[ Beli Mag @ 23.03.2006. 15:09 ] @
Kako da podesim da mi se masina dize sa nekim accountom automatski? Drugi account je RemoteUser sa svim podesavanjima za Remote Desktop i ne treba da bude vidljiv za prosecnog korisnika. Defaultni account nema pass vec treba da se digne kao da drugi account ne postoji. Trebalo bi da moze, samo ne znam gde da prckam... registry?
[ Ser_Boyler @ 23.03.2006. 16:03 ] @
>

start -> Run -> control userpasswords2
[ AleksandarNS @ 23.03.2006. 16:40 ] @
http://support.microsoft.com/?kbid=315231
[ Beli Mag @ 23.03.2006. 21:51 ] @
Citat:
Ser_Boyler: >

start -> Run -> control userpasswords2


ili preko GUI start > settings > control panel > user accounts...

ma ok je to, tu se vrsi dodavanje, brisanje, privilegije... kako da podesim da mi se racunar uvek startuje sa odredjenim accauntom? ne zelim da dobijem opciju za biranje ko ce da se loguje na toj masini, vec da se automatski loguje user "Pera". Gde se to podesava?
[ Beli Mag @ 23.03.2006. 21:52 ] @


ne radi link
[ AleksandarNS @ 23.03.2006. 22:48 ] @
@Beli Mag
Ne znam kako je to moguće. Par ljudi mi je to isto reklo, međutim meni radi (postovao sam sa posla, a evo od kuće proveravam link).
[ Beli Mag @ 24.03.2006. 07:14 ] @
jutros radi :)

MOD: obrisan citat

[Ovu poruku je menjao AleksandarNS dana 25.03.2006. u 01:29 GMT+1]
[ Ser_Boyler @ 24.03.2006. 08:06 ] @
Citat:
Beli Mag: ili preko GUI start > settings > control panel > user accounts...

ma ok je to, tu se vrsi dodavanje, brisanje, privilegije... kako da podesim da mi se racunar uvek startuje sa odredjenim accauntom? ne zelim da dobijem opciju za biranje ko ce da se loguje na toj masini, vec da se automatski loguje user "Pera". Gde se to podesava?


U prozoru koji dobijes kucanjem ove komande mozes da odredis koji user ce se stalno logovati.
Uostaom to pise i na linku koji je postovao AleksandarNS.

You can also use turn on automatic logon without editing the registry in Microsoft Windows XP Home Edition and in Microsoft Windows XP Professional on a computer that is not joined to a domain. To do this, follow these steps:
1. Click Start, and then click Run.
2. In the Open box, type control userpasswords2, and then click OK.
3. Clear the "Users must enter a user name and password to use this computer" check box, and then click Apply.
4. In the Automatically Log On window, type the password in the Password box, and then retype the password in the Confirm Password box.
5. Click OK to close the Automatically Log On window, and then click OK to close the User Accounts window.
[ Beli Mag @ 24.03.2006. 09:54 ] @
izgleda da nisam do kraja procitao poruku... zao mi je, u svakom slucaju sam sve podesio kroz registry koji sam preuzeo sa linka http://support.microsoft.com/?kbid=315231 sto je @AleksandarNS napisao.

sve funkcionise!


[ wapkralj @ 30.03.2006. 12:26 ] @
udji u start=> run ukucaj
"control userpasswords2" (bez navodnika ) pa ok sad imas na vrhu obiljezeno "Users must enter name and password to use this computer",to deselektiraj klkini ok i kad ti se pojavi prozor da ukucas password opet ok... i to je to, da napomenem ovaj korak kad ti se pojavi prozor da ukucas username, password i ponovis password,ova zadnja dva ostavis prazno ali trebas username promjenit,promjenis taj username administrator u ono koje ti koristis,mozes vidit kad kliknes na start "log of 'tvoj username' " znaci ovaj stavis umjesto onog administrator ,ostala polja prazno,: Takodje ako user(iako ti nemas,ali za druge) ima password mora otici start=>settings=>control panel=>User Accounts tu klikne na usera klik na remove my password ,ukucas sadasnji password i klikne remove.Jer ovaj korak u dva prethodna posta nemoa efekta ako ovo pretohdno nije ovako namjesteno,tj. ovo je uslov za taj korak.Znaci sve to omogucava automatsko logovanje