[ Mara065 @ 21.03.2006. 01:05 ] @
Napravio sam stranicu preko Microsoft Office Publisher 2003 ali je ne znam postaviti pa vas molim ako mozete mi pomoci a htio bi da moj racunar bude server i sta bi moralo da pise na kraju stranice npr www.ime-stranice. ... i dali trebam neki program za to ili ako nista da mi kazete kako da postavim baner .


unapred gvala!
[ nindza@ @ 24.03.2006. 03:06 ] @
Koliko sam te ja razumeo ti bi hteo da imas na svom racunaru online svoj sajt.Za to ti treba kao prvo da imas instaliran IIS, zatim da konfigurises svoj Web server u zavisnosti kakav ti je internet jer da bi ti svi videli sajt moraces da budes online non stom, e sad sto se tice registracije domena www.tvojeime.com ili bilo sta drugo to bi trebalo po zakonu da se registruje.
[ Mara065 @ 24.03.2006. 22:22 ] @
Da ocu na svom racunaru da postavim stranicu koju sam vec napravio, a mozes li mi reci gdje da skinem IIS , domen sam vec dobio i sta bi pisalo ako bi htio da postavim bez registracije domena sta bi pisalo na kraju umjesto com. ili net
[ nindza@ @ 27.03.2006. 14:52 ] @
IIS instaliras na sledeci nacin:

-Otvoris Control Panel
-Zatim otvori Add or Remove Programs, i izaberi sa leve strane Add or Remove Windows Components. Otvorice ti Wondows Components Wizard, malo skroluj i videces decikiranu Internet Information Srvices (IIS). Cekiraj vidi u detalje ta li ti ne treba nesto da ne instaliras za dzabe.
-Klikni Next i pokrenuo si instalaciju, zatrazice ti Windows Install CD pa ga zato ubaci pre nego sto pokrenes ceo postupak.

Kada ga instaliras trazi ce ti da ga restartujes a ako ti ne trazi ti rastartuj PC, pokreni IIS konfigurisi ga kako ce tebi da odgovara, mislim da mozes da ga konfigurises i na com,net,org i td, ali nisam siguran ali nije po zakonu jer svaki domen bi trebao da se kupi i da se prijavi.
[ WawaHOO! @ 27.03.2006. 15:56 ] @
Citat:
nindza@:
-Klikni Next i pokrenuo si instalaciju, zatrazice ti Windows Install CD pa ga zato ubaci pre nego sto pokrenes ceo postupak.



Moze li nekako bez instalacionog CD jer kad sam kupio komp Winows je vec bio instaliran !

[Ovu poruku je menjao WawaHOO! dana 27.03.2006. u 16:57 GMT+1]
[ nindza@ @ 28.03.2006. 01:11 ] @


Citat:
WawaHOO!: Moze li nekako bez instalacionog CD jer kad sam kupio komp Winows je vec bio instaliran !


Pokusaj da nadjes jer na instalacionog CD-u se nalazi folder I386 u kom se nalaze glavne instalacije za IIS.
[ Mara065 @ 28.03.2006. 02:36 ] @
E hvala ti na pomoci instaliro sam to danas , a nemam sad vremena da procackam ISS pa kad uradim javicu ti rezultate

Hvala jos jednom