Pitao sam ja za taj Universal Repeater Mode i on mi je rekao da je to OK i da će to raditi tako ali ću svima okolo dati free internet i da mi to nebi bilo pametno, tj.da na ovom uređaju nema mogućnosti da se zabrani bežični pristup (tako sam ga razumio). Kod mene već uređaj radi u WISP modu i na LAN1 je priključen jedan PC a na LAN2 je priključen svič i na njega dva PC-a, sad bi htio da bežično spojim Laptop na to sve ali da niko više ne može bežično da se kači na AP.
[ winprint @ 16.03.2008. 09:36 ] @
Prebaci na AP MODE ,pa onda tamo odobri mac adresa kartica koje zelis da se kace onda vrati na repeater i to je to.
[ SomiKnight @ 17.03.2008. 14:46 ] @
Da li ima neka verzija ovog brazilskog firmware-a Aprouter 7.3 verzije da radi na 5460?
Ja sam probao jednu, nakon flashovanja radi, ali cim se restartuje nece vise da se startuje, ako neko zna nek javi, poz/
[ zeko @ 18.03.2008. 07:44 ] @
Citat:
stola: Da ali ako to uradim kažu mi da će svako ko prođe pored moje kuće imati Free internet preko mog AP-a. Rekli su mi da WL 5460APv2 ne omogućuje da se ograniči bežični pristup na AP. Mislio sam da ovaj novi firmware donosi neku promjenu na tom polju. Pitao sam ja za taj Universal Repeater Mode i on mi je rekao da je to OK i da će to raditi tako ali ću svima okolo dati free internet i da mi to nebi bilo pametno, tj.da na ovom uređaju nema mogućnosti da se zabrani bežični pristup (tako sam ga razumio). Kod mene već uređaj radi u WISP modu i na LAN1 je priključen jedan PC a na LAN2 je priključen svič i na njega dva PC-a, sad bi htio da bežično spojim Laptop na to sve ali da niko više ne može bežično da se kači na AP.

sa novim firmwareom imas opciju pristupa uredjaju telnetom i cini mi se da tu mozes kombiniovati razne modove i njihove opcije. npr. u wisp+repeater modu koji ja koristim nema opcije da fiktriras pristup po mac adresama, medjutim to mozes odraditi tako da se spojis telnetom na uredjaj, ukljucis mac filtriranje i to je to. upravo probao na svoja dva laptopa.
evo i konkretne komande za to
1. telnet 192.168.100.252
2. wlan acl allow
3. wlan acl add (mac adresa formata 00112233445566)
4. reboot
[ dr.alen @ 28.03.2008. 09:27 ] @
Citao sam sve sto ste napisali,super je,al posto sam pocetnik u wirelessu,previse je informacija,pa mi djeluje dosta komplikovano.al hajd,treba od od neceg poceti...
Imam WL-5460AP v2,i prilikom prebacivanja iz client moda u WISP+universal repeater mod,izgleda da se zaledio.Lampice za LAN su zelene,ostale su crvene. Posto sam citao stranice redom,slijedio sam sljedecu proceduru:

1.Unplug the power of WL-5460AP.
2.Hold the reset button while plugging the power. Do not release the reset button until the "Status" LED goes off.
3.Set your PC's IP address to 192.168.1.199. Connect your PC to the WL-5460AP.
4.Open your web browser, then type "192.168.1.6". You should see the emergency code page where you can upload your AirLive firmware again.

Spojim se,E sad pise mi :“ We detected your system had been crashed.Please upload your Image file again!“
System upgrade ____________ Browse ;Upgrade

Skinuo sam WL-5460APv2-e8-firmware,i u “Readme” pise
-if the WL-5460AP users want to upgrade firmware from WL-5460AP-v2-eX(X stands for any number) firmware to third party.The user need to downgrade their firmware to WL-5460AP-3.2.1.3.9eu firmware(available on our download page) first before upgrading to third party firmware.

Znaci li to da prvo moram upgradovati WL-5460AP-3.2.1.3.9eu,ili mogu odmah WL-5460APv2-e8 sledeci proceduru?
Upgrade Procedure (upgrading from older non-WL-5460APv2 firmware):
1. Please update the firmware using "Intermediate-firmware.bin" file first.
Please do not power off or touch the web page until the upgrade is completed.
2. After upgrade is completed. Refresh your web browser.
3. Then update the firmware using "WL-5460AP-v2-e8-b1-firmware.bin"

Ili trebam slijediti Postupak povratka originalnog firmwarea za Ovislink 5460 koju je postavio apatinonline na stranici 1 http://www.elitesecurity.org/t164360-0#1126557

Prvi put radim ovo,pa ako moze neko samo da mi kaze jesam li na dobrom putu. Ako jesam da nastavim,a ako je komplicirano previse da ipak zovem majstora. 
Veliki pozz svima!
[ dejan_osipaonica @ 30.03.2008. 23:11 ] @
Dosao si u situaciju u kojoj smo bili fibonaci i ja pre samo par dana.Moraces prvo 3.2.1.e9 .
Imas predosled kojim sam ja isao pri dnu sledeceg linka da bih dosao do e11.

Link: http://www.elitesecurity.org/t314858-Ovislink-WL-AP-ne-radi

U sustini si na dobrom putu.Ako sve ide kako treba i nema bas nesto puno mogucnosti da se zabrlja.
[ dr.alen @ 31.03.2008. 17:27 ] @
hvala ti! :-)
sinoc sam rijesio problem,slijedio sam upute od apatinonline i nabacio firmare 10.upravo sam procitao tvoj put do fw e11,pokusacu ga i ja staviti.
hvala jos jednom1
pozz
[ djux @ 09.04.2008. 08:48 ] @
Problem 5460v2
resetujem, ga podesim u client,pingovi ka njemu <1ms ,radi ok
posle 1 sat rada, vrati se stari firmware,pingovi 500 do 1000 ms
pa posle 1 sata ok sve, pa onada opet ciklus dobro - lose...
prodje besana noc(i) resetovanja,vracanja na korene firmwera...
za dobro jutro opet ne radi...
imali neko izlaz iz bermudskog trougla?
[ berkli @ 14.04.2008. 19:45 ] @
Pozdrav, radim taj recovery ali nikako da ubacim firmware, tu sve stane ,molim za pomoc.
[ dejan_osipaonica @ 14.04.2008. 22:48 ] @
Ajd ako nije problem opisi gde tacno stane to jest dokle stignes i mogao bi da predjes u onu temu ovislink ne radi da ne zagadjujemo ovde previse
[ winprint @ 21.04.2008. 15:41 ] @
Evo ja sam instalirao juznoamericki software,dakle sve je isto kao na onom evropskom samo sto se tx power level moze pogoniti do 26dB,sto ce reci da leci sidu kad se postavi tako.Greje se u granicama normale,za rostilj dusu dao,ako prezivi javljam vam.
[ dejan_osipaonica @ 21.04.2008. 21:41 ] @
Aman cemu tolika snaga pri predaji pogotovo ako stvarno toliko podize snagu a ne samo da prikazuje takve cifre
[ winprint @ 22.04.2008. 15:27 ] @
Stvarno podize snagu,provereno na strani klijenata,sa ovim softverom mogu reci cak da je na nivou mikrotika,naravno za neku malu mrezu do 15 korisnika na brdovitom balkanu.
[ elvirrr @ 25.05.2008. 20:18 ] @
Do skora sam imao E10 firmware na Airlive Wl-5460 v2 ap-u, i radio mi je wisp+universal repeater mode, i to po uputstvu kojeg sam nasao na ovom forumu!
I odjednom je to prestalo samo od sebe, par puta sam ga resetovao na fabricke postavke, pa kad i to nije uspjelo onda sam ubacio u njega e11 firmware, ali opet wisp+universal repeater mode nece da radi, sve je podeseno kako treba, ali isto kao da se ap nece da nakaci na bezicnu mrezu koju koristim, dok je komunikacija sa racunarom dobra. Ima li neko prijedlog sta bi moglo biti i kako da to napravim jer mi stvarno trebaju i wan i wlan?

