[ Ghost Story @ 18.03.2006. 20:22 ] @
Ako moze mala pomoc. Imam 100 do 120 evra koje zelim da potrosim na kupovinu gitare. Trazio sam po raznim stranicam proizvodjaca i sada sada mi tek nista nije jasno. Koliko sam shvatio gitare se dale na : Akusticne, Elektricne, Bas. Evo primera The Cranberries - Zombie to je elektricna gitara predpostavljam, ovo je akusticna dali dali "ovo" moze da se odsvira i na elektricnoj gitrari.

Evo naisao sam na ove dve:


Aria |XL-STD

Telo: Alder
Vrat: Maple
Magneti: OS-1Single coil 2, OH-1Humbuckig 1
Boja: BK, MDB, CA
Cena: € 130
(sa osiguranjem)
Mesečna rata: call
(leasing od 5 god.)

---------------------------------------------------------------------

Aria |STG-003

Telo: Alder
Vrat: Maple
Magneti: OS-1Single coil 3
Boja: 3TS, BK, BL, RD
Cena: € 100
(sa osiguranjem)
Mesečna rata: call
(leasing od 5 god.)
Sta mislite o ovome ?

Eto ako neko moze da mi ukratko objasni razliku izmedju bas, akusticne i elektricne gitare.
I da mi preporuci neku u okviru gore pomenute cene da nebude bas krs ono sto mogu dobiti za te pare.

Hvala unapred i izvinjavam se zbog terminologije i opsirnosti.
Pa i ako sam promasio forum valjda ce moderator prebaciti u odgovarajuci.


[Ovu poruku je menjao Ghost Story dana 18.03.2006. u 21:25 GMT+1]
[ cukovanny @ 18.03.2006. 20:27 ] @
za te pare uzmi ovu kombinaciju:
squier+fenderX_portable series
ne znam tachno da li je mitros ili neko drugi ali raspitaj se malo. znam klinca koji je kupio i za te pare (140e)bash zvuchi ! nemoj uzimati ariju. to je smeche. samo cesh da se nervirash!
poz
[ Ghost Story @ 18.03.2006. 20:52 ] @
SAda sam video na sajtu http://www.mitrosmusic.co.yu/ da u ponudi imaju fender gitare ali je sajt u izradi pa nema detalja zvacu da pitam samo jos nesto to je sigurno bez pojacala. Samo me interesuje dali mogu iskoristiti zvucnu karticu na racunaru kao pojacalo dali to radi? I jos nesto koju akusticnu bi preporucil u ono cenovnom rangu.

@cukovanny
Hvala na brzom odgovoru
[ kompozitor @ 19.03.2006. 01:05 ] @
Sto se tice akustare , ja bih uvek probao milion modela i ponuda . Pa bih uzeo onu koja svira najbolje .

U prevodu ( ako mozes ) povedi nekog ko ima iskustva . Meni u istoj seriji svaka svira drugacije ( pogotovo akustare ) .

Pozdrav ...
[ alex_pb @ 19.03.2006. 03:34 ] @
Aria |XL-STD je extra gitara ja je imam i prezadovoljan sam njom
ne znam zasto je tako jeftina ali ja sam je dobio i extra je
mogu da ti je preporucim jer za male pare dobijes mnogo dobru stvar
[ stigma @ 19.03.2006. 20:05 ] @
Po meni je najbolji izbor fender squier za te novce, samo pripazi jer zna biti razlika izmedju pojedinih modela iste marke. Povedi nekoga iskusnijeg kad kupujes...
[ Ghost Story @ 19.03.2006. 21:32 ] @
Problem je u tome sto nepoznajem nikoga ko mi moze dati neki savet zato i pitam vas nebih da se prevarim i kupium nesto bezveze. Sada mi se cini da je fender squier dobra cisto zbog glasova sutra cu zvati u mitros music pa cu se raspitati. Mislite da ce mi oni realno odgovoriti i dati mi preporuku?
[ hz_033 @ 19.03.2006. 21:33 ] @
ako imas pare ne pitaj nista nego FENDERA pod ruku i kuci !!!
[ Ghost Story @ 19.03.2006. 21:47 ] @
squier+fenderX_portable series mislis na ovaj model ?

