[ stonex @ 17.03.2006. 23:23 ] @
Kako radi Sweex modem na Suse-u , posto ovaj moj Agere ne mogu da instaliram ? I ako imate , da li ga sam prepoznaje ?
[ pctel @ 17.03.2006. 23:31 ] @
Ne mesaj babe i zabe, Agere je proizvodjac cipova za modeme, a Sweex celih modema. Tako Sweex ima nekoliko modela modema a Agere nekoliko modema cipova. Imas li neku oznaku, ovako kad pitas je kao da odes u prodavnicu autodelova i trazis lamelu za Ford.
[ tdjokic @ 18.03.2006. 00:40 ] @
Istrosih prste vec od pisanja: Postoje distribucije koje imaju integrisane drajvere za NEKE winmodeme i to opet NE za sve tipove tih proizvodjaca, primer takvih distribucija - Mepis, Kanotix, Kurumin, mozda jos neka. Inace, Linuxi NE PREPOZNAJU winmodeme, nego treba instalirati drajvere. Odmah mogu da rade samo hardverski modemi, ali pravi, ne ovo sto se sada naziva hardverski. Pravi hardverski modemi su eksterni, seriski kao i neki interni, kod nas veoma, veoma retki, mozda ih ni nema.

Sto se Agere modema tice, meni su radila dva razlicita, napravljena u razmaku od oko godinu dana, ali moram biti iskren i reci da ne znam koji rade, koji ne. Bilo je i ovde reci o tome, ali sam zaboravio. Mozda bi pretraga nesto pomogla.
[ stonex @ 18.03.2006. 19:18 ] @
Ovaj ima IBM chipset .