Za berklija: ja sam ubacio prvo intermediate firmware (ovo imas u e5 rar fajlu), pa onda e5, zatim e8 i onda e11 i radilo je iz prve! Sve sam skinuo sa airlive-ove stranice, osim verziju e5, jer je kod njih corrupted, al probaj ovdje:
http://www.cipis.net/ovislink/5460AP/FW/E5/
[ IGRAC1 @ 30.05.2008. 15:15 ] @
Dali je moguce i kako izdeliti brzinu inerneta na wl-5460 v2 e10 koji radi u wisp+universal repeater modu,i kako onemoguciti svakom u mojoj okolini da se prikljuci na moj ap?hvala unapred
[ stola @ 30.05.2008. 17:13 ] @
"i kako onemoguciti svakom u mojoj okolini da se prikljuci na moj ap" na ovo pitanje sam ja dao odgovor u temi "OvisLink Air Live WL-5460AP v2 WISP + Universal Repeater" radi provjereno.
Piši ako nešto nije jasno
[ IGRAC1 @ 30.05.2008. 21:54 ] @
Ogranicenje pristupa sam uspeo da odrasim sa vracanjem ap-a u ap mod i upisivanjem dozvoljenih mac adresa ali jel neko zna dali postoji mogucnost u takvoj mrezi raspodeliti internet,jos nesto imam komsiju kod koga u njegovoj sobi sa moje antene ima dobar signal ocitano sa laptopom(50 m rastojanje ap u wisp+universal repeatiter modu),posto njegov cale nedozvoljava nikakve antene sta je bolje kupiti da bi se on povezao na moj ap ,(usb wireless adapter ili pc wireles karticu),bez antene u pitanju je regularan kompjuter ne laptop.Unapred hvala
[ bugsu @ 12.06.2008. 12:19 ] @
eo da javim da mi je ovislink izdahnuo :) tj
radi ok ,al kad ocu da se konektujem na neki ap ne moze...kao pukne veza.....
sve mi tu neshto cudno :/
[ dexyc33 @ 27.06.2008. 08:54 ] @
Pozdrav ljudima! :)

Elem, imam problem sa ovim AP-om...AP radi u mode-u WISP+Universal repeater (firmware je e10.1).

AP je spojen na desktop (sa kojeg u ovom momentu pisem) i uvijek radi dobro sa desktopom, ali problem je kada se kacim laptop-om na AP - znaci u 75% slucajeva bez problema se nakacim, ali za nekih 30 do 60 minuta laptop se "otkaci" i ne moze vise pristupiti AP-u i pomaze samo reboot AP-a.
U ostalih 25% slucajeva uopste mi ne dozvoljava AP da nakacim laptop , te odmah moram napraviti reboot i onda mreza proradi nakratko, ali za tih pola casa - cas - moram opet restartovati AP....
Mislim da je kolega Winprint imao slican problem prije koju stranicu, ali nisam vidio rjesenje....

Help, help! :)
[ elvirrr @ 27.06.2008. 09:09 ] @
Meni je jedno vrijeme radio wisp+universal repeater mode, i odjednom nece vise! Probao sam i ponovo podesavati, restartovati do besvijesti, cak sam i firmware stavio novi (e12) al opet nece!
Laptop vidi AP, al pise samo local only, nece izgleda ap da se spoji na provajdera, tamo pod status pise pppoe disconnected, iako su username i password 100% tacni.
Ne znam vise sta da radim...
[ dexyc33 @ 27.06.2008. 14:53 ] @
Evo, Elvire, ovako...sad sam i ja dosao u iskusenje (nadajuci se da rijesim svoj problem :) ) da stavim najnoviji firmware (e12) i desilo mi se isto kao tebi....znaci nisam mogao vise da se konektujem na provider-a i stalno mi je pisalo PPPoE disconnected...a ono sto sam primijetio je da u ovom najnovijem firmware-u (e12) kad kliknes na WAN Port setup i kod opcije "Authentication Type" nema PAP/CHAP , nego su odvojeni PAP i CHAP....eh, sad da li to ima kakve veze ili trebas kontaktirati providera da vidis kakav tip provjere oni koriste - ne znam...ja sam uglavnom isprobao sve varijante i nista mi nije pomoglo.....

Nego sam lijepo vratio firmware e10.1 i kao sto vidis po ovom postu :) sve lijepo radi opet....
[ elvirrr @ 27.06.2008. 22:28 ] @
Ok, probat cu sa starim firmware-om, al mi reci postupak vracanja, jel mogu jednostavno preko ovog e10, ili moram ici postepeno od intermediate, pa e5, e8, pa onda e10?
[ Hans_D @ 28.06.2008. 13:35 ] @
Mora prvo intermediate pa ostalo...
[ dexyc33 @ 10.07.2008. 00:18 ] @
Eh, rijesih svoj problem sa ovim AP-om koji sam opisao gore (znaci, imam desktop i laptop i AP mi sluzi za formiranje WLAN-a u kuci i radi u WISP+Repeater mode....AP je prikljucen na desktop, naravno....problem je bio sto se laptop stalno "otkidao" s mreze i jedino je pomagalo reboot-ovanje AP-a - sto je bilo poprilicno iritantno moram priznati :) )

No, onda sam malo citao na njihovom sajtu i negdje naletio da savjetuju u slucaju gornjih problema - da se postavi AP da koristi ili B band ili G band - a kod mene je bilo B+G - i to je pomoglo , ali i dalje se laptop nije dobro ponasao, ali ipak je duze ostajao umrezen....

I onda sam nadosao na ideju da smanjim Tx snagu koja je bila na 18db (default) na level 4 (13db) i od tada nemam problema....

eto, to je moja prica....
[ elvirrr @ 16.07.2008. 14:08 ] @
Ponovo sam vratio strari firmware (e10), al opet wisp+universal repeater mode nece! Izgleda da ovaj ap radi sta hoce i kad hoce ;-)
Pozdrav
[ spoonman @ 26.08.2008. 20:58 ] @
Moze li neko da mi kaze da li moze na gore pomenuti AP da se nakachi putem wirelessa sa laptopa, a onda isto tako sa AP na provajder na koji se kachim direktno sa laptopa i preko AP a u client modu. Molim podesavanje. Hvala.
[ daywalkerzr @ 26.08.2008. 23:46 ] @
mozes u wisp modu da se nakacis na provajdera i da ides sa lap topom na net.pisao sam o tome u ovoj temi
[ spoonman @ 07.10.2008. 21:27 ] @
A da li gore pomenuti AP moze da radi kao obichan ruter i kako?
[ miro_sb @ 23.10.2008. 21:30 ] @
Pozdrav svima
Posjedujem WL-5460AP v2
Imam problem ako se može tako nazvati s obzirom da sam novi u ovome.
Naime susjed ima internet na koji se ja spajam i surfam preko wireless kartice, a kad se pokušam spojiti sa AP, uspješno se spojim i imam dobru konekciju ali ne mogu ići na internet, ja mislim da griješim u IP postavkama. Jer mi je kartica postavljena na Obtayin Automaticly i IP se sam dodjeljuje. A ne znam kako da postavim AP, on mi se nalazi u client modu,jel može biti u client modu ili nekom drugom.

Svi savjeti i kritike su dobrodošli.

Unaprijed se zahvaljujem svima
[ daywalkerzr @ 23.10.2008. 22:32 ] @
u tcp/ip na ap-u ukjuci dhcp stavi na server,i onda restartuj ap i komp.
[ spoonman @ 23.10.2008. 22:35 ] @
Hajd sada.... U chemu je problem? Uradio sam recovery AP-a i sve je ishlo po planu kao shto je objasnio apatinonline na pocetku ovog posta...ali na kraju kada sve odradim ne mogu da pristupim APu preko 192.168.100.252. Prosto nece. Ima li neko resenje?
[ daywalkerzr @ 23.10.2008. 23:52 ] @
da li su ti na apu sve lampice zelene?upisi u tcp/ip od mrezen rucno adresu na primer 192.168.100.1 a mask 255.255.255.0 i onda probaj.
[ spoonman @ 24.10.2008. 22:27 ] @
Sve su lampice zelene. Instalirao sam RTLAPconfig i sa njim ga vidim, ali mu je IP 192.168.2.1. O chemu se tu radi??? Negde sigurno greshim!!! Samo gde? :)
[ goki1 @ 25.10.2008. 00:43 ] @
moras prvo tvoju IP na kartici da podesis da bude u istom domenu 192.168.2.2 pa posle probaj da se konektujes na ap na adresu 192.168.2.1
[ spoonman @ 25.10.2008. 15:20 ] @
Probao i ne vredi.
[ samir_du @ 31.10.2008. 08:30 ] @
izasao novi firmware za WL-5460AP v2 pa ako ga neko testira nek nam napise iskustva

AirLive WL-5460APv2 New version e15 Firmware for Czech , Add “Check DHCP server alive by ping per 30 seconds” checkbox in “WAN Port Configuration” page , 2008/10/30 .
[ stola @ 31.10.2008. 13:56 ] @
Pozdrav imam ADSL i modem spajam sa jednim upeđajem koji je u AP modu i šaljem signal bežično. Taj signal uspješno hvatam na laptopu i imam internet. Sada bi htio još da se na taj uređaj konektujem bezžično svojim WL-5460APv2 i da sa njega sa LAN portova (žicom) prosljeđujem dalje internet sa LAN 1 na PC a sa LAN 2 na switch. Problem mi je kako podesiti WL-5460APv2 da bi mogao imati internet. U kojem modu bi trebao biti podešen OvisLink i kako da bi to radilo. Ovaj uređaj koji radi kao AP je Alfa AWAP600GS. Molim za pomoć
[ boki99 @ 12.11.2008. 19:04 ] @
Sa najnovijom originalnom verzijom firmware-a mi radi u ruter modu, gateway!!!
Bolje nego sa AP router. Provereno.

