[ MEZDINOVICJA @ 18.03.2006. 16:27 ] @
Dali neko zna gde da nadjem tornado UFS-3 box ali da nije klon!!!
[ gsm service galant @ 20.03.2006. 07:20 ] @
Imam nesto bolje od tornada, original GTI box (nove) za samo 250 Eu, ako ti intersuje javi se.
[ bazolki @ 20.03.2006. 09:57 ] @
za ufs se mozes obratiti cybercom-u (pedja) ili direktno legiji (moderator foruma)
[ MEZDINOVICJA @ 20.03.2006. 16:03 ] @
Interesuje me kako da stupimo u kontakt i kakva je prednost u odnosu na tornado
poruka je za gsm servis galanta
javi se pozdrav

[Ovu poruku je menjao MEZDINOVICJA dana 20.03.2006. u 17:13 GMT+1]
[ cybercom @ 20.03.2006. 18:47 ] @
@MEZDINOVICJA

Ne odnosi se na mene,ali da ti malo pojasnim stvari.Cena GTI-ja (koju je kolega pomenuo) je samo za Nokie,znaci nista sem toga,a za skoro isto para mozes uzeti UFS+HWK gde imas pored Nokia,SE,SEMC SE,3GLG,2gLG,Samsung,Motorola Acer,Sharp 3G....... MIslim da ti je dovoljno,druga stvar,ako si pocetnik,ni pod tackom razno neuzimaj tako komplikovan alat kao sto je GTI jer samu instalaciju ces odraditi za nekih par dana (ako nisi iskusan).GTI je stvar za ozbilje servisere i koristi originalni Nokia Phoenix,koji nije ni blizu lagan i lak za koriscenje dok UFS je prica za sebe,jedan od najlaksih i profesionalnih uredjaja.Mozes sa njim da odradis ama bas sve i jos je jako lak za koriscenje.

Zakljucak,ako si pocetnik,nemoj ni da razmisljas uzmi UFS+HWK i pokrio si veci broj modela,ako si profi onda uzmi full verziju GTI-ja (SE,3LG,3GSharp,Siemens C62) ali cena daliko prelazi cenu koju je napisao kolega gsm service galant.

P.S. Nadam se da sam ti malo pomogao i rasvetlio stanje.

poz i ako se odlucis za neku kkombinaciju javi.
[ gsm service galant @ 21.03.2006. 09:17 ] @
Evo kolega cyberkom ti je sve objasnio, naravno da moras malo biti iskusan oko instalacije ali mislim, kada procitas uputstvo (engleski) nije bas i komplikovano. Ali zato imas vece mogucnosti popravljanja softwera (imei) nego UFS. Cena je samo za GTI box (bez kablova)
Uz doplatu od 100 eu mozes dobiti i kombinaciju za SE,3LG,3GSharp,C62 sa softwerima i podrskom.
Full kombinacija sa svim kablovima 350 EU.
Ali ako nemas dovoljno iskustva, i ja bi ti preporucio da uzimas UFS+HWK jer meni nije ni puno stalo do prodaje tih boxeva (od 10 kom samo jos 3 imam) Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao gsm service galant dana 21.03.2006. u 10:17 GMT+1]
[ legija @ 21.03.2006. 10:23 ] @
Citat:
gsm service galant: Ali zato imas vece mogucnosti popravljanja softwera (imei) nego UFS.

Ajde molim te prosvijetli me, kako se to popravlja IMEI na GTI ?
[ gsm service galant @ 21.03.2006. 11:59 ] @
Citat:
legija: Ajde molim te prosvijetli me, kako se to popravlja IMEI na GTI ?


Legija ovo pitanje si mi postavio nekako sa nepovjerenjem ali u redu odgovoricu ti:
Kada sam rekao popravlja imei., nisam mislio na BB5 seriju nego na grifin server koji kalkulise ACK fajl bez zamene UEM-a (za neke od DCT4 nokie).
Ako vam jos nesto interesuje "steb by step" poslacu vam odgovor na PP.
Evo sta sve moze GTI box:
Griffin server enables you to:
- Repair 4 locks closed on Siemens C62
- Repair imei on Siemens C62
- Fill EMPTY BOARD and desired IMEI on Siemens C62
- Unlock ALL known versions of Siemens C62
- Read/Write eeprom and flash on Siemens C62
- Read online and calculate codes
- Calculate online RPL files for Nokia DCT4 phones
- Upgrade 7250 to 7250i
- Repair IMEI and Contact Service on DCT4 phones
- CALCULATE IMEI FLASH AREA (imei ???????????????)
- No need to change UEM chip !!!
- Calculate IMEI flash and UEM areas
- ESN flash IMEI repair
- Direct unlocking
- Generate updates for GTCL users
- Change language on SonyEricsson Z1010, K700(i), K500(i), F500i
- De customize SonyEricsson Z1010, K700(i), K500(i), F500i
- Repair BLINKING and other software problems on
SonyEricsson K700(i), K500(i), F500i
- Repair LG U8120 v102 after wrong unlock
[ legija @ 21.03.2006. 18:02 ] @
Decko, ti si bre sa marsa pao.
Ti ili ne znas sta pricas, ili se namerno pravis blesav.
[ cybercom @ 21.03.2006. 18:17 ] @
@gsm service galant

