[ Ivan Dimkovic @ 21.11.2002. 10:48 ] @
Intel je izbacio novu verziju kompajlera specijalno dizajniranog za IA-32 i IA-64 arhitekture:

http://developer.intel.com/sof...oducts/compilers/cwin/eval.htm

[ tOwk @ 21.11.2002. 19:22 ] @
Pa nećemo tako... :)

Za ,,nekomercijalnu'' upotrebu:
http://developer.intel.com/sof...ucts/compilers/clin/noncom.htm

Pozdrav
[ Ivan Dimkovic @ 21.11.2002. 19:45 ] @
Tek sam sad uvideo da sam stavio pogresan link... sorry..

Dakle -

http://developer.intel.com/software/products/compilers/



Uzred - CPU dispatching rutina u Intel kompajleru i IPP bibliotekama ignorise AMD i tretira ga kao p54c (pentium bez MMX) sto je necuveno... IPP se lako "sredjuje" tako sto sami napisete CPU dispatching proceduru i linkujete aplikaciju preko "IPP merged library" interfejsa, ali sa kompajlerom ce ici malo teze :)
[ Mikky @ 23.11.2002. 00:33 ] @
znaci naravucenije hteo si da kazes: ne koristite kompajler monopolisticke firme?
[ tOwk @ 23.11.2002. 00:53 ] @
Pre bih se složio da je ,,naravoučenije'' da koristi proizvod onaj kome je i namenjen: Intel će *uvek* proizvoditi bolji kod za Intel procesore nego za AMD. Čak je proizvedeni kod mnogo bolje radi na Intelu, nego, npr., na Motorolinim i IBM-ovim čipovima (gde uopšte ne radi, pa na Intelu ,,radi bolje'').

Međutim, zbog ovoga mu niko ne pripisa ,,monopolističke'' težnje: zašto to?

Pozdrav
[ Ivan Dimkovic @ 23.11.2002. 08:06 ] @
Hmm.. za kompajler ne znam, ali kad se IPP biblioteka "zakrpi" sa custom CPU detekcijom, kod leti na AMD-u :)

Citat:

znaci naravucenije hteo si da kazes: ne koristite kompajler monopolisticke firme?


Ah.. znaci treba da predjemo na OpenSource CPU? :) Ne, sasvim je ok koristiti ICL na Intel platformama - za to je i napravljen, kao sto se koriste i specijalni kompajleri za druge arhitekture.

Ja sam jedino dobio feedback od kolege koji je s.d. u mom departmentu da je kod kompajiran sa ICL-om, i izvrsavan na veoma starom AMD Duron procesoru oko 10% sporiji od istog koda kompajliranog VC++ .NET-om - nisam stigao da proverim ovu tvrdnju, ali kod koji sam ja kompajlirao sa "-QaxiMKW -Qipo" (maksimalnim) optimizacjiama na P4 trci oko 10-15% brze nego VC6 compile (ali generise drugacije rezultate - verovatno je problem u mom kodu, ne u intel kompajleru) - Napomena, taj kod vec koristi IPP za P2/3/4 optimizacije, tako da je doprinos Intel kompajlera ogranicen, ali 10-15% je indikacija da je to vrlo optimizovan kompajler - za GenuineIntel procesore :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.12.2002. 14:29 ] @
Hehe :) Lepo li je citati ovako nesto..nista pojedinacno ne razumes, a opet ti sve u globalu jasno :)
Imam jedno pitanje..posto zelim da se poblize upoznam sa c++ zanima me koji program da "skinem" (verujem da se ti "programi" zovu kompajleri:)
Kuci imam XP1600+, MS VStudio (ukljucujuci i VC++..ali za koji nemam cd key:) i knjigu kako za 21 savladati C++..u sta ne verujem, ali dobro :)
Bilo koji savet je dobrodosao :)

P.S. "Početnicima predlažem da koriste neki command-line kompajler i ditor, jer će tako najbolje i (verovali ili ne) najbrže da savladaju jezik."
Ok..koji editor bi to bio? :)
[ Dragi Tata @ 03.12.2002. 16:21 ] @
(sarkazam)

Početnicima savetujem da koriste neki command-line kompajler i editor, jer kad sam se već ja namučio koristeći te praistorijske metode, zašto ne bi i oni?
[ Ivan Dimkovic @ 03.12.2002. 18:01 ] @
Citat:

P.S. "Početnicima predlažem da koriste neki command-line kompajler i ditor, jer će tako najbolje i (verovali ili ne) najbrže da savladaju jezik."
Ok..koji editor bi to bio? :)


Ovo mi mirise na Lekin rezon (ko zna Leku - zna o cemu pricam) :)

Dakle.. ja korisnicima predlazem da pocnu na citacu busenih kartica - tako ce nabolje savladati binarni brojni sistem :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.12.2002. 13:01 ] @
Haha :) A sada ozbiljno..znai da pocnem sa MS VC++?