I jos ovo sigurno moze ali da proverim " Samo me interesuje dali mogu iskoristiti zvucnu karticu na racunaru kao pojacalo dali to radi?"

[Ovu poruku je menjao Ghost Story dana 19.03.2006. u 22:52 GMT+1]
[ kompozitor @ 19.03.2006. 23:29 ] @
Radi sjajno za te pare .

Pozdrav ...
[ Ghost Story @ 19.03.2006. 23:49 ] @
E hvala sutra cu zovem da se raspitam gde mogu da uzmem pa ci napisati utisak:-)
Pozdrav i hvala.
[ musicmaster @ 20.03.2006. 16:36 ] @
Citat:
Ghost Story: Problem je u tome sto nepoznajem nikoga ko mi moze dati neki savet zato i pitam vas nebih da se prevarim i kupim nesto bezveze.


Veruj mi da za te pare mozesh kupiti samo bezveze novu gitaru.Za 120-140 evra ne postoji nova gitara,a da nije - taraba.Jedino ako nadjesh neshto starije kod nekog "dundjera"(ima ih koliko hotjesh,samo trebash biti sretjan!)koji nit' zna shta je "Epyphone by Gibson" nit' mu to neshto predstavlja kada sazna,pa je daje za 100 ojra da mu ne skuplja prashinu po kutji,a ti uzmesh pa je posle malko izglancash i josh sve sitnice shto treba i to je to.... Moj komshija je zaista imao takvu sretju,verovali ili ne......
[ chomi_ns @ 20.03.2006. 18:27 ] @
Za te novce samo Squier.
Jeste da je veslo od gitare al' ako nadjes dobar komad (sto nije nemoguce) promeni mu magnete i imaces solidnu gitaru za malo novaca.
Imas i Stagg-ove gitare al su jos gore djubre od Squier-a.
[ Ghost Story @ 20.03.2006. 20:21 ] @
Uzeo sam Fender sq bullet start, hvala vasm svima na odgovorima i trudu sada pocinjem:-)

Pozdrav i hvala.

I jos jedno pitanje znali neko bilo kakav tutorijal ali od pocetka kako se drzi gitara kako se drze prsti znaci osnova osnove nije vazna velicina torrent, DC++ bilo sta samo da je video ili da bar je opisano slikoviot.
Poz.

[Ovu poruku je menjao Ghost Story dana 20.03.2006. u 21:50 GMT+1]
[ vindic8or @ 21.03.2006. 02:46 ] @
mislim da ti je bolje da bar za sam pocetak nadjes nekog tutora za gitaru. mnogo ce jednostavnije biti da te neko uzivo ispravlja sa greskama koje pravis (a pravices ih dosta, kao i svi koji uce), nego da se sam smisljas sta pogresno radis sa video snimka. mislim, bice manje frustracija za tebe.
[ kompozitor @ 21.03.2006. 08:51 ] @
Citat:
Ghost Story: I jos jedno pitanje znali neko bilo kakav tutorijal ali od pocetka kako se drzi gitara kako se drze prsti znaci osnova osnove nije vazna velicina torrent, DC++ bilo sta samo da je video ili da bar je opisano slikoviot.


Sto ne odes u nizu muzicku i ne raspitas se ko daje casove klasicne gitare ?

Jer da bi ucio sam trebas da ispunis dva zahteva istovremeno :

1. Da neznas ( ovo je ispunjeno )

2. Da znas veoma dobro + da imas smisla za ucitelja/pedagoga ( da bi mogao da ucis nekog , u ovom slucaju sebe )

Sto je apsurdno/nemoguce .

Pozdrav ...
[ Ghost Story @ 21.03.2006. 21:37 ] @
Bas sam danas upoznao drugovog druga :-)koji svira poduze gitaru pa se nadam da ce mi malo olaksati bar taj pocetak :-)
Poz.

[Ovu poruku je menjao Ghost Story dana 21.03.2006. u 22:38 GMT+1]
[ vuci @ 29.03.2006. 09:29 ] @
Nisam bas siguran oko izbora el.gitare, ali ako nekome treba savet oko kupovine, ALI PRAVI SAVET, neka ode do Muzickog Studija Maric, Deligradska 17, Beograd (kod Slavije) www.maric.co.yu.
Ja sam pre oko mesec dana kod njih uzeo za 210eur Klasicnu gitaru, DaCapo, CutAway sa EQ. Za sada je ok, i nadam se da ce tako i ostati. Ali sam odusevljen sto su imali razumevanja u odnosu na prodavce po ostalim muz.kucama gde te gledaju popreko ako dodjes vise od 3 puta a nista ne kupis.