E moj kolega,pa UFS je jos pooodavno (necu da tvrdima ali jedno dve godine cinimise) radio ASK->RPL,dok jos nije bio kompatibilan sa griffin serverom,pa je onda saras odradio i to (pogledaj malo bolje u desnom uglu opciju) "GTI ask/rpl format",tako da je griffin server podrzan,a pored toga imas i opciju "PACH",to znaci da kada nije ostecen UEM imei,vec samo flash IMEI mozes odraditi bez logova,pa......... ima toga puno.

Tako da znaci da sve to (dobro ne bas sve,neradi kalibraciju rx,tx-a,baterije,punjenja.....) radi i UFS,ali neuporedivo laksi za upotrebu od GTI-a,to ti govorim ja koji imam sve alate.

Kolega pa kako to "Full kombinacija sa svim kablovima 350 EU",nesto mi matematika slabo stoji ?

GTI = 250e
SE+=100e
KABLOVI = 50e
----------------
suma = 400e

Bez dostave i trasfera novca.


P.S. Poruka je dobronamerna,samo da skrenem paznju na cinjenice,znaci i jedan i drugi rade IMEI,ali to je najnebitnija stvar.

[Ovu poruku je menjao cybercom dana 21.03.2006. u 19:20 GMT+1]
[ skoker @ 21.03.2006. 18:28 ] @
@gsm service galant

Da si kupio 10 GTI-ja bio bi na reseler listi.
Informacije koje daješ ljudima nisu tačne.
Kako možeš da prodaješ nešto kad neznaš ni kako, a ni šta može da radi?


@MEZDINOVICJA


Ako sad krećeš u posao, kupi UFS.


Pozdrav

[Ovu poruku je menjao skoker dana 21.03.2006. u 19:41 GMT+1]
[ gsm service galant @ 21.03.2006. 19:51 ] @
Cyberkom:
Prijatelju dok vi izracunate matematiku meni se isplati za 350 eu Full pakovanje jer dva puta mesecno suncam se u Dubai. I sve dobijem iz prve ruke, naravno uz popust na vece kolicine uz gotov novac bez carine, DHL ili TNT (placam samo povratnu avio kartu).
Verujte mi zao mi je sto sam uopste ponudio prodaju preko ovog foruma jer uopste mi niije stalo za ovo "trziste". Imam ja svoje trziste koja vama nimalo ne stvara konkurenciju.
Skoker:
Za tvoju informaciju bicu za koji dan i na reseler listu ( i to samo tebi da ti dokazem ) jer do sada nisam namerno insistirao zbog odredjenih razloga.Iformacije koje sam dao su TACNE ako te interesuje da proveris, sledece nedelje ponecu GTI box a ti laptop, i vidimo se na Jahorini da ti dokazem sta sve znam, cak i skijanje.
Legija:

Nisam bre pao sa Marsa ali trudim se da se nekako dokopam do Marsa.

[Ovu poruku je menjao gsm service galant dana 21.03.2006. u 21:00 GMT+1]
[ legija @ 21.03.2006. 20:25 ] @
Citat:
gsm service galant:
Legija:

Nisam bre pao sa Marsa ali trudim se da se nekako dokopam do Marsa.


Sta, oces nazad? hehhhe.
Ej bre, ti stize u dubai, a samo sam te pitao kako se to na GTI popravlja imei. Seti se, to si rekao.
Dakle, daj ti nama lepo pojasni kako se to radi, jer neko od nas je glup kako se cini iz tvoje price.

I obavezno da pokazes Skokeru, hehhhe . . .
[ Dr S E M A @ 21.03.2006. 20:50 ] @
@Jugo
to ti je onaj isti lik što smo komentarisali kad sam mu javno rekao da ga galantno po.uši jel sad vidiš da je lik pokupio svu pamet svijeta,sad ima i direktne veze u Dubajiu iz prve ruke,samo ne znam kako daje ljudima support :D
[ gsm service galant @ 22.03.2006. 07:58 ] @
Citat:
Dr S E M A: @Jugo
to ti je onaj isti lik što smo komentarisali kad sam mu javno rekao da ga galantno po.uši jel sad vidiš da je lik pokupio svu pamet svijeta,sad ima i direktne veze u Dubajiu iz prve ruke,samo ne znam kako daje ljudima support :D


Ehe, tebe sam cekao "ptico", imam specialan odgovor za tebe - Sad ces ti mene da p....
I nemoj bre da trosis toliki plamen, izgorices od sekiracije!!!!!

Legija , cekam jos malo ako ima neko jos nesto da doda, pa da odgovorim svima odjednom.