AirLive WL-5460APv2 New version e15 Firmware

[Ovu poruku je menjao boki99 dana 12.11.2008. u 20:50 GMT+1]
[ samir_du @ 14.11.2008. 08:09 ] @
a kako radi u WISP + Universal Repeater
[ tox master @ 18.11.2008. 01:00 ] @
pozdrav

i ja sam pre par dana ubacio u 5460ap firmware 15 (bila je 10) i prvo sto sam primetio je da se uredjaj manje "zakucava" sto se desavalo sa starim firmwareom posle nekoliko menjanja modova ili nekih drugih opcija.
druga stvar je sto se verovali li ne, uredjaj manje greje sto sam procitao i na oficijelnom sajtu airlive.
u svakom slucaju uredjaj je stvarno best buy u tom cenovnom rangu sa obzirom na mogucnosti koje pruza.
recimo cisto iz zezanja dok sam ga probavao ukljucio sam sve zastite koje ima :mac acess control,hide ssid i wpa i ako pored svega toga neko prodje onda ga i treba castiti sa besplatnim internetom!
zaboravih da kazem da je extra opcija traffic control koji radi sasvim ok i moze se podesavati po ip adresi ili mac adresi i radi pravo dobro.
pored svih ovih opcija zastite koje su bile ukljucene protok izmedju dva racunara je bio konstantan,oko 5mbit kao i kada je sve pogaseno,naravno u b modu.
jedino mi nije jasno zasto u g modu protok ide slabije i dosta varira nego u b modu iako je signal full posto je rastojanje izmedju racunara i ap-a par metara?!
uredjaj kao da je napravljen za neke profi namene posto maltene moze sve da radi pa cak i da se koristi kao neki mini provajder sto doduse nisam probao a bas me zanima kako bi se snasao sa nekoliko korisnika odjednom.

za one koji imaju nameru da kupe ovaj uredjaj preporucujem 5470ap koji je poboljsana verzija 5460ap a skuplji je samo 10-ak evra.

ps : po meni jedina mana je sto za reboot treba oko 1.5 minut dok drugi uredjaji to odrade mnogo brze.

[Ovu poruku je menjao tox master dana 18.11.2008. u 02:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao tox master dana 18.11.2008. u 02:18 GMT+1]
[ subotin_goran @ 28.11.2008. 22:17 ] @
pozzz svima!
Treba mi jedna pomoc....
Naime, wireles router sam doveo ADSL i odlicno radi sa svim uredjajima (i zicno do jednog kompa i bezicno prema laptopu)...Ali theo sam da se nakacim na taj ruter sa AP Ovislink Airlive WL-5460AP koji je nakacen na drugi komp...
Da li i kako je to izvodljivo, patim se vec danima?
[ subotin_goran @ 28.11.2008. 22:23 ] @
Znaci imam i ruter NETGEAR i AP koji bih zeleo da koristim kao klijenta ( ili prosto receno da mi je kao obicna wireless kartica kojom bih se konektovao na Wruter)....
[ tox master @ 29.11.2008. 10:27 ] @
pozdrav

nerazumem zasto to vec nisi probao a odgovor je da naravno moze.
postavi ap u klijent mode,nadji ssid od tog wlan rutera,konektuj se na njega i to je to.
ako ti je na ruteru ukljucen dhcp server kada se konektujes vrati ip podesavanja mrezne kartice na koju je prikljucen ap u klijent modu na obtain automatically i trebalo bi da radi.
[ spoonman @ 13.12.2008. 16:54 ] @
Konachno sam uspeo da fleshujem AP i doveo ga do osnovne verzije eu_v3.2.1.3.9... Sada imam problem da upgread-ujem na verziju 15. Vidim da se pominje neki intermediate firmware ali nemam pojma kako to da ubacim. Probao sam preko onog klasichnog interfejsa... tu postoji opcija upgrade firmware ali ne ide, tachnije... ako ubacim verziju 15 prijavi mi greshku tipa wrong file ili tako neshto, a ako ubacim intermediate firmware on ga prihvati, ali onda ne mogu vishe da se konektujem na 192.168.100.252. Da li bi neko bio toliko fin i dobar da mi objasni postupak do verzije 15. Hvala.
[ .LoG @ 13.12.2008. 17:10 ] @
IP adresu možeš naći sa RTLAPConf
[ spoonman @ 14.12.2008. 02:23 ] @
IP je dobra 192.168.100.252 ali ne mogu da se konektujem na nju. Treba mi ceo postupak.
[ tox master @ 14.12.2008. 06:18 ] @
da li ti prolazi ping na 192.168.100.252 ?
ako ping prolazi dobro je.
probaj da udjes na tu ip adresi preko IE ako mozda inace koristis firefox ili operu.
probaj i da iskljucis firewall.
[ spoonman @ 14.12.2008. 12:27 ] @
Ljudi treba mi postupak ubacivanja firmware od intermediate do verzije 15... Mislim da postoji tachno postupak kojim se to chudo ubacuje... I mislim da zato ne mogu pristupiti APu posle ubacivanja intermediate firmware. Hvala. PS. Imam ping na 192.168.100.252, nemam firewall, probao sa IE iako koristim firefox. Opet hvala.

[Ovu poruku je menjao spoonman dana 14.12.2008. u 15:18 GMT+1]
[ spoonman @ 17.12.2008. 15:52 ] @
Khm, Khm https://static.elitesecurity.org/frownsquare.gif
[ dejan_osipaonica @ 19.12.2008. 22:57 ] @
Probaj da dodjes nekako do e11 . Kada mu uradis recovery moras odmah onaj e9 321 sto si koliko vidim i uradio.Ja sam posle toga isao na e5 firmver pa zanjime uradio intermediate upgrade.Moze se desiti da su izmenjene ip adrese u firmwerima za ovih godinu dana ili je nesto drugo u pitanju.U svakom slucaju imas na prvoj strani u temi "ovislink ne radi" postupak kojim sam ja isao do e11 firmwera pa probaj i tako.Meni isto nije hteo da proguta nista sem e9 321 dok mu nisam vratio e5 koji je i bio u njemu u orginalu.
Ako nemozes nesto da nadjes od potrebnih fajlova posalji mi pm sa emailom i spisak sta ti treba da ti posaljem.
[ brusjr @ 16.01.2009. 01:34 ] @
Pročitah svih 16 stranica. Vidim da se pri kraju govori da je model 5460 sličan 5470. Ja imam 5470 i imam problema sa spajanjem na PPTP (VPN). Kada želim upisati postavke za PPTP u 5470 traži me upisivanje IP adrese koja se meni dodjeljuje dinamički od strane ISP-a a ovdje traži očito statičku. Da li ima lijeka? FW je originalni.
[ miki78ns @ 23.01.2009. 18:31 ] @
WL-5460AP mi radi u AP modu imam samo 2 klienta i kontroleu po mac adresama, kada odem na web interfejs na status-system kod stavke associated clients mi pise 15 naprimer, kako to kad ima samo 2 klienta nakacena, jeli on tu registruje i sve one koji tokom skeniranja uhvate moj ap, ili se mozda ap gubi nesto? Firmware e8, malo cu isprobavati i ostale. Ko hoce south america firmware 26db http://69.64.87.53/airlive_fileserver/uploads/Czech/support/
Ubacio e14 firware odlicno radi. Sad pokazuje 2 klijenta koliko i ima. Jedno pitanje ako ap pokazuje signal naprimer 20 jeli to ustvari 20-100=-80dB, 44=44-100=-56dB i tako dalje, snaga ide do 20dB za ovaj firware

[Ovu poruku je menjao miki78ns dana 23.01.2009. u 22:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao miki78ns dana 25.01.2009. u 09:19 GMT+1]
[ VlaDiXx @ 02.02.2009. 02:59 ] @
miki78ns, reci mi kakve rezultate daje South America software, razlika je 6db između njega i EU pa kolika je razlika u dometu (da li se bolje probija kroz prepreke ili je distanca veća) ili ipak sve zavisi od antene?
pozdrav i hvala na linku :) trenutno koristim e15 EU
[ miki78ns @ 02.02.2009. 07:09 ] @
Neplaniram ubacivati taj od 26dB jer mi radi dobro sa 20dB e14 firware, ako bude potrbe ubacicu. Malo sam testirao sa snagom od 6dB do 20dB sa ovim e14 i primeti se da opada signal ali ne nesto preterano i opada sa 11mb na 1mb Tx rate ka karticama. Najbitnija je (osim antene) i osetljivost kartice, po meni su najbolje TP-link TL-WL551G jer imaju kako pise u podacima na sajtu -105dB osetljivost, nisam je imao priliku testirati.
[ Serviser22 @ 10.02.2009. 12:14 ] @
Pozdrav!

