[ Stefano @ 07.03.2006. 23:43 ] @
O cemu se radi, prve godine posedovanja mini DV kamere (2002 godina) snimao sam kombinovano u SP/LP kako bi stedeo kasetu i sto duze snimio na jednu.
Ti snimci su sa moje danasnje tacke gledista puni gresaka i jednostavno ne mogu da gledam koliko sam pravio gresaka, tako da umesto da me snimak opusti on me iziritira. Ti "gresni kadrovi" se mogu izrezati u video montazi naravno, ali problem je u tome, sto sam napomenuo, to su kombinovani SP i LP snimci bez nekog reda, naprimer 3 min SP,1 min LP i slicno. Dakle klip po klip montirati bi bilo ubistvo, pre svega sto ima 12 kaseta. Ja hocu napominjem da to izmontiram i prebacim nazad na mini DV kasetu e tu nastaje problem, zato sto ce file biti veci,tj.minutaza snimka ce biti duza i morao bih da vracam na kasetu ili sve u SP ili sve u LP, sto nikako ne zelim. Poneta svega, da li postoji neki plug in (za bilo koji program) ili neki zaseban program koji bi mogao u kontrolisanju kamere da menja SP/LP u snimanju na traku kada snimak exportujem sa PC-a na kameru>
[ Cileinteractiv @ 08.03.2006. 13:34 ] @
Mislim da tako nešto nije izvodljivo,uvek se mora zaustaviti sa snimanjem i tek onda menjati mod sa LP na SP ili obrnuto. Kamere ne podržavaju da se to radi "u letu".
[ tomo123 @ 18.03.2006. 14:13 ] @
na dv-u je LP/SP nebirno. npr. moja kamera na sp podržava 4-kanalni zvuk što je potpuno nepotrebno. Snimaj na LP sve. Nebi trebalo biti razlike u kvaliteti. To je razlog zbog kojeg je digitalno bolje od analagnog...
[ sale3d @ 21.03.2006. 14:22 ] @
nisam siguran da sam bas razumeo da li si vec prebacio snimak na hard ili samo pretpostavljas da bi moglo doci do greske u duzini fajla, ako nisi prebacio uradi to pa nam onda opisi probleme, mada mislim da ce u toku capturinga sve biti reseno jer ti uzimas signal koji kamera emituje u digitalnom obliku a komp to pakuje na disk bez obzira na duzinu fajla
[ vukx @ 22.03.2006. 20:20 ] @
Nije problem sa ubacivanjem, nego sa vracanjem na tape...

[Ovu poruku je menjao vukx dana 22.03.2006. u 21:21 GMT+1]
[ sale3d @ 23.03.2006. 11:24 ] @
kako mislis vracanje na tejp
[ vukx @ 24.03.2006. 06:28 ] @
Iz racunara na miniDV...
[ tomo123 @ 30.03.2006. 20:47 ] @
pa ja ti ocu reci da ti nije bitno da li je na miniDV-u SP ili LP. Slobodno ti sve snimi u LP (linkin park rules)