[ Pera_Anarhista @ 15.11.2002. 12:19 ] @
Pozdrav
E, sada sam se bas smorio... Bloodshed Dev-c++ jednostavno nece da mi kompajlira ono sto bi trebao i vecite prijavljuje:
d:\my documents\source codovi\mamin_program\mamin_program_main.o(.text+0x1eb4):mamin_program_: undefined reference to `EnumPrintersA@28'
d:\my documents\source codovi\mamin_program\mamin_program_main.o(.text+0x1ee9):mamin_program_: undefined reference to `EnumPrintersA@28'

bcc32 to kompajlira bez problema... probao sam sve moguce stvari, da nekako vestacki nakalemim winspool biblioteku na gcc (i ceo IDE, znaci u DEv-c++ u celini), da kompajliram rucno sa gccom (i sa -lm), jednostavno ne radi... Nekog resenja na netu nisam nasao...
Zna li neko kako ovo ide ?

I jos nesto... Kada izbacim ove dve funkcije, dev-c++ odradi posao posteno. Kada bcc kompajlira, svi textovi su zamenjeni nulama i brojevima... Zasto ovo ?! Uopste, razliciti rezultati za isti kod ?!
[ Ivan Tanasic @ 15.11.2002. 19:09 ] @
Ne znam sta si ti radio ali ja vidim libwinspool.a u mom dev-cpp\lib direktorijumu!!!!

Da li si ti u opste dodo -lwinspool na kraju komande? i naravno -L c:\devcpp\lib ili de ti se vec nalazi taj dir
[ Pera_Anarhista @ 17.11.2002. 12:00 ] @
Ok, sredilo se, ako se koristi dev-c++ moze i lakse da se odradi ( ne mora ni da se dodaje u komandnu liniju, vec samo da se u projekat ucitaju .a biblioteke koje fale i program ce sam odraditi komandnu liniju )...
[ Ivan Tanasic @ 17.11.2002. 17:45 ] @
Pa pod dodavanjem -lwinspool komande ne podrazumevam da source moras da kompajliras iz komandne linije, vec da nekako saopstis kompajleru (recimo preko tools->compiler options) da nekakako uradi gore pomenuto...

Ajd, uzdravlje