Dakle sve u svemu preporucujem svakome da se posavetuje sa g. Maricem u njegovom studiju, ljudi ce vas posavetovati i ponuditi najbolje za kintu koju ste spremni da date, i muziku koju svirate.

P.S. Inace sada prodaju i MusicMan el. gitare i bas gitare, za koje svi svetski strucnjaci kazu da je nadmasio Fendera!!!

Poz
[ Illiron @ 29.03.2006. 09:52 ] @
Jos jedna preporuka za Marica stvarno super ljudi rade tamo.
[ boogie woogie @ 29.03.2006. 22:24 ] @
Ariju nemoj da kupuješ u Skymusic!
Moj drug je pre par dana vratio jednu Atiju akustaru koja je na oko bila ok, ali se ispostavilo da
posle svirke od par sati zvoni na svim pragovima i da ima neki nedostatak koji ni u servisu
nisu mogli da mu srede.
Idi kod Marića, idi i u Mitros, tamo su potpuno ok momci,
ja sam odlazio sigurno 20-tak puta za mesec dana dok nisam odlučio šta mi leži.
Čak sam,pošto sam izabrao model, tražio da mi izvade istu takvu iz magacina,da uopredim.
I to nemoj da se ustručavaš i da pipkaš gitaru, nego traži da ti je skinu i onda
sviraj na svim pragovima što intenzivnije (ne tiho već slobodno ...tandrlaka tanDrrlaka!) jer ćeš
ti nositi kući onu gitaru koju izabereš.
Srećno.
[ sikter @ 30.03.2006. 15:22 ] @
NAJVAZNIJE OD SVEGA:
Da gitara kotira 100%.
Dzaba ti svi magneti, zvuk i sjaj ako se ne moze nastimati! E TO JE SMECE!
Postoje druge malo bolje koje se mogu nastimati ali se rastimaju tokom svirke ili jednostavno preko noci. I to je smece.
Prije nekih 5-6 godina sam isprobao nekih 30-40 Squireova.
Na kraju sam naletio na jednog koji je zadovoljio kriterije.
Imam ga i dan danas ali ne sviram vise na njega jer sam investirao u Stratocaster.

Koliko se sjecam Arije su bile poznate po rastimavanju.
Neko je pomenuo Epiphone. Za moj pojam jako dobre gitare mada bi mogle ipak biti malo jeftinije.

pozdrav
sikter

[ sekulicB @ 04.04.2006. 20:36 ] @
eto i ja uzeh elektrichnu! Johnny Pro ( kopija Les Paula, Black Beauty '57), sa pojachalom SAMICK 22W( koje nema distorziju).

Naime gitara ima 3 od 4 magneta(jedan fali), dobro je ochuvana! Platio sam je oko 75 eura (lik ne zna puno o gitarama);


da li je neko imao iskustva sa takom gitarom i da li je puno para(mislim da nije); koliko koshtaju neki polovni magneti? koliko prosechan gitarski kabl?


[ Sanmexx @ 11.08.2006. 22:27 ] @
Fendera nece niko nikad nadmasiti!!!
[ KnightOfDoom @ 11.08.2006. 23:36 ] @
Zavisi u cemu, tj. od muzike koju mislis da sviras.
[ Sanmexx @ 12.08.2006. 08:44 ] @
Pa ja,al znas i sam koliko slicnih gitara ima,a nista nevaljaju iako izgledaju isto kao ´Fenderi!
Ja imam Squier-a iz Japana iz ´83,nisam mogao naci Tokaii,***i ga ;Japanci napravise bolje gitare nego ameri.
Tako ako neko voli Fenderov zvuk neka samo trazi Japanske!!!!od 80 do 96. su ih pravili,sve dok im Amerikanci ne zabranise!
Zaboravi Music-man,nisu lose al nemaju karaktera, a uzas su skupe!Isto kao i Americki Fenderi!!!
Zato samo Japance,koji imaju karakter,jel, pa svako zeli da bude bar malcice poseban.A ako ne zeli,on je to uprkos svemu! Ha Ha
[ jera @ 09.09.2006. 00:49 ] @
Sta mislite o ovoj akusticnoj gitari (Aria AW-20E )

ozvučena akustična gitara

- telo - omorika

- vrat - mahagoni

- grifplatna-ružino drvo

- boja - prirodna

- metalni delovi-hromirani



Ili mozda ova (Da Capo W-701)

