[ veliborv @ 19.03.2006. 09:36 ] @
Pozdrav,
kupio sam ovih dana Sony DCR-HC24E kameru i nisam nasao nista o njoj na ovom forumu. Za sada je imam prekratko, da bi mogao da stvorim neko misljenje, pa molim da mi netko napise o toj kameri. Kupio sam je, jer je bila akcija u marketu, a moje finacijsko stanje nije dozvoljavalo drugo. Zanima me i nabavka jace baterije (NP-FP90) iz inozemstva (ako se to isplati), jer mislim da je to preskupo kod nas.

Hvala unaprijed
[ fit @ 19.03.2006. 14:51 ] @
Koliko si je platio(ako moze u evrima). Pozdrav.
[ veliborv @ 20.03.2006. 21:09 ] @
Platio sam je 2427 Kuna, to je oko 333 Eura. Samo isporucuju je sa najslabijom baterijom. Nasao sam na americkom sajtu najjacu bateriju FP90 (zamjena za original) po 25$ + 12.99 $ postarina, pa cu pokusati nabaviti preko interneta.
[ fit @ 21.03.2006. 14:37 ] @
Pa dobro, u BGD su 360evra. Kazi mi kakvi su ti prvi utisci posto na forumima nema sta da se procita, a i koliko traje ta osnovna baterija?
[ veliborv @ 22.03.2006. 10:41 ] @
Mislim da prekratko imam tu kameru, da bi pricao o iskustvu. Pregledao sam internet i tako sam bar nesto saznao. Nigdje nema testa bas te kamere. Prije nje sam koristio prijateljev Panasonic, ali je on imao crno bijeli ekran u traziocu. Da, ima nesto sto me smeta u sony-u, a to je da ne mozes snimati ton sa vanjskim mikrofonom. Sama kamera je vrlo mala - stane takoreci u dlan i lagana je. Ima komande samo preko menija, mislim da bi bilo bolje da ima tastaturu. Ima i stabilizator slike, ali nije opticki, nego elektronski, pa malo usporava snimanje. Osnovna baterija traje oko 110 minuta (?) i puni se iskljucivo na kameri sto je bez veze. Sve skupa cini dobar utisak osim nabavke rezervnih dijelova, koji su besmisleno skupi. Npr. kod nas obican ispravljac (punjac za Sony) kosta preko 1000 Kuna - 137 Eura. To je van pameti. Ukoliko ne nabavim neki jeftiniji, napraviti cu sam jedan- nasao sam sheme za njih. Bateriju sam narucio iz Amerike, dodje me sa postarinom 37$, a kod nas je 1040 Kuna (opet ludost). Sad cekam da mi stigne posiljka, pa da vidim kako sam prosao.
Ako Te jos sta zanima, pisi.

Pozdrav
Miki
[ fit @ 23.03.2006. 14:26 ] @
Bas ti hvala na iscrpnom odgovoru. Kazi mi samo sto kupujes punjac, da li za tu drugu bateriju, valjda uz osnovno pakovanje sa kamerom ide i punjac ili se varam. Sta u stvari dobijas u kutiji? Nije valjda da odmah moram da kupim i punjac? Da li ima razlike u kvalitetu slike u poredjenju sa panasonicom?
Pozdrav i jos jednom ti hvala.
[ triax @ 23.03.2006. 19:24 ] @
Samo obrati paznju oko FP baterije jer je za tu celu seriju promenjen info lithium chip! Tako da se samo nove revizije mogu koristiti iako nose oznaku FP.

Pozdrav

[ veliborv @ 24.03.2006. 20:06 ] @
Ovako: baterije za ovu kameru moguce je puniti jedino na kameri i koristiti punjac, koji se ukljuci u kameru. To je nezgodno, jer dok punim bateriju ne mogu snimati. Zato sam uz bateriju htio jos i punjac, pa da radi odvojeno. Sto se tice drugog komentara, ja kakve sam srece, vjerojatno cu dobiti pogresnu bateriju iz Amerike, iako su ovi trazili da napisem godinu nabavke kamere. Ostaje da vidim, pa sta bude. Ne znam da li je kod vas bolje sto se tice nabavke baterija. Vidio sam puno oglasa. Kod nas su uglavnom svi pobudalili za mobitelima...

