[ Siljeeee @ 23.11.2002. 16:15 ] @
Prvo svima da pozelim dobrodoslicu :)
Odmah da predjem na problem koji me muci od kad sam kupio kompjuter... Zadovoljan sam skoro sasvim sa njim, jedino me muci internet... I vise nego muci...
Uplatio sam nalog u EUnet... Nisam prethodno ni provjeravao telefonsku liniju, sasvim mi je ok djelovala...
Maximalna brzina na koju se poveze je katastrofalnih 14400bps ... Pokusavao sam na sve nacine, neke drivere skidao, nista se ne mijenja.... Veza veoma cesto puca, stabilnija je na Free naloge...
Ne znam sta da radim...
Tel. broj mi pocinje sa 488.. pa ako neko ima slicno iskustvo neka me savjetuje....
Ne mogu da se pomirim tek tako sa tim...
Hvala vam
E da, odlican vam je forum...
[ jc denton @ 23.11.2002. 19:45 ] @
Ne znam da li centrala kriva, ali dodaj u extra settings ovo :
+ms=v34

i trebalo bi da radi malo bolje.

pozdrav
[ Ivan Dimkovic @ 23.11.2002. 22:39 ] @
>488

To mi deluje kao Metaconta M10C :)

Dakle - probaj sledece ako nista ne uspes (obavezno i modem sa drugim cip setom):

1. Probaj zvanje ISDN brojeva na dig. centrali (3020202)
2. Probaj zvanje analognih brojeva na dig. centrali (32x xxxx)
3. Probaj zvanje analognih brojeva na analognoj centrali (186 444)

E.. ako ni jedan od ova 3 ne valja, verovatno ti je linija jako losa, ili imas neki uredjaj (tipa PCM / FM / ...) koji umnozava broj korisnika po parici.

Ako ti radi 3. a 1. i 2. ne - onda je problem vrlo specifican - i resiv jedino ako promenis broj i centralu.. :)
[ Siljeeee @ 24.11.2002. 00:33 ] @
izgleda da je ipak moj problem veoma specifican...
povezujem se na 186444 i 184212 a na ove ostale nikako...
e sad :)
kako da promijenim broj i centralu? :((((((
ili mogu li da se nadam da to PTT promijeni?
[ mikis @ 24.11.2002. 02:44 ] @
Izgleda da si povezan na centralu preko PCM uređaja, koji ograničava maksimalnu brzinu na 14.4k. Probaj da pozoveš Telekom, traži da ti provere liniju zbog smetnji, kukaj kako se profesionalno baviš računarima i neophodan ti je modem, i tome slično, i probaj da nađeš vezu da te skinu sa PCM-a ili još bolje da pređeš na ISDN.

Ili sačekaj još koji mesec/godinu da se realizuje ugovor Alkatela i Telekoma o proširenju mreže :(