[ marijan @ 17.11.2002. 10:16 ] @
Zdravo.
Sa kojim programom se da najlakše napraviti popis materijala.
Da malo objasnim, radim zimske vrtove iz aluminijuma i pvc, prozore, vrata.
I izgubim puno vremena sa popisom materijala i crtanjem , jedan priajelj mi je reko da može nekim programo da se napravi , naprimer da uzmem određen profil (iz baze)i da kako ga razvučem od automatski pokazuje dimenzije, kad sastavim naprimer nacrt zimskog vrta iz baze profila, da mi odma i izračuna koliko kakvih profila ima i kojih dimenzija i koje dimenzije je staklo.
Teško za objasnit nadam se da ste me razumeli.
Hvala.
[ burner @ 17.11.2002. 10:33 ] @
Koliko sam video, sve to lepo radi ArchiCad. Doduše, trebaće ti vremena da u bazu ubaciš sve što ti je potrebno, ali se isplati. Ima i već gotovih baza, koje mogu da se kupe i koštaju poprilično. Lep pozdrav.
[ marijan @ 17.11.2002. 11:43 ] @
Hvala na odgovoru.
Ima li kakva jevtinija varijanata, za našu bezparicu.
[ stolarijamasic @ 15.01.2007. 17:05 ] @
najbolje je crtati u a cadu a onda preko formula u excelu najlakse i najbolje
[ bluebird @ 15.01.2007. 18:47 ] @
Da postoji takav program, samo koliko ja znam nije nimalo jeftin.
Koriste ga firme koje se bave proizvodnjom AL bravarije, staklenih fasada.
Postoji baza podataka (koja se moze dopunjavati) zavisno od proizvodjaca profila, nisu svi isti (dimenzije, debljina stijenke itd). I ti crtas pozicije u samom programu, on ti na osnovu toga radi specifikaciju materijala okova, dimenzije otvora za stakljenje, duzinu gume i sve ostale parametre.

Najjeftinija varijanta je prethodni post, crtas u CAD-u, atributima opisuje pozice, Uvozis u EXCEl, ubacujes cijeno i to je to


Sve ostalo je puno vise novca


Pozdrav
[ aca_dzo @ 08.08.2008. 14:07 ] @
To je vrlo prakticno uraditi u SolidWorks-u. Iscrtas potrebne profile (za koje ces naravno napraviti Templates-bazu koriscenih profila) i ceo sklopni crtez. SolidWorks sve racuna na osnovu sklopnog crteza i daje kompletnu specifikaciju u Excel-u, s tim sto ovde Excel sluzi samo kao izlaz za podatke iz SolidWorks-a. Nije potrebno praviti razrade i pisati formule u Excelu (kao sto je slucaj sa AutoCAD-om), vec SW sve to radi umesto tebe.
Pozdrav.
[ vladabajic @ 08.08.2008. 15:10 ] @
Citat:
bluebird:
Najjeftinija varijanta je prethodni post, crtas u CAD-u, atributima opisuje pozice, Uvozis u EXCEl, ubacujes cijeno i to je to
Sve ostalo je puno vise novca
Pozdrav


Kad smo vec kod najjeftinije varijante, koliko kosta AutoCAD i MicrosoftOffice?