[ Vostoki @ 12.03.2006. 11:50 ] @
signal je ok ali konektori mi ne ulaze lepo u uticnice sto dovodi do prekida veze / ne cuje se "kilik". Imam alat za krimpovnje, ali mi je tehnika verovatno losa, jer sam primetio da gotovi kablovi sljakaju OK.

Ima li neko dobar savet za uspesno krimpovanje ?
[ VRider @ 12.03.2006. 11:59 ] @
Meni pre zvuci kao problem sa losim konektorima. Imao sam slicnih problema. Kao da je konektor za nijansu manji nego sto treba, i uvek ga treba malo cimati levo, desno dok ne "uhvati", a onda radi odlicno.
[ Vostoki @ 12.03.2006. 12:31 ] @
ima istine u tome, sutra cu da kupim bas onaj metalni superekstra konektor. Mada zavisi i od toga koliko onog spoljnog omotaca udje u konektor pre krimpovanja. Na neki nacin to odredjuje do koje cemo mere skrimpovati tj. smanjiti konektor.

Primetio sam da profesionalci imaju neku meru. Ni malo ni mnogo.
[ Hans_D @ 12.03.2006. 16:44 ] @
Ubaci samo konektor u karticu pre kripovanja pa vidi dali ce da skljocne ,i meni se desavalo da sam na buvljaku kupio lose konektore
[ Vostoki @ 12.03.2006. 17:43 ] @
pa ne moze da udje pre krimpovanja jer kontakti nisu stegnuti.
[ Hans_D @ 12.03.2006. 18:41 ] @
Da oprostite moja greska
[ buljko @ 12.03.2006. 22:04 ] @
Problem ti je, verovatno, u losim klestima za krimpovanje. Posle krimpovanja, vrati (silom ali, ne velikom) jezicak malo prema van, jer je verovatno spljosten uz konektor i posle toga ce sigurno da zakljuca u kartici. Bolje resenje je grejanje pregiba na jezicku (upaljacem) pri razvlacenju ali, za to ti treba malo iskustva. Kupi 20 komada i vezbaj.
[ pisac @ 12.03.2006. 22:13 ] @
Verovatno ti ne valjaju klješta. Imam i ja takvih problema sa jednim klještima.
[ neca @ 13.03.2006. 00:13 ] @
slazem se..mislim da su klesta problem. ja sam imao jedna mnogo losa i mnogo su masila...sad sam uzeo nova u netiksu (kombinovana) i savrseno rade.