[ Kike @ 23.11.2002. 12:44 ] @
Koji modem 100% radi pod Linux-om ?!? Znaci: stavis, instaliras drivere i picis. To je inace jedini razlog zbog kojeg i dalje imam Windows na kompu (pored Mandreka9)!!!
Hvala !!!
[ Dejan Lozanovic @ 23.11.2002. 13:51 ] @
Pa radi modem koji ne zahteva nikakve drajvere da bi radio, to su stari hardverski modemi, ovi danasnji su obogaljeni jer procesor je prinudjen da obavlja deo poslova sto je nekada radio hardver. I zato ti je potreban drajver. E sada hardverskih modema imas i dalje svi eksterni modemi koji se prikljucuju na seriski port su hardverski modemi. i svi ce raditi bez ikakvog problema pod linuxom ili bilo kojim drugim operativnim sistemom.
[ caiser @ 23.11.2002. 23:14 ] @
Meni Lucent pod Mandrakom 9.0 radi bez ikakvih problema (sa drajverim sa http://www.mandrake.co.yu ), cak sta vise nikad pod windowsom nikada nije radio ovako dobro, tako da nikako da se naviknem na ove brzine :).
Tacno je da su soft modemi s*****, ali sa novim verzijama linuxa sljakaju ok (barem ja nisam imao problema).
[ Goran Rakić @ 23.11.2002. 23:24 ] @
Jeftinije: Conexant HSF i HCF, Lucent odnosno Ageere... ne znam za HAM i motorole.