Pozdrav
Miki
[ veliborv @ 26.03.2006. 13:17 ] @
Fit, zao mi je sto sam zaboravio odgovoriti na tvoja pitanja. U kutiji sa kamerom dobijes punjac, bateriju (najslabiju) u hrpu kablova, te CD sa softverom, koji ja ne koristim. Koristim Uleadov video program. Dodatni punjac trebam iz prije nevedenih razloga.
U usporedbi sa Panasonicom dobijam kolor sliku u trazilu (Panasonic ima crno-bijelu), nesto je veca rezolucija, zatim toch screen, daljinski upravljac, a nemam mikrofonski prikljucak. Panasonic je malo tezi, ali to nije vazno - dobar je i on.

Pozdrav

Miki
[ pcbbata @ 09.06.2006. 13:41 ] @
koliko dugo traje punjenje najslabije baterije (ona koja se dobije uz kameru ) ?
[ centaur79 @ 11.06.2006. 23:11 ] @
Citat:
veliborv: Ovako: baterije za ovu kameru moguce je puniti jedino na kameri i koristiti punjac, koji se ukljuci u kameru.

Postoje punjaci koji pune tipske baterije (sony, canon itd) a postoje i univerzalni punjaci za sve tipove baterija.

U svakom slucaju neki takav bi ti resio problem punjenja baterija. Kada kupis dodatnu bateriju, jedna bi ti uvek mogla biti u tom punjacu a druga u kameri.
Ne znam koliko ti je bitna autonomija, ali I sa 70-icom ces doooosta dobiti (jos ako nosis sa sobom i ovu 'staru' koja nije bogznasta ali opet znaci :)

[ dado2076 @ 15.06.2006. 22:07 ] @
Pre nedelju dana sam uzeo isto na akciji sonijevu kameru HC-23 i iz uputstva mi je donekle sve jasno jedino mi nije jasno kako da skinem fotografije slikane kamerom na racunar.
Ako bi mogao neki savet ili slicno.
Pozdrav Dado
[ veliborv @ 26.06.2006. 18:18 ] @
Evo nakon male pauze da se vratim na temu. Dakle, dobio sam iz Amerike najvecu bateriju za Sony HC24e - FP90. Nakon poduzeg vremena stigla mi je jos jedna (!) baterija, koja je vjerojatno putovala oko zemaljske kugle , jer je dosla sa kasnjenjem od dva mjeseca. Posto su Ameri kukali da im vratim bateriju, ako kojim slucaje stigne, ja sam to i ucinio. Jos nesto, prvi put nisam platio nikakvu carinu ili bilo sta, a na ovu drugu su mi lijepo natovarili papreni iznos! Ocito netko nema pojma sto je to. Sa kamerom nisam puno snimao, cekam odlazak na more, pa da vidim kako ce to ici.
Inace, slike se skidaju preko USB-a, bez problema, ali je kvalitet upitan. Ovdje ima pametnijih od mene , koji ce to sve objasniti.
Pozdrav
Velibor
[ limbonic @ 07.07.2006. 16:31 ] @
Moram sa izvenjenjem da upadnem u ovu temu izlozim svoj problem koji se sastoji u tome sto nikako ne mogu da napunim bateriju np-fp90,naime imam sony cameru HC-23 ili kako li joj je vec puna oznaka i kada prikopcam originalnu bateriju koju sam dobio u pakovanju np-fp30 sve je u redu i napuni se za nekih 90-ak minuta,dok sa ovom koju sam narucio iz jedne prodavnice u Nišu imam problem da uopste ne mogu da je napunim,kontrolna lampica koja u slucaju sa slabijom baterijom bude konstantno upaljena dok se puni,kod ove (np-fp90),konstantno blinka i cak nakon nekih 20 sati i dalje bude prazna.Vec sam jednom vracao bateriju i malo mi je bedno da to ponovo cinim.Postoji li mozda neki drugi tip punjaca za ove jace baterije?Potrebna mi je hitna pomoc,da bih znao da li da ponovo vracam bateriju.
Hvala unapred.
[ veliborv @ 24.07.2006. 16:34 ] @
Evo odgovora sa zakasnjenjem. Mislim da sam na ovo pitanje vec odgovorio. Za jacu bateriju nabavio sam zaseban punjac iz Amerike (14 $) i stvar radi bez greske. Punjac u kameri je preslab da napuni jaki akumulator.

