[ Dragan Varagic @ 20.11.2002. 10:42 ] @
Diskusija na adresi www.elitesecurity.org/tema/16591 podsetila me je da bi možda i na ovom mestu trebalo skrenuti pažnju na pozitivne i negativne karakteristike nagrada na Internetu.

Ukratko (duži tekst će biti u sledećem broju mog časopisa), veliki broj stručnjaka poziva vlasnike sajtova da kreiraju award program, jer donosi posećenost od onih koji postave nagradu, ali i linking strategiju. Ljudi vole kada se obrati pažnja na njih, i to je veoma moćno oružje.

Cela priča o nagradama na Webu se svodi na evaluaciju same nagrade.

Konkretni primer s Web dizajn foruma predstavlja najgoru biznis varijantu nagradi, gde dobijete besplatno nagradu kada se prijavite, a naplaćuju vam sertifikat, ako želite da imate papir ("član biblioteke").

Sva sreća, pa se to kod nas još nije naročito zapatilo. Što se tiče naših ozbiljnijih nagrada za Web izdvojio bih:

- PC Press
- Društvo informatičara Srbije
- Društvo PR profesionalaca Jugoslavije
- Udruženje ekonomskih propagandista Srbije

Ne znam da li sam neku još zaboravio.
[ Dragan Varagic @ 26.11.2002. 10:27 ] @
Izgleda da vas nisam dovoljno zainteresovao za ovu temu :)

Tekst o online awards marketing mozete procitati preko ove adrese
www.pretraga.co.yu/vesti/strana.php?s=awards
[ srlexic @ 30.11.2002. 15:09 ] @
Mislim da je Awards marketing jako marketinsko oruzje, ali u nekim slucajevima meni je vec muka kad vidim neke "goblene" (mislim najvise na Golden Web Awards i slicne)

Ja zelim da se osvrnem na jednu drugu mogucnost ove vrste promocije. Pre par godina, mislim da je bilo 1998. ili '99. u saradnji s Pink-om :o i nekim televizijskim stanicama neki casopis je organizovao izbor najboljih pevaca, narodnjaka i ostalih medijskih zvezda putem Interneta. Nagrade ne vredi spominjati, ali je, koliko se secam, veliki broj ljudi glasao putem Neta.

Iako o kvalitetu ovog "marketinskog trika" se moze raspravljati, ipak se mora odati priznanje dobro osmisljenoj strategiji (Internet + offline mediji). Smatram da bi ovakvih akcija trebalo vise organizovati jer je veoma vazno oruzje u promociji, narocito Neta kao medija
[ bluesman @ 22.07.2003. 01:28 ] @
Citat:
Dragan Varagic:
Ne znam da li sam neku još zaboravio.

Zaboravio si moju koja postoji vec 3-4 godine i od par hiljada prijavljenih dao sam samo 8 ili 9 (ne secam se tacno). Doduse, ja sam to stvarno krenuo da radim sa idejom da "nagradim" odlicne sajtove ali prijavljuju mi se samo "ocajnici" :-)

Nije to bilo u merketinske svrhe, jer da bi to uradio moras prvo da napravis cool site, a moj je jos uvek (vec godinama "nemam vremena") skoro text-only.