W-701 Western gitara, natural finiš
Prednja ploča: Smreka
Strane/ Zadnja ploča: Agathis
Vrat: Natowood
Prednja ploča vrata: Ružino drvo
Čivije: Hromirane
Kobilica: Ružino drvo
Skala: 650 mm





Sta je bolje?

E, da zasto ova druga gitara nosi oznaku western?
Inace sam pocetnik i nameravam da kupim gitaru.

[Ovu poruku je menjao jera dana 09.09.2006. u 02:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao jera dana 09.09.2006. u 02:04 GMT+1]
[ Rocket Roll @ 09.09.2006. 10:22 ] @
To "Western" je prilicno proizvoljan opis, i ta Arija je takodje "Western" (AW - Accoustic Western), time se samo zeli reci da nije "klasicna" gitara sa najlonskim zicama, tj. da nije "ruska"/ "flamenko"/ "rezonatorska"/ itd... gitara. Pravo ime za tip te dve gitare je "dreadnought", druga po velicini akusticna gitara (od nje je veci samo "jumbo" model). Zvuk joj je - recimo Neil Young "Buffalo Springfield Again", ili bilo sta od CSN&Y.

Po specifikacijama je bolja ta Aria, plus je ozvucena, mada nju nisam video niti svirao uzivo. Ovu Da Capo, medjutim, jesam, i prilicno je ok (ima lep vrat, pragovi su dobro uradjeni, laka je, iznad svega zvuk je "pun"), a za cenu je perfektna (oko 9300 din, trenutno).

(PS. "Ruzino drvo" ne postoji, "rosewood" se prevodi sa palisander, tj. Dalbergia latifolia).

[Ovu poruku je menjao Rocket Roll dana 09.09.2006. u 11:50 GMT+1]
[ Sanmexx @ 09.09.2006. 12:19 ] @
>
>
Najbolje ti to probaj,uzmi u ruku, ako ti pase i ima dobar zvuk nista ne
razmisljaj nego,nosi!!!!!
Ima sad puno dobrih jeftinih gitara,samo ne kupuj nikad macku u Dzaku!!!!!!
[ Sanmexx @ 09.09.2006. 12:21 ] @
>
>
Pusti specifikacije!!!
Uzmi ti to u ruku,ako se dobro svira i ima dobar zvuk,nista se ne
razmisljaj,nego nosi!!!!!
Pa nece ti to biti jedina ili!?!
[ jera @ 09.09.2006. 13:47 ] @
Pitam jer sam cuo da Aria i nije bas nesto (ipak, samo sam cuo).

Jel se prodaje negde u Beogradu Fender?Verujem da su skupe, ali bih hteo da vidim cene.

Za sada i dalje razmisljam o Arii zbog ozvucenja.
[ Rocket Roll @ 09.09.2006. 14:11 ] @
Mitros Music, u Admirala Geprata blizu Zeleznicke, oni su distributeri Fendera za Srbiju ( www.mitrosmusic.co.yu ). Ali... ne razmisljaj o Fenderu, samo ces se nanervirati - osim ako imas para na bacanje, ili zivis od gitare. Novi krecu od 400 e (Made in Mexico linija) pa do 2800 e (Custom Shop). Imas Squiere, oni se prave pod Fenderovom licencom u Indoneziji, Koreji ili Kini, ali bolje i jeftinije kopije Fendera pravi, recimo, SX (u Pro Musici blizu Slavije).
[ jera @ 09.09.2006. 14:35 ] @
Hvala, hvala!

