[ broker @ 15.11.2002. 00:56 ] @
Otporaši su i od ranije poznati kao spameri. Evo ih sad promovišu IT pa i to mora putem spama.

Poruka je sadržavala i tekst i HTML vertziju sa sve bitmapom
memoranduma.



X-From_: [email protected] Fri Nov 15 00:21:44 2002
Received: from twister.ispgateway.de (twister.ispgateway.de [62.67.200.3])
by beotel.yu (8.11.6/8.11.6) with SMTP id gAENLY116819
for <broker(#)uzice.net>; Fri, 15 Nov 2002 00:21:44 +0100
Received: (qmail 9277 invoked from network); 14 Nov 2002 23:24:27 -0000
Received: from unknown (HELO mighty) (564744@[217.26.73.137]) (envelope-sender <[email protected]>)
by twister.ispgateway.de (qmail-ldap-1.03) with SMTP
for <[email protected]>; 14 Nov 2002 23:24:27 -0000
Message-ID: <000401c28c34$f6228280$89491ad9@mighty>
From: "novisad.otpor.com" <[email protected]>
To: <Undisclosed-Recipient:;>
Subject: Pozivamo Vas ...
Date: Thu, 14 Nov 2002 21:26:25 +0100
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/related;
type="multipart/alternative";
boundary="----=_NextPart_000_000E_01C28C24.7CC34B00"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2600.0000
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2600.0000
X-MDRemoteIP: 194.106.162.20
X-MDRcpt-To: [email protected]
X-MDaemon-Deliver-To: [email protected]
Reply-To: [email protected]

This is a multi-part message in MIME format.

------=_NextPart_000_000E_01C28C24.7CC34B00
Content-Type: multipart/alternative;
boundary="----=_NextPart_001_000F_01C28C24.7CC34B00"


------=_NextPart_001_000F_01C28C24.7CC34B00
Content-Type: text/plain;
charset="iso-8859-2"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Pozivamo Vas da prisustvujete prezentaciji=20
kampanje "IT - Pravci razvoja"
Narodnog pokreta Otpor!

[ Mihailo @ 15.11.2002. 01:17 ] @
Ja dobio drugi spam od Otpora gde navode da su promenili telefone (nemam taj mail) što me BTW potpuno neznaima, niti je ta adresa korišćena u komunikaciji sa gore navedenima.

Offtopic: Otpor je trebao da se raspusti na vreme.
[ broker @ 15.11.2002. 01:42 ] @
Bio bi dobar fazon kada bi dva od tri ucesnika tog skupa (koji su inace u ekipi za medijsku anti-spam kampanju) otkazali učešće zbog spamovanja.

To bi baš dobro odjeknulo u računarskim krugovima :)
[ Ivan Dimkovic @ 15.11.2002. 12:13 ] @
They should die from ghonorrea and rot in hell.

Xexe...
[ Miloje Sekulic @ 19.11.2002. 09:37 ] @
Citat:
broker:
Bio bi dobar fazon kada bi dva od tri ucesnika tog skupa (koji su inace u ekipi za medijsku anti-spam kampanju) otkazali učešće zbog spamovanja.


Za problem sam upravo saznao i uputio ostar protest i poziv rukovodiocu kampanje da reaguje.
Pretpostavljam da se radi o "sekretarickom spamu" sto naravno ne opravdava njihove sefove.

