[ stonex @ 12.03.2006. 23:59 ] @
...kako da instaliram programe sa CD-a i instaliram driver za modem ? Izvinjavam se ako sam dosadan sa pitanjima ali nov sam pa ...

[Ovu poruku je menjao MMX dana 13.03.2006. u 13:12 GMT+1]
[ BastardX @ 13.03.2006. 01:44 ] @
Control Center---->yast2 modules----->Software---->Software management
Ovde mozes traziti neki program ili instalirati celu grupu programa i td.
Dovoljno je da stikliras paket koji zelis da instaliras i stisnes dalje pa ce ti sam yast traziti cd
[ MMX @ 13.03.2006. 01:45 ] @
Koji modem je u pitanju? Za instalaciju paketa, koristi YaST (http://en.wikipedia.org/wiki/YaST).
[ stonex @ 13.03.2006. 10:34 ] @
Modem je Agere-Lucent . Nisam mogao da ga instaliram na Slack-u i na Ubuntu-u .
[ tdjokic @ 13.03.2006. 12:56 ] @
Uzmi Mepis, verziju 3.3.1. Postoji i novija, ali sa ovom navedenom znam da radi.

Dakle, stavis CD u cd-rom, restartujes masinu i nakon pokretanja Mepisa pokrenes kppp, odes tamo u ono Query modem i odmah vidis da li ga prepoznaje ili ne. Jedino sto pre toga treba proveriti je ono da li je kao /dev/modem. Ukoliko ga prepoznaje, upises tel.broj tvog provajdera, podesis IP kao dinamicku, gateway kao default i DNS automatic i trebalo bi da radi, jer ima integrisane drajvere za Agere / Lucent winmodem.

Ako ne radi, onda znaci da ti je modem neki od retkih nepodrzanih modela - ili suvise star, (ili suvise nov?) ili onaj sasvim softverski, sa samo jednim chipom, za koje mislim da ne rade pod Linuxom ili nesto slicno.

Mepis mozes nabaviti - vidi PP. Ako sam ti ovo vec predlagao - izvini, mislim da nekome jesam tu nedavno, ali sam zaboravio kome.

Ako ti proradi, onda mozes posle natenane da vezbas instalaciju drajvera u nekoj drugoj distribuciji, osim ako se ne odlucis da zadrzis Mepis, koji je takodje odlican.