Videcu da odaberem jednu od one dve.
[ cedomir @ 10.10.2006. 22:07 ] @
Poveo profesionalca do Marica pre 2 dana i on mi isprobao Da Capo 701. Njegov komentar je da je super za te pare i za pocetnika. Odlicno rezonira, ton se cuje dugo i sto je najvaznije moze da se cuje pun bas koji sviras.
[ jesus alejandro @ 20.10.2006. 21:47 ] @
Evo ja sam malo gledao po MAricevom sajtu pa me interesuje kakvog su kvaliteta Apollo gitare, konkretno me interesuje ova kopija Les Paul-a http://www.maric.co.yu/srp/pro.../?conid=366&l2=3&l3=42 . Jel ova cena od 215e krajnja cena ili cena bez PDV-a ?
[ Rocket Roll @ 20.10.2006. 23:31 ] @
Za taj model mozes sa njima da se dogovoris za 200... bas sam bio tamo kada su prodali jednu (pre par dana) i covek ju je platio tacno 200 e.

Kvalitet? Napravljena je vrlo ok, ja licno nemam nikakve zamerke na action, fit & finish, izgleda kao mnogo skuplja gitara... retko pazljivo odradjeni pragovi i grif-platna. S druge strane, drvo nije mahagoni nego neka varijanta lipe, vrat je bolt-on a na njoj je najverovatnije (89 %, rekao bih) foto-finish. Svejedno, zvuk je bio i vise nego ok za te pare, humbuckeri su joj zacudjujuce civilizovani.

Bolja varijanta bi bio Epiphoneov Les Paul, na kome je "sve po P.S-u", javor na mahagoniju i AlNiCo 5 magneti, ali tu pricamo o vise nego 200 e. Zapravo, verovatno pricamo o 2 X 200 e pa jos malo preko...
[ jesus alejandro @ 21.10.2006. 17:53 ] @
Evo jos jedno pitanje od mene. Nasao sam u oglasima Chester stratocaster za 70e. Gitara ide sa koferom i stara je 3-4 godine ali je malo svirana kako covek kaze. Interesuje me kakvog je kvaliteta pomenuta gitara ili vredi dodati jos dvadesetak evra i kupiti nov Squire Bullet.
[ Rocket Roll @ 21.10.2006. 21:52 ] @
Ja licno sada prvi put cujem za njih, postoji samo jedan review na Harmony Centralu, na nemackom je, tako da pretpostavljam da je to jos jedna od marki pod kojom Koreja izvozi gitare na evropsko trziste. (Btw, covek je hvali, kaze da je dobra za te pare itd.) To bi, dakle, trebalo da je (manje-vise) ista gitara kao, recimo, Aria ili Apollo i slicne, jer to funkcionise ovako: ti si kompanija u Evropi. Stupis u kontakt sa jednom od tri fabrike koje rade u Kini/ Koreji/ Indoneziji, izaberes specifikacije iz njihovog kataloga, boje itd. i zadas im sta da napisu na glavi gitare. Onda ti oni sklope 10 000 komada i ti ih prodajes. Squieri su iz istih tih fabrika, s tim sto Fender insistira na boljim magnetima, malo kvalitetnijem drvetu i civijama (naustrb, recimo, nelakiranog vrata), onda to naplati malo vise i to je, uglavnom, sva razlika Squiera i ostalih "kosookih" gitara.

