[ c00l_daem0n @ 15.07.2001. 12:51 ] @
ajd da vas vidim :o)
kako bi ste objasnili sledece deklaracije:

char (*(*x())[])();
x: predstavlja sta ?
i
char (*(*x[3])())[5];
x: predstavlja sta ?
[ Milan Aksic @ 15.07.2001. 14:50 ] @
Citat:
c00l_daem0n je napisao:
ajd da vas vidim :o)
kako bi ste objasnili sledece deklaracije:

char (*(*x())[])();
x: predstavlja sta ?
i
char (*(*x[3])())[5];
x: predstavlja sta ?


da pokusam ja prvi je pokazivac na funkciju koja prima void a vraca niz char pokazivaca na funkciju koja koja prima void.
drugi je tri pokazivaca na funkciju koja prima void a vraca niz od char pokazivaca na funckciju koja prima 5 pokazivaca ili pet char pokazivaca.
[ kajla @ 15.07.2001. 16:18 ] @
Bilo je vec reci o tim deklaracijama...posebno o tim tima niz pokazivaca na pokazivac na funkciju koja nema argumenata koja vraca char....

poz.
[ Vojislav Milunovic @ 15.07.2001. 16:45 ] @
Jedno klasicno pitanje? Sto bi se neko jebavao sa ovim ;o)
Mislim nisam video nigde da to ima primenu u programiranju jel najbolji je kod onaj najednostavniji ;o)
Sto je kod jednostavniji posle sam lakse nalazis sta treba da se sredi,na ovaj nacin ne dobijas nista jel se totalno izgubis ,pa ni kilometarski // komentari ti nece pomoci ;o) /* */
[ kajla @ 15.07.2001. 16:49 ] @
Ma da gluposti, ko jos koristi ove deklaracije? Nego se to verovatno pojavljuje u nekim C++ knjigama kao nesto kompleksne deklaracije...

poz.
[ Vojislav Milunovic @ 15.07.2001. 17:07 ] @
Da da bilo je tako nesto u C++ za 21 dan i onaj samo malo objasnjava i kaze mozda nikad necete videti ovo :
neka_deklaracije_pointera_na_funkciju...malo poduzi primer ali eto cisto da znate da tako nesto postoji ;o)
[ leka @ 15.07.2001. 18:14 ] @
Slažem se potpuno sa predatorom u vezi ovoga - nema potrebe da se čovek zeza sa takvim deklaracijama...

ALI ima još nešto što može biti interesantno za ovaj sajt ili neki drugi (ko se pre seti ili ko pre reši da napravi tako nešto), a to je da se napravi sistem za slanje "glavolomki" i da se ispituje ko ih najpre reši, i čak kasnije najboljim rešavačima i najboljim autorima glavolomki da i neka nagrada.

Gojko šta ti kažeš?

Leka
[ Milan Aksic @ 15.07.2001. 20:08 ] @
Citat:
predator je napisao:
Da da bilo je tako nesto u C++ za 21 dan i onaj samo malo objasnjava i kaze mozda nikad necete videti ovo :
neka_deklaracije_pointera_na_funkciju...malo poduzi primer ali eto cisto da znate da tako nesto postoji ;o)


Slazem se da ovakve deklaracije nisu neophodne i da se mogu izbeci, nego ja video covek pita, pa da pokusam da odgovorim.
Mada sam procitao u knjizi da dobro poznavanje ovakvih deklaracija daje izuzetnu flexibilnost i efikasnost pri radu. Sta je autor mislio, nije naveo.
[ c00l_daem0n @ 15.07.2001. 22:28 ] @
ma to je iz neke(dobre) knjige jos iz '88 a nasi izdali 92 (Second Edition)
"Programski jezik C" autori(pogadjajte): Brian W. Kernighan & Dennis M. Ritchie. Ako knjigu procitas i razumes ... i jos uradis zadatke ne treba ti vise nista za C, oma ga znas :).
Ma to su dali onako, nije nikakav deo koda, ali eto sto da te ne zajebavaju
kaze:
1.x:funkcija koja vraca pokazivac na polje [] pokazivaca na funkciju koja vraca char
2.x: polje [3] pokazivac na funkciju koja vraca pokazivac na polje [5] od char
:(

[ mika @ 16.07.2001. 01:02 ] @

Eh, na kratko me podseti ovo na ispit PJMP1 na II godini... (programski jezici i metode programiranja, www.etf.bg.ac.yu), uvek je imalo po DVA ovakva pitanja, pa se ti češi...

Inače ne sumnjam u neprimenjivost ovoga-čisto je "žvaka za mozak" - kako neko reče i za Tetris, odavno.
[ Gojko Vujovic @ 17.07.2001. 01:00 ] @
Citat:
leka je napisao:
Gojko sta ti kazes?


Ideja je onako, zanimljiva ali nisam siguran koliko je izvodljiva. Zahteva previse kontinualnog angazmana vise ljudi, sto pogotovo sad preko leta nece biti moguce, ja sam slabo na forumima do jeseni :( Samo vas obilazim, vidite da slabo ucestvujem u diskusijama :( bice vise kasnije..

Ako imas zelju da pises scriptu za to, samo izvoli rado cu je postaviti ili ti dati nalog pa je sam uploaduj, svejedno.

Samo me tu muci jedno.. kako cemo razlikovati 'glavolomke' od obicnih pitanja koja treba da ostanu u okviru foruma. Tj, gde povuci granicu i kako ? To ce ici malo teze cini mi se..
[ Gojko Vujovic @ 17.07.2001. 01:03 ] @
Citat:
leka je napisao:
ALI ima jo� ne�to �to mo�e biti interesantno za ovaj sajt ili neki drugi (ko se pre seti ili ko pre re�i da napravi tako ne�to), a to je da se napravi sistem za slanje "glavolomki" i da se ispituje ko ih najpre re�i, i �ak kasnije najboljim re�ava�ima i najboljim autorima glavolomki da i neka nagrada.

Gojko �ta ti ka�e�?

Leka


Citat:
leka je napisao:
Gojko sta ti kazes?


Ideja je onako, zanimljiva ali nisam siguran koliko je izvodljiva. Zahteva previse kontinualnog angazmana vise ljudi, sto pogotovo sad preko leta nece biti moguce, ja sam slabo na forumima do jeseni :( Samo vas obilazim, vidite da slabo ucestvujem u diskusijama :( bice vise kasnije..

Ako imas zelju da pises scriptu za to, samo izvoli rado cu je postaviti ili ti dati nalog pa je sam uploaduj, svejedno.

Samo me tu muci jedno.. kako cemo razlikovati 'glavolomke' od obicnih pitanja koja treba da ostanu u okviru foruma. Tj, gde povuci granicu i kako ? To ce ici malo teze cini mi se..