[ rivan @ 17.11.2002. 22:24 ] @
da li je neko radio cvsup za FreeBSD, ako jeste bilo bi lepo da objasni kako se to tacno radi :)))
ja bih hteo da skinem promene sourcea sa verzije 4.4 na 4.7 pa me zanima kako da to izvedem i koliko bi mi vremena trebalo

inace update mi treba radi nvidijinih drivera koji nece da se prevedu na 4.4 :(
[ impaque @ 18.11.2002. 02:53 ] @
Edituj /usr/src/share/examples/cvsup/stable-supfile prema svojim potrebama.

Predlažem ti da za default host staviš neki od de servera (spisak servera imaš u handbooku), a možeš i da skineš fastest-cvsup perl skriptu koja pinguje servere i vraća ti 3 najbrža.
[ random @ 18.11.2002. 02:59 ] @
Verujem da većina ljudi ovde koristi cvsup gotovo svakodnevno, barem za ports. Ja lično portove ažuriram svakih dan-dva, a sors svaki put kad izađe novi RELEASE.

Inače procedura je vrlo jednostavna. Napraviš fajl sledeće sadržine i daš mu neko ime, recimo 'cvsupfile'.

Code:

*default host=cvsup.freebsd.org
*default base=/usr
*default prefix=/usr
*default compress
*default delete use-rel-suffix

# ako hoćeš da pratiš CURRENT granu onda staviš
# *default release=cvs tag=.

# a ako hoćeš 4.7 onda:
*default release=cvs tag=RELENG_4_7_0_RELEASE

# ako hoćeš da ažuriraš stablo portova ili dokumentaciju:
# ports-all
# doc-all

# a u tvom slučaju (sors osnovnog sistema) stavićeš:
src-all


(linije koje počinju sa # su komentari (u ovom slučaju primeri).

Zatim kao root kucaš

# cvsup cvsupfile

i sačekaš da on odradi posao. Ne bi trebalo da traje previše dugo, čak ni na modemu (sa 4.4 na 4.7 sat-dva maksimum, a ako ažuriraš češće onda jako kratko traje).
[ Illiron @ 18.11.2002. 17:20 ] @
Da li se posle paketi koji su "osvezeni" moraju ponovo instalirati ?
Posto imam 4.5 ako cvsup-ujem na 4.7, da li ce se i XF86 4.2 skinuti i updateovati ?
[ random @ 19.11.2002. 02:27 ] @
Ne, XFree nije deo osnovnog sistema (/usr/src). Ako hoćeš da ažuriraš X, treba da prvo ažuriraš ports stablo (/usr/ports) na current, pa da onda recimo portupgrade alatom (/usr/ports/sysutils/portupgrade) automatski dovučeš novi X i instaliraš ga.
[ Pauli @ 19.11.2002. 03:58 ] @
Random, da li je u tvom supfajlu tag=. za portse? U ovom primjeru ocito nije i nisam
bas siguran da je to pravi nacin, osim ako se nesto nije promijenilo. Ranije je bilo moguce
obrisati cijelo ports stablo ako se izostavi taj tag ili stavi krivi.

Alternativno se update vrsi sa 'make update' u /usr/src ili /usr/ports ako se u make.conf
fajlu naseta cvsup sekcija.
[ random @ 19.11.2002. 12:38 ] @
U pravu si potpuno, iz gornje poruke nije jasno: kada se ažurira ports obavezno staviti

Code:
*default release=cvs tag=.
ports-all