[ deshkl @ 12.03.2006. 19:47 ] @
Imam problem za koji mi treba hitno resenje, tako da ako iko zna resenje bicu veoma zahvalan....
...elem, problem se sastoji u tome sto moj racunar u mrezi vidi sve racunare ali ni jedan racunar iz iste mreze ne moze da pristupi mom racunaru, iko ga svi vide, preko: My Network Places>View Workgroup Computers?! (accsess is denied, check administrator,bla,bla...)
Svi racunari pripadaju istom workgroupu. svi racunari imaju staticke ip adrese 192.168.0.1 ,2,3,4 itd. skinut je firewall sa svih racunara... )medjutim problem i dalje ostaje prisutan.
Kada iz dosprompta pingujem moj racunar sa bilo kog iz mreze, isti se normalno odaziva???

Pomagajte u cemu je problem...
Unapred Hvala!
[ Miroslav Jeftić @ 12.03.2006. 20:47 ] @
Daj još koji podatak, recimo da li se pre tom računaru moglo pristupiti pa sad odjednom više ne može ili je to nov računar u mreži; da li je uključeno tj. omogućeno deljenje fajlova na tom računaru?

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 12.03.2006. u 21:48 GMT+1]
[ makroman @ 12.03.2006. 21:26 ] @
Odi u control panel, administrator tools, computer management, local users and groups user i enable-uj guest, ako je disable. to hoce da gadno pravi problem sto se tice pristupa na racunaru.
[ deshkl @ 13.03.2006. 23:22 ] @
lepo si pretpostavio, racunar je bio vidjen od strane drugi racunara jedno kratko vreme i posle toga ni jednom vise!!! p.s. (printer and file sharing je ukljucen)
sta mi savetujes jos????
[ deshkl @ 13.03.2006. 23:25 ] @
control panel, administrator tools, computer management, local users and groups user i enable-uj guest, ako je di

probao sam da odem u cotrol panel, administrator tools, computer management .... medjutim nemam opciju local users and groups user !!!!!
p.s. koristim Windows Home SP2
[ bokivaol @ 17.03.2006. 20:29 ] @
Pokusaj da odes u control panel na sistem,computer name,networkID,izaberi 1.opciju,next,pa without domain pa next,zatim restart.Javi obavezno sta si uradio!!!!!!!!
[ karburator @ 23.03.2006. 10:33 ] @
Na svakom racunaru pokreni "set up a home or small office network", i obavezno na svakom da stoji isto ime workgoup-e. Dok ti je wizard pokrenut pitace te da li hoces da uljuci "file and printer sharing" i ti ces naravno da mu kazes da hoces. Kada zavrsi sa vizardom, trebalo bi da restartujes racunar. Mislim da ces sa ovim da resis problem. Pozdrav.
[ deshkl @ 23.03.2006. 12:18 ] @
>

--------------------------------------------------------------
znam za to, probao sam, ali problem i dalje ostaje!!!
havala na interesovanju za moj problem, ako imas jos koju ideju.... posalji.
[ smark @ 24.03.2006. 21:38 ] @
Verovatno je ovo u pitanju : u registry bazi promenis dole navedenu vrednost sa 1,ili 2 na 0 (ako vec nije 0) i onda resetujes.

Code:
HKEY_LOCAL_MACHINE
 \SYSTEM
  \CurrentControlSet
   \Control
    \Lsa
Value name: RestrictAnonymous
Value type: DWORD






[Ovu poruku je menjao smark dana 24.03.2006. u 22:38 GMT+1]
[ deshkl @ 27.03.2006. 10:26 ] @
SMARK, ti si genije!!! Hvala ti brate puno, ni sam ne znam sta sam sve
probao i nikako nisam uspeo da resim problem. Sta da ti kazem, hvala ti jos
jednom. U pravu si bio meni je value bio 1 umesto 0.

Pozdrav Piper Vuk.
[ monstrum @ 06.09.2006. 15:28 ] @
Ne bih da otvaram novu temu ali ja imam slican problem. 4 racunara u mrezi preko rutera. formatiram HDD i instaliram XP iz pocetka i nikako nemogu da namestim mrezu. Znaci ostala tri rade najnormlanije... a moj se vidi u mrezi ali kada se klikne ... ono kao nije dostupan, a ja vidim samo samog sebe... resetovao ruter, 100x probao set up home or office nework, probao ove savete odavde i nista :(... ako neko ima jos neku ideju bio bih zahvalan... pocinje da me nervira... :)

Dodao bih samo da smo svi preko tog rutera nakaceni na net, a meni net radi ok, ali ovo gore sto sam opisao ne radi nikako...
[ AleksandarNS @ 06.09.2006. 23:42 ] @
isti subnet?
[ monstrum @ 07.09.2006. 00:01 ] @
Isti...
[ raco @ 18.09.2006. 14:01 ] @
Imam isti problem kao deshkl, samo sto je meni problem nastao nakon napada virusa, najpre mi se javio na jednom racunaru u mrezi, ali kako nije ni bitno da se njemu pristupa samo sam ga ocistio od virusa i digo ruke. Medjutim pre par dana virusi mi preplave jedan drugi racunar, ocistim ga od virusa, pustim nanovo instalaviju Windows XP, ali pomenuti problem je ostao. Racunar vidi sve ostale u mrezi ali ne moze njemu niko da pristupi, ping prolazi.
Odem u registri
HKEY_LOCAL_MACHINE
\SYSTEM
\CurrentControlSet
\Control
\Lsa
Value name: RestrictAnonymous
Value type: DWORD
I stvarno vrednost za RestrictAnonymous je bila postavljena na 1, ja je vratim na 0 i sav srecan sto sam resio problem resetujem masinu, kad nece. Pogledam opet registri, vrednost opet na 1. Pokusao nekoliko puta i ista stvar, nesto mi stalno vraca vrednost na 1.

Ima li ko resenje?

Unapred hvala