[ janez_drk @ 19.03.2006. 14:24 ] @
zanima me moze li se doci do osobe koja je na forumumu postavila post...na koji nacin se moze doci do te osobe...recimo da su podaci koje je kod registracije ta osoba dala neistiniti...
[ pctel @ 19.03.2006. 14:37 ] @
Moglo bi preko IP adrese, uz policijski nalog ako se radi o necem nezakonitom. Medjutim, postoji mogucnost da se maskira IP adresa, kao i da se pristupi preko nekog 041 broja sa analogne centrale koja ne salje identifikaciju. Sve u svemu, ako je neko bas resio da ostane anoniman, tako ce i biti.
[ ~Vojvoda @ 24.03.2006. 17:54 ] @
Pedopostavljam, IP potice od ISP-a, a sta ako ISP ima odredjeno vreme cuvanja ko je kada koristio koji IP???
Recimo bas kod provajdera znaju kada je ko koristio koji IP pre 5 god.???
I kako se maskira IP???
Jel to neka "raketna nauka" ili je lagano???
Kako se radi pomocu programa ili nekako drukcije?
A sto se tice ovog drugog evo ja pristupam sa 041 broja i to bas preko analogne cent. :))

Ovo pitam, zato sto sam davno bio na nekom forumu i dva lika se posvadjala, i ovaj ko da je Hudini posle nekih 20 min. okaci sve podatke-nalog ti glasi na tog i tog, pristupas sa tog broja, provajder i IP taj i taj itd...
Posle ga pozivao na okrsaj...
Ovaj drugi se usro...
[ Minote @ 25.03.2006. 09:32 ] @
pa sve je lako ako znas prave ljude.

Prvo, neko treba da vidi tvoj IP sa kojim pristupas na sajt. To moze recimo Administrator foruma.
Drugo, on treba da vidi tacno vreme tvog logovanja sa tim IP.

Trece, on na osnovu IP-ja vidi provajdera i samo provajder mu moze reci koji je korisnik u to vreme imao tu adresu.

sada jos treba otkriti i ko je vlasnik tog korisnickog naloga kod provajdera. To ide ovako :

a) provajder ima podatke o korisniku...
b) korisnik je dao lazne podatke, ali provajder vidi sa kog se broja konektovao, ode na sajt telekoma ukuca broj i cap ! eto adrese

Ako mene pitas ovaj sto ga je provalio verovatno je i administrator i obicno vlasnici velikih sajtova imaju veze i sa domacim provajderima i nije im problem da sve isproveravaju.

Dobra zastita je najpre prijaviti se sa laznim podacima, zabraniti telekomu tvoj broj da objavljuje, ili ici sa analogne centrale ili se konektovti preko SMIN mreze.
Moguc je i onda provaliti, samo trebao bi i neko iz telekoma da se ukljuci. To bi bila zanimljiva ekipa.
[ ~Vojvoda @ 26.03.2006. 14:10 ] @
Citat:
Minote
Ako mene pitas ovaj sto ga je provalio verovatno je i administrator i obicno vlasnici velikih sajtova imaju veze i sa domacim provajderima i nije im problem da sve isproveravaju.



Zar ovo nje protivzakonito???
Pa sta ako su prijatelji, prijateljstvo je jedno a musterije i posao su drugo...
Kako samo nije sramota tog provajdera da odaje podatke...
[ Danilo Cvjeticanin @ 26.03.2006. 14:14 ] @
Pa i jeste a i nije protivzakonito. Ako Administrator posalje abuse provajderu sa kog IP-a je bila neka sumnjiva radnja ISP mora da pokrene neke more, prvo opomena a posle iskljucenje sa tog ISP-a a ako je problem i radnja veca moze da prepusti organima vlasti da rese probleme sa njim. Sve zavisi o kakvoj radnji je rec.
[ Minote @ 26.03.2006. 21:27 ] @
pa dobro to je sad pitanje morala i filozofije sta je koga sramota. Mada, ti kad otvaras nalog kod mnogih provajdera obavezujes se da neces siriti mrznju, i bla bla... U principu sve se moze dok te ne uhvate