[ Danilo Cvjeticanin @ 19.03.2006. 21:08 ] @
Pozdrav svima ;)

Imam jedan veliki problem koji me strasno nervira. U pitanju je PsyBNC koji sam digao na serveru kako bi svi moji korisnici imali po 1-2 besplatna naloga. Server je na adresi irc.apatinonline.net:6667 a PsyBNC na irc.apatinonline.net:12345

Nije mi jasno, to su vecina korisnika ApatinOnLine Wireless mreze i njima extra radi jer je server u lokalu dok drugi korisnici imaju probleme. Npr ja otvorim par PsyBNC naloga koji rade bez problema na drugim serverima a na mom dobijam sledeci problem.

Znaci kada neko pokusa da se konektuje preko PsyBNC-a na moj server on se konektuje ali ga OperServ odmah izbaci sa sledecom greskom.

" User has banned from ApatinOnLine (Session Limit Exceeded) "

Sada me zanima zasto tu gresku izbacuje i kako da resim problem. Verovatno mora da se izmeni nesto u unreal.conf file-u kako bih dozvolio vise konekcija sa istog IP-a jer su svi korisnici Psy-BNC-a konektovani sa istog IP-a 10.0.3.220.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan i da ce neko uspeti da mi pomogne kako bih resio ovaj problem.
[ J4k1 @ 20.03.2006. 08:18 ] @
Vidis i sam sta ti pise..
" User has banned from ApatinOnLine (Session Limit Exceeded) "
Previse korisnika sa istog hosta.

Pogledaj
/os help exception

Da povecas broj korisnika sa tog hosta kucas:
/os exception +99 10.0.3.220 20 Razlog
+99 je broj dana koliko ce taj exception da radi
10.0.3.220 ip/host za koij postavljas exception
20 Koliko korisnika ce smeti sa tog hosta da se konektuje
A razlog.. lupi nesto.. ;)
[ Danilo Cvjeticanin @ 20.03.2006. 09:01 ] @
Da bio je problem jer nije bilo dozvoljeno vise konekcija sa iste IP adrese pa je operserv odmah davao akill. To je resilo problem.
Hvala
[ LaMpiR @ 20.03.2006. 14:17 ] @
Takodje pogledaj unrealircd.conf sto se tice allow komande i dozvoli
za ip psybnc-a ne znam nekih 20-ak korisnika tj koliko ih god imas jer
ce unreal takodje blokirati konekcije...
[ Danilo Cvjeticanin @ 20.03.2006. 15:34 ] @
Prvo sto sam uradio uzeo sam unreal.conf i precesljao od pocetka do kraja. Dozvolio sam sve tipove konekcija po IP-u na 100 ali sam i dalje imao problem. Tek kasnije sam nasao allow za ip adrese i tamo dodao za adresu PsYBNC-a.

Sada sve radi ok.

Jos jednom hvala.