[ katanaxxl @ 17.03.2006. 10:44 ] @


Pozdrav strucnjaci. Imam jedan problemcic, radi se o nasipu i usjeku na rasterima koji se obicno crtaju pored puteva. Malo je tesko za objasniti ali evo ako ne uspijem ubaciti sliku pokusacu ukratko objasniti: recimo imam dvije linije (odnosno polilinije) koje mogu biti dugacke od nekoliko metara pa do par kilometara, zavisno od slucaja, te dvije polilinije imaju zajednicku pocetnu i krajnu tacku ali se izmedju tih tacaka malo razdvajaju, e tu supljinu izmedju te dvije linije treba iscrtati linijama na udaljenosti od po 3 m od jedne do druge i da su uvijek okomite na jednu od one 2 granicne linije s pocetka. S tim sto svaka druga linija ide do pola razmaka izmedju granicnih linija. Pokusavao sam i Corelu, AutoCAD-u ali ne ide.
Pokusacu ubaciti sliku na kojoj se problem bolje vidi ako je moguce ili ako skontam kako se to radi hehe.
Narode pomagajte.
[ katanaxxl @ 17.03.2006. 14:19 ] @
E upravo sam pokusao postaviti sliku, sa koje bi problem bio puno jasniji jer i sam vidim da nisam bas najbolje objasnio ali ne polazi mi za rukom jer nigdje ne vidim nesto kao upload ili atachment.

[Shadowed: namesteno da se slika vidi u poruci (ali sam se zatim zbog velicine slike predomislio).]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 17.03.2006. u 15:46 GMT+1]
[ katanaxxl @ 17.03.2006. 14:21 ] @
Hehe napokon je i slika uletjela u prethodni post.
[ katanaxxl @ 23.03.2006. 07:33 ] @
Samo jos da dodam da je ovaj problem u "AutoKA PC" rijesen pomocu makroa i isti se koristi i u Esrijevom softveru za digitalizaciju, navodno sve je to bazirano na AutoCad-u.
Znali neko gdje se mozi naci neki tutorijal za pisanje makroa u cad-u ili ga vec mozda neko zna napisati.
[ DjordjeGeo @ 19.05.2006. 10:34 ] @
tacno je da se svi oni baziraju na cad-u... za tebe je idealan land development to je program za niskogradnju i geodeziju...
ako je to ono sto ti treba...
[ jjovanovic @ 21.07.2006. 08:03 ] @
Makroi u AutoCAD-u se zovu script, a mnogo je efikasnije pisanje makro komandi u AutoLisp-u.