70 e bi lako mogao da platis samo kofer, tako da mislim da si na dobitku sa Chesterom. (Naravno, mozda to sve nije tako kako covek iz oglasa kaze, povedi nekog iskusnijeg da vidi kakav je taj kofer i kakva je to gitara.)
[ jackhammer @ 23.10.2006. 17:37 ] @
Prica kaze sledece:
Planiram da kupim novu gitaru negde u cenovnom rangu 500-700 evra. Verovatno ce mi je iz inostranstva (preciznije iz kelna, iz musicstorea) doneti rodjak tako da imam dobar izbor... e sad tu nastaje problem.... sta uzeti??? Mislio sam mozda neki epiphone (skoknucu ovih dana do mitrosa da probam, mislim da imaju bar dva modela)? Kakva su vasa iskustva sa ovim proizvodjacem? Da li je neko bio u kontaktu sa G 400 tony iommi signature?... ili mozda neki epiphone les paul? Cuo sam ponesto i o peavey v type-u... Stvarno sam u velikoj dilemi... pomagajte
[ KnightOfDoom @ 23.10.2006. 19:37 ] @
Da te bacim u jos vecu dilemu, za te pare mozes da uzmes i Ibanez JS 100, ili neki gotivni RG....
[ jackhammer @ 23.10.2006. 22:35 ] @
Znadem i za ibanez (vec razmisljah o tome)... ali npr. js 100 kosta tricavih 850 evrica + carina, pdv i ostale gluposti = 900+... jbg za te pare cu da uzmem gibson usa. RG... hm ne znadem bas... ovi RG-ovi na nasem trzistu su krsevi, tamo su valjda oridjinal jp
[ KnightOfDoom @ 23.10.2006. 23:10 ] @
Onda sam se ja nesto zeznuo.Na ovom sajtu je 699 $ , sto je oko 550 evra. E sad, nisam mislio da su nemci (shvatio sam da ti dolazi iz nemacke) lopovi ko ovi nasi .
[ Rocket Roll @ 23.10.2006. 23:45 ] @
Za 500-700 imas dosta opcija... tu bi vec mogao da uleti i neki pravi Gibson, mada ti u tom cenovnom rangu i nije neki izbor. Evo ti teme za razmisljanje (i cimanje rodjaka) - Epiphone ima ceo serijal gitara "Epiphone Elitist" (ranije "Epiphone Elite") koje se rade u Japanu (verovatno isti ljudi koji rade japanske modele Takamine). Ti japanski Epiphonei su, konkretno, mrak, mnogi ih stavljaju iznad standardne linije americkog Gibsona, a to i mogu da shvatim - drzao sam u rukama nekoliko Gibson Studija i bili su... uh. Moj tata bi u shupi sklepao bolju grifplatnu i bolje ukucao pragove.

Pored toga imas, za mnogo manje para (cca 300 e) kompaniju koja se zove Agile, njih ima da se naruce i preko Amazona, i njihovi modeli od 300 - 350 e su mnogo bolja opcija od Epiphonea - kostaju manje a isto su toliko dobri, ako ne i bolji (magneti su im, kako cujem, mnogo lepse napravljeni, dolaze sa Groverima, dobrim potenciometrima, koskom za nut, poliranim pragovima, a i drvo se cini boljim).
[ ton_majstor @ 24.10.2006. 08:13 ] @
A Godin ili Parker ili Peavey možda? Za te pare imaju jako lepih modela.

Svi uvek samo Stradže i DŽiPsone merkaju, a retko ko ima skup i jak komad!

Pozdrav!
[ Rocket Roll @ 24.10.2006. 11:02 ] @
E tacno... Peavey Predatora ima jedan moj poznanik, i odusevljen sam - mnogo gitare za pristojne pare (550 e kod nas, inace bitno jeftinije preko). Vrlo precizne civije, osetljivi potenciometri, lepo isecen nut, Wilkinsonov 2-point tremolo, zanimljiva konfiguracija drveta - javor na basswoodu (po Dzonu Suru, najbolja kombinacija, on je preporucuje za svoje gitare od po preko 2000 dolara, tako da...) Jos mi se svidja kombinacija magneta, S-S-H, univerzalno.

Godin ne znam, ali Parker mi je boljka odavno. Od modela koje "mi smrtnici" mozemo sebi da priustimo, nazalost, ni jedan nema "ono" sto razlikuje Parkere od ostalih gitara - telo umotano u kompozite, vrat i telo od jednog dela drveta (nista bolt-on ili set-in), iskosen trussrod, ludacki kvalitetan tremolo sistem i sve te "goodies", ali mi se svidja P-36. Jasen - javor, sve ostalo a la Telekaster plus piezo sistem i modernizovan bridge (da nema problema sa intonacijom i da zice ne "beze" sa grifplatne vec oko dvanaestog praga). Opet, taj model bas nije za metal, eventualno pank i sasvim sigurno rokenrol.
[ jackhammer @ 24.10.2006. 15:02 ] @
Hvala na odgovorima... pa haj'mo redom...
Pretpostavljam da je taj Ibanez JS 100 koreJanskog porekla (kao i vecina modela koji se mogu naci na nasim prostorima)

Gde da nadjem elitlist seriju? Pretpostavljam da su cene jace... a i samo mali broj modela izadje u elitlist izvedbi

Vec sam spomenuo peavey v type... sa Godin-om nisam imao nikakvih kontakata, a nisam bas u parker fazonu