Pozdrav

Velibor
[ eluv @ 29.09.2006. 12:00 ] @
Gdje da nadjem Np-FP90 i punjac za nju ? Neka adresa, mail, br telefona?

Pozdrav
[ crnibombarder @ 29.09.2006. 22:10 ] @
Nema reklamiranja na ES-u,al' sve ti je tu,na dohvat ruke ;-)
[ eluv @ 30.09.2006. 12:05 ] @
Ok, znam, ali slao sam @veliborv PP, nije mi odgovorio pa rekoh da pitam ovako.
Ajd, ako neko zna, gdje posaljite na PP.

Pozdrav
[ deki40 @ 05.10.2006. 05:59 ] @
cao svima...
pre par dana pazario sam HC24 kameru...razmisljam o bateriji NP-FP71, mislim da bi mi bila dovoljna....
ako neko ima informacije gde moze da se nadje, ne salje na PM...

poz....
[ klakson @ 11.10.2006. 23:16 ] @
Cao drustvo,
da li mozete da mi kazete koje programe koristite za skidanje filmova i slika na komp.(preko USB-a ili fire wirea), i koje programe koristite za editovanje filmova.
Imam problem sa konektovanjem kamere na komp. i preko USB-a i firewirea, da li neko moze da mi pomogne.
Unapred zahvalan Klakson
[ deks007 @ 12.10.2006. 11:10 ] @
Za KLAKSONA - ovo ti i nije bas pitanje vezano za ovu temu , a kao prvo nisi koristio PRETRAGU jer o ovome ja dosta pisano . Probaj Vegas , DVD Arhitekt a postavi temu sto se tice tvog problema sa konekcijom kamere neko cer ti sigurno pomoci . Pozdrav !
[ vladadejic @ 04.11.2006. 12:37 ] @
Ja koristim ulead dvd movie factory i radi super ali ni ja ne mogu nikako da povezem kameru preko usb! imam original cd ali ne reaguje!ako neko ima slican problem a da je resio neka se javi!
[ deks007 @ 04.11.2006. 20:33 ] @
Vlado jesi ti procitao prethodni odgovor? Dajte ljudi postoje neka pravila na forumu , kakve veze ima tvoje pitanje sa naslovom teme . Odgovor na tvoje pitanje ces naci u jednom od ranijih postova samo koristi PRETRAGU ! Pozdrav!
[ kablovci @ 20.11.2006. 12:16 ] @
Kupio sam HC24E kameru pre par meseci. Imam problem sa baterijom. Prva dva meseca nije bilo problema i onda se jednoga dana potpuno ispraznila (mada sam je bio punio nekoliko dana pre toga). Sada kada je napinum pokazuje da je napunjena jedno dan - dva, pa čak i kada uopšte ne koristim kameru baterija se ˝preko noći˝ bukvalno skroz isprazni. Da li sam trebao da je formiram kao i bateriju za mobilni? U uputstvu ne piše to. Hvala
[ deks007 @ 20.11.2006. 22:07 ] @
Za HC-96 je isporucena baterija NP-FP 50 i prodavac mi je rekao da je 2-3 puta napunim i ispraznim (verovatno je to bilo neko formiranje) mada u uputstvu nepise da je to potrebno . Pise samo da vek varira u zavisnoti od cuvanja i radnih uslova . Neke se kamere automatski iskljuce ako par minuta nista neradis sa njom . Da je nisi slucajno zaboravio ukljucenu a ona nema tu opciju ? Kamera ti je u garanciji pa vidi kod prodavca dali postoji sansa da ti je zamene (ili u servisu ) . Pozdrav !
[ dejanns @ 21.11.2006. 02:50 ] @
Da li neko ima iskustva kako radi univerzalni punjac za LI-ionske baterije u kombinaciji (preko adaptera) sa np-fp90 (2460mAh)? Mislim na onaj punjac kineske proizvodnje. Ako je ta kombinacija dobra bilo bi jako prakticno da ne mora da se puni preko kamere i da se moze snimati dok se druga baterija puni.
[ crnibombarder @ 21.11.2006. 07:30 ] @
Sve to radi bez ikakvih problema