Sacekajmo rekaciju za koju se nadam da nece izostati.
[ alexwolf @ 19.11.2002. 13:48 ] @
Evo ovako,
Vec duze vreme se iz izvesnih politicko-ekonomskih krugova vodi prljava igra protiv Otporove kampanje "IT - pravci razvoja". Razloga za ovo ima mnogo, i ja necu ulaziti u njih. Cinjenica je ipak da Otpor ovom kampanjom nekome izuzetno smeta, i ovo nije prvi pokusaj blacenja Otpora i njegove kampanje.
Problem koji se javio sa spamom NIJE!!! potekao iz tima koji vodi ovu kampanju, niti je delo bilo kog drugog aktiviste ove organizacije. Kako god, Otpor se izvinjava svima koji su na ovaj nacin ostecenje i napominje da ce preduzeti sve neophodne mere da preduprede slicni pokusaji.
Zalosno je, na kraju, sto se jedna nadasve, drustvena kampanja, neopterecena politickim konotacijama, koristi u pogresne svrhe.
Sve ostale primedbe koje su iznete u ovom forumu, a koje se ticu politickog angazmana Otpora, apsolutno su neprimerene. Napominjem da je Otpor JEDINA organizacija ovakvog tipa koja se bavi IT problematikom.
Prijateljski pozdrav za sve ucesnike foruma.
Prijatno.
Aleksandar Maric, koordinator kampanje.
[ Mihailo @ 19.11.2002. 15:06 ] @
Pazi prijatelju, mi urednici ovog foruma nemamo nikakve veze sa "prljavom igrom" niti sa izvesnim "političko-ekonomskim" krugovima, već smo samo izneli mišljenje da je takav oblik propagande u današnjim uslovima neprimeren. Zato, nemoj ovde da praviš buku, jer nije mesto za to, nego vidi tamo ko od ekipe šalje spam, pa mu lepo reci da time postiže kontraefekat. Ako imaš nešto da kažeš o razvoju IT, postoji forum za to i slobodno iznesi svoje mišljnje.
[ Ivan Dimkovic @ 19.11.2002. 16:20 ] @
U svakom slucaju, IP adresa sa koje je poslat SPAM je 217.26.73.137

Tako da se vas ubaceni element iz mrskih politicko-ekonomskih krugova najverovatnije nalazi na istom ISP-u kao i vi, i u Novom Sadu... :)
[ broker @ 19.11.2002. 17:21 ] @

Pošto sam ja započeo temu nalazim da sam najvise prozvan. :)

Aleksandre, nema ovde nikakve politike ili ekonomije. Naprosto, Otpor već neko vreme spamuje objavljujući svoje aktivnosti. Dakle, ovo nije prvi put, mada je na ES prvi put istaknuto.

Da li ti i ostali koji treba da znate, znate ili ne da se u vaše ime spamuje nama je nebitno. Mi smo ovde samo zabeležili i komentarisali slučaj zloupotebe Interneta koji je načinjen u vaše ime. Zloupotreba se desila i to je ono što nas interesuje.

Ako malo pogledaš po ovom forumu videćeš da je zabeleženo podosta drugih sličnih zloupotreba drugih organizacija i firmi bez ikakvih političko-ekonomskih konotacija. Mi ovde jednostavno beležimo šta se dešava.

Na vama je da se potrudite da se to ubuduće ne dešava. Ako se ponovo desi, ovde će ponovo biti zabeleženo i komentarisano, verovatno oštrije nego ovaj put.

Ja svakako od tebe očekujem, kao od organizatora da urediš se na tom skupu izvinite javnosti zbog zloupotreba. Ne zato što bih time zadovoljio svoju potrebu da vas ponižavam, nego zato što, ako zaista mislite da je spam nepoželjna pojava, onda ćete tim svojim primerom upravo napraviti jedan vrlo pozitivan uticaj na neobavešteni deo javnosti a na koji verovatno imate veliki uticaj. Ne bi bilo loše ni da na svom sajtu istaknete neku antispam parolu ili čak stavite i link na YASI sajt, koji se upravo bavi edukacijom u cilju smanjenja ove veoma nepoželjne pojave. Adresa sajta je www.uzice.net/yasi/.

Mogli bi ste i da uputite te svoje "sekretarice" da isti sajt malo prouče. :)

Verujem da ti je bilo neprijatno videti da ste ovde "okaceni", ali se nadam da ćeš imati razumevanja da se ovde upravo poštuju neka načela koja i vi proklamujete, kao što je na primer, da se bez pardona beleži svaka zloupotreba bez obzira ko je čini.