[ MeMyselfAndI @ 11.03.2006. 20:31 ] @
Video sam po netu da je ovaj ruter ok i da se lako konfiguruse(tj. da radi out of box) pa ga kupih.
E sad bih vas zamolio za pomoc posto imam problem sa ovim svojim i ne znam sta da radim.
U pitanju su 2 racunara oba sa xp pro OS i sbb home flat 128.
Proverio sam mrezne kartice i sve kablove i sve radi OK kad prikljucim modem direktno u bilo koji od ova 2 kompa.
Problem se javlja kad prikljucim sve po uputstvu na ruter.
Prvo mi je router dozvoljavao pristup konfiguracionom panelu i login preko default adrese 192.168.1.254 i sa jednog i sa drugog racunara,i ostavio sam sve na default-u ali nista ne moze da mi prodje kroz ruter tj. nevidim niti drugi komp u LAN-u niti imam izlaz na WAN.
Probao sam i sa DHCP enable i disable,i sa rucnim unosenjem ip adresa,i rebootovanjem i fizickim restovanjem rutera i kompova i nista nije pomglo.Na kraju cak vise nisam mogao pristupiti ni sa jednog kompa konfiguracionom panelu na adresi 192.168.1.254 iako sam sve resetovao na default(pokazuje praznu stranu ali sa ispravnim naslovom ovislink IP-1000r...)
Molim vas ako mozete da mi date neki savet tj. kako to podesiti(step by step) da vidim gde gresim ili bih mozda trebao reklamirati ruter tj.mozda je neispravan.