Evo moj prijatelj ima problem sa WL-5460AP (zadni firmware e15). AP radi u WISP modu PPPOE, a na LAN 1 i LAN 2 su nakacena dva racunara.
I sada problem je sto se nemoguce nakaciti na neke stranice poput www.live.com, www.net.hr, niti se moguce logovati na Windows Messengeru. . Vecina ostalih stranica se otvara bez problema.


Sve zivo smo probali, i cak smo rusili XP i postavili Vistu, ali opet isto. Probali smo stavljati starije firmware, i najnoviji ali bez rezultata.... Jednostavno se nemoguce nakaciti ni na jednu od navedenih stranica niti logovati na Windows Live.......


Ja imam takoder isti AP i na istom sam net provideru i ja tih problema nemam. Kod mene radi sve OK.


Jel neko ima rjesenje za ovaj problem??????



Thnx.....


[Ovu poruku je menjao Serviser22 dana 10.02.2009. u 13:25 GMT+1]
[ og76njen @ 10.02.2009. 16:14 ] @
[ yoda81 @ 05.03.2009. 20:00 ] @
Pozdrav svima. Koristim ovaj AP vec dve godine i prezadovoljan sam.Pre par dana stavio sam firmware e15 pa bih hteo ako neko moze da pomogne detaljnije kako da sa QOS funkcijom podelim na dva racunara jednaku brzinu interneta,ja i burazer recimo platimonasem wireless provajderu 512k i delimo je na dva porta svakom po 256k?
Hvala svima unapred na odgovorima.
[ sani2002 @ 13.06.2009. 15:40 ] @
da li moze neko da postavi upustvo za ubacivanje firmware-a u Airlive WL-5470AP,
i da li u njega ide isti firmware kao i u Airlive 5460
[ luka dj @ 15.07.2009. 20:11 ] @
Trenutno imam najnoviji firmware e17 , ali razmisljam da stavim South American Firmware, ali ne znam proceduru za vracanje na stariji firmware.
Da li je potrebno prvo ubaciti Intermediate-firmware pa onda zeljeni firmware ili je postupak drugaciji.
Poz-hvala
[ luka dj @ 18.07.2009. 06:54 ] @
Zamenio sam firmware e17 eu u South American Firmware e17 sa i mogu vam reci da ap radi mnogo bolje u client modu .Sto se tice prijema signala tu je sve gotovo isto ali je veza mnogo stabilnija i protok je mnogo bolji.Izlazna snaga se moze menjati od level1(about26dB) do level13(about8dB), to je u 13 koraka , sto ce zadovoljiti svakog.Sa izlaznom snagom od 26dB uredjaj neznatno povecava temperaturu , sto uz adekvatno hladjenje se moze svesti na minimum.
[ canibal86 @ 18.07.2009. 19:12 ] @
Citat:
luka dj: Zamenio sam firmware e17 eu u South American Firmware e17 sa i mogu vam reci da ap radi mnogo bolje u client modu .Sto se tice prijema signala tu je sve gotovo isto ali je veza mnogo stabilnija i protok je mnogo bolji.Izlazna snaga se moze menjati od level1(about26dB) do level13(about8dB), to je u 13 koraka , sto ce zadovoljiti svakog.Sa izlaznom snagom od 26dB uredjaj neznatno povecava temperaturu , sto uz adekvatno hladjenje se moze svesti na minimum.





Druze jel mozes da okacis link odakle si skinuo South American Firmware
[ VlaDiXx @ 18.07.2009. 20:11 ] @
meni i nije neka razlika sa ovim firmware-om zato što je dobar na početku, dok kasnije počne da zeza.

evo linka: http://vladix.net/the/5470AP_e14_sa_b1_httpupgrade.bin
[ luka dj @ 18.07.2009. 20:55 ] @
http://vladix.net/the/5470AP_e14_sa_b1_httpupgrade.bin ovaj koji si postavio je za 5470 a njemu treba 5460 firmware.Da li to postoji mogucnost da se firmware sa 5470 stavi na 5460.
[ canibal86 @ 18.07.2009. 21:09 ] @
Citat:
luka djhttp://vladix.net/the/5470AP_e14_sa_b1_httpupgrade.bin ovaj koji si postavio je za 5470 a njemu treba 5460 firmware.Da li to postoji mogucnost da se firmware sa 5470 stavi na 5460.



luka dj jel mozes ti da postavis za 5460 ako imash nisam siguran da moze od 5470 ne bi da rizikujem.
[ luka dj @ 18.07.2009. 21:13 ] @
Evo linka -Poz



http://www.siecioowo.pl/images...s/Oprogramowania/5460e17sa.rar
[ luka dj @ 18.07.2009. 21:33 ] @
VlaDiXx zanima me da li je moguce firmware sa wl-5470 staviti na wl-5460, jer ako je to moguce onda bi se snaga uredjaja powecala na 500mw od sadasnjih 400mw sa SA firmware.
[ tox master @ 18.07.2009. 22:09 ] @
Po meni nije bas pametno toliko "budziti" uredjaje.
Jer ipak je prozivodjac to napravio za neku optimalnu upotrebu a toliko dizanje snage ce mu skratiti radni vek bez obzira na hladjenje.
Koliko se secam 5460 sa originalnim firmware ima oko 20db sto je oko 100mw a dici mu snagu na 27db to jest 500mw je 5 puta vise i neverujem da mu bas godi.
A da ne govorimo da vecina uredjaja pocinje da brljavi kad radi toliko preko optimuma sto se ne primeti odmah vec posle nekog vremena.

Pozdrav
[ VlaDiXx @ 18.07.2009. 22:27 ] @
Citat:
luka dj: VlaDiXx zanima me da li je moguce firmware sa wl-5470 staviti na wl-5460, jer ako je to moguce onda bi se snaga uredjaja powecala na 500mw od sadasnjih 400mw sa SA firmware.

to je potpuno svejedno, ustvari to su ista 2 uređaja samo što je 5470 proširen, sigurno radi ovaj firmware jer sam isprobao.
e sad, tačno je što kaže tox master, mislim da sve zavisi od antene, ako nemaš dobru antenu koja ne može izbaciti snagu koju odašilja ap džaba ti sve, tako da je nepotrebno sve ovo.

Ja koristim 5470AP_e15_b1_eu na 20 db ima sve full opcije..iako sam duže vrijeme koristio ovaj SA ali nisam vidio neki boljitak, jači signal da, ali lošiji protok koji nije prelazio 11 mbps.
[ luka dj @ 19.07.2009. 07:54 ] @
Sve je to ok sto kazete ali je sad jako diskutabilno koliko ce ovi uredjaji raditi jer su oni sa tom snagom od 400-500mw proizvedeni za americko trziste.Ja mislim da ovislink nije prevideo mogucnost uredjaja i tek tako nabudzili izlaznu snagu .
Kod nekih ljudi koje ja znam uredjaj radi na 400mw skoro godinu dana bez hladjenja , sto je i mene navelo da stavim isti firmware.
Poz

[ virtualx @ 04.08.2009. 23:24 ] @
stavio sam kod sebe taj firmware za juznu ameriku
http://www.siecioowo.pl/images...s/Oprogramowania/5460e17sa.rar

e sad negdje sam citao da treba prvo izvrsiti neki zahvat na AP sto se tice hardvera , stabilizator staviti za 5v i neke vodove otpojiti da bi se dobilo 26dB
ne znam da li je tako, ili je dovoljno ovaj firmware da bi se dobili 26dB bez ikakvih hardware interevencija
[ tchm @ 07.08.2009. 11:13 ] @
Zdravo.... znam da je ovo stara tema, ali hajde cisto da pitam pa ce mi se neko mozda obratiti. Interesuje me konkretno da povezem dva racunara koristeci opciju rutera WL-5460AP. E sad nisam neki bas poznavalac mreze, pa bih molio da mi objasnite posto znam da udjem u podesavanja i da ga podesim u ruter mod.....da li ima jos neka podesavanja koja treba da namestim i koje kablove fizicki povezujem?? LAN1 i LAN2....gde se koji povezuje?? Jel moram da imam switch?


