[ ||NeX|| @ 21.11.2002. 23:20 ] @
Imam opciju:
IBM 40 GB:
Deskstar 60GXP, IC35L040-AV-ER-07-0, 8.5ms, 2Mb, Ultra ATA/100, 20,9-40,8 Mb/sec, 7200rpm, EIDE
Cijena: 108€

ili

WD Caviar 40GB:
WD400EB, 9.5ms, 2Mb, Ultra ATA/100, DATALifeguard, EIDE
Cijena: 102€

Šta je bolje?
[ mikis @ 22.11.2002. 00:49 ] @
WD Caviar. Ta (ili prethodna) serija IBM hard diskova je poznata pod nadimkom "Death Star", valjda ti to dovoljno govori :) Jel taj Caviar na 7200? Ako jeste, odmah ga uzimaj.
[ ||NeX|| @ 22.11.2002. 09:46 ] @
Jest Caviar je na 7200.
Hvala!
[ Srbin75 @ 23.11.2002. 01:06 ] @
Nemoj WD ja sam ga uzeo imao sam pre IBM pa sam ga prodo posto sam mislio isto sto i ti sad verujmi sad se kajem za IBM .
100%v po meni je bolji IBM .
Cao
[ Misho @ 23.11.2002. 10:43 ] @
IBM Deskstar 60GXP ima bolje perfomanse (vrijeme trazenja i latenciju) i
veoma je pouzdan.
[ ||NeX|| @ 23.11.2002. 15:13 ] @
Jel neko od vas radi kao hardware-as, da znam kome da vise vjerujem?
Vi kažete da je IBm dbar, a nemate iskustva sa njim, a mikis ga zove DeathStar. Moj prijatelj ima IBM HDD ne znam koji, ali uvijek frka oko njega.
Dok trenutno imam Fujitsu 5200 u PC-u koji ce i ostati, a oni su veom slicini WD, pa ne znam sta da uzmem. Mislim da cu u Ponedjeljak ići po robu. zato u pomoć!
[ Miško Stefanović @ 24.11.2002. 22:16 ] @
Prvenstveno se bavim hardware-om još sa fakulteta, skoro 30 godina.

Kao prvo, mislim da je cena previsoka za oba diska, moguće ih je nabaviti za nešto preko 90€.

Drugo, potpuno se slažem sa mikisom u vezi dodatnog hlađenja diskova na 7200 obrtaja. Ja imam u računaru upravo takav IBM disk samo od 80G i još dva od 40G Maxtor u RAID 0 konfiguraciji takođe na 7200 obrtaja. Ta kombinacija radi od polovine avgusta h 24/7 uz dodatni usisni ventilator od 80mm i isti takav izduvni, pravi mali orkan preko diskova. Do sada nisam imao problema ni sa jednim diskom, da kucnem u drvo.

Ipak prošetaj netom pa sam odluči, nisu sva kućišta ista a takođe ima razlike od dobavljača do dobavljača. Nikako ne uzimaj disk ako je samo u antistatik foliji. Takvi diskovi često nisu sasvim ok.

Pisalo je nešto o IBM diskovima u nekom od skorijih PC press, tamo upravo govore o odličnim karakteristikama tih diskova ali uz obavezno dodatno hlađenje, bez njega?

Pozdrav.
[ jc denton @ 24.11.2002. 22:33 ] @
Hm, nisam siguran za IBM potpuno, ali i ja sam video nekoliko IBM diskova koji verovatno crkli usred pregrevanja. ALI, video sam i Maxtor-e i AS Quantum-e da otkazuju upravo zbog toga. Znaci, k'o sto covek rece, stavite 80x80x20 ventilator da duva direktno u elektroniku diska i ne bi trebalo da ima problema.
Jedina serija za koju ja odgovorno tvrdim da je definitivno losa je Quantum lct serija. Sigurno sam video bar 20 komada tih diskova gde je crkla elektronika i to uvek isti chip.
[ Marvin Freestyle @ 22.10.2003. 16:19 ] @
Mogu samo da kazem da koristim u mashini evo vech 2 godine dva IBM DeskStar-a od 60 GB. I savrsheno rade ... imao sam prilike da koristim i Seagate-a i WD, i Maxtor-a ... ali mi se ovo ipak nekako najvishe dopada ... samo moram da primetim da su cene koje je chowek naveo izuzetno visoke (bar za Beograd). Po toj ceni ovde mogu da se kupe dva diska istog kapaciteta ...

pozdrAw
[ IHThUS @ 22.10.2003. 19:04 ] @
Konkretno za tvoju dilemu WD.

Cena je PAPRENA za te diskove!

Ako možeš da biraš bolje uzmi Maxtor od 80GB na 7200 rpm.

Inače možeš slobodno da kupiš disk ako je samo u najlonskoj vrećici. Razlika između takvog diska i onog u kutiji bi trebalo da bude samo u ceni, naglašavam trebalo bi sve da bude isto kod samog drajva bez obzira na pakovanje.
[ pctel @ 22.10.2003. 20:59 ] @
Citat:
Marvin Freestyle:
Mogu samo da kazem da koristim u mashini evo vech 2 godine dva IBM DeskStar-a od 60 GB. I savrsheno rade ... imao sam prilike da koristim i Seagate-a i WD, i Maxtor-a ... ali mi se ovo ipak nekako najvishe dopada ... samo moram da primetim da su cene koje je chowek naveo izuzetno visoke (bar za Beograd). Po toj ceni ovde mogu da se kupe dva diska istog kapaciteta ...

pozdrAw


Brate...
u kom si ti tripu...
komentarises cene iz 2002...
Na tvom mestu, ja bih pitao sefa za nekoliko slobodnih dana!

Pozdrav iz PCTEL d.o.o.
[ IHThUS @ 22.10.2003. 21:12 ] @
Auuuuu, pazi stvarno tema je postavljena 2002. davne godine!

Pctel imaš dobru moć zapažanja, što se ne bi moglo reći za nas ostale.