[ dendic @ 11.03.2006. 07:37 ] @
U autu mi gazda ugradio GPS uredjaj sa mobom.Sad uvjek zna moju poziciju,posalje sa svog moba SMS prema meni i moj mobilni telefon mu posalje moju poziciju.Ima li kakav odasiljac da ga stavim pored antenice od mog uredjaja u autu tako da mi on simulira satelitski signal tj. da moze poslat gazdi laznu poziciju.Nista ne pomaze kad zaklonim antenicu od GPS-a al.folijom,gazda odma zna da ga nesto lazem...
[ aca andrijevic @ 11.03.2006. 07:49 ] @
Kazi ovo:zamoli nekog da ti napravi minitujarni predajnik za 3,5 mhz, i sakri ga blizu mobilnog, ali tako da ga gazda ne vidi, ali isto takodje kazi onom ko ti pravi uredjaj da ga razdesi(covek ce znati o cemu govorim).Poznata je pojava da razdeseni predjanik na 3,5mhz ulazi u sve zivo kad je na predji.Ako to niko nema, potrazi od nekog radio-matera, normalno predjanik treba da bude veoma male snage kako ne bi smetao na radioamaterskom podrucju.
[ dendic @ 12.03.2006. 06:25 ] @
ipak bi mi trebao uredjaj koji moze simulirati satelitski predajnik tj.odaslati ukucane lazne koordinate u moj GPS.
[ Schima @ 17.03.2006. 13:19 ] @
Ima, uredjaj se zove "ElsePoint Sender", vidio sam ga na jednom sajmu u Oklahomi, Ameri ga navodno ne smiju prodati izvan USA. Cijena ? (bolje da ne znas!)
[ Elect @ 17.03.2006. 19:34 ] @
Cini mi se da ti je lakse da se okrenes modifikaciji mobitela na koji je prikljucen GPS senzor. Mislim da je skoro nemoguce da simuliras GPS signal u amaterskoj izvedbi.
[ Schima @ 19.03.2006. 06:39 ] @
Pa zar ti je toliko bitno da ne odradis posteno svoj posao ?