[ vecitiKrivac @ 07.03.2006. 13:13 ] @
Kada zelim da ukljucim racunar, ne uspeva mi iz prve, pritisnem taster za ukljucivanje i nista se ne desava. Ali ako pritisnem nekoliko puta uzastopno (nadrukam), onda se on upali. Mislio sam da je do prekidaca, pa sam prekidac za sw power zamenio za restart i isti je problem. Kada uspem da ukljucim racunar pritisnem taster za restart i on se restartuje odmah. Buni me to sto se racunar ukljuci posle uzastopnih pritiskanja tastera, a restartovanje se vrsi odmah, pa mislim da nije do prekidaca. Sta mislite u cemu je problem?
Hvala unapred.):


[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 09.03.2006. u 11:57 GMT+1]
[ lancia88 @ 07.03.2006. 13:41 ] @
Pozdrav,

mozda da ga ipak odvezes kod automehanicara da pogleda? ;)

Imas temu u vezi dijagnostike na racunarima pa pokusaj tim redosledom da krenes.
[ JOJO847 @ 07.03.2006. 13:45 ] @
Desava li se ista kad prvi put pritisnes taster? ( dali se vrti ventilator napajanja?)
[ doboy @ 07.03.2006. 14:57 ] @
pokusaj da kratko spojis nozice SW power na ploci direktno pa vidi sta se desava.

napojna jedinica isto moze praviti problem.
[ vecitiKrivac @ 08.03.2006. 10:29 ] @
Verovatno da nisam najbolje objasnio problem. Kada pritisnem taster za ukljucivanje necuje se ni kuler i ne sija zelena dioda na kucistu, jedino sto sija je dioda na ploci. Kada pritisnem prekidac jedno 10 puta, pocinje da se cuje kuler i da sija dioda.

Citat:
doboy: pokusaj da kratko spojis nozice SW power na ploci direktno pa vidi sta se desava.
napojna jedinica isto moze praviti problem.

To sam prvo uradio, i uspeo sam da ga ukljucim iz drugog puta (verovatno sto nisam lepo napravio kontakt srafcigerom)



Posto sam tek sada pogledao odgovore pogledacu da nadjem problem u dijagnostic.
Ako nadjem problem javicu. Pozdrav.
[ JOJO847 @ 08.03.2006. 11:47 ] @
a ma to je vjerojatno taster. Ona dioda sto sija na ploci, sija kad god je napajanje u struji ( naravno kad je prekidac iza ukljucen).
[ pctel @ 08.03.2006. 12:13 ] @
Auuuu, pa to je zrelo za generalnu
[ zkaiser @ 08.03.2006. 12:16 ] @
po mom iskustvu to je definitivno napajanje, a sad da li je slabo, 'oslabilo' ili je jednostavno djubrasto, pa to sad nije bitno itd . . .
[ calexx @ 08.03.2006. 17:07 ] @
Ovde još niko nije pomenuo elektrolite. ;) Meni se nešto slično dešavalo na Abit ploči, ako idem u raid bios, posle restarta je praktično mrtva i pomaže malo duže čekanje ili više pokušaja uključivanja. Posle zamene elektrolita, sve je opet radilo normalno.