[ Mahoney Eleven @ 15.03.2006. 11:30 ] @
Imam dva racunara i hocu da ih vezem u mrezu ali nikako mi ne ide
sve sam pokusao.

A da, to i nisam nikada radio :o).

Na starom racunaru ( GA - 7ZXE, VIA KT 133A AGP - maticna ) mi je sada stavljena nova mrezna Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC, a na novom (K8 Triton-GA-K8VT800 maticna ) je integrisana i u Device Manager vidim da je kao i na starom mrezna, znaci iste su ! :o)

Ali na starom racunaru tj. u knjizici za staru maticnu vidim da sa mrezne ide neki kabel na maticnu da li je to stvarno potrebno ili ne? i da li postoji bilo koji nacin da ja povezem ova dva racunara?

I kabl mi je novi nije ga niko sastavljo kupljen je sastavljen!

Ako neko zna da resi ovaj problem neka mi kratko napishe kako da napravim ili kako da nadjem IP adrese moja dva racunara i sve ostale adrese koje treba da upisujem :o)

Znam gde se upisuje i znam kako ali ne znam koje su i kako da dodjem do njih :o(

Znaci ako neko ima zivaca da mi napise sve sto mi treba ili da mi da neki program koji to radi :o)

Procitah citav forum pokusavah sve ali neide mi nikako uvek ja imam neki specifican problem.

Puno vam puno puno hvala.
[ Miroslav Jeftić @ 15.03.2006. 11:44 ] @
Pisano je već zaista mnogo puta o ovome, al' hajde i 1001 put ;)
Nije mi jasno najpre kakav kabl sa mrežne na matičnu pominješ? Mrežna kartica se utakne u PCI slot i kraj (moguće da nisam dobro razumeo taj deo).
Treba ti (obavezno) crossover kabl (ne znam da li je taj koji ti imaš crossover ili ne) kojim ćeš povezati te dve mrežne kartice, zatim jednom računaru dodeli IP 192.168.0.1 a drugom 192.168.0.2, za oba računara upiši Subnet mask 255.255.255.0 i potom ih dodaj u isti workgroup (u Control Panel --- System --- Computer name) i to je je to~kad završiš uradi sa računara sa 192.168.0.1 ping računara sa 192.168.0.2 i obratno i ako se vide to je kraj podešavanja.
Ako je potrebno i da dele internet konekciju onda ima još nešto podešavanja, ali to već možeš i sam naći na forumu ako malo potražiš.
[ calexx @ 15.03.2006. 12:00 ] @
Verovatno misli na kablić za WOL. Nebitno u ovoj priči.