Trenutno sada kuci mi je client modu....i povezujem se na PPPoE. E sad hocu da povezem i komsiju pa mi zbog toga treba pomoc?
[ daywalkerzr @ 07.08.2009. 12:28 ] @
Prebaci ga u wisp mod. Podesi pppoe,i u tcp\ip ukjuci dhcp server.jedan racunar u lan1 a drugi u lan2.
[ luka dj @ 07.08.2009. 22:40 ] @
virtualx

Nikakve izmene samog AP -a nisu potrebne osim SA firmware-a. Znaci ukoliko si stavio isti dobio si uredjaj sa sa 26dBm izlaznom snagom.

Poz
[ luka dj @ 07.08.2009. 22:44 ] @
Samo da dodam , sa tim firmware-om nista neces dobiti sto se tice osetljivosti samog uredjaja , ali dobijas poboljsanje u pogledu stabilnosti i manjeg zagrevanja , naravno i mnogo vecu izlaznu snagu.
Sve ovo iznosim iz licnog iskustva i testiranja sopstvenog uredjaja.
[ tox master @ 07.08.2009. 22:57 ] @
Citat:
luka dj: Samo da dodam , sa tim firmware-om nista neces dobiti sto se tice osetljivosti samog uredjaja , ali dobijas poboljsanje u pogledu stabilnosti i manjeg zagrevanja , naravno i mnogo vecu izlaznu snagu.
Sve ovo iznosim iz licnog iskustva i testiranja sopstvenog uredjaja.

Kojom logikom se uredjaj manje zagreva sa vecom izlaznom snagom?!
I ja ovo govorim iz licnog iskustva sa ovim ap-om a i svim ostalim elektronskim uredjajima i komponentama.
[ luka dj @ 08.08.2009. 08:00 ] @
Ovaj uredjaj definitivno stabilnije radi a i manje se zagreva na startnim tj. default setovanjima sa SA firmware-om.
Sa predhodnim se zagrevao vise i dosta bagovao.
Sto se tice zagrevanja sa max izlaznom snagom neznatno ide gore i moze se koristiti 7/24h bez problema , jos ako se smesti u odgovarajuce kuciste za spoljnu montazu koje je uz to i dobro provetreneno (par kulera) dobija se uredjaj ladan ko boza.
Poz



[Ovu poruku je menjao luka dj dana 08.08.2009. u 09:41 GMT+1]
[ gagi82 @ 21.09.2009. 19:03 ] @
Treba mi pomoc, ako neko moze detaljno da mi napise kako da podesim ovaj uredja kao ap, znaci postavio sam antenu i spojio uredjaj na komp, jedino sto sam podesio ip pa sad mogu uci u meni uredjaja.
Da li preko njega mogu vidjeti dostupne mreze kao i jacinu signala kao kad se ide preko pci kartice?
[ tox master @ 21.09.2009. 22:25 ] @
Ako si usao u podesavanja potrazi,prebaci ga u klijent mode posto je po defaultu u ap modu.
Onda u klijent modu imas podesavanja,tebi treba site surway (ili tako nesto) i tu skeniras koje sve mreze imas i prikazuje jacinu signala a imas i pored opciju connect ako hoces da se spojis na neku mrezu.
To bi otprilike bilo osnovno podesavanje a ostala zavise od toga kakvo ti je logovanje kod provajdera,hot spot,ppoe,...
[ gagi82 @ 21.09.2009. 22:44 ] @
Evo našao sam to, znači treba da bude u client a ne ap modu? Koliko treba da bude jak signal da bi radilo normalno? Meni najjaci pokazuje 26 mada ne znam sta to predstavlja.
[ tox master @ 21.09.2009. 22:57 ] @
Da,klijent mode je kada se ti konektujes na neki ap.
A signal od 26 i nije bas nesto extra,ili si daleko od ap-a,losa antena,slaba opticka vidljivost.....
Recimo dobar signal je kada je ta cifra preko 50 a neki minimum sa kojim je meni radio taj ap je oko 22 sto znaci da si ti blizu donje granice.
[ gagi82 @ 21.09.2009. 23:06 ] @
Sad sam malo pomjerio konektor kod ap-a, izgleda nije imao dobar spoj, sad imam najjaci signal 60. Vjerovatno se moze dobiti i na anteni jer sam je okrenuo onako otprilike i nisam je pomjerao. Antena je 20db. Predajnik je oko 1200-1300m od mene i imam dobru vidljivost.
[ nestorovcc @ 17.10.2009. 13:05 ] @



Imam AIRLive 5460 ap v2, hteo bih da se povezem sa njim na tri racunara dva preko WLAN i jedan preko Lan, da li je to moguce sa ovim uredjajem i ako jeste kako (koristim pppoe konekciju)?
[ tox master @ 17.10.2009. 15:02 ] @
Pretpostavljam da koristis taj ap da se konektujes na provajdera?
Onda treba da podesis da ap radi u wisp+repeater modu i to je to.
Naravno podrazumeva se da moras u WAN podesavanja upises username i pass od ppoe konekcije.
[ nestorovcc @ 17.10.2009. 18:13 ] @

Da li mozes da mi napises neki tutorijal za to?
Vec sam pokusavao da radim preko tog moda ali nema sanse da se konektujen preko lan konekcije, radi samo wlan.
[ Mardz Simpson @ 29.10.2009. 06:23 ] @
Imam jedan ovislink Wl-5460 Ap v2 kojem je otisao bootloader.
Dali bi bio neko voljan da mi ubaci novi boot?
[ enkkara @ 31.10.2009. 16:15 ] @
Koristim Nanostation 5 na 5g, te Airlive u AP modu.. imam sljedeći problem: kada se nalazim u istoj prostoriji u kojoj se nalazi AP konstantno mi puca bezicna veza izmedju airlive-a i laptopa. Kada se nalazim u drugoj prostoriji sve funkcionise super.. skontao sam da bi to moglo biti do jačine signala, odnosno, da je on možda prejak.. u podešavanjima sam pronašao tx power level i smanjio ga na 8 db. Da li sam uradio ispravno, da li se ovaj parametar odnosi na jačinu izlaznog signala? ako jest, koji level da uzmem? stan je cca 80m2.. još jedno pitanje, pošto kad se nalazim u prostoriji u kojoj se nalazi ap mogu koristiti i kabal, je li bolje da odustanem od ove kombinacije a wireless koristim samo kad se nalazim u drugoj prostoriji..ovakvu sam preporuku vec dobio.. ipak, zgodnije mi je bezicno.. pozdrav!
[ tox master @ 31.10.2009. 18:23 ] @
Tx power level se odnosi na snagu koju uredjaj emituje.
U principu je bolje staviti sto manji level a da ti sve radi kako treba (da imas signala svugde gde ti treba) jer se u tom slucaju i uredjaj manje greje i stabilnije radi.
[ luka dj @ 07.11.2009. 21:26 ] @
Trenutno najnoviji SOUTH AMERICA firmware E18 b4 .

http://www.siecioowo.pl/images...APv2_e18_sa_b4_httpupgrade.zip
[ ironman @ 30.12.2009. 18:32 ] @
Mozda kupim polovni WL-5460AP ver 2. Kao client za 2 racunara. Kako se pokazao u eksploataciji, da li je kvarljiv, koliki mu je "rok upotrebe" s obzirom da kupujem koriscenu robu?
[ tox master @ 30.12.2009. 19:21 ] @
Kod mene se pokazao prilicno dobro posebno kada sam mu ubacio firmware 15 koji ga je dosta poboljsao.
Posle oko pola godine prodao sam ga drugaru kod koga je oko godinu dana na krovu i radi bez problema.
[ easyyu @ 31.12.2009. 00:47 ] @
Citat:
ironman: Mozda kupim polovni WL-5460AP ver 2. Kao client za 2 racunara. Kako se pokazao u eksploataciji, da li je kvarljiv, koliki mu je "rok upotrebe" s obzirom da kupujem koriscenu robu?