U velikoj sam dilemi ali nekako naginjem ka epiphone-u. Da li neko od vas poseduje (ili je posedovao) epiphone?
[ jackhammer @ 25.10.2006. 22:39 ] @
Nadjoh epiphone elitist... cene se krecu od 1000-2000€... inace odlicni review-i, mnogi kazu da prevazilazi Gibson. Inace u musicstoreu imaju samo Tak Matsumoto signature i on je oko 1700€
[ Rocket Roll @ 25.10.2006. 23:05 ] @
Ako naginjes - kako bi se reklo - klonovima Gibsona, onda bih ja (da se rezimiram) stavio Agile pre Epiphonea. Sigurno ces dobiti vise za manje para. Uz sve sto sam naborojao, Epiphone se cesto prave od jove, ne od mahagonija (kako sta naleti u fabriku, pretpostavljam), Agile uvek od mahagonija. A "taj" zvuk - SG, Les Paul - za to ti stvarno treba pravi mahagoni. Jova je sjajna za gitare, nemoj pogresno da me razumes, ali ne za "taj" zvuk.

[Ovu poruku je menjao Rocket Roll dana 26.10.2006. u 00:20 GMT+1]
[ jackhammer @ 25.10.2006. 23:34 ] @
Odakle je agile? Ne mogu da nadjem sajt njihov (ako ga uopste imaju)

P.S. Nije bas da naginjem, nego gledah taj moj "budzet" i videh epiphone (ipak gibson iza stoji). Trenutno imam dva favorita: tony iommi signature g 400 koji ima tony iommi usa signature pickup-ove koji u paru vrede negde oko 200 evrica i limited edition les paul midnight sa emg (mislim da je u pitanju 81) magnetima

P.P.S. Jos uvek je sve moguce + imam vremena negde do kraja novembra da odlucim
[ Rocket Roll @ 26.10.2006. 11:14 ] @
Emg 81 su aktivni magneti - na stranu sto stalno moras da im menjas bateriju, zvuk je drugaciji, nije tradicionalan nego pre "sterilan" i higain, ali pop higain (za moje usi, barem, Zakk Wylde ih koristi i ima dobar zvuk, mada on i nije neko merilo - njegov zvuk zavisi od silnih Marshalla i jake produkcije). Definitivno moras da ih probas pre nego se odlucis za njih.

Agile - evo ti link: Agile AL-3000 Prestige. Reivewi su ti ovde: Harmony Central: Agile Al-3000 Prestige Reviews. Pozdrav!
[ jackhammer @ 26.10.2006. 14:03 ] @
Gde da probam emg u zemlji srbiji? Znam da maric uvozi, ali da li moze kod njih i da se proba?

Pozdrav
[ Rocket Roll @ 26.10.2006. 14:12 ] @
Ne moze kod Marica... Oni ih prodaju zapakovane a ne uvoze gitare koje ih vec imaju instalirane. Povremeno u Mitrosu vidjam Jacksone sa EMGovima, ali ne znam koji su to modeli EMGa. Evo ti link za Harmony Central EMG 81 Rewievs, gde ces naleteti na dosta komentara tipa "Clean sounds are flat and lifeless and it could use more warmth." Aktivni magneti su dobri za bas, za gitaru - unapred kompresovani, teza dinamika... Tipicni metal pickupi - balls to the walls all the time, to i samo to i nista drugo do to. Kao da imas auto sa samo jednom brzinom! Not my cup of tea, mate :)
[ jackhammer @ 26.10.2006. 14:31 ] @
TNX

Otici cu ovih dana do mitrosa, to je naj-resenje... E, da li je neko skoro bio u megamusic-u? Cuo sam da im ponekad utrci neka gitara
[ ton_majstor @ 26.10.2006. 19:24 ] @
Ima, ako neko zezne Jovicu, pa odustane od kupovine...

Bio sam pre 10 dana, ima max. 5-10 komada u radnji. U Artistu ih ima barem 30. Ne razumem se mnogo, ali nemoj baš u Megamusic, jedino što imaju je lep izbor skupih kablova. Idi bre i u Artist, Mitros, eto i Sky... ako baš moraš.

Nije ovo reklama, nego smernica.

