[ ginodauri @ 21.03.2006. 02:02 ] @
Kako da ukljicim autowelding u maxu u poligonal modu posto je nema u editpoliju i editmeshu i td da li postoji neki modifikator i td koji moze da odradi autowelding verteksa!!!

Ima jedan deo koji treba da copiram puno puta i da se na krajevima tacke automatski zavelduju a da ne idem peske i veldujem vertekse!
[ d4rk3lf @ 21.03.2006. 11:06 ] @
Nisam siguran da sam te najbolje razumeo.

Sto ne weld-ujes prvi par segmenata, pa tek onda kloniras.
Mozes li da detaljnije da objasnis.

Inace vertekse weld-ujes, tako sto kliknes na Target Weld, pa kliknes na jedan verteks, drzis misa i prevuces ga do drugog.
Mozes i da ih weld-ujes tako sto selektujes dva verteksa i kliknes na kockicu unutar dugmeta Target weld (imas i weld threshold kojim kazujes max-u, na koliku razdaljinu verteksa da racun)
[ ginodauri @ 21.03.2006. 13:15 ] @
Znam kako se welduju verteksi!

Sta pitam je autowelding u poligonal modu ne target weld i ne weldovanje peske!!!

Nego kad kreiram jedan deo(tacnije mislim na deo nekog arhitektonskog modela) i treba da ga kopiram punoi puta i trebam da zaveldujem vertekse na krajevima tih delova da dobijem celinu koju posle hocu da bendujem!A da se ne ide peske i veldovanje dva po dva verteksa!
Da li postoji takva opcija/modifikator u maksu?
[ Valerij Zajcev @ 25.03.2006. 12:54 ] @
mada ne razumem pitanje totalno probaj sa snap alatkom
[ james_bond @ 23.04.2006. 17:21 ] @
Kontam ja sta on hoce da kaze. E ovako, imas modifikator symmetry koji koristis u tu svrhu, on ti sam odradi weld, ako ne znas da ga koristis pogledaj u Help-u. Nadam se da pomaze