Ja ti toplo preporucujem da ga obidjes u velikom luku.
Jako je problematican..
Sa starijim firmware-ima se tako upuca da mozes ili jtag ili kanta za smece..u prevodu ovo drugo.
I to samo pri promeni iz client moda u AP mod npr.
Ubio sam za nedelju dana 3 komada i sva tri mi vratili sa garancije ali sam vec tada uzeo pare!
BEZI OD NJEGA!!!!
[ luka dj @ 31.12.2009. 14:09 ] @
Prilicno dobar uredjaj , slobodno uzmi neces se pokajati.
[ easyyu @ 01.01.2010. 20:13 ] @
Citat:
luka dj: Prilicno dobar uredjaj , slobodno uzmi neces se pokajati.

Nikako nemoj!!!
Raspitaj se u NETIX firmi zasto ga vise ne prodaju i bice ti jasno treba li ga uzeti ili ne!
[ VlaDiXx @ 01.01.2010. 21:21 ] @
airlive 5470ap je znatno bolji, ima 4 lan izlaza i unaprijeđeni firmware, razlika u cijeni vrlo mala...možeš ga kupiti za 40 €.
[ hedon018 @ 05.01.2010. 19:04 ] @
Zdravo prijatelji,

Pre neki dan sam uspeo da brickujem moj wl-5460. Los upgrade firmware-a. Nazalost izgleda da je otisao bootloader, iako ruter pokazuje sve znake zivota potrebne da uspe recovery procedure, sve koje sam pronasao na ovom i jos nekim forumima nisu urodile plodom. Ostalo mi je da probam jos par stvari, ali me nesto ne greje sunce. Da li mozda ima neko iz Nisa, ko vec ima napravljen Wigler ili neki drugi JTAG kabl kojim je uspesno oziveo wl-5460, voljan da mi sredi bootloader? Naravno uslugu bi platio po dogovoru.

P.S. Mail savet za sve koji se razmiljaju da ubace noviji firmware u ovaj ili bilo koji drugi uredjaj: "NE RADITE TO NOCU KAD STE UMORNI!!! Tada iscitajte sva upustva odspavajte pa ujutru posle kafe lepo na tenane opet iscitajte pa tek onda flash. Flashovao sam 100tine uredjaja i skoro uvek sam se pridrzavao ovog svog pravila. Nikad ni jedan ostecen pri flashu, ali ko za inat pre neku noc sam prvi put bio previse nestrpljiv - a rezultat vec znate.
[ easyyu @ 05.01.2010. 23:42 ] @
Citat:
hedon018: Zdravo prijatelji,

Pre neki dan sam uspeo da brickujem moj wl-5460. Los upgrade firmware-a. Nazalost izgleda da je otisao bootloader, iako ruter pokazuje sve znake zivota potrebne da uspe recovery procedure, sve koje sam pronasao na ovom i jos nekim forumima nisu urodile plodom. Ostalo mi je da probam jos par stvari, ali me nesto ne greje sunce. Da li mozda ima neko iz Nisa, ko vec ima napravljen Wigler ili neki drugi JTAG kabl kojim je uspesno oziveo wl-5460, voljan da mi sredi bootloader? Naravno uslugu bi platio po dogovoru.

P.S. Mail savet za sve koji se razmiljaju da ubace noviji firmware u ovaj ili bilo koji drugi uredjaj: "NE RADITE TO NOCU KAD STE UMORNI!!! Tada iscitajte sva upustva odspavajte pa ujutru posle kafe lepo na tenane opet iscitajte pa tek onda flash. Flashovao sam 100tine uredjaja i skoro uvek sam se pridrzavao ovog svog pravila. Nikad ni jedan ostecen pri flashu, ali ko za inat pre neku noc sam prvi put bio previse nestrpljiv - a rezultat vec znate.

Upravo sam o tome pricao 2 posta gore...
Kad ces uspeti jedan Linksys wrt da ubijes ubacivanjem firmware-a?Npr DD-WRT-a?
[ hedon018 @ 06.01.2010. 02:47 ] @
Najpre da se pohvalim recovery procedura je uspela (tacnije druga navedena negde ovde na forumu, prva je isla super do 10og koraka nakon cega se ruter opet pretvarao u ciglu). Problem zasto nije htelo ranije jer sam to pokusavao u Win XPu koji je oguljen (Tiny Beast Gamer Edition ili tako nesto se zove). U njemu tftp uopste nije hteo da krene upload. Nakon sto sam resetovao komp u normalni windows XP sve je proslo perfektno, bas kao sto je opisano u upustvima za recovery ovde na forumu. Zastita/Recovery u bootloaderu wl-5460 je za svaku pohvalu!


Citat:
easyyu: Upravo sam o tome pricao 2 posta gore...
Kad ces uspeti jedan Linksys wrt da ubijes ubacivanjem firmware-a?Npr DD-WRT-a?


Svaki ruter mozes da ubijes uploadom pogresnog firmware, pa i linksys koji kosta kao nekoliko ovih wl-5460. Ja sam pustio update poslednjeg e18 firmware-a preko najstarijeg moguceg firmware (valjda je bio 3.2.1.3.9eu). Njega sam zbog ove devetke na kraju usled umora video kao e9, pa sam preskocio medjufirmware, za koji lepo pise na sto mesta da je neophodan pri prelasku sa starih verzija firmware-a. Dakle definitivno je bila moja greska sto sam vec rekao ako se ne varam.

DD-Wrt je simpatican firmware, koristio sam ga neko vreme na jednom simens ruteru dok nisam presao na openwrt. Ipak mini verzija koju jedino mozes da stavis u rutere sa 2mb flashom nema bas nesto mnogo opcija. Zato mi se i dopao wl-5460 - zaista je neverovato sta je sve od opcija nagurano u 2mb flasha! Radi zaista stabilno i pruza maksimalno mogucnosti za novac koji ulozis u njega. Naravno zanemari losu seriju koju je uvezo Netix, zaista ni u jednoj drugoj zemlji (mnogo foruma na ne znam vise ni ja koliko jezika sam procackao zadnjih dana trazeci resenje za mrtav wl-5460) nisu se zalili kao na tu famoznu seriju iz Netiksa.

Uporedi wl-5460 mogucnosti sa nekim linksysom koji kosta kao on i shvatices o cemu pricam i zasto cenim ovaj uredjaj.

Jos jednom pohvala za sve koji su na ovom forumu napisali gomilu korisnih informacija. Po prvi put mi se desilo da nadjem vise korisnih stvari na srpskom jeziku nego na engleskom :)

Pozdrav svima...
[ dejan_osipaonica @ 25.01.2010. 00:15 ] @
^ pa kada smo mi ovde imali vise srece od onih preko da nam saka dopadnu kvarljivi uredjaji.Ili je njihov standard jaci pa se ne zale nego bace "junk" i kupe nesto drugo
[ Milance_83 @ 11.02.2010. 20:59 ] @
Pozdrav svima!
Koristim ovaj AP uspesno vec 3 godine i prezadovoljan sam, ali imam par pitanja u vezi novog firmware-a i WISP mod-a, posto ja i jos dvojica komsija serujemo konekciju. Naime, zanima me da li je moguce (posto inace imamo dinamicku eksternu IP, koju nam dodeljuje DHCP) da mi rucno nju menjamo ili jos bolje, ako je moguce da li postoji neki program koji bi to mogao umesto nas da radi? Drugo moje pitanje se odnosi na SSID. Zakaceni smo na link 4. kanala B+G 2,4Ghz, a nas komsija koji ima adsl neki ruter ima malo jaci signal od naseg i koristi 6. kanal isto B+G 2,4Ghz i smatramo da nam to otezava rad interneta nekad i da li ti kanali rade paralelno ili ne i kako je moguce resenje ovog problema, da li tu pomaze enkripcija? Updatovao sam ovaj AP najnovjim oficijalnim firmware-om wl-5460apv2_e18_eu_b4httpupgrade. Mogu vam postaviti slike da vidite koje sve opcije ima, ako je potrebno, samo ne znam kako to ovde da uradim jer nema te opcije na forumu. Hvala svima puno unapred!
[ tox master @ 11.02.2010. 22:20 ] @
Za automatsko menjanje ip adresa nisam bas siguran da je moguce a rucno u podesavanjima ap-a mozes to da radis.
Smetnje moze da unosi svaki uredjaj koji radi u opsegu 2.4ghz ali naravno najvise smeta uredjaj koji radi na istom kanalu.
Enkripcija tu ne pomaze.
Mozes da pitas komsiju da promeni kanal na kraj opsega (13),mozda pomogne.
Slike mozes da zakacis kad ides na izmenu posta pa na opciju "upload uz poruku" .
[ hedon018 @ 11.02.2010. 23:00 ] @
Promena IP adrese:

Ovo pre svega zavisi od tvog provajdera. OK adresa je dinamična, ali kod mnogih provajdera ona je sticky (lepljiva). U praksi to znači da čak i kada prekineš konekciju pa je zatim ponovo uspostaviš on ti opet dodeli istu javnu IP adresu. (kod nekih provajdera, ovaj postupak ti dodeljuje drugu javnu IP adresu, npr. Telekomov ADSL). E sad najpre proveri koji je od ova dva slučaja kod tvog provajdera. Kako? Jednostavno, najpre pogledaj koja ti je trenutna javna ip adresa, zatim resetuj tvoj ap, pa opet proveri javni ip. Ako je isti onda nemaš sreće, ako se promenio javi se opet pa ćemo da nađemo način da automatizujemo postupak i učinimo ga što bržim...