Pozdrav!
[ jackhammer @ 26.10.2006. 19:36 ] @
Hvala... odim u mitros prvo
[ jackhammer @ 28.10.2006. 23:59 ] @
Valjaju li esp gitare necemu? Pogledao sam nekoliko review-a i deluje obecavajuce. Ima neko iskustva sa ovim gitarama?
[ Martinubi @ 18.11.2006. 18:10 ] @
esp su fantasticne gitare.Modeli koji se prave u Japanu oznacavaju se sa "ESP",dok se losiji(jeftiniji) proizvode u Juznoj Koreji i u imenu modela imaju oznaku "LTD esp",da bi pravili razliku izmedju kvalitetnijih i ovih koji su manje.A ni ti jeftiniji LTD modeli nisu bas jeftini.Na primer ldt m1000 kosta oko 1300e.
Mnogi poznati bendovi koriste ESP gitare:gardijani, metalika, megadet, stratovarius...
ESP su uglavnom projektovane za tvrdji zvuk(kao na primer jackson).
Nazalost u Srbiji se ove gitare ne prodaju(nove),ne znam za polovne,tako da licno iskustvo nedostaje.
[ nemanjabsf @ 20.01.2007. 22:34 ] @
ajd da ne otvaram novu temu

dakle ovako:
razmisljam se o kupovini elektricne gitare prve u svom zivotu
i nasao sam sledece sto bih mogao da uzmem ovde kod mene u Nishu:
Washburn Idol WI14
samo gitara je 13500, a kao pack 18400, a u pack ulazi izmedju ostalog Randall pojacalo 15 vati sa efektima...
takodje, oblik mi se veoma svidja
inace planiram da sviram neki metalcore, hardcore i slicno... [naravno kad naucim]

evo linkova:
gitara: http://www.activemusician.com/item--EM.WI14-WAPAK
pojacalo: http://www.musiciansfriend.com...ar-Amp-with-Effects?sku=481258

e mene zanima sta vi mislite o tome i da li je to dobra gitara za mene kao pocetnika?

pozdrav

[Ovu poruku je menjao nemanjabsf dana 20.01.2007. u 23:46 GMT+1]
[ Rocket Roll @ 21.01.2007. 00:00 ] @
Sa svoje strane mislim da nećeš pogrešiti. O Washburnu kao firmi mislim sve najbolje, sve njihove jeftine serije gitara koje sam do sada video su bile ni bolje ni gore od jeftinih Yamahi i jeftinih Squiera - na kraju krajeva, postoji samo pet fabrika u Kini koje prave sve te gitare i sve one imaju uglavnom istu opremu, tako da... u svakom slučaju, kvalitet zadovoljava.

Ono o čemu bi još eventualno mogao da razmisliš (ali ne znam je li nabavljivo u Nišu) je B. C. Richov Bronze Warlock, pre svega jer ti se sviđa netipičan oblik. Više o samom ovom Washburnu pročitaj ovde:

Washburn WI14 Reviews
[ nemanjabsf @ 22.01.2007. 00:24 ] @
a ne znam, nesto ne gotivim oblike b.c. rich gitara...
u sustini nisam bas neki ljubitelj netipicnih oblika, naj oblik mi je les paul a ovaj washburn je nekako izveden iz toga cini mi se...

hvala na komentaru
e da, i hvala na linku
[ Sanmexx @ 22.01.2007. 08:49 ] @
>
>
Prvu koju uzmes u ruke,da ti odgovara i da ima tebi dobar zvuk,nosi kuci!!!
Sve ostalo je shit....

http://www.myspace.com/urlaubaufbalkanien

RnR
s@nmexx

--------------060307000701000604010604
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
Content-Transfer-Encoding: 7bit

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
<meta content="text/html;charset=UTF-8" http-equiv="Content-Type">
<title></title>
</head>
<body bgcolor="#ffffff" text="#000066">
nemanjabsf schrieb:
<blockquote cite="[email protected]" type="cite">
<pre wrap="">a ne znam, nesto ne gotivim oblike b.c. rich gitara...
u sustini nisam bas neki ljubitelj netipicnih oblika, naj oblik mi je les paul a ovaj washburn je nekako izveden iz toga cini mi se...

hvala na komentaru :)
e da, i hvala na linku :)

--
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.elitesecurity.org/poruka/1439372">http://www.elitesecurity.org/poruka/1439372</a>

Prijave/odjave: <a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#167089">http://www.elitesecurity.org/pracenje#167089</a>

Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!
esauth:167089:bfd9604d642e785599d83b4d3b184b86