[ glisok @ 23.03.2006. 14:03 ] @
Naime,zanima me kako se recimo 4 sata video materjala spakuje u 30 sekundi,tipa izlazak sunca,kretanje oblaka,smena dan-noc...Da li je fora u snimanju ili u post produkciji ili sta god vec?
[ downer @ 23.03.2006. 15:33 ] @
Jednostavno treba da ubrzaš video. U Adobe Premiere-u se to radi desnim klikom na klip na timeline-u, pa izborom opcije Speed/Duration, gde možeš da ubrzaš/usporiš video procentualno ili da ga dovedeš na tačno trajanje. Npr, ako ti video traje 4 sata ideš na Speed/Duration i kažeš da želiš da traje 30 sec, i dobićeš taj efekat.

Koji program koristiš za montažu?
[ WawaHOO! @ 23.03.2006. 16:05 ] @
Citat:
downer: Jednostavno treba da ubrzaš video.


Covek je u pravu,najjednostavniji a verovatno i jedini ispravan nacin je ubrzavanje snimka

[Ovu poruku je menjao WawaHOO! dana 23.03.2006. u 17:06 GMT+1]
[ vukx @ 23.03.2006. 16:47 ] @
U principu, 4 sata i mozes verovatno da ubrzas na 30sec u racunaru, ali npr. izgradnju zgrade sto moze da traje i vise godina bas i ne moze. To se oduvek radilo na samom snimanju pomocu time-lapse opcije (kamera se namesti da npr. u svakoj sekundi snimi po jedan frame).

Zakljucak je da u zavisnosti koliko dugo taj proces traje i koliko imas na "bacanje" digitalnih traka, a posle i mesta na HD-u, i naravno da li tvoja kamera ima uopste opciju time-lapse, mozes se odluciti za jednu ili drugu varijantu.
[ Mister_rap @ 23.03.2006. 17:06 ] @
Tacno. A "kretanje oblaka" moze se simulirati pomocu AE.
To prilicno dobro izgleda, medjutim nisam imao potrebu da mi takav klip traje vise od 6 sec.
[ glisok @ 23.03.2006. 18:08 ] @
Hvala vam na odgovorima,dobio sam sta sam trazio.
[ manix @ 31.03.2006. 02:12 ] @
Citat:
Mister_rap: Tacno. A "kretanje oblaka" moze se simulirati pomocu AE.
To prilicno dobro izgleda, medjutim nisam imao potrebu da mi takav klip traje vise od 6 sec.


Kako se u ae menja speed (ubrzanje/usporavanje) clip-a? Ja to nisam nigde pronasao, doduse nisam se bas ni trudio, a trebalo mi je par puta.

Ili si mozda mislio da moze da se animira kretanje !?#?
[ Mister_rap @ 31.03.2006. 14:45 ] @
Citat:
manix
Ili si mozda mislio da moze da se animira kretanje !?#?


Upravo to.
[ manix @ 01.04.2006. 00:15 ] @
ima li negde neki tutorial za to?
[ vukx @ 01.04.2006. 09:16 ] @
Za ubrzavanje i usporavanje klipa mozes koristiti Layer/Time Stretch, ali ima i plugin-ova koji rade posao mnogo bolje...
[ Mister_rap @ 02.04.2006. 18:14 ] @
Citat:
manix: ima li negde neki tutorial za to?


Pa vjerovatno da ima... (nasao sam to u nekim knjigama u pdf formatu)
Cim budem imao malo slobodnog vremena obecavam da cu napraviti tutorial za ovo:)