Kanali:
4. i 6. kanal se definitivno prepliću i smetate jedan drugome sigurno. Preporuka koju si već dobio je definitvno najbolja, čuj se sa komšijom i zamoli ga da pređe na 1. ili 11. kanal. Ako to iz nekog razloga ne možeš imaš još jedno rešenje ali ga primeni samo u krajnjoj nuždi. Podigni izlaznu snagu na ovislinku na vecu (provereno bez posledica po uređaj trpi do 26dB sa firmwarom koji su naveo). NIKAKO trajno (zakonski je dozvoljeno u Srbiji max. 20dB), samo kratko dok se komšija ne pomeri na drugi kanal, kasnije vrati na najmanju izlaznu snagu na kojoj ti sve radi kako treba. Ipak bolje pokušaj da se dogovoriš sa komšijom. Ako te zanima na wikipediji lako možeš da nađeš tekst sa tabelom koji se kanali prepliću sa kojima...
[ nebojsa083 @ 19.02.2010. 00:28 ] @
Pozdrav

da ne otaram novu temu postavit cu pitanje ovde

Naime, imam ovaj ap i sve radi savrseno ali sada bih na njega na nakacim jos jedan isti da bih prosirio domet svoje WLAN mreze.

Znaci jedan Wl-5460 koristi u WISP + Univerzal repeater modu i sad treba na lokalnu mrezu da zakacim dugi koji bi radio kao Univerzal repeater
Problem nastaje kada u prvom AP-u postavim ogranicenja MAC adresa koje mogu da se kace na njega i onda ne mogu da se zakacim s drugim ( i njegova MAC adresa je u popisu).

Da napomenem sve dok nema ogranicenja MAC adresa ovaj drugi moze da se kaci na prvi i sve radi ok

ako neko zna odgovor bio bih mu zahvalan

[ hedon018 @ 19.02.2010. 05:54 ] @
Proveri da li si stavio dobru mac adresu. Naime WL-5460 ima 2 mac
adrese jednu za LAN jednu za WiFi. Mozda ces morati da stavis obe na
dozvoljenu listu, zbog specificnosti universal repeater moda... Javi
ovde da li je uspelo :)
[ nebojsa083 @ 20.02.2010. 12:03 ] @
@ hedon018 nije bilo do toga ali hvala svejedno

Nakon nekoliko restartovanja i zezancija sa podesavanjima
vratio sam oba AP na fabricka podesavanja o onda ponovo iskonfigurirao prvi kao WISP + Univerzal repeater a ovaj dugi stavio u Univerzal repeater i nakacio se na wireless od prvog bez ikakvih problema :) RADI

Što se tice mac adresa stavio sam samo onu koja se odnosi na wlan

[ nebojsa083 @ 24.02.2010. 20:09 ] @
Hehh sad imam novi problem...

Naime nakad se desi da se jednostavno pobrkaju međusobom ovaj koji bi trebao da bude Univerzal repeater postane WISP + Univerzal repeater i obrnuto ???
[ hedon018 @ 24.02.2010. 23:13 ] @
Nisam najbolje shvatio kako ti se pobrkaju, da li ih pobrkaju klijenti koji
se kace na njih ili ti se pobrkaju podesavanja sto bi bilo jako cudno!?




[Ovu poruku je menjao tox master dana 21.03.2012. u 19:12 GMT+1]
[ nebojsa083 @ 25.02.2010. 08:11 ] @
Pa ni meni nije bas jasno....

Ne znam je li do mene i da li tako treba ali kada pomoću kabla uđem u postavke ovog koji radi kao universal repeater nekda pokaze svoje postavke a nekad postavke od WISP + Univerzal repeater.... kad vratim njega na Universal repeater onda mi se i onaj prvi postavi na universal repeater .... ili nesto ne radim kako treba ??
[ hedon018 @ 25.02.2010. 15:41 ] @
Valjda sam te sada shvatio.

1.Da li imaju razlicite lokalne ip adrese (namestas u tcp/ip sekciji)?
2.Da li imaju razlicit SSID za AP? (Da nebi mogao klijent sam da se seta izmedju njih osim ako to hoces naravno)
[ nebojsa083 @ 25.02.2010. 23:03 ] @
ehhh kada bi mi ovo malo pojasnio...

1.Da li imaju razlicite lokalne ip adrese (namestas u tcp/ip sekciji)?

nisam dirao ip adrese nista ?
[ hedon018 @ 26.02.2010. 10:36 ] @
Kada u web interface-u ovislinka kliknes "TCP/IP"
na stranici koja ti se otvori u polju "IP Address:" namestas lokalnu ip
adresu ovislinka. Trenutno su ti obe iste ako nista nisi menjao i zato
ti se "brkaju". Moj ti je predlog da samo na repeateru uvecas zadnju cifru
za jedan (recimo sa 192.168.100.252 na 192.168.100.253) ides na
taster "Apply changes" i nakon toga restart. Kada ovo uradis njemu pristupas
preko nove ip adrese (192.168.100.253)
[ nebojsa083 @ 27.02.2010. 17:40 ] @
Namjestio sam.... valjda ce sad da bude uredu Hvala
[ nebojsa083 @ 02.03.2010. 11:19 ] @
Sad radi kao podmazano

hedon018 hvala jos jednom

[ nucleuswizard @ 24.04.2010. 18:29 ] @
Treba mi pomoc,trenutno sam na sbb,na njihov modem je prikacen Dlinkov DI-524 dva lan porta su povezana sa racunarima a treci sam povezao u drugoj kuci sa Air live WL5460AP ali sada ne ynam kako da podesim AirLive i da li je to uopste moguce da LAN1 port bude kao wan tako da iz drugog LAN2 mogu da imam internet i da imam wifi po kuci.
[ hedon018 @ 25.04.2010. 03:59 ] @
Evo ovako ovo je graficki prikaz 8 modova rada koje podrzava nas AP:


E sad ono sto si opisao da zelis da ti LAN1 postane WAN ces dobiti u AP+Router modu. ALI to je pogresan izbor jer ces tako napraviti dupli nat. Ono sto ti preporucujem (ako je on povezan LAN kablom sa dlinkom) da ga stavis u AP mode i to je sve. Cak i sa default-nim podesavanjima ce skoro sigurno sve odmah da ti proradi, a vrlo lako ces (uz manju konsultaciju user manuala) da podesavanja doteras da odgovaraju tvojim konkretnim zeljama.

Verujem da zbog malog broja racunara neces imati nikakvih problema, ali ako povecas broj racunara ocekuj probleme sa dlinkom DI-524. Moj ti je savet da ga prvom prilikom prodas i uzmes malte ne bilo sta drugo umesto njega, veruj mi manje ce te boleti glava. Hoce da zaglavi, da se sam resetuje i hiljadu gluposti. Ne kazem da je to los uredjaj, samo je previse za kucnu upotrebu - ne ume da izadje na kraj sa vecim brojem TCP/IP konekcija, kao ni sa vecim brojem Wi-Fi klijenata. Cak i Ovislink WL-5460AP da stavis umesto dlinka kao ruter (u tvom slucaju AP+Router mod) imaces manje problema, ako uopste i dodje do njih.

Ako negde zaglavis slobodno pitaj :)
[ nucleuswizard @ 25.04.2010. 19:32 ] @
Hvala na odgovoru,uspeo sam kako si rekao ali mi se sada desava ako ga ne koristim malo da mi posle nece da radi dok ne restartujem PC.U stvari nisam znao sta da radim sa TCP/IP podesavanjima pa sam stavio u Client mode posto valjda Dlink dodeljuje IP.Sada radi pa cu videti dalje....
[ hedon018 @ 25.04.2010. 23:35 ] @
Evo ovako,
zapocetak nisi uradio ono sto sam ti predlozio.

Moj predlog je bio da stavis ovislink u AP mod, jer sam te ja razumeo da je on LAN kablom povezan sa dlinkom DI-524.
Iz tvog zadnjeg i prethodnog posta vise nisam siguran sta je i kako povezano...

