[ markalauskas @ 04.03.2006. 21:10 ] @
Da li je za komp. bolje da se gasi svakodnevno ili moze da se ostavi danima, nedeljama, mesecima ukljucen (naravno uz povremeno restartovanje zbog kojekakvih instalacija, kocenja i sl.)? Mozda nije pravi forum ali pomogla bi vasa iskustva. Pitanje je uopsteno za bilo koji kompjuter (OC-ovan, standardan,...) naravno ispravan.
[ gojdo @ 04.03.2006. 21:35 ] @
imam mashina sa Windows 2003 Server koja nije restartovana nit shutdown-nirana vech 5 meseci
[ markalauskas @ 04.03.2006. 22:03 ] @
Bilo bi lepo kad bi nabacali ovde kojekakvih (s)licnih iskustava u vezi ovoga. Mislim, koristilo bi ostalima.
[ musicmaster @ 06.03.2006. 19:59 ] @
Ja mislim da bi ventilatori imali duzi vek trajanja ako se mashine uopshte nebi gasile...
[ legalos @ 09.03.2006. 23:10 ] @
Na osnovu cega mislis da bi ventilatori radili duze? Zasto u opste razmisljati o tome da se masina ne gasi u opste? Mislis li da mi ovde imamo dovoljno kvalitetne komponente koje mogu da rade toliko dugo?
Ja ne mislim, ali mislim o prostom zamoru matrijala. Sem toga struja u Srbiji je prilicno losa i nestabilnog napona... To bi po meni bio jedan od razloga zasto gasiti komp, naravno ne nakon pola sata, ako se upali da radi u kotinuitetu neko vreme... Toliko od mene
[ markalauskas @ 09.03.2006. 23:50 ] @
ok. ja takodje imam par drugara koji ne gase masine po pola godine, osim ako neka instalacija ne zahteva to ili se zakoci... ali samo ga restartuju i on nastavi da radi. Interesuje me koliko je to zdravo. Ja licno svoj znam da ostavim nekad par dana upaljen, ali generalno ga gasim nocu.
@legalos
Sto se tice zamora materijala, postoje komponente koje vise trpe prilikom paljenja i gasenja nego prilikom konstantnog rada.
'ajde overklokeri, da vas cujemo, vi sigurno imate iskustva sto se tice ovoga.
[ Frane Marinković @ 10.03.2006. 00:15 ] @
@musicmaster & legalos, ja se pouzdam potpuno u svoje komponante, nosam komp zavraga skupo platio, kuler na procesoru mi je došao vašihd 3000 din, a i ako nisam siguran u njega nabavio big pasivno hlađenje koje ne ovisi ni o čemu, nabaviš dobar UPS i nema restartovanja! primjer, dignemo testove iz škole koji su zaključani, idem u prijatelja na P4 3600MHz i tamo upalimo password recovery, ima pasivni hladnjak! radilo mu 6-7 dana i našlo pass sljedeči "t3st0v1&1zFiZ" komp nije ni čuo, a imao drugi stari za net i zabavu, tako ne znam zašto nebi kompovi stajali i duže upaljeni! da imam tih cooler definitivno ga nebi gasio nikad!
[ legalos @ 10.03.2006. 00:38 ] @
>
Bilo kako bilo, ja se opet i dalje uzdam u odmor nego
rad. Valjda zato sto se ja volim odmarati a ne raditi.
Masine na kojima sam ja imao iskustva posle nekog
vremena pocinju da se pregrevaju pa ih gasim hteo to
ili ne...

__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com
[ gojdo @ 10.03.2006. 23:46 ] @
gasenje ne dolazi u predvid ako je ne-moralno. standby je odlichna alternativa kad me nervira buka sistema, a ga momentalno ne koristim