[ stante @ 15.03.2006. 10:05 ] @
Pozdrav,
nadam se da sam u dobroj diskusionoj grupi.
Hteo bih da zaštitim podatke od kopiranja, konkretno imam aplikaciju u Visual FoxPro-u 6.0. Pristup podacima kroz aplikaciju je rešen sistemo user/pass i različitih formi, ali je ostao problem što korisnici mogu da kopiraju bazu koja je u *.dbc formatu, kao i pojedine tabele u *.dbf formatu. Može li se nekako pomoći microsoftovih mehanizama ili nekako drugačije sprečiti to?

Hvala na svakom savetu i pomoći.
[ Shadowed @ 15.03.2006. 20:13 ] @
Mogao bi tako sto bi ulogovanom user-u stavio NTFS zabranu citanja tog .dbc fajla a program pokretao sa drugom kombinaciom username/password. To je najbolje uraditi drugim programom tako da korisniku nije poznata U/P kombinacija. Nekom sam vec napravio takav program pa mozes potraziti na Windows forumima (mislim da je na nekom od njih).
[ stante @ 16.03.2006. 11:38 ] @
Ako sam dobro razumeo, treba da stavim zabranu citanja baze useru koji koristi za sistem (logovanje na server), a da aplikacija koji startuje otvara bazu pomocu nekog drugog username-a koji ima prava za citanje? Kojim programom to mogu da rešim?
[ Shadowed @ 16.03.2006. 14:44 ] @
Dobro si razumeo. Nisam video takav program, ali sam napravio jedan. Ne znam gde mi je ali sam ga okacio uz neku poruku na forumu, ali mi se (iskreno recno) ne trazi. Probaj da nadjes.