Dakle imas:
• SBB modem
• Dlink DI-524
• Ovislink WL-5460

Da li su oni ovako povezani:

SBB modem ---=LAN kabl=--- (WAN port [DI-524] neki LAN port) ---=LAN kabl=--- (LAN1 [WL-5460])

Ako nisu kako jesu?

Koja ti je verzija firmware na DI-524?
(udjes u webinterfejs, iz gornjeg menija izaberes STATUS, iz levog menija izaberes DEVICE INFO i u prvom redu ce da ti pise nesto poput:
"Firmware Version: 3.02 , Fri, 28 Jan 2005")

Da li si menjao nesto od default (fabrickis) podesavanja na DI-524?

Koja ti je verzija firmware na WL-5460
(udjes u webinterfejs, izaberes STATUS pa SYSTEM iz menija i trazis red u kome pise nesto poput:
"Firmware Version: 5460APv2_e18_sa_b4")

Sta zelis da napravis sa ova 3 uredjaja?
(Ja sam shvatio da zelis da internet sa SBB modema koristis u 2 kuce u oba slucaja i sa LAN i sa WiFi povezanim klijentima)

E nakon sto mi napises ovo moci cu da ti napisem korak po korak sta da uradis.

Pozdrav
[ nucleuswizard @ 26.04.2010. 17:35 ] @
Citat:

SBB modem ---=LAN kabl=--- (WAN port [DI-524] neki LAN port) ---=LAN kabl=--- (LAN1 [WL-5460])


Da oVako samo sto je zadnji LAN2,ali se nisam mozda dobro izrazio tehnicki,meni sada sve radi.Ovako u podesavanjima za 5460 sam izabrao AP ali sam u podesavanjima za TCP/IP stavio Client mode.Sada mi sve radi samo sto ne znam IP od AirLive rutera :)
[ spoonman @ 26.05.2010. 18:34 ] @
Imam vec duze vreme ovaj AP ali se u zadnje vreme .... prelaskom sa SBB... na IKOM desava da na svakih par minuta prekida protok interneta. Jel se neko sreo sa slicnim problemom. Firmware mi je 12-ica. HVala
[ hedon018 @ 27.05.2010. 01:42 ] @
Posto kazete da ste ranije koristili ovaj AP sa SBB provajderom predpostavljam da vam je SBB modem bio vezan LAN kablom sa APom i da je isti nacin povezivanja i sada sa drugim provajderom. Predlazem vam da uradite jako prost test: da recimo na 24h vezete direktno racunar na LAN kabl koji vam dovodi internet u AP. Dakle ovim izbacujete AP (tokom probe) iz price i utvrdicete da li je problem u njemu (tacnije njegovim podesavanjima) ili vasem novom provajderu. Ako se ispostavi da tokom testa nema problema, opisite malo detaljnije kako vam je podesen AP, kako vam je sve to povezano pa cu pokusati da vam pomognem.

Pozdrav,
hedon018
[ gagi82 @ 28.06.2010. 16:00 ] @
Evo ovako, vec skoro godinu imam ovaj AP, medjutim nisam zadovoljan, uzeo sam ga polovnog, on radi, medjutim ne znam da li je problem do provajdera ili AP-a, jednostavno imam velike oscilacije u brzini prenosa podataka, signal mi je konstantno negdje oko 55.
Razmisljas da ubacim novi firmware, ne znam da li bi sa njim nesto poboljsao, do sada to nisam radio nikako, trenutna verzija u njemu je 5460APv2_e10.1, malo sam citao ovu temu, i nije mi bas najjasnije, jel ja mogu odmah da nadogradim na zadnju verziju ili moram vise verzija da ubacujem onim redom kako su izlazile?
[ tox master @ 28.06.2010. 17:22 ] @
Malo je zapetljano kada trebas promeniti firmware na nize ,to jest onda treba prvo intermediate pa onda zeljeni firmware dok nagore nema problema.
Ja sam sa originalne verzije 10 nadogradio na 15 i primetio sam malo poboljsanje u signalu,par novih funkcija i uredjaj se manje greje.
A sto se tice konkretne situacije signal od 55 je sasvim ok i pre ce biti da je neki problem do provajdera i verovatno ces dzaba raditi firmware.
Ja bi ti radije savetovao da probas sa nekim drugim uredjajem kako radi net da vidis da li je sigurno do tvog ap-a jer upload firmware zna da krene po zlu,a onda ti ne gine novi ap,posto je procedura "ozivljavanja" posle toga prilicno komplikovana a nekad i nemoguca.
[ gagi82 @ 28.06.2010. 20:12 ] @
Ja sam mislio sa ove verzije na neku noviju, najbolje zadnju, znaci ne moram nista izmedju ove 10, mogu odmah na zadnju?
[ Dr.Love @ 03.07.2010. 15:24 ] @
Mozes odmah na zadnju, i to bez intermediary firmware-a, on je samo za verzije koje nisu u sebi imale ono "e_".

Inace prvo backapuj konfiguraciju, ili bas zapisi na papir podesavanja, posto ce se uredjaj resetovati na fabricka podesavanja posle upgrade-a. I IP adresa ce se vratiti na 192.168.100.252, pa budi spreman da menjas IP na racunaru na 192.168.100.x.

Takodje upgrade-uj SAMO kada si konektovan preko LAN kabela, nikako preko wireless-a.
[ owim @ 18.08.2010. 14:04 ] @
Koja je razlika izmedju Ovislink modela:

- 5450
- 5460 i
- 5470?

Znam da je mi je za jednog od njih drugar rekao da nikako ne kupujem, da se pokazao kao vrlo los, ali sam zaboravio koji. Inace, ponudjen mi je 5460 po vrlo povoljnoj ceni (5470 je oko 5.900din, a 5460 za oko 3.000 din). Ali ako je to taj s kojim su mnogi imali problema, ne bih ga uzimao.

Hvala! :)
[ mantas @ 19.08.2010. 03:56 ] @
5460 pravi probleme...to nemoj uzimati, ja imam 5470 vec 2 god ako ne i vise nikakvih problema sa njim nemam.
[ owim @ 19.08.2010. 04:24 ] @
^ Hvala! :-)
[ daywalkerzr @ 19.08.2010. 22:04 ] @
Ja imam 5460APv2_e8 od 2007.godine radi u wisp modu i nemam nikakvih problema.
[ Jeff_92 @ 07.09.2010. 07:11 ] @
Moze li neko da mi pomogne jer ne mogu da podesim ruter 5470ap?
Situacija je sledeca:
imam kablovski internet i zelio bih da od njega napravim wireless ali da se jedan komp i dalje prikljucuje preko kabla.
Spojio sam modem sa 5470ap a iz njega sam na LAN1 spojio komp. Pokusavam da podesim rad u modu WISP, ali kad otvorim Side Survay ne mogu da vidim svoju konekciju!?
Evo pogledajte kako sam podesio:


Uploaded with ImageShack.us
[ tox master @ 07.09.2010. 17:24 ] @
Koliko sam shvatio ti hoces da se 5470 ponasa kao pristupna tacka to jest da se sa recimo laptopom kacis na njega bezicno i da imas net?
U tom slucaju ne koristis wisp mod koji sluzi da se ti nakacis na neku mrezu neko treba ruter da prebacis u ap mod.
[ Jeff_92 @ 08.09.2010. 08:32 ] @
uh, al sam naivan. Prebacio sam u ap mod i sad imam net preko kabla a sto se tice wirelessa vidim ga da postoji ali nema interneta. Imam isti problem kao i kod ostalih modova. Ne mogu da vidim nijednu konekciju u Site Survay-u, to mi je glavni problem. Znas li on cega to moze da zavisi?
[ tox master @ 08.09.2010. 12:57 ] @
Site surway sluzi da skeniras etar, to jest da vidis druge predajnike,najprostije receno.
Ako ruter koristis sa onom malom antenom i ako u blizini nema nikakvog provajdera ili nekog drugog access pointa onda nije cudno zasto nemas nista kada skeniras.
A ustvari ne znam ni zasta ce ti to ako hoces da serujes net preko rutera a to se radi preko ap moda?
[ Jeff_92 @ 08.09.2010. 14:01 ] @
Prebacio sam u ap mod i imam net preko lana. Kada ukljucim wireless na laptopu mogu da vidim svoju konekciju i da se prikljucim, ali ne mogu da koristim internet!!! U Site surway-u uopste ne vidim svoju konekciju kao sa klasicnim trazenjem wirelessa. Nije mi jasno kako je moguce da vidim wireless kad skeniram klasicno a kad refresujem site surway ne vidim!